Jump to content


Photo
- - - - -

Gde letujemo?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#1 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 11 January 2008 - 04:41

Proverio sam podforum Putovanja i odlucio da topik postavim ovde. Tamo je poseta katastrofalno slaba, a preovladjuju destinacije za koje su zainteresovaniji nasi zemljaci, tipa Tunis i sl. , egzoticne, Tajland (nemam nista protiv, ali bih obisao staramajku, znaci otpada) ili zapadne, znaci mogu da procitam kako je ovde iz perspektive srpskog turiste.

Smatram da su nam turisticke potrebe specificne, emigrantske. Sto znaci, blizu matice :rolleyes: , al' da nije banja.

Pre dve godine smo bili na Tasosu. Veoma popularna destinacija 70-tih za paradajiz turiste iz blazenopocivse SFRJ, za one retke koji nisu tamo bili pre, kao ja, iskreno preporucujem, raj za porodice sa decom. Bili smo i na crnogorskoj rivijeri :huh: , skoknuli do Dubrovnika na kaf(v)u i sladoled. Pitanja su dobrodosla.

Ove godine bi kombinovali Istru i Italiju. Moj izbor bi svakako bio Dalmacija, ali odmor se ceka godinu ili dve, a upropasti se za 5 minuta. Da nije dece ne bih razmisljao, ovako, ostavicemo da ceka jos koju godinu. Bio bi to Jun mesec. Najverovatnije sletanje u Bec. Rent-a-car pa nadalje......

Znam da googlam, ali ako neko ima informacije iz prve ruke bilo bi jako lepo.

#2 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 11 January 2008 - 07:21

ja sam jednom prilikom sa ekipom iz beograda otisao na road trip magistralom uz stanke na sledecim lokacijama:
zlatibor, zabljak, ostrog, podgorica, budva, herceg novi, kotor, perast, ada bojana i dubrovnik. i nazad za beograd.. sve u 4 dana :)
i da... na zabljaku sam se grudvao jednog dana... a u novom kupao i izgoreo na suncu sledeceg :rolleyes:

ali ja stizem i na ostale svetske destinacije i pored obaveznog godisnjeg odlaska u bgd.
afrika, juzna amerika, pacifik, karibi... uvek je negde leto :huh:

inace nikad u zivotu nisam bio ni u grckoj ni u italiji... sto je za jednog srbina prilicno neverovatno...
mada bas i nije, ako se uzme u obzir da sam poceo ozbiljno da putujem tek nakon sto sam napustio srbiju...

Edited by kobac, 11 January 2008 - 07:21.


#3 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 11 January 2008 - 07:57

ja sam jednom prilikom sa ekipom iz beograda otisao na road trip magistralom uz stanke na sledecim lokacijama:
zlatibor, zabljak, ostrog, podgorica, budva, herceg novi, kotor, perast, ada bojana i dubrovnik. i nazad za beograd.. sve u 4 dana :)
i da... na zabljaku sam se grudvao jednog dana... a u novom kupao i izgoreo na suncu sledeceg :rolleyes:

ali ja stizem i na ostale svetske destinacije i pored obaveznog godisnjeg odlaska u bgd.
afrika, juzna amerika, pacifik, karibi... uvek je negde leto :huh:

inace nikad u zivotu nisam bio ni u grckoj ni u italiji... sto je za jednog srbina prilicno neverovatno...
mada bas i nije, ako se uzme u obzir da sam poceo ozbiljno da putujem tek nakon sto sam napustio srbiju...


Pa ti mozes da se svrckas, i ja bih da nemam troje dece. Crna Gora ...... lepa je, steta sto tu lepotu ne prati nista drugo, a i jezik koji se tamo sada najcesce cuje ne prija mojim usima, potseca me na neke mracne zemlje. Preferiram italijanski. To sto nisi bio u Italiji i Grckoj, sta da ti kazem, sta cekas, pusti Karibe, video jednom, video sve.

