Jump to content


Photo
- - - - -

Izbor za sledeću Koštuničinu opsesiju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#16 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 08 January 2008 - 14:25

ha,ha,ha...pa pod njegovom predsedničkom palicom je Srbija na repu Evrope...jedina sa nepotpisanim sporazumom...
I Kosovo i Srbija...misli8š da to može...

I Kosovo i Srbija, to mi zvuci kao ona narodna sentenca o polnom cinu i...i koju zarad pristojnosti necu navesti :rolleyes:

#17 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 08 January 2008 - 14:33

I Kosovo i Srbija, to mi zvuci kao ona narodna sentenca o polnom cinu i...i koju zarad pristojnosti necu navesti :rolleyes:

Zapravo sam se zeznuo... :huh:
Hteo sam napisati i Kosovo i EU...ono kao Milan Milutinović - I Srbija i svet-. Samo što mu se Sloba ne zove tako nego Voja... :)
A Tadić čitavu političku karijeru pokušava dokazati da se mogu raditi one stvari tako da nikome nikada ne uđe... ;)

#18 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 08 January 2008 - 14:43

Zapravo sam se zeznuo... :huh:

Pa i nisi se mnogo zeznuo. Stvarno izbor sve vise lici ili Srbija ili Kosovo. Da li zelimo da Srbija (p)ostane evropska parija, da i dalje propada zarad necije mitomanske opsesije guslarskim pesmam i intersa kleptokratske elite koja jedino u takvim uslovima i moze da opstane ili da krenmo drugim putem kojim su krenule i sve susedne zemlje. Ne treba da idemo mi u EU zarad EU nego zarad nas, to nam je vitalni interes ma sta govorili dvorski novi srBski politicki mislioci i kakvu nam propagandu lansirala drzavna TV :rolleyes:

#19 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 08 January 2008 - 14:46

ha,ha,ha...pa pod njegovom predsedničkom palicom je Srbija na repu Evrope...jedina sa nepotpisanim sporazumom...


Nije jedina, mada to ne menja bitno na stvari.

Drugo - "predsednička palica" je više didlo i ti to jako dobro znaš (u retkim trenucima kad se ne praviš blesav)


I Kosovo i EU...misli8š da to može...


Naravno da ne može u realnosti.

Ali, može da izborima. Posebno ako želiš da privučeš glas ponekog urug-haja (mešavina orka i čoveka) i tako prerasteš snagu NGO-a.

#20 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 08 January 2008 - 14:57

Pa i nisi se mnogo zeznuo. Stvarno izbor sve vise lici ili Srbija ili Kosovo. Da li zelimo da Srbija (p)ostane evropska parija, da i dalje propada zarad necije mitomanske opsesije guslarskim pesmam i intersa kleptokratske elite koja jedino u takvim uslovima i moze da opstane ili da krenmo drugim putem kojim su krenule i sve susedne zemlje. Ne treba da idemo mi u EU zarad EU nego zarad nas, to nam je vitalni interes ma sta govorili dvorski novi srBski politicki mislioci i kakvu nam propagandu lansirala drzavna TV :rolleyes:

Da, u pravu si...Ali, sam nenamerno to napisao...
pozz

#21 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 08 January 2008 - 14:58

Nema Koštunice bez Kosova.

Odlučio je da (politički?) umre danom odlaska Kosova. Duboko i iskreno.
Ne bih ga odgovarao od toga.



Mislim da jednostavno ne vidite do koje je mere on odlepljen po pitanju Kosova, iako vam on to redovno sam saopštava.


U boldovanom se, po meni, krije kontradikcija. On je do te mere odlepljen po pitanju Kosova da ce, cak i u slucaju da i poslednja zemlja clanica UN bude priznala Kosovo, on i dalje trubiti kako ce Kosovo uvek biti srpsko, lupetati o medjunarodnom pravu, busati se u Preambulna prsa itd,itd!
Mozemo se samo nadati da ce fanatik, kad Kosovo konacno ode, imati sve manje publike za svoje prizivanje Preambulnog Carstva Nebeskog, te da ce se tako na nekim sledecim izborima dovuci samo do kombija iz koga je i krenuo!
Nisam optimista!

#22 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 08 January 2008 - 15:01

Nije jedina, mada to ne menja bitno na stvari.

Drugo - "predsednička palica" je više didlo i ti to jako dobro znaš (u retkim trenucima kad se ne praviš blesav)




Naravno da ne može u realnosti.

Ali, može da izborima. Posebno ako želiš da privučeš glas ponekog urug-haja (mešavina orka i čoveka) i tako prerasteš snagu NGO-a.

A vidi. Ovo nisam znao. Da se društvo menja varanjem... :rolleyes: Pa ovo je još jedan argumenat za moju tvrdnju da među pripadnicima političke klase nema razlike...
Kad već kažeš da su predsedničke ovlasti male, zašto Tadić nije sebe preporučio za premijere. Imao je dupli više glasova od Koštunice.
A vidiš, on hoće da bude baš taj što nema velika ovlaštenja...jeli ti to neki problem. daš glas Tadiću, a znaš da će sa tim glasom vladati Koštunica... :huh:

#23 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 08 January 2008 - 15:03

Da, u pravu si...Ali, sam nenamerno to napisao...
pozz

I ja sam isto tako prihvatio, ali eto ponekad i nenamerna greska moze da se ispostavi kao vise nego tacna :rolleyes:
Pozz

#24 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 08 January 2008 - 15:04

U boldovanom se, po meni, krije kontradikcija. On je do te mere odlepljen po pitanju Kosova da ce, cak i u slucaju da i poslednja zemlja clanica UN bude priznala Kosovo, on i dalje trubiti kako ce Kosovo uvek biti srpsko, lupetati o medjunarodnom pravu, busati se u Preambulna prsa itd,itd!
Mozemo se samo nadati da ce fanatik, kad Kosovo konacno ode, imati sve manje publike za svoje prizivanje Preambulnog Carstva Nebeskog, te da ce se tako na nekim sledecim izborima dovuci samo do kombija iz koga je i krenuo!
Nisam optimista!


Pa, nije isključeno, fakat.

Možda ga ne obaveste da je Kosovo otišlo. :rolleyes:

Mislim da ipak, sudeći po stepenu panike koja izbiva iz njegovih nastupa, shvata realnost skorog odlaska Kosova (ne i druge realnosti) i da je zbog toga sve luđi i luđi, tj. da ni o čemu više ne razmišlja, nego o tome.

#25 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 08 January 2008 - 15:08

Pošto se rešenje kosovskog pitanja bliži kraju, sve više se postavlja pitanje šta će biti sledeća sveta krava DSS-a? Dakle, šta će po vašem mišljenju biti sledeći apsolutni problem za Srbiju u očima narodnjačkih snaga, predmet opsesije zbog čega će svi ostali životni problemi u Srbiji morati da čekaju?

Posle izjave Janše (http://www.b92.net/i...1&nav_id=279482), moja procena je da će to biti problem BiH i Republike Srpske....
Jedan glas za "Nema igranke dok traje borba za očuvanje Republike Srpske"


Pa zar nije "kosovsko pitanje" vec reseno 8. (ili kojeg vec bese?) decembra 2007.?

#26 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 08 January 2008 - 15:10

A vidi. Ovo nisam znao. Da se društvo menja varanjem... :rolleyes:


Ne, ne menja se varanjem. Društvo se menja ponavljanjem iste mantre opet i opet, u malom i zatvorenom sterilnom i elitnom društvu koje jedva da raste. Društvo se menja tako što pred svinje baciš bisere, a pred magarce knjige poezije. Društvo se menja tako što onima što ni za yuga nisu čuli prodajše priču o obrtnom momentu novog ferarijevog bolida.

