Jump to content


Photo
- - - - -

Twin Peaks


  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#151 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 15 September 2017 - 13:52

...

Znas, tvoje mozzersko reklamiranje Lyncha me podseca na reklamiranje sajko_raduleta.

Ista ispusena prica.

...

Ja nikoga ne reklamiram, ja samo napisem sta mislim, tako shvatam ovaj Forum, kao razmenu misljenja radi podizanja i poboljsanja kvaliteta. Gore sam okacio izvestaj sa gostovanja Lyncha u Beogradu na video link tribini, kolega Obradovic je pitao da li neko ima informaciju oko toga. Posle sam odgovorio na tvoja dva neumesna posta ali nema potrebe da nastavljamo, ovo je Twin Peaks tema.

 

Inace potpuno isto mislim kao ova dva citata iz Lynchovog obracanja... ali sta vredi kada ljudi ne shvataju ili drugim recima - The World Wont Listen... zato Lynch i snima ovao ostre i kontroverzne filmove i serije... da pocnu da shvataju i napreduju u tome...


  • 0

#152 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 September 2017 - 13:54

...

 

Evo, iz prepiske sa jednim mladjim likom, samo par opservacija.

 

 

>> ... Preduhitrio si me
 
Daklem, što se tiče novog Piksa
Ustvari, prvo što se starog soundtracka tiče (za novi nisam siguran kakav je, koliko se sećam u seriji su koristili uglavnom stari) -  meni su određene pesme ok, npr. glavna tema i Laura's Theme su mi cool, ima još par džez stvari koje nisu loše. Bar se meni dopadaju. Onako malo tugaljive, setne, možda i previše melodramatične ali ima neka ideja. U jednoj ili dve dopada mi se klarinet. Šta ga znam, ništa grandiozno ali dobro se uklopilo u seriju (sad ti kažes 'kakva serija, takva i muzika' (chuckle) ).
Ja volim neke Badalamentijeve stvari.
 
A što se tiče nove serije, jedina dilema mi je da li je on stvarno toliko udaren da je iskreno napravio ovakvu seriju jer je tako hteo ili je napravio ovakav bućkuriš sa idejom da proda maglu fanatičnim i/ili hispterskim obožavaocima-tupanima (P. recimo nema dilemu, misli da je slučaj ovo drugo). Ni sama priča više ne zna kuda ide, ne znam koliko je u tome učestvovao Linč, a koliko Frost (scenarista i u starom i u novom serijalu, pisao je i knjige o Piksu u međuvremenu) ali rezultat je jedno veliko bunilo u kome niko od gledalaca više ne može da se snađe. 
 
Velika se pompa napravila kod ovog nastavka jer je prethodni Piks neplanirano prekinut (pretpostavljam da se toj tv kući smučilo i otkačili su Linča) i mnoge stvari su ostale otvorene. Međutim, sada na kraju i ove 3. sezone vidiš da se nešto malo kao i razjasnilo ali zato ti mnogo više nije jasno, a to su sve bitna pitanja u seriji. 
 
A režija je priča za sebe. Jedno 60% materijala koji se našao u seriji je potpuno nepotreban, a najveće mučenje su strašno dugački kadrovi gde se ne dešava ništa ili scene od 5+ minuta gde gledaš neku njegovu somnabuliju (kojih su svi njegovi filmovi puni, koliko čujem). Reče mi P. da je u nekom tekstu video da su Linč i producenti imali spor oko para i da je došlo do toga da će sve da se otkaže ali su se ipak dogovorili. On je navodno tražio više para, a ovi su mu rekli može ali onda ne može 9 nego 18 epizoda. Pa je moguće da je na taj način razvukao seriju. Ukratko to je to, posle ovoga mi se i stari Piks manje dopada jer mi izgleda da je sve razvlačenje i sve dublje bunarenje po nečemu što niti ima kraj, niti je i predviđeno da se razjasni. Linč je u jednom intervjuu čak otvoreno rekao da im je bilo teško da nastave drugu sezonu ('91) jer su ih naterali da otkriju jednu od glavnih stvari u seriji, i bukvalno je rekao da su tako izgubili znatnu koku. Valjda je ideja bila da se tako vozi u nedogled.
 
A ti što se oduševljavaju njime i misle da je on genije su budaletine, svakakve komentare sam čitao po forumima. Jedna od glavnih replika je - 'Learn Lynch'. (facepalm) (rofl)
 
PS.
Pazi, ja i dalje u određenoj meri volim tu seriju ali za sve ima granica ... <<
 
:+1:
 
...

  • 0

#153 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 15 September 2017 - 14:10

zvuci kao opis Leftoversa :D


  • 0

#154 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 September 2017 - 15:28

...

 

 

Pa to i jesu Lincovi 'otpaci'.

;)

No, kako se vidi, i to ima svoje konzumente i followere

 

 

:twak:

 

...


  • 0

#155 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 18 September 2017 - 10:13

Konacno odgledah, u miru, i poslednje 2 epizode. Dobio sam sve sto sam zeleo.


  • 0

#156 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 19 September 2017 - 15:30

...

 

Srecan put, piso moja mala / ona me poljubi i ode
kuci kod tate generala / u Zarkovo, na Bele Vode

Tri, tri, sest, tri, devet, osam / u posti sam deo personala
nikada neces znati ko sam / srecan put, piso moja mala

Ref. 4x

Dobila si / sve sto si htela / u jeftinoj sobi / provincijskog hotela

Ti putujes ovih dana / vec nestajes u daljini
ostaje ti jedna slika / i dve fleke na haljini
Jednom ces ispricati deci / bio je dobar, al' budala
bila sam sa njim pet-sest meseci / srecan put, piso moja mala

Ref. 4x

 

:rotflmao: 

 

...


  • 0

#157 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 20 September 2017 - 08:35

.......................

 

.....................

 

...

 

...

 

I tako....


  • 0

#158 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 September 2017 - 09:10

...

 

.......................

 

.....................

 

...

 

...

 

I tako....

 

 

Upravo su sazeo tu drljavinu zvanu TP.

;)

 

...


  • 0

#159 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 20 September 2017 - 09:28

.......................

 

elektricitet

 

...........................


  • 0

#160 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 20 September 2017 - 18:55

.......................

 

elektricitet

 

...........................

Ti si kanda neki novi Tesla?  :lol+:


  • 0

#161 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 20 September 2017 - 19:02

Sad kad si spomenuo..

U ovom serijalu je Lynch bas dosta paznje pridao elektricitetu. Na razlicite nacine je ukazivao na njega i njegov znacaj. Cak toliko da je kreirao svet u kojem se putem elektriciteta iz jedne dimenzije,vremena ili mesta preskace u drugo/u.

Ne znam da li je Lynch neki "obozavalac" dela Nikole Tesle,da li je i koliko uopste upoznat sa njim,ali mi je takva poveznica pala na pamet odmah;dok sam jos gledao seriju.


  • 1

#162 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 September 2017 - 00:55

Sad kad si spomenuo..

U ovom serijalu je Lynch bas dosta paznje pridao elektricitetu. Na razlicite nacine je ukazivao na njega i njegov znacaj. Cak toliko da je kreirao svet u kojem se putem elektriciteta iz jedne dimenzije,vremena ili mesta preskace u drugo/u.

Ne znam da li je Lynch neki "obozavalac" dela Nikole Tesle,da li je i koliko uopste upoznat sa njim,ali mi je takva poveznica pala na pamet odmah;dok sam jos gledao seriju.

Pa sigurno je upoznat, svasta, pa kad su Christopher Priest i Nolan i David Bowie bili onoliki fanovi. Da je obozavalac sumnjam, ali Tesla jeste pop-ikona, od knjiga i filmova do racunarskih igara, to jednostavno mora da se zna. Zapravo elementa toga imas i u gomili drugih serija, a najvise u "Lost"-u, naravno.


  • 0

#163 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 September 2017 - 01:35

Shto se muzike tiche Angelo Badalamenti pricha kako je ona nastala i meni je pricha genijalna .... BBC, sa neznatnim dodacima Nicholasa Jaara, od 5:06 se sjajno nastavlja Greenfields od Four brothers..

 

 


Edited by Denis Jasharevic, 21 September 2017 - 01:40.

  • 3

#164 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 06 October 2017 - 08:50

Evo jedno podsecanje

 

https://www.bing.com...64636&FORM=VIRE

 

I kultna scena na 2:49... kako je lepa bila LFB


  • 0

#165 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 28 November 2017 - 23:45

Ide li neko na njen nastup u cetvrtak u Kulturni centar Grad? 
(neka prenese utiske) 


  • 0