Jump to content


Photo
- - - - -

Laserska operacija očiju?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
18 replies to this topic

#1 igord

igord
  • Members
  • 5 posts

Posted 11 January 2008 - 17:24

Zdravo svima,

interesuje me da li neko ima neposrednog (ili posrednog preko poznanika, rodjaka..) iskustva
sa laserskom operacijom očiju, tj. skidanja dioptrije putem lasera?

Prijavio sam se za pregled kod "Okulusa" u YUbiznis centru na Novom Beogradu, pa bih voleo
da saznam što više informacija (iskustva, mišljenja za ili protiv).

Cena u Okulusu je 800 evra po oku, pregled je besplatan i nakon njega se dobija više informacija
o samoj izvodljivosti operacije kod odredjenog lica, ali što više informacija dobijemo od svih relevantnih ljudi - to bolje.

Hvala!

Igor David.

Edited by igord, 11 January 2008 - 17:26.


#2 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 11 January 2008 - 18:27

Radila je moja zena ali nema garancije da ce ti vid ostati normalan.Barem ovde postoje dve varijante.Prava koja kosta kao i u tvom slucaju i druga gde ti nude dozivotnu korekciju ali je tada cena oko $2000 po oku.To znaci da ako ti se vid nakon 5 godina ponovo pogorsa rade besplatnu korekciju.Ja sam izabrao naocare

#3 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 11 January 2008 - 18:35

Radila je moja zena ali nema garancije da ce ti vid ostati normalan.Barem ovde postoje dve varijante.Prava koja kosta kao i u tvom slucaju i druga gde ti nude dozivotnu korekciju ali je tada cena oko $2000 po oku.To znaci da ako ti se vid nakon 5 godina ponovo pogorsa rade besplatnu korekciju.Ja sam izabrao naocare


ovo mi zvuci malo cudno, jer je varijanta koju ne mogu svi da koriste. mogucnost da se ponovi operacija zavisi od debljine roznjace, sto je individualno, pa ne mogu svi ljudi dvaput uraditi taj zahvat.

kod nas je varijanta da se po mnogo nizoj ceni (da li 200 ili 400 evra po oku) radi dorada, za pacijente (kod onih kod kojih je to moguce) kojima nije iz prvog pokusaja uspelo da visoku dioptriju skinu na nulu.

#4 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 11 January 2008 - 19:24

proguglaj malo, imas odlicne sajtove gde pise sve o egzajmer laseru, imas i neke zvanicne sajtove zdravstvenih organizacija

tako su ozbiljni i insistiraju na tome da budes upoznat s time da ta operacija podrazumeva odredjeni rizik da mogu i da te uplase vise nego sto je potrebno

#5 igord

igord
  • Members
  • 5 posts

Posted 13 January 2008 - 17:53

Radila je moja zena ali nema garancije da ce ti vid ostati normalan


U kojoj zemlji je radila? Koju dioptriju je imala pre operacije, ako nije tajna?



proguglaj malo, imas odlicne sajtove gde pise sve o egzajmer laseru, imas i neke zvanicne sajtove zdravstvenih organizacija



normalno da cu da guglam,

ali sam ovde postavio pitanje ne bi li se javio neko ko ima posrednog ili neposrednog iskustva sa tim (u Srbiji ili inostranstvu) :rolleyes:

ako imash ti ili neko drugi konkretno neku informaciju, bilo bi super da je podelis sa nama :huh:

#6 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 14 January 2008 - 22:16

igore, već sam pisala o tome na temi o naočarima, malo niže na pdf-u

vidi taj topic

#7 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 15 January 2008 - 00:03

U kojoj zemlji je radila? Koju dioptriju je imala pre operacije, ako nije tajna?

Imala je -3 a sada ima ono sto u Americi zovu 20/20 ili normalan vid.Tu je operaciju radila pre tri godine i za sada nema pogorsanja vida ali su joj rekli da u buducnosti vid ponovo moze da se pogorsa.

#8 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 16 January 2008 - 09:38

Radila je i moja bolja polovina. Ona je to prošla više zbog astigmatizma nego zbog same dioptrije.
RAdila je tu u SLoveniji i nakon jedne godine, na pregledu su joj utvrdili, da joj je dioptrija ipak malo ostala. Ali ništa strašno, pošto je pre imala oko -2,5. Sve u svemu, sad je zadovoljna, mada je tad nedelju dana posle operacije muku trpela. (čitaj - stalno sunčane naočale, nema televizije ili bilo kakvog preteranog zamaranja očiju i slične zezancije).

#9 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 January 2008 - 13:06

Jedan moj dobar drug je skoro radio operaciju, imao je nekih -7/-8 a trenutno ima oko +-0.5.
Inače zasad je zadovoljan i nije imao nikakvih velikih problema, mada verovatno je još rano za neke mudre zaključke pošto je bilo prilično skoro. A spominjao mi je da treba vremena da se dioptrija stabilizuje i da se očekuje da ne pređe +-1.

Ne znam za detalje gde i kako, mogla bih da se raspitam.

#10 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 16 January 2008 - 16:00

Jedan moj dobar drug je skoro radio operaciju, imao je nekih -7/-8 a trenutno ima oko +-0.5.Inače zasad je zadovoljan i nije imao nikakvih velikih problema, mada verovatno je još rano za neke mudre zaključke pošto je bilo prilično skoro. A spominjao mi je da treba vremena da se dioptrija stabilizuje i da se očekuje da ne pređe +-1.
Ne znam za detalje gde i kako, mogla bih da se raspitam.



Zanimljivo, meni su za korekciju iste dioptrije u Svetom Vidu prognozirali da će ostati oko -2 , ostalo mi je -1 i -1,5, a odmah posle operacije na jednom oku mi je izmerena dioptrija bila 0. Prognozirano vreme stabilizacije je bilo 6 meseci a trebalo je zapravo 2, 5 godine, tako da sve to ostavlja utisak kao da nije dovoljno ispitano.

#11 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 16 January 2008 - 16:42

Nesto mi se vrti kroz glavu da sam o ovome vec pisao, ali ne vidim to nigde.
Rec je o operaciji koja je u rukama iskusnog oftalmologa jednostavna i vrlo efikasna, naravno uz postavljanje prave indikacije.
Jedno od prvih imena u svetu za tu vrstu hirurgije je "nase gore list", dr Aleksandar Stojanovic, oftalmolog, koji radi u Tromseu, u Norveskoj. Cini mi se da on radi samo privatno.
Mozda se na internetu moze naci nacin da se uspostavi kontakt s njim.

#12 balkanikus

balkanikus
  • Members
  • 75 posts

Posted 16 January 2008 - 21:51

Zdravo svima,

interesuje me da li neko ima neposrednog (ili posrednog preko poznanika, rodjaka..) iskustva
sa laserskom operacijom očiju, tj. skidanja dioptrije putem lasera?

Prijavio sam se za pregled kod "Okulusa" u YUbiznis centru na Novom Beogradu, pa bih voleo
da saznam što više informacija (iskustva, mišljenja za ili protiv).

Cena u Okulusu je 800 evra po oku, pregled je besplatan i nakon njega se dobija više informacija
o samoj izvodljivosti operacije kod odredjenog lica, ali što više informacija dobijemo od svih relevantnih ljudi - to bolje.

Hvala!

Igor David.


Zdravo Igore,
posto sam negde pred kraj ove strane procitala da takve operacije radi dr Aleksandar Stojanovic pogledala sam sta pise o laserskim operacijama.
Nazalost tekst je samo ne norveskom pa je i meni malo teze da prevedem jer govorim svedski:
http://www.synslaser...derlasik/cms/48
Od komplikacija navodi:
- korekcija ispod ili iznad zeljenog rezultata (neznam kako bi drugacije prevela)
- duplo vidjenje, maglovito vidjenje, varirajuce vidjenje od dana do dana, "glorija" ili korona. Ovi problemi najcesce nestanu posle izvesnog vremena ali problemi mogu i da ostanu specijano su izrazeni pri losem osvetljenju
- infekcije roznjace
Neke od komplikacija mogu da budu vrlo ozbiljne tako da je potrebna transplantacija roznjaca.
Mozda na ovim stranama ima "Norvezana" pa mogu malo bolje da prevedu tekst.
Sa njihove web strane ima link ka jednoj studiji koja je na engleskom jeziku:
http://www.synslaser...ikrokeratom.pdf
Mislim da bi trebalo da pronadjes jos neki sajt i uporedis istrazivanja jer sam pre nekoliko dana na ovdasnjoj tv cula vest bas o tim komplikacijama i da nema nekih garancija.

#13 igord

igord
  • Members
  • 5 posts

Posted 05 February 2008 - 12:28

Hvala svima na odgovorima!

Ja sam, konsultujuci se sa par ocnih lekara, da odlozim operaciju za 3-4-5 godina jer
sam na poslednjem pregledu imao malo povecanje dioptrije (inace imam 25 godina),
tako da bi operacija mozda bila i dobra solucija, ali bi se dioptrija verovatno vratila
(u manjem ili vecem obimu)..

Dok se ne stabilizuje, ne pipam! :rolleyes:

10x again

#14 Ivan Conkin

Ivan Conkin
  • Banned
  • 17 posts

Posted 06 February 2008 - 00:09

decko iz kraja je uspesno operisao debeli minus za 1k evra po oku.
zlopatio se godinama koliko nista nije video.
eno ga sad u snajperistima.
(salim se za ovo)

vred!i

#15 Koler

Koler
  • Members
  • 13 posts

Posted 03 April 2008 - 18:19

Da li mozda neko zna nesto o operaciji ociju na VMA ? Da li moze to kod njih , kolika je cena , koliko su ozbiljni ,...?