#4 Feba

Feba
  • Members
  • 158 posts

Posted 11 January 2008 - 11:21

U Istri, od Pule udaljeno svega 10 km nalazi se mesto Premantura. Ono sto ga cini posebnim je nacionalni park. Premantura je naselje koje se nalazi na samom rtu. Dok je bila SFRJ od naselja do rta (cca 34 uvale i ne znam koliko kvadratnih kilometara pokrivenih borovom sumom) drzala je JNA. Vojnici su cistili sume, uvale, bilo je zabranjeno asvaltiranje puteva, cak ni satori a zgrade pogotovo nisu bili dozvoljeni. Znaci kad se tamo zaputis, dozivis nesto carobno.Netaknuta priroda a ipak dovoljno pitoma da deca uzivaju. Tamo sam provela detinjstvo i to je raj na zemlji. :rolleyes:
Danas je to nacionalni park. Hrvati su odlucili da to sacuvaju tako netaknuto.
Uputstvo za ljude sa decom: poneses stolice i sto na rasklapanje, mozda neki camac na naduvavanje (tu mogu da dremnu najmladji) neku visecu lezaljku (za tate i mame)... Parkiras se u sumi, imas svoj "borov hotel", vetar tamo stalno prijatno piri, klinci mogu da traze pinjole, do mora ima 50 m, mozes ih videti dok se kupaju. Stene su ravne, bele, pitome, moze se obici ceo rt bezmalo, iduci po obali (ako neko ima volje i snage). Uvale su prelepe, ima i pescanih, malih i velikih.
Mirise apsolutno carobno. Nigde nema vise onih mirisljavih biljcica nego tamo. Obisla sam nekoliko grckih ostrva i nisam nasla nista slicno.
Nema prodavaca sladoleda, nema kafica, nema trafika.Nema muzike koja dreci, samo sum bora i galebovi... Ali je meka za surfere. Voda je prozirna toliko da se covek ne moze nacuditi.

Edited by Feba, 11 January 2008 - 11:30.


#5 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 11 January 2008 - 13:04

Mirise apsolutno carobno. Nigde nema vise onih mirisljavih biljcica nego tamo. Obisla sam nekoliko grckih ostrva i nisam nasla nista slicno.
Nema prodavaca sladoleda, nema kafica, nema trafika.Nema muzike koja dreci, samo sum bora i galebovi... Ali je meka za surfere. Voda je prozirna toliko da se covek ne moze nacuditi.


Intresantan predlog. Vidis, ja sam cuo za tu Premanturu jedno milion puta, od starijih mangupa, ali ne zbog prirodnih lepota. vec zbog najludjeg provoda na Jadranu. Osamdesetih je mesto steklo kultni status, ako nisi bio tamo, nisi ni bio na moru. Bio je, po njima, tamo neki veliki kamp i jedna prodavnica, to je sve. Nikad nisam stigao da obidjem, uvek bih zavrsio na Korculi, Hvaru, Bracu, ne zalim se, ali eto sad bih mogao.

Taj miris koji se oseca jos sat vremena od obale i koji bih voleo da ponovo nadjem, definitivno ne postoji u Grckoj, tacnije nigde gde sam bio, u toj meri da sam poceo da se preispitujem da li je uopste nekada i postojao ili je to jedna od iluzija iz mladosti. Hvala ti.

Edited by down with the sickness, 11 January 2008 - 16:38.


#6 Feba

Feba
  • Members
  • 158 posts

Posted 11 January 2008 - 13:31

Evo jednog linka koji mi se dopao: http://www2.arnes.si...ml/index10.html
Vodi na moju omiljenu plazu ali daje pregled svih uvala i svih ostrva okolo. Obrati paznju na kosti dinosaurusa na plazama... :rolleyes:

#7 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 11 January 2008 - 13:35

Evo jednog linka koji mi se dopao: http://www2.arnes.si...ml/index10.html
Vodi na moju omiljenu plazu ali daje pregled svih uvala i svih ostrva okolo. Obrati paznju na kosti dinosaurusa na plazama... :huh:


e, vala cu da idem da vidim ovo. :rolleyes:

#8 Minja 2

Minja 2
  • Members
  • 523 posts

Posted 11 January 2008 - 13:49

Lhm, kao domorodac moram ispraviti naziv vale. Radi se o PEnizuli a ne PInizuli. S ostatkom se slazem. Najbolje feste su bile tamo dok je bio rat. Nije bilo furesta, ma nije bilo nikoga. Loodilo. Samo, oni koji zele dozivjeti Premanturu u izvornom obliku moraju pozuriti. Poceli su je devastirati pretjeranom gradnjom. Mislim na selo, ne na Kamenjak, na njemu je sve kako je bilo, Zabranjena je gradnja.

#9 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 11 January 2008 - 18:44

I po ovom pitanju nisam klasičan gastarbajter. Neću da žrtvujem putovanja, i da kao moja tetka koja je radila u Belgiji, svake godine provedem u "jugi" jedan mesec i vratim se da šljakam preostalih 11 meseci.
Odmore sastavljam pametnije, ne uzimam mesec dana u komadu vec koristim gomilu čeških crkvenih i državnih praznika i spajam vikende, tako da sastavim po 3-4 puta po jednu sedmicu a jednom godišnje i 15 dana. Te dve sedmice u paketu koristim za prave godišnje odmore kao recimo Grčka, a od ona 3 kraća odmora jedan uvek rezervišem za "gradski turizam" tipa Amsterdam, a dva puta odem do Beograda da posetim roditelje. Nemam veliku rodbinu a većina prijatelja je po belom svetu, tako da sa tom količinom vremena u BG nemam neki problem.
Elem, za ovih osam godina koliko sam ovde, taj ritam dobro funkcioniše tako da smo bili 4 puta u Grčkoj (volim Jonska ostrva, tako da uglavnom idem na Lefkas, Meganisi, Kefaloniju), jednom na Malti, a jednom u Montenegru ako se dobro secam.
Što se tiče tih gradskih destinacija, bili smo petnaest dana u Londonu (plus par dana u Kembridžu i Brajtonu), deset dana u Amsterdamu, sedam dana u Beču, sedam dana u Parizu, dva puta po 5-6 dana u Barseloni, i sad skoro u Drezdenu.
Sad kad mogu da putujem po šengenskoj zoni bez viza, planiram i Irsku ili Škotsku ove godine, Berlin, a možda sad za uskrs isplaniramo putovanje vozovima po Alpama, to je navodno doživljaj prve klase.
Ne volimo aranžmane i sva ova putovanja su isključivo isplanirana odavde, sa rezervacijama hotela ili pansiona preko bookings.com
Dok sam radila u velikim agencijama puno sam putovala i na razne sastanke i snimanja reklama, tako da sam obišla dobar deo evrope, ali to se ne računa u godišnje odmore :rolleyes:

#10 aleviperella

aleviperella
  • Members
  • 73 posts

Posted 15 February 2008 - 11:18

evo da vam dam jedan predlog: SARDINIJA!
mnogo je lepo ......pretrazite malo slike sardinije na netu....bellissima! plaze rajske, beli pesak......uostalom videcete sami na slikama
:rolleyes:

#11 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 15 February 2008 - 12:26

evo da vam dam jedan predlog: SARDINIJA!
mnogo je lepo ......pretrazite malo slike sardinije na netu....bellissima! plaze rajske, beli pesak......uostalom videcete sami na slikama
:rolleyes:

Video (slike) jos davno, raj, ali se, na zalost, ne uklapa. Mora biti na 5-6 sati voznje od aerodroma, a to je bar 15-16 sati, a verovatno i vise, brod, nije izvodljivo, ovaj put.

#12 nikita61

nikita61
  • Members
  • 85 posts

Posted 15 February 2008 - 15:10

Attached File  2.bmp   225.05KB   85 downloadsAttached File  3.bmp   689.12KB   80 downloadsAttached File  a.bmp   900.05KB   75 downloadsJa takodje mislim da je Grcka dobar izbor. Moja familija zbog klinaca preferira sletanje u Solun, a onda voznja kolima 50-120 km, zavisno od destinacije, a sve u okviru Halkidikija. Moj izbor za ovu godinu je Polichrono najverovatnije, tj. kucica na plazi koja ovako izgleda:

#13 aleviperella

aleviperella
  • Members
  • 73 posts

Posted 15 February 2008 - 17:33

ej down with the sicnesss........gde si ti u kojoj zemlji?
ja cu ici tamo jer moj decko ima rodjake koji tamo imaju gajbu........a i voznja do tamo od milana ce biti haos...ali isplatice se!
sledece nedelje idem u italiju kolima iz cz rep.... :rolleyes:
ici cu u neku super poznatu diskoteku alkatraz o kojoj svi pricaju , ja nisam nikad bila nemam pojma kako je..kad se vratim poslacu vam izvestaj pa ako se nadjete u blizini....
uff moram danas da ostanem over time na poslu :huh:(

cujemo se pozdrav svima!

aleksandra

#14 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 17 February 2008 - 09:58

Taj miris koji se oseca jos sat vremena od obale i koji bih voleo da ponovo nadjem, definitivno ne postoji u Grckoj, tacnije nigde gde sam bio, u toj meri da sam poceo da se preispitujem da li je uopste nekada i postojao ili je to jedna od iluzija iz mladosti. Hvala ti.


Ako je tako, onda svi imaju tu iluziju. Ne znam nekog ko je bio na tom delo Jadrana a da ne pominje te neuporedive mirise.
Ubrajam tu i sebe, sa 5 mora koliko mogu da uporedim i potvrdim.

Daju celu jednu dimenziju boravku tamo.

PS: posetite forum sajta www.putovanja.info
Za sada nema teme sa posebnim emigrantskimpotrebama, ali su ljudi generalno puni konstruktivnih ideja.

Edited by Nikola S., 17 February 2008 - 10:00.


#15 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 17 February 2008 - 13:44

ej down with the sicnesss........gde si ti u kojoj zemlji?
ja cu ici tamo jer moj decko ima rodjake koji tamo imaju gajbu........a i voznja do tamo od milana ce biti haos...ali isplatice se!
sledece nedelje idem u italiju kolima iz cz rep.... :rolleyes:
:huh:(

Aleviperella, lako je vama po Evropi da se svrckate, nama posle 15-18 sati i dva odvratna aviona, sa dva cekiranja i cekanja, ne lezi jos 12-15 sati voznje, pogotovo s troje dece. Voznja moze biti interesantna, ali da nije prethodnog letenja.

Edited by down with the sickness, 17 February 2008 - 13:46.