Jump to content


Photo
- - - - -

Twin Peaks


  • Please log in to reply
170 replies to this topic

#1 gnrkoncerti

gnrkoncerti
  • Members
  • 253 posts

Posted 08 January 2008 - 17:14

Da li se neko seca ove cuvene i genijalne serije mark frosta i david lyncha?

Pre mneki dan sam na netu procitao neki lynchov intervju na kome je nagovestio da mozda postoji mogucnost nastavka

Bilo bi bas dobro

Inace rec je o mega popularnoj seriji sa pocetka 90-ih,koja je prethodnik i inspiracija za xfiles,lost...

Legendarno pitanje "Ko je ubio loru palmer"
  • 0

#2 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 08 January 2008 - 18:35

Koliko ubedljivo će delovati 18 godina starija glumačka ekipa..? Sve dobre ribe su sad već tetke.

Twin Peaks je serija koja je svojim početkom postavila potpuno nove standarde i inspirisala sve ono najbolje od serijala što je došlo kasnije (s izuzetkom Tropical Heat i Melrose Place :rolleyes:). kasnije se Lynch pogubio, serija je u drugoj polovini postala samoparodična i negledljivo smešna, a konačan kolac u leš je zabijen tzv. Fire Walk With Me prequelom.

Nastavak je možda trebalo snimiti umesto Fire Walk With Me, ovako, bolje je ostaviti da leži tu gde leži i ne dirati je. Koga još zanima ko je ubio Loru Palmer.
  • 0

#3 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 08 January 2008 - 20:36

...kasnije se Lynch pogubio, serija je u drugoj polovini postala samoparodična i negledljivo smešna, a konačan kolac u leš je zabijen tzv. Fire Walk With Me prequelom.

Exactly. Nikako nastavak niti rimejk, nishta. Nadam se da ne razmishlja o tome stvarno.
  • 0

#4 gnrkoncerti

gnrkoncerti
  • Members
  • 253 posts

Posted 08 January 2008 - 23:41

Do otkrica ubice negde 16 epizode serija ima zemaljski karakter (ludi cale - dvostruka licnost,ubija cerku koju zlostavlja od 12 godine),ali posle serija dobija misticnu i misterioznu dimenziju otkrivaanjem bele i crne kolibe,zlog duha boba...

Nastavak,zasto da ne,mislim da kuper nije zasluzio onakav kraj
  • 0

#5 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 09 January 2008 - 00:01

O tom nastavku se prdi kad god novine nemaju o cemu da pisu. :huh: Nema nista od toga a i bilo bi glupo posle 20 godina nastavljati pricu. Ne znam u kakvom je stanju Rob Stewart. Ako nije omlohavio mogao bi da padne jedan nastavak Tropical Heat-a, to bi vec imalo smisla. :rolleyes:
  • 0

#6 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 09 January 2008 - 16:57

Lynchova karijera je nakon te serije u silaznoj putanji i jako je malo radio.Moguce je da pokusa povratak na scenu sa revitaliziranjem starog hita mada sumnjam da bi glumacka ekipa bila ista.

Edited by MAGRIPA65, 09 January 2008 - 16:57.

  • 0

#7 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 09 January 2008 - 17:19

mada sumnjam da bi glumacka ekipa bila ista.

Twin Peaks: Retirement Home Mystery
  • 1

#8 gnrkoncerti

gnrkoncerti
  • Members
  • 253 posts

Posted 10 January 2008 - 18:57

Lynchova karijera je nakon te serije u silaznoj putanji i jako je malo radio.Moguce je da pokusa povratak na scenu sa revitaliziranjem starog hita mada sumnjam da bi glumacka ekipa bila ista.

Secam se detalja iz zadnje epizode kada lora palmera kaze agentu kupera "we'll see for 25 years"

twin peaks 25 godina kasnije

Najbitnije je da glumac koji je glumio agenta kupera prihvati ulogu,sve ostalo je stvar doterivanja

btw lik koji je glumio Bob-a je umro od aids-a
  • 0

#9 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 10 January 2008 - 21:35

Ne mogu da se setim ko je bio Bob ali MacLachlanova karijera bas ne cveta pa bi verovatno prihvatio tu ulogu.
  • 0

#10 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 10 January 2008 - 21:43

Ne mogu da se setim ko je bio Bob

frenk silva

Posted Image
  • 0

#11 gnrkoncerti

gnrkoncerti
  • Members
  • 253 posts

Posted 10 January 2008 - 22:06

frenk silva

Posted Image

odkad nisam video taj lik,moju nocnu moru iz detinjstva
  • 2

#12 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 03 September 2015 - 21:00

twinpeakss-1000x563.jpg


  • 0

#13 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 14 October 2015 - 21:34

HRT1 je poceo sa emitovanjem reprize serije. Svakog radnog dana negde iza ponoci. 
Sinoc je bila prva (zapravo,pilot) epizoda, koja je apsolutno master piece tv ili "sitcom" produkcije,kako hocete. To je najbolja epizoda jedne serije svih vremena.
Zeljno iscekujuci nastavak ove kultne serije sledece godine sa zadovoljstvom cu jos jednom da "ponovim gradivo",a to i drugima preporucujem.


  • 0

#14 vojihna

vojihna
  • Banned
  • 216 posts

Posted 14 October 2015 - 21:40

sinoć je emitovana 19 epizoda, t.j. 11. epizoda druge sezone.


  • 0

#15 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 14 October 2015 - 21:55

Na to sam i mislio,samo sam potpuno pobrkao stvari sa upisom.

Hteo sam reci kako je tzv.pilot-epizoda nesto najbolje sto je snimljeno i prikazano u takvom (tv) formatu. Znam da je emitovana skoro godinu dana pre ostatka serije,odnosno,toliko je negde trajala pauza dok se serija nije nastavila. 
Zbunila me cinjenica da sam se vrlo ugodno iznenadio sto uopste i postoji Twin Peaks tema na forumu,a po nekim postovima sam video da se nije pisalo nista godinama?!

I onda ispadne onakav moj post,potpuno zbunjujuci i neprecizan.
Izvinjavam se.


  • 0