Usput - ko koga vara? Jel taj koga toliko mrziš obećao da će sačuvati Kosovo? Ili je rekao da će uraditi sve što je u njegovoj moći?

Pa ovo je još jedan argumenat za moju tvrdnju da među pripadnicima političke klase nema razlike...


Nema, naravno. Drži ti te tvoje naočare za zavarivanje na očima i dalje, nemoj slučajno da ih skineš.

Dok je takvih kao što si ti da se bore za prave ciljeve (prave, bez navodnika), ne mora "neprijatelj" da se brine, uopšte.

Štetočino.

Kad već kažeš da su predsedničke ovlasti male, zašto Tadić nije sebe preporučio za premijere. Imao je dupli više glasova od Koštunice.


Valjda mu se nije dala fotelja, otkud znam zašto.

Jesi ti čito uopšte taj ustav koji toliko mrziš?

A vidiš, on hoće da bude baš taj što nema velika ovlaštenja...jeli ti to neki problem. daš glas Tadiću, a znaš da će sa tim glasom vladati Koštunica... :huh:


Gjovani, pazi ledja! Koštunica!

#27 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 08 January 2008 - 15:16

Ne, ne menja se varanjem. Društvo se menja ponavljanjem iste mantre opet i opet, u malom i zatvorenom sterilnom i elitnom društvu koje jedva da raste. Društvo se menja tako što pred svinje baciš bisere, a pred magarce knjige poezije. Društvo se menja tako što onima što ni za yuga nisu čuli prodajše priču o obrtnom momentu novog ferarijevog bolida.

Usput - ko koga vara? Jel taj koga toliko mrziš obećao da će sačuvati Kosovo? Ili je rekao da će uraditi sve što je u njegovoj moći?



Nema, naravno. Drži ti te tvoje naočare za zavarivanje na očima i dalje, nemoj slučajno da ih skineš.

Dok je takvih kao što si ti da se bore za prave ciljeve (prave, bez navodnika), ne mora "neprijatelj" da se brine, uopšte.

Štetočino.



Valjda mu se nije dala fotelja, otkud znam zašto.

Jesi ti čito uopšte taj ustav koji toliko mrziš?



Gjovani, pazi ledja! Koštunica!

Ne, stvarno Straše (jel se tako kaže).. :rolleyes: kome nanosim štetu... :huh:
I daj jedan post sa glavom i repom, daj malo logike, malo suvislih razloga....arčiš artiju, bre... :)

#28 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 08 January 2008 - 15:18

Ne, stvarno Straše (jel se tako kaže).. :rolleyes: kome nanosim štetu... :huh:
I daj jedan post sa glavom i repom, daj malo logike, malo suvislih razloga....arčiš artiju, bre... :)


Ma, hebo logiku. Kome to još koristi donelo.

Važno da je tebi lepo, sve jasno i crno-belo i da si nasmejan.

Nek ide život.

Edited by CTPAX, 08 January 2008 - 15:18.


#29 Gjovani

Gjovani
  • Members
  • 3,195 posts

Posted 08 January 2008 - 15:54

Ma, hebo logiku. Kome to još koristi donelo.

Važno da je tebi lepo, sve jasno i crno-belo i da si nasmejan.

Nek ide život.

E, da su meni tvoje logičke sposobnosti..
Gde bi mi bio kraj... :rolleyes:
nego, kad za koju godinu budeš na ovim mojim stajalištima, ja ću sigurno opet tamo gde je manjina. Jer čim više od 5 posto ljudi misli kao ja, priznajem zabrinut sam za kvalitet vlastitoga mišljenja... :huh:

#30 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 08 January 2008 - 16:00

evo danas je prvi radni dan od kad je loncar izgovorio mantru i eto ga popovic. ko je sutra na redu? koriste gebelsove metode manipulacije masama, sto je najgore medju nepismenim svetom to ima i prejakog uticaja. sizoidna kampanja protiv nato-a je imala i vise nego ocekivane rezultate i ova protiv eu, ce sigurno postici odredjen rezultat.