Jump to content


Photo
- - - - -

WINDOWS Vista


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#1 nlucic

nlucic
  • Members
  • 87 posts

Posted 07 January 2008 - 09:39

...pozdrav, imam regularan Vista operativni sistem na novom racunaru... i eto pojavili se problemi sa gledanjem filmova, nijedan Player mi neradi regularno, radlight mi umanji sliku....kasni titl i kada ga nastelujem tokom gledanja opet dodje do kasnjenja , sve kodeke sam vec instalirao.....imate li nekakav predlog????


.....zatim sam pokusao da narezem filmove i titlove na dvd i da ih gledam na dvd-u, ali dvd vrlo ucestalo nepepoznaje titl....imali ko nekakav predlog????

#2 hajleselasije

hajleselasije
  • Members
  • 142 posts

Posted 07 January 2008 - 10:39

Probaj VLC media player (http://www.videolan.org/vlc/). Cita skoro sve video formate i ne treba mu codec.

#3 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 07 January 2008 - 10:59

Jel to onaj OS koji posle 6-7 meseci vec izbacuje SP1 da pokrpi rupe, pa jos tako zagusi masinu da pozelis da imas 98 umesto tog krsha?
Predlog, vrati se na XP dok ne srede malo taj tzv OS

#4 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 07 January 2008 - 14:54

Aj ne zezaj, meni Vista dosad radi najbolje od svih tzv. "OS"-eva (ima vec pola godine)

nlucic, najbolja kombinacija playera i codeca je: media player classic i ffdshow.

Skini sve codece koje si naknadno instalirao i stavi ffdshow pod default opcijama. Za titlove stavi vobsub. Google is your friend.

Edited by Jaruzelski, 07 January 2008 - 14:56.


#5 nlucic

nlucic
  • Members
  • 87 posts

Posted 07 January 2008 - 18:16

Aj ne zezaj, meni Vista dosad radi najbolje od svih tzv. "OS"-eva (ima vec pola godine)

nlucic, najbolja kombinacija playera i codeca je: media player classic i ffdshow.

Skini sve codece koje si naknadno instalirao i stavi ffdshow pod default opcijama. Za titlove stavi vobsub. Google is your friend.



...hwala Jeruzelski, swe sjaka oduvek sam cenio oficirsku...

#6 rudlavibizon

rudlavibizon
  • Members
  • 83 posts

Posted 07 January 2008 - 18:19

libavcodec/libavformat FTW :rolleyes:

Edited by rudlavibizon, 07 January 2008 - 18:22.


#7 Alexus

Alexus
  • Members
  • 34 posts

Posted 21 January 2008 - 16:05

Vrati se na XP, Vista josh nije ta tom nivou da sve radi bez premca, sachekaj josh malo zakrpa, moj predlog...

#8 Lupus1967

Lupus1967
  • Members
  • 89 posts

Posted 21 January 2008 - 22:54

Aj ne zezaj, meni Vista dosad radi najbolje od svih tzv. "OS"-eva (ima vec pola godine)

nlucic, najbolja kombinacija playera i codeca je: media player classic i ffdshow.

Skini sve codece koje si naknadno instalirao i stavi ffdshow pod default opcijama. Za titlove stavi vobsub. Google is your friend.


Aj ne zezaj majke ti ... ne prilici, oficir pa jos nema pojma

http://www.networkwo...ble.html?page=1
http://searchsecurit...1266651,00.html
http://blogs.technet...27/1833290.aspx
http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=702

#9 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 29 January 2008 - 19:35

Vista je najveci promasaj od kako se pojavio Windows ME :rolleyes:
Ja sam kupio prije par mjeseci nov racunar sa Vistom, 1 G memorije, dok se digne OS potrosi svu tu memoriju,
pa sam stavio jos jedan gig i onda je radio onako, ali opet dosta kilavo za jednu takvu masinu...
Da ne pominjem probleme sa internom mrezom, nekompatibilnost itd
Elem prije par dana, gurnem XP disk, preformatiram sve i instaliram XP Pro, najduze vremena je uzeo sam format, jer sam radio puni format, a ne Quick...
Malo bilo problema sa drajverima, ali nista posebno...
Razlika je drasticna :huh: komp sada radi neuporedivo brze, 2 G memorije, na pretek uvijek raspolozivo i svakome preporucujem, ako moze da to uradi...
Vista nema apsolutno nikakvu prednost u odnosu na XP i siguran sam da ce dozivjeti generalni remont...

