Jump to content


Photo
- - - - -

Stoni tenis u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
318 replies to this topic

#1 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 11 January 2008 - 22:55

Kako stvari stoje izgleda da ce stoni tenis biti sastavni deo mog zivota, dok sam bio klinac ja sam ga igrao, a sad ga treniraju moja deca.
Baviti se sportom je vise nego korisno, ma kakav on bio, ali se postavlja pitanje da li i koliko drzava ima interesa da podrzava tzv.male sportove, tu se ne vrti lova, nema mafijasa, nema sponzora....jedino su jo mali sportovi ostali cista viteska igra i nadmetanje, da bih bio posten samo do juniorskih kategorija, posle je politika, lobiranje, namestanje....ali daaaaaleeeekoooo manjeg obima od npr.fudbala ili kosarke.
Dok smo bili YU ping pong je ima respektabilne igrace na svetskom nivou,(m) Surbek, Stipancic, Primorac, Lupulesku, (z) Palatinus, Popov, Cvetkovic....padale su tu svetske, evropske, olimpijske medalje, Kinezi nisu toliko PREdominantno vladali stonoteniskom scenom.
Raspad drzave je doneo i raspad ovog sporta, ostalo je na entuzijastima da treniraju klince. Sta cete vece sramote kada na samo tri dana pred pocetak Evropskog ni Javni Servis Evropske Srbije nije najavljivao pocetak prvenstva dok je za Evropsko prvenstvo u kosarci cela nacija bila na nogama godinu dana pre pocetka istog.
Nije mi namera da uporedjujem dva sporta, ali odnos je svakako uporediv. Pitam se kako u Hrvatskoj, Madjarskoj pa cak i u Rumuniji nije takav slucaj, zasto se kod nas uvek fudbal izdize na sport No1, a nikad se nista nije postiglo, posecenost nikad losija, muvanja i mutljavljenja nikad vise, a fudbal i dalje sport br.1, cela nacija drkce od Kazahstana i Azerbedzana od Argentine popusismo, sramota i reci, Evropsko cemo na miru gledati i navijati npr. za CRO (sta fali, jbga najblizi su nam, jeste da se "mrzimo", ali bolje nemamo), redovno znamo sta se desava i u omladinskom pogonu.....dok su ostali dim i magla!!
Ni jedan medij nije izvestio sta su klinci pokupili u 2007 u Turskoj na Balkanijadi, recimo, ali da je to fudbal ili kosarka zvrjila bi cela Srbija!
Dakle, mali sportovi ce biti osudjeni na entuzijazam pojedinava dok ce se u velikim i dalje muvati i muljati sa sve blagoslovom drzave

#2 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 21 March 2008 - 12:00

Kako stvari stoje izgleda da ce stoni tenis biti sastavni deo mog zivota, dok sam bio klinac ja sam ga igrao, a sad ga treniraju moja deca.
Baviti se sportom je vise nego korisno, ma kakav on bio, ali se postavlja pitanje da li i koliko drzava ima interesa da podrzava tzv.male sportove, tu se ne vrti lova, nema mafijasa, nema sponzora....jedino su jo mali sportovi ostali cista viteska igra i nadmetanje, da bih bio posten samo do juniorskih kategorija, posle je politika, lobiranje, namestanje....ali daaaaaleeeekoooo manjeg obima od npr.fudbala ili kosarke.
Dok smo bili YU ping pong je ima respektabilne igrace na svetskom nivou,(m) Surbek, Stipancic, Primorac, Lupulesku, (z) Palatinus, Popov, Cvetkovic....padale su tu svetske, evropske, olimpijske medalje, Kinezi nisu toliko PREdominantno vladali stonoteniskom scenom.
Raspad drzave je doneo i raspad ovog sporta, ostalo je na entuzijastima da treniraju klince. Sta cete vece sramote kada na samo tri dana pred pocetak Evropskog ni Javni Servis Evropske Srbije nije najavljivao pocetak prvenstva dok je za Evropsko prvenstvo u kosarci cela nacija bila na nogama godinu dana pre pocetka istog.
Nije mi namera da uporedjujem dva sporta, ali odnos je svakako uporediv. Pitam se kako u Hrvatskoj, Madjarskoj pa cak i u Rumuniji nije takav slucaj, zasto se kod nas uvek fudbal izdize na sport No1, a nikad se nista nije postiglo, posecenost nikad losija, muvanja i mutljavljenja nikad vise, a fudbal i dalje sport br.1, cela nacija drkce od Kazahstana i Azerbedzana od Argentine popusismo, sramota i reci, Evropsko cemo na miru gledati i navijati npr. za CRO (sta fali, jbga najblizi su nam, jeste da se "mrzimo", ali bolje nemamo), redovno znamo sta se desava i u omladinskom pogonu.....dok su ostali dim i magla!!
Ni jedan medij nije izvestio sta su klinci pokupili u 2007 u Turskoj na Balkanijadi, recimo, ali da je to fudbal ili kosarka zvrjila bi cela Srbija!
Dakle, mali sportovi ce biti osudjeni na entuzijazam pojedinava dok ce se u velikim i dalje muvati i muljati sa sve blagoslovom drzave


