Jump to content

Photo

Strasan napad na Helsinski odbor za ljudska prava

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
137 replies to this topic

#106 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 16 January 2008 - 22:55

Gospođa Biserko se profesionalno bavi zaštitom ljudskih prava, kao i većina gazdi NVO. Kao što je profesionalno radila i u saveznom MIP-u, u koji se nije moglo ni priviriti bez Udbinog sertifikata o podobnosti. Za profesionalizam uglavnom važi pravilo: čije su pare, toga je muzika. Zbog toga on u humanitarnim aktivnostima neizbežno često dobija negativni predznak.

Evo, i to da se desi. Apsolutno se slažem sa tobom.

#107 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 16 January 2008 - 22:56

Biserko mora da na svaki način štiti prava svih ljudi, nikako selektivno.

navedi dokaz da je helsinški odbor prevideo kršenje nečijih prava u srbiji

Edited by Mioba, 16 January 2008 - 22:57.

#108 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 16 January 2008 - 22:57

Šta nju briga o razlozima i istorijiskim okolnostima? Ona treba da se bavi zaštitom ljudskih prava tih ljudi. Njena aktivnost vrlo često dobija negativni predznak zbog takvog ponašanja.

ovo je tacno.

upravo sam nameravao da pitam: a kakve veze ima Holokaust sa izvestavanjem i analizom stanja ljudskih prava u Srbiji danas? jebe mi se za istorijski kontekst, genezu antisemitizma... ako me to interesuje, dohvaticu se neke istorije.

radi brze usporedbe, preleteo sam izvestaj hrvatskog helsinskog odbora o stanju u Hrvatskoj. pretrazio isvestaj za 2005-u, i ne pominju se Jasenovac, ustase, Pavelic, NDH...

#109 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 16 January 2008 - 22:58

Ако је теорија да живимо на Планети Србија у једном изолованом космосу, откуд и зашто било каква формулација о Хрватској?

molim?

#110 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 16 January 2008 - 22:59

Odeš kod lekara. On te pregleda i objasni da si živeo u memljivoj sobi, loše se hranio i dobio tuberkulozu. Sve ti je istinito rekao i kanda ne mora da te leči. Krivi su uslovi u kojima si živeo, roditelji te napustili, propio si se. Sve ti on to lepo ispriča, ali od lečenja tebe ništa. Je li tako da se ponaša? Naravno da ne. Lekar treba da leči i da ne drobi o ostalim stvarima. Može da da savet, ali mora pre svega da leči.
Biserko mora da na svaki način štiti prava svih ljudi, nikako selektivno. Možda je sve to što ona govori o istorijiskim i političkim okolnostima tačno? Verovatno u tome ima mnogo istine, ali shvatite da to nije bitno ovde. Njen osnovni posao je zaštita ljudskih prava i ako to radi kako treba, treba je podržati.

Zasto bi ona to radila?
Sta ce onda da radi Ivan Zvonimir Cicak?

#111 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 16 January 2008 - 23:04

molim?

Неко је помену карактеризацију онога што се десило током 1991-1995. у Хрватској дату од стране Соње Бисерко, ако се не варам.

#112 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 16 January 2008 - 23:07

Zasto bi ona to radila?
Sta ce onda da radi Ivan Zvonimir Cicak?

Sve organizacije koje se bave ljudskim pravima treba da sarađuju i podjednako se bave pravima svih na ovim prostorima.
Previše je sve isprepletano. Ja mislim da Čičak i Puhovski treba da učestvuju u svemu što ima veze sa progonom Hrvata iz pojedinih delova Vojvodine.
Po tvojoj logici Biserko i Kandićka nema šta da traže u Bosni i Srebrenici jer time treba da se bave NVO iz Bosne. E, ja mislim da itekako treba da se bave i u Bosni i da ganjaju svaku zver koja je radila to što je radila.
Misliš da Biserko nema šta da traži u Lori i na suđenju Norcu i Ademiju? Ja mislim da joj je mesto tamo.

#113 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 16 January 2008 - 23:08

:huh:

:rolleyes:

:) ;)

#114 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 16 January 2008 - 23:11

Неко је помену карактеризацију онога што се десило током 1991-1995. у Хрватској дату од стране Соње Бисерко, ако се не варам.

ne, problem je u tome što pri komentarisanju političkih okolnosti koje su dovele do oluje nije pomenula jasenovac
i što se uopšte bavi srbijom a ne hrvatskom
tad bi joj u srbiji aplaudirali
al ne bi bila na čelu helsinškog odbora za ljudska prava, nego u veljinom odboru za doček u alkesincu
ili tako nešto
:rolleyes:

#115 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 16 January 2008 - 23:14

Misliš da Biserko nema šta da traži u Lori i na suđenju Norcu i Ademiju? Ja mislim da joj je mesto tamo.

imaš pogrešnu percepciju njenog posla
helsinški odbori se bave kršenjem ljudskih prava u državama u kojima su osnovani
dakle ne bave se zaštitom srba u svetu, već zaštitom građana srbije koji su izloženi institucionalizovanom kršenju prava u državi srbiji

#116 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 16 January 2008 - 23:18

Ja mislim da Čičak i Puhovski treba da učestvuju u svemu što ima veze sa progonom Hrvata iz pojedinih delova Vojvodine.

Čičak i Puhovski nisu više u HHO, a njihov naslednik je upravo smenjen zbog sudskog postupka koji se vodi protiv njega u Hrvatskoj. Ukoliko NVO i u Srbiji budu podčinjene kontroli finansijske policije slične smene zbog sudskih postupaka se mogu očekivati i ovde. Helsinška federacija u celini je u teškoj krizi zbog sudskih postupaka zbog pronevere koji se protiv njenih funkcionera vode u Beču, gde je registrovana i gde joj je i sedište.

#117 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 16 January 2008 - 23:19

Biserko mora da na svaki način štiti prava svih ljudi, nikako selektivno. Možda je sve to što ona govori o istorijiskim i političkim okolnostima tačno? Verovatno u tome ima mnogo istine, ali shvatite da to nije bitno ovde. Njen osnovni posao je zaštita ljudskih prava i ako to radi kako treba, treba je podržati.

Kako vidim, ti delis savete!
Mozda si mogao da budes Hitlerov savetnik o teoriji "Superiornijih ljudskih rasa" i Sonje Biserko koja tvrdi da su Srbi "inferiorniji" narod. Cudi me da i Hitler nije imao slicno zapazanje kao i Sonja Biserko...

#118 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 16 January 2008 - 23:24

i Sonje Biserko koja tvrdi da su Srbi "inferiorniji" narod.

Ona to nikada nije rekla.
Da je ona to rekla moze da izmisli samo zlonamerni moron!

#119 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 16 January 2008 - 23:26

imaš pogrešnu percepciju njenog posla
helsinški odbori se bave kršenjem ljudskih prava u državama u kojima su osnovani
dakle ne bave se zaštitom srba u svetu, već zaštitom građana srbije koji su izloženi institucionalizovanom kršenju prava u državi srbiji

Po tebi ona nema potrebe da pominje Srebrenicu pošto se bavi čime već treba da se bavi, je l'? Nekako mi pamćenje govori da ona itekako pominje te zločine.

#120 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 16 January 2008 - 23:31

Po tebi ona nema potrebe da pominje Srebrenicu pošto se bavi čime već treba da se bavi, je l'? Nekako mi pamćenje govori da ona itekako pominje te zločine.

verovatno te pamćenje vara, pomešao si je sa natašom kandić
biserko srebrenicu pominje u kontekstu zaštite koju srbija pruža ratnim zločincima, ili tretmana srebrenice u zvaničnom diskursu i domaćim medijima
u tom smislu, veoma je velika potreba za pominjanjem srebrenice