Jump to content


Photo
- - - - -

kako poslati mail


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#16 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 09 January 2008 - 16:45

tema na kojoj sam nasao informacije se nalazi na potforumu:
Forum B92 > Arhiva > Politika i društvo > Apatridi

znam da ti nisi moderator tog potforuma, ali ne znam ko je onda nadlezan za arhivu?


reci koja te tema zanima da je iskopamo. :rolleyes:

#17 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 January 2008 - 18:45

evo prave informacije: niko nema pravo da tebi ili nekom drugom ko to zatraži prosledi email drugog korisnika, ni bilo koji moderator niti administracija foruma. kao što ti ne bi prosledio ni tudju adresu, broj telefona ili ime i prezime jer se time narušava privatnost i zloutpotrebljavaju podaci koje je korisnik bio u obavezi da dostavi prilikom registracije korisničkog naloga. tako nešto se, prosto, ne radi.

jedini način da dodješ do nečijeg emaila je da uputiš pm željenom korisniku i da ti on lično dostavi bilo kakav privatni podatak o sebi, uključujući i email adresu.


ok ta informacija mi je logicna i ocekivao sam je. ali sam ipak postupao po onom: ko pita ne skita, nadajuci se da mozda ipak postoji neka nada.

ali posle ovoga i dalje ostaje otvoreno moje prvo pitanje: zast ja ne mogu da posaljem email korisniku koji to nije zabranio?
posto slika govori vise od X reci evo par slicica:

u profilu jednog clana sam nasao ovo:
Attached File  nomail.png   3.97KB   96 downloads

ovde je jasno da mogu poslati samo pp (sto sam i uradio)

kod drugog clana isti detalj izgleda drugacije:
Attached File  sendmail.png   2.45KB   96 downloads

ja sam ono 'send an email' protumacio kao dozvolu clana da svi mogu da mu salju email-e direktno sa foruma. pre nego sto sam pokusao poslati email poslao sam pp jer je to (naravno) dozvoljeno kod svih. ali posto ovaj clan nije kativan od 19.9. nije mogao da vidi moju poruku na forumu.
zato sam pre par dana dosao na ideju da ipak poksam i sa emailom, ali kad sam kliknuo na ono 'send an email' i dobio:
Attached File  message.png   2.97KB   108 downloads

e sad mene interesuje:

zasto meni nije dozvoljeno slanje email sa foruma nekom korisniku?
da li je to nekome dozvoljeno?
ako jeste kome?
zasto je onda vidim aktivan link: 'send an email'? ako ne mogu da ga koristim?
jel to bug u forumu ili je to feature?

kako ja ili neko drugi mogu da resim ovaj problem, a da ne narusim stroga pravila foruma?

a zelim samo da dobijem jednu informaciju koja bi meni jako koristila, a nikome drugome ne bi nanela nikakvu stetu. naprotiv - mislim da bi bila korisna jos nekim mojim prijateljima i poznanicima.

jel mozda protiv pravila da neko posalje pismo koje bih ja napisao? pa ako taj neko nece da odgovori onda ok - nemam sta vise da trazim - moracu da se snadjem na drugi nacin.

#18 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 January 2008 - 18:55

reci koja te tema zanima da je iskopamo. :rolleyes:


ma nije tema nego informacija koju sam procitao na temi: 'slovenija - dvojno drzavljanstvo'.
ja na tu temu imam dosta informacija (mislio sam dovoljno, tja da znam sve), ali sam u postovima clanova 'jovannk' i 'krneta' procitao nesto sto mi nije jasno pa sam hteo da ih nekako kontaktiram da dobijem dodatne informacije.
ne bih zeleo da napravim neku gresku u postupku jer mi je ta stvar veoma vazna.

znaci potrebno mi je da dodjem do jednog od njih dvojice, pre svega 'krneta'-e, jer mi se cini da bi mi on moga dati vise informacija.
ali on uospte nije aktivan od septembra. srecna okolnost za mene je ta da u njegovom profilu imam enablovan 'send an email' ali to ne radi.
i ja sad uporano pokusavam da dobijem odgovor 'zasto ne mogu da posljem taj email?'

#19 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 09 January 2008 - 19:23

i ja sad uporano pokusavam da dobijem odgovor 'zasto ne mogu da posljem taj email?'

evo i mene si zainteresovao, upravo sam pokušala sama sebi da pošaljem mejl, i dobila sam istu crvenu poruku kao i ti :rolleyes:

#20 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 January 2008 - 19:50

i sta sad?

evo i ja sam pokusao da tebi posaljem poruku - isti rezultat :D

mozes pokusati poslati i meni - ja se necu ljutiti :rolleyes:

polako dolazimo do toga da je to zaista bug.


i jos nesto: ponovo sam poslao PP nickovima jovannk i krneta i ukljucio tracking (prosli put nisam chckirao ni save to sent ni tracking). valjda ce ovaj put biti vise razultata :huh:

a nadam se da im sa dve poruke necu dosaditi i da me nece odmah baciti u block listu :) 0:)


e, sad me zanima da li je po pravilima da ih forum obavesti mailom da imaju privatnu poruku ;)

#21 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 09 January 2008 - 20:02

e, sad me zanima da li je po pravilima da ih forum obavesti mailom da imaju privatnu poruku :rolleyes:

to već nema veze sa pravilima, automatski se dešava
čim ti neko pošalje privatnu poruku, stiže ti obaveštenje na mejl

#22 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 January 2008 - 20:35

to već nema veze sa pravilima, automatski se dešava
čim ti neko pošalje privatnu poruku, stiže ti obaveštenje na mejl


osim ako je opcija 'Send a notification email when I receive a new private message' uncheck-irana

#23 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 09 January 2008 - 20:39

...


zezas ti, zezas :rolleyes:

#24 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 January 2008 - 20:51

a sta mi drugo preostaje :rolleyes:

mada, u tom postu se nisam mnogo zezao :huh:

#25 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 09 January 2008 - 20:53

to već nema veze sa pravilima, automatski se dešava
čim ti neko pošalje privatnu poruku, stiže ti obaveštenje na mejl

ne. postoji to kao opcija pa ko oce moze. mene je npr. taj mail notification fest smarao pa sam ga iskljuchila.

#26 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 09 January 2008 - 21:16

ne. postoji to kao opcija pa ko oce moze. mene je npr. taj mail notification fest smarao pa sam ga iskljuchila.

ne, bila sam neprecizna
mislila sam na to da je mail notification automatska stvar, as opposed to "da li je po pravilima da ih forum obavesti mailom da imaju privatnu poruku"

#27 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 09 January 2008 - 21:52

evo i ja sam pokusao da tebi posaljem poruku - isti rezultat :)

mozes pokusati poslati i meni - ja se necu ljutiti :rolleyes:

polako dolazimo do toga da je to zaista bug.


ne verujem da je bag. pretpostavljam da je ta funkcija namerno deaktivirana, kao i jos neke uostalom. eto, nema ni pisanja komentara po profilima, a komunikacija preko mejla nije (koliko znam) ni ranije bila dozvoljena. za privatnu komunikaciju postoji pm.

i opet, ako mi kazes koji te topik zanima, mogu da se potrudim da ponovo ispliva u forumski zivot. :huh:

#28 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 09 January 2008 - 21:54

Postoji slovenački Državni portal e-uprava (e-uprava.gov.si) na kome možeš besplatno dobiti svaku pravnu pomoć i tumačenje slovenačkih pravnih propisa, a isto tako na njemu možeš naći i sve slovenačke zakone, pa i o državljanstvu. Čini mi se da ćeš tako brže doći do informacija, nego preko usera koji se još nisu pojavljivali na obnovljenom FB92. Naravno, komunikacija sa e-upravom i čitanje zakona podrazumeva da ili znaš slovenački ili imaš prevodioca.

#29 dekss

dekss
  • Members
  • 2,131 posts

Posted 09 January 2008 - 22:17

ne verujem da je bag. pretpostavljam da je ta funkcija namerno deaktivirana, kao i jos neke uostalom. eto, nema ni pisanja komentara po profilima, a komunikacija preko mejla nije (koliko znam) ni ranije bila dozvoljena. za privatnu komunikaciju postoji pm.

i opet, ako mi kazes koji te topik zanima, mogu da se potrudim da ponovo ispliva u forumski zivot. :rolleyes:


pa odgovorio sam ti - pogledaj malo gore - a napisao sam ti da nije problem u ponovnom pokretanu teme, nego u nemogucnosti da stupim u kontakti s nekim ljudima cije postove sam procitao...

#30 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 09 January 2008 - 22:20

izvini, ne videh uopste post :rolleyes:

jedino sto mogu da uradim je da iskopam tu temu pa pitaj tamo sta te interesuje, mozda jos neko zna. :huh: