Jump to content


Photo

MTV video music awards 2002


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#1 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 31 August 2002 - 17:29

rekoh samo da prokomentarišem cak 4 nagrade koje je Eminem dobio ....nije mi baš bilo jasno, ali kad sam cula "cleaning out my closet" mnoge predrasude i napori da ukapiram sav taj rep i hip hop fazon su polako poceli da se ruše ....valjda smo predaleko od nekog fantasticnog (ako mene pitate) show-a, mislim na ovogodišnju dodelu MTV nagrada u New York-u ..ostali smo u klasicnom zvuku rock-a dok je America, kao i uvek, mnogo dalje otišla ..ustvari samo su pojednostavili muziku i dali još jaci akcenat na tekstove ........

I'm sorry momma ....I never meant to hurt you ..I never meant to make you cry, but tonight I'm cleanin out my closet .....

na kraju ipak mi se onaj voditelj najviše svideo :wink:

#2 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 31 August 2002 - 21:52

.... a meni se sve cini da je Vivendi Universal kao "vlasnik" Eminema malo izlobirao da padne neka nagradica, da se ulozene pare vrate :wink:

#3 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 31 August 2002 - 23:21

Ipak, ne treba smetnuti s uma da je momcic prodao vec 5 miliona primeraka poslednjeg albuma za samo tri meseca. I sto je posebno zanimljivo 'relevantni faktori':wink: cene da je povrh toga i talentovan.

#4 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 01 September 2002 - 00:00

"Relevantni faktori su procenili da je talentovan za to da na njemu nabiju turnover". To je bilo presudno da plasiraju tog retarda. :wink:

#5 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 01 September 2002 - 00:29

i ja mislim da ce pre biti da je Eminem konacno jako talentovan ....novac, profit u show business-u se sasvim pordazumeva ..ali covek definitivno ume da kaže ono što ima kroz svoju muziku

#6 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 01 September 2002 - 05:56

the hives are law
you are crime!

#7 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 01 September 2002 - 18:09

Ne mogu mnogo da kazem, znam samo dve njegove pesme. Ali vidim da ima talenta makar za taj zanr u kom belci naprosto nisu uspeli. Vrlo je tesko objektivno razmisljati o muzici koja te ne zanima. I priznajem, '84. nisam mislila da je Madonna ista vise od retarda bez talenta (a i bila sam mladja :wink:).

The Hives su, evo, najavili koncert u NYC. Mnogo me podsecaju na francuski bend iz osamdesetih, Telephone. I kad ih puste po klubovima, nastaje opste veselje (obicno, naravno, blok: hives-strokes-white strapes).

#8 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 01 September 2002 - 20:58

aenima, ako ti se the hives svidjaju, probaj jos jedan skandinavski bend - zovu se The International (Noise) Conspiracy...
deklarisu se kao levicari i imaju pesme tipa Capitalism Stole My Virginity...
meni je skroz kool ovaj novi talas gitarskih bendova (narocito White Stripes)...

#9 tstream

tstream
  • Members
  • 63 posts

Posted 02 September 2002 - 02:00

Ljudi pa o cemu vi to pricate

kakav Dogadjaj to je blam od dogadjaja

U cetvrtak noc prolazim pored "grand centrala" i na 41oj i Lex i vidim blokirana ulica "Top Chamuga Security" objasnjava o cemu se radi a tamo iza"crveni tepisi" a okolo "Dismr" djubre.
i meni odmah nesto zasmrdi.Odem iza coska,kad tamo copor izblajziranih robot faca cekaju u redu (ima dosta crnih ali ne onih sa Carapama na glavi),bacam oko na "look" i sve me tako poseca na ....hmm....
YES F....N Britney Spears(JLO,Eminem I ostali "New Money Jewish Superstars":wink:
da, dobijam potvrdu od prve ribe sa kojom pricam Mtv superstar party.

Uh f*** dovidjenja nisam odavde...

Otvorim stradan novine i nadjem komentare...
o doticnoj dodeli...tako sam se slatko smejao...procitacu i vama budite u tku

#10 danijela

danijela
  • Members
  • 353 posts

Posted 02 September 2002 - 02:40

Prva asocijacija na ovakve dogadjaje mi je rezirani bljutavi humor koji ona,ipak, velika imena u tom poslu nisu u stanju da odglume. A,profesionalnom skandal-majstoru kakav je Eminem nije tesko da se istakne u, na momente, prilicno pateticnoj prici...
Naravno da su The Hives nesto ubedljivo najbolje sto se tamo desilo. Mozda anahrona i, mozda zato - tako dobra muzika.

#11 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 02 September 2002 - 03:22

Hej, Jamie, evo upravo slusam International Noise, odlicni su, gitare naravno, ali i synth. Nego bih rado podelila s njima kako...je comunism stole my virginity :grin:

Ne dizite obrvice na ovog mog sugradjanina T-streama, spremam mu elektronsko ubadalo protiv rasizma i legrandserbi3ma.

Da je MTV puko to svi znamo. Da su crveni tepisi nepopularni u narodu takodje znamo. Da je reklama majka i to znamo. Da je Eminem white trash, opste je poznato.

No, zar nisu i White Stripes dobili tri lepe nagrade?

#12 tstream

tstream
  • Members
  • 63 posts

Posted 02 September 2002 - 03:28

A sta je to "White Trash"?
bas me zanima

a za MTV bi mogla jedna "tomato Parade"

#13 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 02 September 2002 - 06:10

tstream:
"White trash" potice iz recnika Klasa.
Oni iz vise klase one iz nize zovu White Trash.
prema tome Eminem ima mnogo vise para od tebe i pripada visoj klasi nego ti tako da si ti za njega WHITE TRASH a ne on za tebe


skoro da se slazem, drustvena struktura se nazalost oduvek stvarala u odnosu na bankovni racun, ali mislim da se klase vec duze vreme ne dele samo na vise i nize (ima tu jos nivoa), pa cak i ako se dele, EMINEM bi svakako bio white trash (from the hood) za jednog bill gatesa ili donalda trampa... u toj viseslojnoj podeli, tstream, aenima, jamie i svi ostali koji svoje dragoceno vreme trose na ovom forumu su worst white trash ever...
srecom, novac mi ne odredjuje ugao gledanja na zivot, pa ce EMINEM za mene zauvek ostati 'otpad', kakav god status zauzimao (on = njegov mesecni dohodak). uostalom, zapadna civilizacija (narocito mediji sa americkog kontinenta) se lako fascinira sopstvenim 'zrtvama', tako da ce i EMINEM biti samo White Trash nagradjen luksuzom visoke klase, koji i postoji da bi ostali americki White Trash verovao da za njih takodje ima nade. ne bih da zalazim dalje u temu sveopste manipulacije kroz savremenu muziku, a ne bih ni uspeo da se odlucim ko koga tu vise koristi...

zivot je ipak vise od svega toga.......

p.s. tstream i aenima, vas dvoje mora da se poznajete kada tako olako padaju klevete, ne?

#14 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 02 September 2002 - 07:00

O ne, ne poznajemo se. Uvek se drzim obecanja roditeljima da cu paziti s kim se druzim :grin:. Ne, ne, ovaj nije opasan. Samo je prost i voli da popije!

No, 'white trash' je vise bilo iz nevestog ironicnog ugla. I svakako u znacenju koje se ne tice njegove izvorne ideoloske dimenzije, jer bi u tom slucaju white trash bili svi belci koji nisu WASP.

#15 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 02 September 2002 - 08:05

Procitao je negde pacenik o white trash, kako je u nase krajeve zalutao nastupila je potpuna konfuzija.

A i faktor casice je odradio svoje .....