Jump to content

Photo
- - - - -

Laserska operacija očiju?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#16 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 07 April 2008 - 00:18

ne znam kako je kod nas ali evo mog iskustva...u americi radjeno pre 5 ili vise godina (ne secam se)
imala sam minus 4 i nosila pre toga tvrda sociva od 15-te godine (naocare mi spadaju sa nosa, a i stalno sam ih gubila...i pas mi je izlomio slucajno jedno 3-4 komada)...

sama operacija traje nekoliko minuta, 7 sekundi po oku (smrdi kao da meso przite mrtvo)...obzirom da sam ja videla na blizu, malo je cudno gledati skalpel kako ti se priblizava i sece ti rodjeno oko...pa ti otvara i cacka tu...ali ko se ne boji nece biti problem. ono sto je meni bilo bitno jeste da ne mogu da oslepim...ili ne moze vid da mi se pogorsa.

posle operacije jedno 2-3 meseca imala sam tripove s vremena na vreme da sam to sve sanjala...jer moj mozak nije naucio, pretpostavljam, da se oslanja samo na sopstvena cula (uvek su tu bila sociva..i ti znas da su ti u ocima)...tako da sam cesto hvatala sebe kako pogledom dobacujem daleko da vidim da li mogu da vidim.

od samog pocetka, ne vidim dobro pod svetloscu koja imaju florescentne lampe, u sumraku i u mraku..mutne su mi ivice...vrlo malo ali dovoljno da na primer vozim mnogo obazrivije. kada je suncano puca mi vid koliko je ostro....ponekad imam osecaj da od ostrine mogu i kroz zgrade da vidim (uzmite stari fotoaparat u ruke i menjajte ostrinu da vidite o cemu pricam)...

a da, na levom oku plus imam i astigmatizam, tako da je nemoguce bilo sprziti to na 20/20 anyway.

jedan problem manje resen ...za mene.

#17 zwoncica

zwoncica
  • Members
  • 57 posts

Posted 13 April 2008 - 10:18

imam jedno pitanjce..mozda je bilo o tome vec ali nemam mnogo vremena da citam forum..
radi se o jednom decaku koji ima 11 godina..rodjen je prevremeno i bio u inkubatoru..vidi oko 10-20% na jedno oko a na drugo vidi ok..isao je na institut za majku i dete na neke terapije ali nisu mu mnogo pomogli..na kraju su rekli da ni ne mogu vise da mu pomognu..sad nosi naocare tako da preko jednog oka zalepi flaster a na drugo gleda..da li njemu laserski moze da se sredi to oko? :rolleyes:

#18 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 13 April 2008 - 11:14

imam jedno pitanjce..mozda je bilo o tome vec ali nemam mnogo vremena da citam forum..
radi se o jednom decaku koji ima 11 godina..rodjen je prevremeno i bio u inkubatoru..vidi oko 10-20% na jedno oko a na drugo vidi ok..isao je na institut za majku i dete na neke terapije ali nisu mu mnogo pomogli..na kraju su rekli da ni ne mogu vise da mu pomognu..sad nosi naocare tako da preko jednog oka zalepi flaster a na drugo gleda..da li njemu laserski moze da se sredi to oko? :rolleyes:

Najverovatnije ne.

#19 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 14 April 2008 - 13:13

Nema šanse. Sličan problem ima i sestra moje žene. Doktor joj nakon pregleda rekao, da se ne može praviti čuda i ako joj se vid nije razvio, nema šanse da joj ga on napravi. Eto, isto važi i za tog dečaka, na žalost.