#10 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 29 January 2008 - 22:31

Meni Vista uopste nije tako losa, imam je instaliranu mesec-dva i za sad nemam nikakvih problema, ali jos uvek je rano da bi dao neke detaljinije ocene, ovo je samo prvi utisak...
Ja sam recimo uvek imao problema sa XP-om, non stop je pravio neke greske.Morao sam da ga reinstaliram svaka 2-3 meseca da bi sve radilo kako treba.Poceo je da lici na nesto i bude stabilniji tek posle SP2, ali ni to nije dovoljno.Taj operativni sistem me je prsto izludjivao.
Sto se zahtevnosti Viste tice to ne treba uopste pominjati.IT industrija se razvija velikom brzinom, i normalno je da svaki novi operativhi sistem (kao uostalom i svi softveri, igrice...) bude mnogo zahtevniji od predhodnog, to se ne moze svesti pod "nedostatke"...

Edited by mr@ki, 29 January 2008 - 22:34.


#11 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 30 January 2008 - 01:55

Ja sam kupio novi Toshiba laptop sa instaliranom Vistom. Ima 1 GB Ram memorije , grafiku 256 i intelov procesor 1,8 , neki dual core (ne razumem se mnogo u tes tvari ). OS je predstavljen zvanicno negde 4-5. februara 2007 godine , a komp sam uzeo 4 dana posle toga. I evo , za skoro godinu dana koriscenja mogu da kazem da sam vrlo zadovoljan uz neke sitne iritacije u pocetku jer mi je trazio drajvere za masu stvari za koje mi na XP-u nisu bili potrebni. Ali sve se polako prilagodjava Visti tako da sad izlaze kamere , dzojstici i sve ostale stvari koje rade bez problema.
Za gledanje filmova imam nekoliko programa i svi funkcionisu, a najcesce koristim Gom player i Power DVD.
Office programi 2003 mi rade normalno, kao i neke starije igrice (Hitman 2 , Microsoft flight simulator 2004 )

Izabrao sam kompjuter sa Vistom jer sam smatrao da je ona buducnost i da ce mi u servisu srediti sve sto mi u garantnom roku bude pravilo probleme , a i kad sam je video mnogo mi se dopala :rolleyes:. Onaj XP mi je nekako dosadio.
Jedino sto mi mnogo ide na zivce je sto Nero burning nece da radi , pa moram da koristim neke debilne programe za narezivanje diskova , ali verovatno ce izaci uskoro neki novi Nero koji ce raditi.
Sve u svemu ,prezadovoljan sam Vistom i sad mi onaj XP izgleda nekako jadno kad ga vidim :huh: Napominjem da nisam nikakav strucnjak za kompjutere, niti neki mnogo zahtevan korisnik i da mi laptop sluzi prvenstveno za zabavu i posao. Ma najvaznije je da radi :)

#12 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 30 January 2008 - 02:48

http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=702

Isprobao sam isti test kao iz gornjeg linka i kod mene (Vista, Centrino duo, 1GB RAM) aktivnost iTunes nema nekog uticaja na brzinu (wireless) networka...

Posted Image

#13 rudlavibizon

rudlavibizon
  • Members
  • 83 posts

Posted 30 January 2008 - 16:26

ti.IT industrija se razvija velikom brzinom, i normalno je da svaki novi operativhi sistem (kao uostalom i svi softveri, igrice...) bude mnogo zahtevniji od predhodnog, to se ne moze svesti pod "nedostatke"...


Da, ali sta si ti kao korisnik dobio sa tim povecanjem zahtevnosti? Bolje graficko okruzenje, da li ti je to dovoljno? Koliko resursa ti je ostalo za aplikacije? Kako objasnjavas da neki drugi operativni sistemi imaju svu tu sminku ali sa mnogo manje zahtevnosti?

#14 Lupus1967

Lupus1967
  • Members
  • 89 posts

Posted 31 January 2008 - 00:26

Isprobao sam isti test kao iz gornjeg linka i kod mene (Vista, Centrino duo, 1GB RAM) aktivnost iTunes nema nekog uticaja na brzinu (wireless) networka...

Posted Image


Rec je o wmp a ne o itunes

#15 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 31 January 2008 - 03:07

Rec je o wmp a ne o itunes

Video sam to, ali sam razumeo da je to bila kritika Viste a ne WMP-a.