Jump to content


Photo

Küstendorf


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
109 replies to this topic

#16 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 08 January 2009 - 23:49

treba sad da počnemo kladionicu,ko će prvi od zaštitnika lika i delu Reditelja,da pomene dve palme...

#17 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 08 January 2009 - 23:50

dve palme...za jednu bitangu

#18 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 08 January 2009 - 23:52

dve palme...za jednu bitangu


:ph34r:

#19 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 08 January 2009 - 23:57

a jebi ga, ne volim ga ni ja, ali rezultati govore za sebe...za Underground skidam kapu, rezija za udzbenike, iako sam film nije toliko dobar

#20 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 09 January 2009 - 00:03

a jebi ga, ne volim ga ni ja, ali rezultati govore za sebe...za Underground skidam kapu, rezija za udzbenike, iako sam film nije toliko dobar



jedna osoba,koju mnogo poštujem je lepo rekla da bi bilo čudo da on nije dobio palmu te godine,s obzirom da je rodonačlnik treša,gospodin Džon Voters bio predsednik žirija...njegova sposobnost,doslednost,i principi su se pokazali tokom arizona dreama,u svakom smislu...sa sve pričom o depresiji,koju je valjda imao jer je bio u centru sve te prljavštene protiv koje se on bori...jebi ga,ja razumem kreativnu krizu,i starenje,ali ono,čak i to ima svojih granica...

Edited by zecov, 09 January 2009 - 00:06.


#21 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 09 January 2009 - 00:11

znam i za pricu o prvoj palmi kada je Forman bio predsednik zirija, ali nije to bitno, covek ima bar tri odlicna filma u karijeri, prva dva i underground, nije ni to mala stvar...Sta radi van filma, ne zanima me mnogo, mada je to sahranjivanjem filmova krajnje nepotrebno...Inace, bio sam u tom malom bioskopu tamo u Drvengradu, pre jedno 4 godine, gledao onaj kratki film Stefana Arsenijevica, ne secam se imena...nije los fazon (za jedan polu-privatni bioskop)

#22 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 09 January 2009 - 00:13

znam i za pricu o prvoj palmi kada je Forman bio predsednik zirija, ali nije to bitno, covek ima bar tri odlicna filma u karijeri, prva dva i underground, nije ni to mala stvar...Sta radi van filma, ne zanima me mnogo, mada je to sahranjivanjem filmova krajnje nepotrebno...Inace, bio sam u tom malom bioskopu tamo u Drvengradu, pre jedno 4 godine, gledao onaj kratki film Stefana Arsenijevica, ne secam se imena...nije los fazon (za jedan polu-privatni bioskop)



atorzija


ja sam hteo da odem u bioskop kada sam bio tamo (ono je mnogo manje od nečega što bi moglo da se nazove "selo") ali je bilo poplavljeno...i tog dana su išli samo njegovi filmovi...

#23 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 09 January 2009 - 00:23

+ dolaze mu neki sasvim poznati gosti (cije filmove skoro pa mrzim)...sto znaci da ima neki ugled u svetu, cini mi se veci nego ovde, a to opet vodi u onu staru domacu pricu da je najteze biti prorok u svom selu...mozda taj festival i nije tako losa ideja, obzirom na ucmalost ostalih domacih festivala...malo je "pomeren", ako nista drugo. Sto se kvaliteta filmova tice, ne nadam se previse

P.S. jeste atorzija (cini mi se sa prvim A u zagradi)

#24 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 09 January 2009 - 02:22

+ dolaze mu neki sasvim poznati gosti (cije filmove skoro pa mrzim)...sto znaci da ima neki ugled u svetu, cini mi se veci nego ovde, a to opet vodi u onu staru domacu pricu da je najteze biti prorok u svom selu...mozda taj festival i nije tako losa ideja, obzirom na ucmalost ostalih domacih festivala...malo je "pomeren", ako nista drugo. Sto se kvaliteta filmova tice, ne nadam se previse

P.S. jeste atorzija (cini mi se sa prvim A u zagradi)



nije stvar proroka u svom selu,nego priče da pošto je on odavde,i zato što je poznat i kao priznat,svi odavde moraju da ga rispektuju,a svako ko to ne radi,samo ga mrzi zbog njegovog uspeha i ljubomorni su...ja njegove filmove ne volim,ne smatram ih nešto dobrim,i to bih isto mislio i da je iz bilo koje druge države...jedini problem je što smo svi ovde pod njegovim terorom,na jedan ili drugi način,jer,jebi ga,"on je uzeo dve palme"...

#25 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 09 January 2009 - 11:54

У програму "Савремене ауторске тенденције", после "Марадоне" биће приказани "Глад" британског редитеља Стивена Меквина, "Тулпан" Сергеја Дворцевоја, "Три мајмуна" турског редитеља Нурија Билгеа Чејлана, "Гомора" италијанског редитеља Матеа Горонеа, "Њ" америчког редитеља Оливера Стоуна.


Molim? :)

Aha, OK. :ph34r:

Edited by The Ugliest Weenie, 09 January 2009 - 11:57.


#26 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 09 January 2009 - 12:28

dve palme...za jednu bitangu


... koje je vremenom unovcio za dve planine... jbg, palme slabo uspevaju u Srbiji, al' zato planina, brda i dolova imas na svakom koraku (Vojvodina excl.)

#27 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 09 January 2009 - 15:17

Milio bih da u raspravi učestvuju lica koja zanima film i ovaj filmski festival, a ne sitni politikanti koje, očigledno, ništa u životu ni ne može da zainteresuje.
Fali obrazovanja.

#28 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 January 2009 - 15:29

Milio bih da u raspravi učestvuju lica koja zanima film i ovaj filmski festival, a ne sitni politikanti koje, očigledno, ništa u životu ni ne može da zainteresuje.
Fali obrazovanja.


Dozvolices da u raspravi mogu da ucestvuju i ljudi koje film zanima ali ova vrsta filma ili festivala im nije po njihovom filmskom senzibilitetu. Upravo obrazovanje moze i da doprinese oprecnosti stavova.

#29 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 09 January 2009 - 17:52

Realno, ovaj festival je prerastao u jedan od najznacajnijih i koncepcijski najpotentnijih u sirem regionu.

#30 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 January 2009 - 18:12

Realno, ovaj festival je prerastao u jedan od najznacajnijih i koncepcijski najpotentnijih u sirem regionu.



Realno, to kazuje dosta toga o samom (sirem) regionu.