Malim sportovima se bave uspesni ljudi!
Stoni tenis je divan i zdrav sport! Igrao sam ga sto aktivno sto rekreativno punih 30 godina. Posle sam, sa izgradnjom vise teniskih terena u NS, poceo "veliki tenis"...
Jos uvek imam Baterfly reket i par Sriver guma, kao i nekoliko kutija Nitaku loptica... Uspomene.

#3 Obeliks012

Obeliks012
  • Members
  • 1,301 posts

Posted 31 October 2008 - 22:46

Ja malo čačkao po forumu, pa naletim na vas. A baš sam mislio da postavim ovako nešto. Ja sam skoro zaboravio da sam nekad igrao tu divnu igru, sve dok me nije stari školski drug pozvao letos da probamo malo kod njega u dvorištu. I šta da vam kažem, "zakrvili" smo se! Ali nije to bitno. Bitno je to da sad igram skoro svaki dan! I mnogo mi je lepo! U mom mestu, sa desetak hiljada ljudi, i okolnim selima, egzistira 7 ili 8 klubova, a godine igrača variraju od 14 do 60! Pa da vidite te duele, prefinjenost i iskustvo starijih, eksplozivnost i žar u očima mlađih... Sad če da počne da igra i moj srednji sin, pa kad se nas dvojca, za koju godinu, dokačimo...

#4 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 18 December 2008 - 20:33

ha, tek sad vidim ovu pricu....

igram redovno s bratom i jos par ortaka na Sumicama. :ph34r:

#5 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 February 2009 - 15:53

Evo i ja da se javim ovde, mozda ce vas zanimati sta imam da kazem. Naime, sa drugarima igram nekoliko godina, ali onako, periodicno. Uhvati nas manija nekoliko meseci leti, na primer, pa igramo skoro svaki dan. A onda ga zabatalimo, i dosadi nam, pa ga ne igramo godinu dana. Kupio sam skorije joola reket, fabricki, nije nesto, ali moze da se pika. Za brzinu je katastrofalan, ali bez pravljenja i krpljenja nema nista, ako skupim pare sastavicu neki brzi za nekih 50e. Elem, sto sam se javio... na nivou mog grada igra se rekreativna liga. Ja sam u IV ligi sa svojim timom, od ukupno IV, ali tek smo se sada prijavili. Prve tri lige imaju 12 timova, a cetvrta ce imati najverovatnije 16, po dve grupe. I tako, mislim da je Kragujevac mozda jedini grad u kojem postoji tako nesto, pa sam hteo da to znate. Inace, ima od 14 do 60 godina stvarno, vecina ekipa je sacinjena od super likova, mada ima i onih izuzetno "naprzenih" i meni jako antipaticnih. Posto je sve ovo prvenstveno u svrsi druzenja, valjda. I znanje igraca varira, mi smo recimo neki ne bas najnizi, ali nizak nivo, da znamo da uradimo svaki udarac, ali ipak imamo mnogo rupa u igri, do bivsih profesionalnih igraca koji igraju kao svemirski roboti, iz moje perspektive :ph34r:

#6 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 27 February 2009 - 14:07

Evo i ja da se javim ovde, mozda ce vas zanimati sta imam da kazem. Naime, sa drugarima igram nekoliko godina, ali onako, periodicno. Uhvati nas manija nekoliko meseci leti, na primer, pa igramo skoro svaki dan. A onda ga zabatalimo, i dosadi nam, pa ga ne igramo godinu dana. Kupio sam skorije joola reket, fabricki, nije nesto, ali moze da se pika. Za brzinu je katastrofalan, ali bez pravljenja i krpljenja nema nista, ako skupim pare sastavicu neki brzi za nekih 50e. Elem, sto sam se javio... na nivou mog grada igra se rekreativna liga. Ja sam u IV ligi sa svojim timom, od ukupno IV, ali tek smo se sada prijavili. Prve tri lige imaju 12 timova, a cetvrta ce imati najverovatnije 16, po dve grupe. I tako, mislim da je Kragujevac mozda jedini grad u kojem postoji tako nesto, pa sam hteo da to znate. Inace, ima od 14 do 60 godina stvarno, vecina ekipa je sacinjena od super likova, mada ima i onih izuzetno "naprzenih" i meni jako antipaticnih. Posto je sve ovo prvenstveno u svrsi druzenja, valjda. I znanje igraca varira, mi smo recimo neki ne bas najnizi, ali nizak nivo, da znamo da uradimo svaki udarac, ali ipak imamo mnogo rupa u igri, do bivsih profesionalnih igraca koji igraju kao svemirski roboti, iz moje perspektive :ph34r:

Ima i drugim gradovima rekreativnih liga pre svega u Vojvodini u Novom Sadu,Subotici,Senti.Ja mislim da ima i u Beogradu,ali nisam 100% siguran.Evo u Novom Sadu ja igram prvu ligu i tu uglavnom igraju sadasnji i bivsi profesionalni igraci(savezni nivo,regionalne lige) i igra se veoma ozbiljno.Iz cele Vojvodine igraju igraci.Dozvoljeno je da u svojoj postavi za vreme meca imas jednog registrovanog ispod 40godina.Mozes naravno da imas vise igraca preko 40 i registrovanih.Nivo lige je cak visi od regionalnih liga(3.liga).A od sledece godine bice 6.liga do ove je bilo 4.

#7 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 27 February 2009 - 17:04

Kod nas nije dozvoljeno da igraju profesionalni igraci, ali u prvoj su sve sami bivsi profesionalci. I inace, znam da je visi nivo u Vojvodini nego kod nas, pricao mi je jedan prijatelj koji je isao po turnirima gore.

#8 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 03 March 2009 - 10:45

Evo da pitam za savet, posto imam obican joola reket, kupljen u prodavnici... kakav bi reket meni odgovarao, da ne kosta bas previse? Govorim o sklapanju, po porudzbini... nivo moje igre je dosta nizak, bas onako na nivou ljudi koji igraju stoni tenis povremeno, cisto iz zabave. Volim da napadam, i volim brzu gumu na forhend strani, ali sam primetio da sto sa jacim igracima igram umesto da svaku loptu koju mogu napadnem, ja se sve vise povlacim u defanzivu, i cak kada dobijem laksu loptu, ja je samo srezem nazad. Ima ljudi koji se bave sklapanjem reketa, i jedan dobar prijatelj moze to da mi sredi, ali ja jednostavno ne znam sta da trazim, pa mi treba pomoc :ph34r:

#9 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 03 March 2009 - 13:31

Evo da pitam za savet, posto imam obican joola reket, kupljen u prodavnici... kakav bi reket meni odgovarao, da ne kosta bas previse? Govorim o sklapanju, po porudzbini... nivo moje igre je dosta nizak, bas onako na nivou ljudi koji igraju stoni tenis povremeno, cisto iz zabave. Volim da napadam, i volim brzu gumu na forhend strani, ali sam primetio da sto sa jacim igracima igram umesto da svaku loptu koju mogu napadnem, ja se sve vise povlacim u defanzivu, i cak kada dobijem laksu loptu, ja je samo srezem nazad. Ima ljudi koji se bave sklapanjem reketa, i jedan dobar prijatelj moze to da mi sredi, ali ja jednostavno ne znam sta da trazim, pa mi treba pomoc :)

Pa pitanje je sta trazis mozes od nekoga ko igra da nabavis solidne polovne gume za recimo 20 evra par to bi ti odgovaralo.Ja igram sad sa Butterfly gumama,ali igrao sam i sa Yasakom,Joolom,Tibharom,Stigom.Nove gume se krecu od 30-70 evra par.Recimo Butterfly je najskuplji Joola najjeftinija ali nazalost mnogo krace traju.Razlike nisu neke velike.Reket da nabavis neki bolji to vise kosta od 30 pa i do 80 evra.Ja igram sa reketom koji je meni napravljen ali nisam nesto zadovoljan tako cu na kraju sezone verovatno da menjam za fabricki.Ti reketi koji se prodaju u prodavnicama su prevara jeste da su jeftini,ali su i losi.Preporucio bi ti da ti neko pokloni dobar reket koji mu ne treba. :ph34r:

#10 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 03 March 2009 - 14:08

Vecina ljudi koji imaju pravljene rekete igra sa Joolom. Tako da nema sta da mi pokloni :ph34r: Te gume se bas brzo trose, oni na sezonu menjaju rekete, ali i ja kad sam probao da igram sa njim vidi se neverovatna razlika, brza guma, daje vise spina, ali kao sto ti kazes mnogo se brzo trosi...

#11 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 03 March 2009 - 22:10

Ali izmedju Joole i Joole ima razlike.Mada su im drva slabija.Tibhar,Stiga,Donic i Butterfly imaju uglavnom bolja drva.Ja ti predlazem po znanju igre koju ti posedujes da uzmes npr.Butterfly Sriver gume.Za drvo ne znam Joola K3 recimo davno sam igrao sa tim.Mada je najbolje drvo koje odgovara vecini igraca Butterfly Primorac OFF-,naravno ako nadjes original to bi ti bio svemirski reket. :ph34r:

#12 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 03 March 2009 - 22:38

Sad sam probao neki Joola K1 drvo, i butterfly gume nisam zapamtio kako bese na obe strane, ali ista je na obe strane i mnogo je brz reket... ma ne znam, prvo da naucim ja da igram :ph34r: Danas izgubi prvi mec u sezoni 7-3, a trebalo je da dobijemo, ja sam zeznuo celu partiju kad sam od 2-0 dopustio 3-2...

#13 teoNS

teoNS
  • Members
  • 4,663 posts

Posted 04 March 2009 - 12:42

Joola K1 i Joola K3 nema neke razlike.Ja mislim da su ti dali Sriver FX mnogi imaju te gume.

Edited by teoNS, 04 March 2009 - 12:43.


#14 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 04 March 2009 - 13:39

Joola K1 i Joola K3 nema neke razlike.Ja mislim da su ti dali Sriver FX mnogi imaju te gume.


Vrlo verovatno... valjda 20e kostaju te gume, "obicne" su.

#15 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 05 March 2009 - 23:20

Ja sam stoni tenis "otkrio" pre mesec dana, kada sam, po nagovoru druga, uzeo reket u ruke posle jedno 20 godina. Sada ucim osnovne poteze (servis pre svega) tako da mi je svaki savet dobrodosao, koliko god je to moguce preko foruma.