Jump to content


Photo
- - - - -

Bira se najmoćniji na planeti...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1392 replies to this topic

Poll: Kandidati (357 member(s) have cast votes)

Ko ce biti buduci kandidat za predsednika kod Republikanaca?

  1. Rudi Djuliani (40 votes [14.23%])

    Percentage of vote: 14.23%

  2. Majk Hakebi (33 votes [11.74%])

    Percentage of vote: 11.74%

  3. Mit Romnej (9 votes [3.20%])

    Percentage of vote: 3.20%

  4. Dzon Mek-Kejn (199 votes [70.82%])

    Percentage of vote: 70.82%

Ko ce biti kandidat na strani Demokrata?

  1. Hilari Klinton (64 votes [23.10%])

    Percentage of vote: 23.10%

  2. Barak Obama (202 votes [72.92%])

    Percentage of vote: 72.92%

  3. Dzon Edvards (11 votes [3.97%])

    Percentage of vote: 3.97%

Vote Guests cannot vote

#16 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 05 January 2008 - 16:06

Uki tu si se zeznuo! Naime Rusija ima resurse dok USA stvara resurse otimajući ih od drugih zemalja.


Elaboriraj.

#17 profesionalac

profesionalac
  • Members
  • 289 posts

Posted 05 January 2008 - 16:06

Kao demokratija u Gvantanamu! Ili po zatvorima u Iraku, Afganistanu i istočnoj Evropi.

Ako niste s nama donijećemo vam demokratiju na naš američki način!

Uki tu si se zeznuo! Naime Rusija ima resurse dok USA stvara resurse otimajući ih od drugih zemalja.


Ima jedna stvar koja je karakteristična za Srbe ali samo za Srbe iz Srbije. Lizanje sa onim koji te smatra nižom vrstom!

Toga kod ostalih Srba sa Balkana nema!


Obama se zalaze za ukidanje Gvantanama, mislim da Obama nema veze sa Demokratskom partijom, mislim da je pre svega individualac i da zeli da ujedini Ameriku umesto da prica o coca-coli i pepsi koli.

#18 gemini

gemini
  • Members
  • 2,701 posts

Posted 05 January 2008 - 16:09

Elaboriraj.



Nadam se da si ozbiljan! Prespavao si posljednjih 16 godina?

#19 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 05 January 2008 - 16:12

Naravno.
Pogotovo sto ce Obama, kad postane predsednik, nadam se, ne samo prekinuti besmisleni rat protiv terorizma i besmislen savez s Rusijom glede toga, vec ce i zakljuciti primirje sa islamskim zemljama, a Kina ce biti primljena u WTO da bi Rusija, koja je nedopustivo ojacala, opet bila vracena tamo gde joj i jeste mesto, tj.neprijatelj ce, kao sto i treba da bude, biti Rusija, i nece, kao sto i ne treba da bude, biti premisljanja oko toga da li je Rusija saradnik ili neprijatelj Zapada.
Bush je nesposobna seljacina, koja ne ume da resava svetske probleme, vec ih samo pojacava svojim ponasanjem, sto maloletnoj i nesposobnoj EU ne moze da pomogne da resi probleme u svom dvoristu.
Sa Obamom na mestu predsednika USA, i USA i EU ce biti u mogucnosti da zaustave Rusiju u daljem rastu i da rese probleme u svetu.
Kad Obama pobedi, USA ce povratiti onu snagu, koju su nekada imale, i opravdace svoju reputaciju vodje demokratskog, civilizovanog i sveta zasnovanog na demokratiji, civilnom drustvu, ljudskim pravima i slobodnom trzistu.
Bush je i USA i ceo svet pretvorio u jednu zescu odvratnu redneck palanku.Izmedju ostalog zato sto je, njegovim idiotskim potezima, Rusija ojacala.


Uki,nemo se zifcirash bez potrebe. Obama nece postati predsednik Amerike.
Nije nazalost josh doslo vreme da moze zena ili Afroamerikanac ( a narocito Obama) da bude
biran za predsednika. Prema tome,nema frke :rolleyes: Ameri ce stvari menjati tako da budu iste kao sto su i bile.

#20 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 05 January 2008 - 16:18

...
Ima jedna stvar koja je karakteristična za Srbe ali samo za Srbe iz Srbije. Lizanje sa onim koji te smatra nižom vrstom!

Toga kod ostalih Srba sa Balkana nema!

Daleko od toga da je Ukijevo nekritičko obožavanje USA uopšte zdravo, ali koristiti to za ovakvu generalizaciju je još manje. Poltronstvo je resurs kojim oskudevaju jedino nenaseljene oblasti, pa tako i jedino nenaseljene oblasti Balkana. Ako takvo šta postoji.

edit: nego, da li je onda "lizanje" sa "ostalim Srbima sa Balkana" (balkona) normalno ponašanje?

Edited by Hill Bill, 05 January 2008 - 16:22.


#21 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 05 January 2008 - 16:19

znam da je mnogima tesko,ali na ovoj temi probajte da raspravljate o USA izborima. geopolitiku i svetske zavere neki drugi put.

#22 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 05 January 2008 - 16:21

Uki,nemo se zifcirash bez potrebe. Obama nece postati predsednik Amerike.
Nije nazalost josh doslo vreme da moze zena ili Afroamerikanac ( a narocito Obama) da bude
biran za predsednika. Prema tome,nema frke :rolleyes: Ameri ce stvari menjati tako da budu iste kao sto su i bile.

Trollon
Pa cuj kad smo kod Ukijevih prorocanstava mislim da ima mnogo vise sanse da Barak bude predednik nego da Mrka udje u drugu krug :huh:
Trolloff

#23 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 05 January 2008 - 16:22

Uki tu si se zeznuo! Naime Rusija ima resurse dok USA stvara resurse otimajući ih od drugih zemalja ukoliko ne može da ih kupi tj. ako joj ne dobrovoljno ne dozvole.

Pravo u centar, SAD je u najvecoj krizi od zavrsetka drugog svjetskog rata. Globalizacija i stvaranje "novog svjetskog poretka" joj se sada odbija od glavu, od prvobitnog ekstra profita placajuci radnike kao roblje po zemljama treceg svijeta, unistili su vlastitu industriju, tako sada vise ne mozete kupiti Leviske Made in USa ili Nike patike. Trenutno je proces unistenja auto-industrije. Toyota je skinula Ford sa drugog mjesta po prodaji u Americi, i ne samo to, americki automobili sada mogu samo da pomude nizu cijenu od uvoznih, po kvalitetu, perforamansama, potrosnji, pouzdanosti ne mogu vise da konkurisu.
Jedan po jedan model se gase, a npr Oldsmobil je potpuno nestao, na hiljade radnike ostaje bez posla i Detroit nema svijetlu buducnost.
Zahvaljuci pohlepi za novcem americkih milijardera i kompanija kojima nije nikada dosta, Kina postaje najveca industrijska zemlja planete, a Rusija najveca po resursima.
Ako neko misli da ce se ponoviti devedesete i americko lupanje po svima koji im se usprotive, grdno se varaju, izgleda da je novi svjetski poredak tek poceo da se stvara.
Amerika naravno moze da se oporavi, ali ne ratovima, nego uvazavajuci i druge kao ravnopravne partnere i postujuci medjunarodno pravo i odluke UN...

#24 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 05 January 2008 - 16:24

Trollon
Pa cuj kad smo kod Ukijevih prorocanstava mislim da ima mnogo vise sanse da Barak bude predednik nego da Mrka udje u drugu krug :)
Trolloff


Ja znam ko je Obama, al nemam pojma ko je taj iz Mrkonjic Grada :rolleyes:
Nije valjda da je neki republikanac? :huh:

#25 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 05 January 2008 - 16:28

Nije valjda da je neki republikanac? :huh:

Republikanac 100% :rolleyes:

#26 Čika Ciki

Čika Ciki
  • Banned
  • 549 posts

Posted 05 January 2008 - 16:29

Ja znam ko je Obama, al nemam pojma ko je taj iz Mrkonjic Grada :rolleyes:
Nije valjda da je neki republikanac? :huh:

Ne znaš za jednoga od naših najvećih neimara --- graditelja mostova u najteže vreme, mostova koji spajaju ljude !

#27 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 05 January 2008 - 16:31

Ne znam casna rec. Znam za Milanku,Cedu,Borisa,Obamu i Hilari.
Al oni svi demokrati. Mora da je ovaj republikanac :rolleyes:

#28 Čika Ciki

Čika Ciki
  • Banned
  • 549 posts

Posted 05 January 2008 - 16:40

Ne znam casna rec. Znam za Milanku,Cedu,Borisa,Obamu i Hilari.
Al oni svi demokrati. Mora da je ovaj republikanac :rolleyes:

Evo ti --- http://sr.wikipedia....Милутин_Мркоњић
Uživaj !

Edited by Čika Ciki, 05 January 2008 - 16:41.


#29 gemini

gemini
  • Members
  • 2,701 posts

Posted 05 January 2008 - 16:56

Daleko od toga da je Ukijevo nekritičko obožavanje USA uopšte zdravo, ali koristiti to za ovakvu generalizaciju je još manje. Poltronstvo je resurs kojim oskudevaju jedino nenaseljene oblasti, pa tako i jedino nenaseljene oblasti Balkana. Ako takvo šta postoji.

edit: nego, da li je onda "lizanje" sa "ostalim Srbima sa Balkana" (balkona) normalno ponašanje?


da li je onda "lizanje" sa "ostalim Srbima sa Balkana" (balkona) normalno ponašanje

Takvo ponašanje još uvijek nisam primijetio. Kada primjetim javiću! Više se ti drugi uspinju da dobiju malo pažnje od matice nego što ih matica uistinu pomaže. Matica se više ponaša kao maćeha!

#30 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 05 January 2008 - 17:04

Takvo ponašanje još uvijek nisam primijetio.
...

Ok. Da zaključimo, Srbi iz Srbije ne ližu baš sve koji ih smatraju nižom vrstom, tako da to teško može da bude pravilo.
:rolleyes: