Jump to content


Photo

Polozaj Albanaca u Srbiji i njihova buducnost


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
298 replies to this topic

#16 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 18 January 2008 - 00:30

Ok...btw:http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/svijet/20080117_35238_95842.php#video_95842

Video sam taj snimak jos jutros.Sta da ti kazem ....
Goveda u govedarskoj drzavi.

#17 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 18 January 2008 - 00:35

Nijedna pekara usred Nisa nije zapaljena, pa te molim da editujes post i ispravis gresku! Uostalom, u vesti koju navodis lepo pise da je u pitanju Novi Sad! Hvala!


Nesh, pre tebe sam "ispravio" Unbelievera! Drago mi je da se to nije odigralo u Nisu. A Novi Sad sem pozitivne afirmacije, protest gradjana protiv Nacionalnog stroja, nazalost sve vise ima ovakvih ispada.


Za grad Nis vezu me lepe i lose uspomene. Lepe jer sam imao nekoliko prijatelja, stanovali blizu Medicinskog, kod kojih sam bio rado vidjen gost. Losih, zbog jedne Dese. Desio se maler, nikad neprezaljen...


Pozdrav

#18 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 18 January 2008 - 00:38

Ok...btw:http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/svijet/20080117_35238_95842.php#video_95842



evo i clanak da prati taj video:

Na snimci, snimljenoj amaterskom kamerom, koja je potpisana kao 'Osloboditelji - omladina lojalna pravoslavlju', jasno se vidi paljenje pekare 'Violeta' u blizini Novosadskog sajma.
Snimka počinje tekstom: 'Reci svima tko si, ne stidi se svoje vjere i budi ponosan sin pravoslavlja!', a potom se - uz zvuke srbijanske himne 'Bože pravde' - na njemu vide tri maskirane osobe koje prelaze ulicu i idu prema pekari, palicom razbijaju prozor i kroz zaštitne rešetke ubacuju zapaljenu baklju.
Anonimni snimatelj, koji ih snima s druge strane ulice, snimio je i vatru koja se proširila u pekari, nakon čega se na snimci pojavljuje natpis 'Osloboditelji'.
Sve vrijeme, kako se vidi na snimci, iz drugog ugostiteljskog objekta huligane promatra nekoliko osoba, ali nitko od njih ne reagira.
Vlasnik pekare Binaj Vebi izjavio je za novosadski 'Građanski list', da je njegova pekara spaljena još prošlog ljeta, kad je policija obavila očevid, ali počinitelji nisu nađeni.



#19 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 18 January 2008 - 00:39

Nesh, pre tebe sam "ispravio" Unbelievera!



zahvaljujem obojicu. bila je to moja greska.

#20 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 18 January 2008 - 00:42

zahvaljujem obojicu. bila je to moja greska.



O samom dogadjaju nema reakcija sa srpske strane...gde su Perkos, Skenderbeg, Haywan...i drugi kosovski jastrebovi...

#21 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 18 January 2008 - 00:45

Nesh, pre tebe sam "ispravio" Unbelievera! Drago mi je da se to nije odigralo u Nisu. A Novi Sad sem pozitivne afirmacije, protest gradjana protiv Nacionalnog stroja, nazalost sve vise ima ovakvih ispada.

Za grad Nis vezu me lepe i lose uspomene. Lepe jer sam imao nekoliko prijatelja, stanovali blizu Medicinskog, kod kojih sam bio rado vidjen gost. Losih, zbog jedne Dese. Desio se maler, nikad neprezaljen...


Pozdrav


Ja sam ga zamolio da edituje! I meni je, naravno, drago sto se to nije dogodilo u Nisu! Uzas je sto se to uopste desilo, ma gde da se desilo!

A sto se tice uspomena, drzi se ovih lepih! :rolleyes:

Pozdrav!

#22 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 18 January 2008 - 00:48

Cuj Preshi

takve stvari su se desavale po Beogradu jos 80te samo sto niko nije snimio kamerom.U kraju u kojem sam odrastao coveku su razbijali stakla na poslasticarnici par puta godisnje.To je bilo mnogo pre nego je neko i cuo za Milosevica.Ako ocekujes neke osude od pomenute ekipe onda slobodno mozes da se penzionises cekajuci jer to nece da se desi.Jedino sto mozes da cujes je da je nekom Srbinu na Kosovu isto izgorela radnja.

#23 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 18 January 2008 - 00:52

Ja sam ga zamolio da edituje! I meni je, naravno, drago sto se to nije dogodilo u Nisu! Uzas je sto se to uopste desilo, ma gde da se desilo!

A sto se tice uspomena, drzi se ovih lepih! :rolleyes:

Pozdrav!

Ja nisam pobornik dramatizacije tih ispada jer sam zasicen takvim.

Da ponovim onaj vic o Bosancu koji kaze "Jedva cekam da prodje ova demokratija pa da zivimo ko ljudi"

Naravno da cu uvek lepe uspomene gajiti. A sa setom se secati one "lose"...

#24 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 18 January 2008 - 01:22

O samom dogadjaju nema reakcija sa srpske strane...gde su Perkos, Skenderbeg, Haywan...i drugi kosovski jastrebovi...

Hayvan ti je banovan. Skenderu tema nije bas interesantna. A Perkos se konsultuje sa visim instancama (harperom), sad ce on. :rolleyes:

Edited by TONIBAL, 18 January 2008 - 01:24.


#25 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 18 January 2008 - 05:47

posto se ne odaziva redovni kadar SPSa - Bataljon Pristina, takozvani domobranioci KosMeta (znaju oni ko su), evo nekih reakcija citalaca B92:

Da su ovo uradili Albanci Srbima na Kosovu onda bi zvanični Beograd ovo okarakterisao kao teroristički akt što i jeste. Ali pošto je ovo napad na Albance onda je trebalo da prođe pola godine da uopšte čujemo da se to dogodilo! I vi hoćete da vam neko poveri Kosovo na upravljanje? Evo sve se utrkuju da vam ga daju. Nije mi jasno ni zašto ste ih nazvali huligani u vesti kada su defakto teroristi.
(Boki, 17. januar 2008 13:01)


Ponosim se sto sam Srbin i sto zivim ovde. Ponosim se svojom verom i ne dozvoljam da bilo ko ponizva te dve stvari.
Otac sam cetvoro dece.
ALI ovakve likove treba proterati ili sakriti u kazamate zauvek. Naterao bi ih da rade za tog coveka dzabe dok mu ne otplate stetu, a onda besplatan prevoz do kosova pa nek se pokazu ponosni srpski sinovi.
(Alsale, 17. januar 2008 14:29)


Ta pekara je u poslednjih 10 godina bila meta napada bezbroj puta. Inače proizvode odlična peciva i možete naći svež hleb i u kasnim večernjim satima. Dakle radi se o vrednim ljudima, koji mogu smetati samo propalim gubitnicima kakvi su ovo i uradili. Prosto se divim čoveku što se još nije odselio posle toliko maltretiranja...
(Maxa, 17. januar 2008 16:09)


U mom rodnom gradu je do 1991. bilo osam poslasticarnica i pekara koje su drzali vlasnici albanske nacionalnosti. Sada nema nijedne. Koliko znam neki od njih su tu bili i rodjeni. Nije bilo paljenja, ali mogu samo da pretpostavim da nisu tek tako odlucili da u nekoliko meseci svi prodaju svoje radnje i isele sa svojih ognjista. Na kraju jedno obavestenje za ove likove koji sebe nazivaju pravoslavcima. Procitah skoro negde u nekoj strucnoj pravoslavnoj literaturi da postoji neka zapovest koja glasi: "Ljubi bliznjega svoga kao samoga sebe." Pitam ih sta misle o tome?
(Sale 73, 17. januar 2008 14:41)


Jel ovo ono....siroka autonomija sa najvisim stepenom prava koju nudi vlada Srbije? Thanks but no thanks!
(logika, 17. januar 2008 16:28)


Ja sam zato da Kosovo ostane nase ali sam i zato da takve "kratke" patriote posaljemo da pesice predju preko Kosmeta pa neka im bog pomaze. Tako nesto je krajnje primitivno od onih koju su to uradili i od onih koji su posmatrali sigurno sa odobravanjem inace bi reagovali.
(Milan, 17. januar 2008 16:23)




molio bih moderaciju da ne ukine ovo. mislim da je vazno videti i reakcije ljudi koji ili zive tamo ili su ponekad bili u Violeti.

Edited by Unbeliever, 18 January 2008 - 05:48.


#26 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 18 January 2008 - 06:21

Srbi i Albanci se izgleda utrkuju koji ce onome drugome ruznije lice da pokaze. I naravno da nema reakcije od dezurnih patriJota, pa zar ste ih ocekivali? Isto kao sto su i reakcije resident Forum B92 Albanaca izostale kad su se desavale svinjarije na "njihovoj" strani (ili, ako ih je bilo, svodile su se na relativizovanje i pravdanje - cast izuzecima).

Hteli ne hteli mi moramo ziveti jedni pored drugih, to cak ni nezavisnost Kosova nece promeniti, Srbi i Albanci ostaju upuceni jedni na druge i zbog manjina sto ostaju na onoj "drugoj" strani i zbog ekonomskih interesa - nema nam druge, jedni bez drugih ne mozemo. Ali dok god svaki svoje idiote ne obuzdamo nema ni nama ni vama buducnosti vec samo kaljuga i blato...

#27 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 18 January 2008 - 09:26

Srbi i Albanci se izgleda utrkuju koji ce onome drugome ruznije lice da pokaze. I naravno da nema reakcije od dezurnih patriJota, pa zar ste ih ocekivali? Isto kao sto su i reakcije resident Forum B92 Albanaca izostale kad su se desavale svinjarije na "njihovoj" strani (ili, ako ih je bilo, svodile su se na relativizovanje i pravdanje - cast izuzecima).

Hteli ne hteli mi moramo ziveti jedni pored drugih, to cak ni nezavisnost Kosova nece promeniti, Srbi i Albanci ostaju upuceni jedni na druge i zbog manjina sto ostaju na onoj "drugoj" strani i zbog ekonomskih interesa - nema nam druge, jedni bez drugih ne mozemo. Ali dok god svaki svoje idiote ne obuzdamo nema ni nama ni vama buducnosti vec samo kaljuga i blato...



Potpuno se slazem sa ovim sto si napisao. Istina da nezavisnost Kosova nece mnogo toga promeniti ali ce Albance Kosova staviti na uzasnu probu, da li je zasluzuju? A to ce pre svega da se ogleda u njihovom odnosu prema svojim sugradjanima Srbima. Naravno da "neuracunljivih" ce uvek biti ali postoje i oni drugi, koji za neciji "racun" mogu napraviti neku svinjariju. Zelim da verujem da ce nakon prvih frustracija ipak biti i onih koji ce opomenuti ostale da je "za tango potrebno dvoje".
Putovao sam kolima ovih dana po EU.Jedina kontrola Horgos-Roske.Nastavak, kakav je to osecaj zadovoljstva kada slobodno prolazis granice koje su nekad bile strogo obezbedjene kao Cehoslovacka-Nemacka nekad. A tada Juga, po svom uredjenju bese prethodnica EU.
I onda jedan uzdah uz zavist! Na Merdare skidam KS tablice i zamenjujem sa Proba. Uz obavezna druga dokumenta Srbije.

Kad ce nama da se dogodi slobodno putovanje umesto "dogadjanja naroda"? Kao Slovencima i uskoro Hrvatima?

#28 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 18 January 2008 - 10:32

O samom dogadjaju nema reakcija sa srpske strane...gde su Perkos, Skenderbeg, Haywan...i drugi kosovski jastrebovi...

o kojim Albancima i njihovom položaju je reč? ja nisam do sad video Albanca u Srbiji pa ne znam o čemu diskusija.
ovako ili slično bi bilo da su zamenjene uloge ali pošto je ovo Srbija i veći deo forumaša si Srbi naravno da će se osuditi ovakvi zločini i tražiti od vlasti da što pre pronađu krivce i kazne ih primereno.

#29 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 18 January 2008 - 10:48

o kojim Albancima i njihovom položaju je reč? ja nisam do sad video Albanca u Srbiji pa ne znam o čemu diskusija.


naravno. ovaj je filipinac koji zivi u novom sadu. slucajno se zove Vehbi Binaj.

#30 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 18 January 2008 - 11:39

o kojim Albancima i njihovom položaju je reč? ja nisam do sad video Albanca u Srbiji pa ne znam o čemu diskusija.


Ima ih još, vrli moj kosmetičaru, baš kao poslednjih Mohikanaca - upravo zahvaljujući tome što ih ti nisi još video. :rolleyes: