Jump to content


Photo
- - - - -

Twin Peaks


  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#136 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 05 September 2017 - 19:17

Nego Done.
Ja nesto ne pridajem znacaj statistikama,projekcijama itd. Ali ti si baratao nekom podacima (na pocetku) o gledanosti serije. Kako tu stoje stvari overall? 
I ima li uopste nekih naznaka,indicija o tome hoce li biti nastavka?

Meni neki unutrasnji glas govori da nece..

Da je serija prikazivana na nekoj ozbiljnijoj mreži, nastavak sigurno ne bi bio moguć, ovako Showtime je mnogo dobio ovom serijom i na imidžu, plus što se serija prikazivaa svuda u svetu, pa je i naj taj način televizija dobila na težini. Serija je dobro prodana i ne verujem da mnogo mare za nisku gledanost, s tim što recimo njihovi on-demand servisi su beležili rekordan broj korisnika, tako da su svakako u plusu, i gotovo sam siguran da bi bez problema sada potpisali još makar dve sezone.

 

Ono što je problem je Lynch. Nepredvidiv je, i teško je predvideti koji su mu dalji potezi. Na kraju krajeva nije ništa bitno snimao skoro 10 godina. Ja se, ipak,  nadam da će biti nastavka, ali ne verujem da će se to desiti u skorije vreme.

 

Nego, danas sam razmišljao o ovoj sceni, možda ima veze možda ne, ali nešto me vuče ka ovome:

 

 


  • 0

#137 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 05 September 2017 - 19:36

 

 


  • 0

#138 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 05 September 2017 - 20:48

psychodelic koji ne brije na psihodeliju?
That's strange.  ;) 
Salim se Wolfie malo.
Okej. Tvoje vidjenje.

Ja bih voleo jos jedan 'povratak',ali i ako ga ne bude - that's fine with me.

 

Pazi, da je sezona spakovana u nekih 10-ak epizoda bilo bi ok.

 

Ovako je bez preke potrebe previse usporena radnja. Kao i same scene koje su totalni usporeni snimak, te ti to ubijaja volju za gledanjem. Pa ne znam da si kakav fan same serije i koliko god imas strpljnja - tesko je i davi psihu!  :)

 

Ja obozovam drame, narocito one gde pored dobre price dolazi do izrazaja i sam talenat glumaca, koji tu pricu iznose. U twin peaksu, narocitu u prvoj sezoni, sam uzivao, bas zbog takvih stvari, ali ovde toga nema. 

 

Linch je uradio nesto potpuno za sebe, bacio na ekran neke svoje mracne, ali bas - bas mracne tripove i to je to. Meni njegov trip jeste ok, ali voznja na tim tripovima je bas spora ... previse pajdmanska za moj ukus.  :D


  • 0

#139 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 08 September 2017 - 14:50

Pogledao sam jos u ponedeljak epizodu, ali mrzelo me je da pisem.Mozda napisem par recenica sutra ili prekosutra ukratko u vezi ove sezone.

 

Poslednja epizoda mi bas ima Lost Highway vibe uz par bitnih modifikacija zbog cega mi se i dopala iako je bilo boljih u ovoj sezoni.Lost Highway mi je najomiljeniji film od Linca.


  • 0

#140 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 08 September 2017 - 16:53

Danas je izašao soundtrack za Twin Peaks 2017. Imajući sve u vidu, i ko je nastupao, mislim da je ovo jedan od boljih sountrack-a u ovom veku.


  • 0

#141 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 10 September 2017 - 10:32

Zapravo ne znam sta da mislim o novoj sezoni, trenutno mi nit smrdi nit mirise.Nakon drugog gledanja kada budem povatao konce sigurno cu imati mnogo bolji utisak o seriji, posto mi je paznja varirala iz epizode u epizodu.Glavnu pricu sam ispratio koliko sam mogao, dok sam se pogubio u sporednim pricama nakon nekog vremena i jedva sam cekao kraj sezone.Brzo sam izgoreo nakon prve cetiri epizode i sve mi je teklo sporo, a u tom tempu je i isla radnjaOni koji su cekali 18 epizoda da bi pogledali sve u cugu sigurno ce da prodju mnogo bolje od mene.Planirao sam svakako da u skorije vreme pogledam jos jednom, svakako mnogo bolje pogledati svakog dana dve epizode nego to razvuci na dva i po meseca.Ono sto mogu da konstatujem da je ovo pre svega bio hrabar poduhvat Linca, da kroz 18 epizoda implementira toliko novih likova i zadrzi stare, bez puno ubijanja.Uglavnom kada bude previse likova, zbog ogranicenog vremena zna cesto da se dese situacije da se oni ne pojavljuju u dve epizode uzastopno i cak da bude malo veci razmak i pogotovo kada se epizoda gleda jednom nedeljno brzo se zaboravlja i gubi se nit.Sto opet ide u prilog u tome da seriju nisam trebao ovako da gledam, ali nisam zeleo da stanem i hteo sam do kraja pa makar sve Lincove simbolike omasio za ceo fudbal.Cesto se desavalo da se serija toliko distancira od originala i da bude mnogo bliza Lincovim filmovima.U ovom trenutku mi se cak i cini da je 18 epizoda previse, sto je mozda i bio jedan od razloga zasto je Linc u jednom trenutku pre dve godine napustio projekat.Rezultati toga se vide, dobio je ogromnu umetnicku slobodu i cesto je znao da ''divlja'' sa scenarijom.

 

Generalno smatram da je neka mera za kvalitetnu seriju 8-13 epizoda, ovo mi je u startu bilo previse i nadao sam se da je neki max 18 epizoda.Ali uzevsi u obzir moju paznju kako je varirala iz epizode u epizodu kao i to sto nije tek tako mogao da se ratosilja starih likova, mozda cu nakon drugog gledanja reci da je to prava mera.


  • 0

#142 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 13 September 2017 - 17:46

Da li je neko bio danas na razgovoru sa Lynchom?  :)


  • 0

#143 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 September 2017 - 18:36

...

 

... danas je izašao soundtrack za Twin Peaks 2017 ... imajući sve u vidu, i ko je nastupao, mislim da je ovo jedan od boljih sountrack-a u ovom veku...

 

 

Navijacki preterujes, pa tek je 2017.

;)

 

...


  • 0

#144 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 13 September 2017 - 22:12

...

 

 

 

Navijacki preterujes, pa tek je 2017.

;)

 

...

Do budem precizniji, do sada u ovom veku :)


  • 0

#145 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 14 September 2017 - 08:20

Da li je neko bio danas na razgovoru sa Lynchom?  :)

"Svetski mir je moguc", Mondo

 

http://mondo.rs/a104...ejvid-Linc.html


  • 0

#146 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 September 2017 - 09:13

...

 

Zaista?

 

Cudno, SRJ ti 'letaci na yogi dusecima' nisu pomogli protiv bembanja.

;)

 

A sto se tice Lyncha - nema te gluposti koje obozavaoci nece pohasati sve sa mljaskanjem.

 

Kakav je to manipulator!

Skoro kao malcolm_mclaren / g. bregovic.

:lol+:

 

...


  • 0

#147 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 14 September 2017 - 10:45

Goran Bregovic i Lynch... okej :yucky:  :yawn:  :(

 

ps probaj meditaciju, videces da je covek u pravu


Edited by mozzer, 14 September 2017 - 10:46.

  • 0

#148 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 September 2017 - 21:49

...

 

Vidim!

 

:rotflmao:

 

...


  • 0

#149 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 15 September 2017 - 09:35

...

 

Vidim!

 

:rotflmao:

 

...

...

 

Kada i ako shvatis ovo sto Lynch prica bice ti mnogo lakse

 

"Ljudska bića treba da uživaju u životu. Nisu stvorena da pate. To je naša priroda i vreme je da radimo u skladu sa prirodom"

 

Ne moras vise da pises ovde, ja necu odgovarati jer je ovo tema Twin Peaks i nema mesta ovom nepotrebnom dopisivanju, ali ovoliko sam morao da ti pojasnim


  • 0

#150 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 September 2017 - 13:02

...

 

... kada i ako shvatis ovo sto Lynch prica bice ti mnogo lakse ...

... "ljudska bića treba da uživaju u životu ... nisu stvorena da pate ... to je naša priroda i vreme je da radimo u skladu sa prirodom" ...

... ne moras vise da pises ovde, ja necu odgovarati jer je ovo tema Twin Peaks i nema mesta ovom nepotrebnom dopisivanju, ali ovoliko sam morao da ti pojasnim...

 

 

Tja, taj Linch je izgleda imao velike srece sa tobom - ti si razumeo njegovo stvaralastvo!

:lol+:

Sa mnom - nije imao te srece.

 

Ima mnogo svakojakih zamlata / sakaluda koje svasta pricaju, a nemam ni zelje, ni volje, a ni vremena da trosim te drljavine.

Ako na mene nije delovala 'biblija', ili istocni mudrijasi, kako se obican manipulator-samoreklamer, koji parodira sam sebe?

 

Nimalo mi nije stalo da malih decaka koji kroz zivot nose neku 'bol jos iz detinjstva', pa onda na tom drvenom konjicu jasu kroz citav zivot. Ima tu u velikih imena, a ima i prisipetlji.

 

Najkomicniji su 'grupiji' / klaka - gomila sto gradi neku svoju laznu ekskluzivu, status / ego, na tome da su oni, zamisli samo, 'imali kapaciteta da shvate sta je umetnik hteo', dok to ostalima nije dato.

:ajme:  

Jos samo fali onaj pevac da tri puta zakukurice.

Sutradan bi se svog gurua odrekli zarad novog, 'blokbasterskijeg'.

 

O tome sta ljudska bica trebaju da rade i zivotu, za sta su stvorena, kakva je moja priroda i sta treba da radim - o tome cu da odlucim ja, a ne neki TM zvrndov ili filmski sibicar.

 

Znas, tvoje mozzersko reklamiranje Lyncha me podseca na reklamiranje sajko_raduleta.

Ista ispusena prica.

 

A ti slobodno nastavi da gledas TP.

Mozda se nesto od toga i primi na tebe.

Da, i sto vise 'meditacije!'

:rotflmao:

 

 

PS.

Evo za tebe jedan ruski antiiktelektualisticki witz.

 

Dodje troglava azdaha kod hirurga, pokazu dve glave na srednju koja spava i kazu: seci!

A ovaj ce - zasto?

Ma taman se mi dogovorimo sta da gledamo - hokej / fuzbalj, kad se ova srednja prene, natakati naocari i kaze: Tarkovskog, Tarkovskog! *

 

hint: Lyncha

 

...


Edited by Kinik, 15 September 2017 - 13:07.

  • 0