Jump to content


Photo
- - - - -

čime obeshrabriti lopova


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#1 miloos

miloos
  • Members
  • 628 posts

Posted 16 January 2008 - 14:04

Dakle, ako neko od vas zna nekog lopova automobila, pitajte ga šta (najviše) mrzi kada -u vršenja redovnih dnevnih aktinosti- naleti na: 1) Zeder, 2) Kandža 3) nešto treće.

Stavio bih Zeder na nov automobil (Accord), ali su mi u Hondi rekli da time gubim garanciju na upravljački deo vozila, te da "niko ionako ne krade Honde" :rolleyes: . Da li taj Zeder išta valja?

mišljenja vašeg prijatelja lopova i vaše me znači zanima.
zahvaljujem.

#2 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 16 January 2008 - 15:26

Dakle, ako neko od vas zna nekog lopova automobila, pitajte ga šta (najviše) mrzi kada -u vršenja redovnih dnevnih aktinosti- naleti na: 1) Zeder, 2) Kandža 3) nešto treće.

Stavio bih Zeder na nov automobil (Accord), ali su mi u Hondi rekli da time gubim garanciju na upravljački deo vozila, te da "niko ionako ne krade Honde" :rolleyes: . Da li taj Zeder išta valja?

mišljenja vašeg prijatelja lopova i vaše me znači zanima.
zahvaljujem.

Postoji dosta jednostavno resenje.Uradi prekidac koji iskljuci pumpu za gorivo i naravno stavi taj prekidac na neko skriveno mesto.

#3 vadamp

vadamp
  • Members
  • 72 posts

Posted 16 January 2008 - 19:55

U pravu su bili kada su ti rekli da niko ne krade Honde...

#4 Tracker

Tracker
  • Members
  • 303 posts

Posted 18 January 2008 - 04:07

Ali iako niko ne krade, mislim da kao sigurnost mozes da stavis obicnu crvenu lampicu da blinkce i dosta. Cisto da se klinci obeshrabre i predju na nekog keca u komsiluku za malo izivljavanja. :rolleyes:

#5 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 21 January 2008 - 10:01

Uplati lepo full kasko osiguranje bre i cao zdravo ! Ugradi neki najobicniji alarm , cisto neka nesto zapisti ako ti diraju auto , a dobices i popust za kasko. Ne znam koliko bi kostalo kasko osiguranje za tvoj auto , ali veruj mi da je najskuplje osiguranje....kad nemas osiguranje !
Kasko te ne stiti samo od kradje nego i od svega ostalog. Parkiras i bas te briga sta ce da bude.

#6 marko023

marko023
  • Members
  • 355 posts

Posted 26 January 2008 - 12:46

postoji puno nacina.. najjeftiniji je lampica koja trepce.. to je cisto da ti klinci i narkici ne diraju auto..
Kasko je naravno najbolji. Ali mislim da ti ni tad ne daju 100% vrednosti automobila.
Alarm je isto ok.. za 2. ligu kradljivaca
Mada dobro su ti rekli.. Honde niko ne krade :rolleyes:

#7 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 26 January 2008 - 13:48

mozes probat s onom naljepnicom: "insured by mafia"

ali ja ti predlazem jos bolju: "ovaj auto pripada mojoj punici. Ukrades li ga, najebo si!!!"



edit: kod nas je bila mini-afera sa multilockom, kad se ispostavilo da firma koja je bila ovlasteni zastupnik nije ugradjivala original multilock. Na kraju je ispalo nesto u stilu kako su ugradjivali ceske multilockove, koji se sastoje od original lokota, ali ne i originalnih ostalih dijelova, ili tako nesto.

Edited by Cro-boy, 26 January 2008 - 13:52.


#8 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 26 January 2008 - 17:55

Dakle, ako neko od vas zna nekog lopova automobila, pitajte ga šta (najviše) mrzi kada -u vršenja redovnih dnevnih aktinosti- naleti na: 1) Zeder, 2) Kandža 3) nešto treće.

Stavio bih Zeder na nov automobil (Accord), ali su mi u Hondi rekli da time gubim garanciju na upravljački deo vozila, te da "niko ionako ne krade Honde" :rolleyes: . Da li taj Zeder išta valja?

mišljenja vašeg prijatelja lopova i vaše me znači zanima.
zahvaljujem.



ne treba ti garancija za 'upravljacki deo vozila' :huh: ...u principu, ne treba ti garancija za hondu (honda accord, 96 000 km, 4 godine bez odlaska kod majstora, nista sem filtera za ulje nije menjano, cak su ostali originalni paknovi za kocnice)

kasko osiguranje je ovde bilo obavezno, honde u vrhu liste lopova (ovde se zna sta je dobro :) )

Youtube Video ->Original Video

Edited by Mr.Smith, 26 January 2008 - 18:12.


#9 neDAide;Ne.da.teram

neDAide;Ne.da.teram
  • Members
  • 3 posts

Posted 10 February 2008 - 04:03

full kasko i nalepnica zeder; ali po supovim podacima to se ne krade!

#10 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 12 February 2008 - 10:49

Najbolje resenje je da vozis neku krntiju :huh:

Ako vec hoces da se fensiras u nekoj limuzini, najbolji nacin da je zastitis je ako ispod sajbne stavis pandursku "stop milicija" palicu. Moze da se kupi na buvljaku za par evra :rolleyes:

#11 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 06 January 2009 - 14:20

Čitala sam post milanadj3 kome su ukrali automobil :D , htela sam da postavim temu o tome kako ga sačuvati, ali već je postavljena doduše pala na dno.

(znaci u startu sveto trojstvo zastava/vw/opel

Kako planiramo da kupimo kola iz svetog trojstava :ph34r: , šta preporučujete ?
Moj tata vozi jednog iz trojstva, kojeg će nam prodati, a namerava da kupi drugog ( druga fabrika, a nije iz Kragujevca :) ).
On je na svom imao "lavlju kanžu", kad je išao da je kupi mama je sedela sa njim u kolim da mu ih ne bi maznuli u tih 10 - tak minuta, stavljao i kad stane da kupi cigarete, garažirao ( zajedničaka garaža sa čuvarom i video nadzorom ). I sačuva ih.
Meni se LK ne sviđa, glomazna, je teška, treba da se cimaš s njom, taj "zeder" mi deluje elegantnije, ali pitanje je šta je efikasnije ?
Mi nemamo garažu, ali stanujemo preko puta ambasade, gde 24 časa patroliraju panduri, nikad nikome nisu ukradena kola, ali mi je frka kad ih budemo parkirali negde.
Ovo se pitanje osnosilo na hondu, ali ja bih ga proširila na sve druge marke automobila.

#12 tica2610

tica2610
  • Members
  • 832 posts

Posted 06 January 2009 - 16:19

Ma ako se neko nameraci na auto, odnece ga... Nece biti potrebe da "na licu mesta skida zastitu" da bi ga odvezao, nego ce negde natenane....

#13 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 06 January 2009 - 16:21

Ma ako se neko nameraci na auto, odnece ga... Nece biti potrebe da "na licu mesta skida zastitu" da bi ga odvezao, nego ce negde natenane....

A hvala, baš me uteši :ph34r:
Ajde, bre, konstruktivnije malo.

#14 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 January 2009 - 17:21

Nema sigurne zastite. Mojoj rodjaci odnese novog golfa sa zederom. Ako je auto dobar, dignu ga na pauka, ili te na semaforu izbace iz njega. Lopovi su, ne zaboravite , uvek tehnoloski u korak sa proizvodjacima zastitnih sprava, alarma i sl.

#15 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 06 January 2009 - 17:28

Nema sigurne zastite. Mojoj rodjaci odnese novog golfa sa zederom. Ako je auto dobar, dignu ga na pauka, ili te na semaforu izbace iz njega. Lopovi su, ne zaboravite , uvek tehnoloski u korak sa proizvodjacima zastitnih sprava, alarma i sl.


Да га не претера мало? :ph34r: Јесмо ми помало дивља земља, али избацивање из кола на семафору ми више личи на Бразил, у најмању руку!