Jump to content


Photo

Čestitanja


  • Please log in to reply
874 replies to this topic

#826 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 November 2015 - 21:25

...

 

... i pravile su se kobasice ... 

... ja, rodjeni Zagrepcan, ovo uslikao u pretezno srpskom selu na Baniji ... 

 

 

Meni nije jasno, Zorane, zasto ti svako malo potezes opoziciju 'zagrebcan - srpsko selo'?

Zamisli koliko samo ima onih koji su se slikali, a nisu objavili slike 'kobasicarenja'.

No, to je bio period 'samoupravne sirotinje' kao i drndanja automobila / klipova po garazama.

 

Ja kad sam putovao po Ex_Yu, pa negde vidim usputnu tezgu / oglas o prodaji na stubu / drvetu - ja zastanem, svarim i kupim.

 

Mislim da su se jako malo brinuli ko sam (kao i ja), vec - da li sam 'platisan'!?

Pa u nekom slavonskom selu zafale pare, a ja spomenem cekove, na sta ce oni - pa nasa rodica radi u posti, sat ce ona! I stvarno, u posti unovcim cekove i sastim 'rodicu' choko bombonjerom.

 

Ako se na svakom koraku mora isticati 'ovi - oni', ta kobaja dobija neprijatan smek.

 

Danas, kad svratim do zemunske pijace u neku kupovinu, biram kobaju prema izgledu, a ne je li 'slovacka / maNdzarska / sVrBovska izbeglicka!

 

A iz planinske vikendice - uzimam proizvode samo jednog lika - ne zato sto mi je 'dalji rod', vec zato jer gaji kvalitet.

 

Evo, za NG sam porucio 'stelju'. 

Pa, mali link sta je 'stelja'

 

http://poljoprivreda...2011/11/stelja/

 

Kao i slicka kanadske ponude (moze preko Net-a) i stelje iz Sandzaka.

 

 

:+1:

 

Znas, u romanu Papa Hema, neki grcki grof, na ponudu da se nazdravi sampanjcem jednostavno je rekao: 'dragi moj - ne treba brkati osecanja i vino. Kvari se ukus.'

 

U ovom slucaju - ukus kobaja.

 

Onaj 29. novembar nema nikakve veze sa time.

Btw, uvek se secam kako se 'seferejot' diplomatija imala okapanja oko 28. / 29. novembra, istovremeno praznika nezavisnosti Albanije.

Pa su se dogovarali - ko ce kalendarskog 28. a ko 29.XI. - i tako godinama.

 

A znades li da je Enver Hoxa bio 'Narodni heroj Jugoslavije'?

;)

 

...


  • 0

#827 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 01 December 2015 - 03:11

...

Meni nije jasno, Zorane, zasto ti svako malo potezes opoziciju 'zagrebcan - srpsko selo'?

Zamisli koliko samo ima onih koji su se slikali, a nisu objavili slike 'kobasicarenja'.

....

A znades li da je Enver Hoxa bio 'Narodni heroj Jugoslavije'?

...

 

Zato jer mnogi, u svim onim temama-trakavicama o raspadu Yu, naglasavaju da je suzivot bio nemoguc i nepozeljan, a ja koristim razne prilike da tvrdim da nije.

Ne lamentiram zbog samog raspada drzave, nego zbog nacina na koji se raspala.

I na fotki nisu bitne kobasice, nego ono sto sam napisao ispod: da nitko sa fotke vise nije ziv. A nisam napisao, pa cu ovdje: sve cetiri smrti su uzrokovane ratom.

 

A posljednja recenica citiranog: skreces u politizaciju, na isti nacin kao i Vjekoslav kojem sam zbog toga prestao odgovarati na ovakvim temama.

Padne ti na pamet Enver Hoxha, a njemu kad spomenes Yu - Goli otok.

Pa sta - Njemacka je imala Hitlera i Auschwitz. A danas je to pitanje za povjesnicare i nitko ne dovodi u pitanje danasnju njemacku demokraciju ili ulogu u EU. Zanimaju me danasnji ljudi, zalim za onima koje sam poznavao a nisu zivi, a ne zanima me Hoxha i Goli otok. Nemam ni zelju obnavljati bivsu drzavu ili socijalizam.

 

Ako hoces, mozemo nastavati raspravu na nekom topicu na Istoriji, ovaj neka ostane za cestitanja.

Uskoro ce poceti cestitanja Bozica, a to me ne zanima - kao sto ni "bozicare" ne zanima moj stav o Danu Republike...


  • 0

#828 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 09 December 2015 - 08:19

...

 

Ne bih da vam upadam u 'cestitarije', no samo reci jednog mog poznanika, koji nikada nije isao da proslavu godisnjice mature / diplomiranja.

 

Pa, kad ga nazovu i pitaju zasto ne dodje - a on im kaze: zato sto hocu da vas pamtim kao mlade i lepe, a ne klimaktericne babetine i prostaticne celavce! (a bio je i celav i patio od prostate).

;)

Uspomene treba ostaviti za album fotki i ne prizivati ih.

 

Btw - nisam siguran da mi 'seferejot' bas nedostaje.

To je ono - kupis jeftino 'zlatnu burmu' na zeleznickoj stanici, a sutra kad se probudis daleko - prst ti sav zelen od 'zlata'.

 

Mislim ipak da je bolje bez laznog zlata, pa makar i siromasnije. 

 

Za 'seferejot' nemaju razloga da zale ni oni koji su je silom napustili, ni oni koji su dobrovoljno otisli.

No, ljudi kao ljudi - hoce to ponekad da se senimentalno 'zaroza'.

 

Kako rekose Eaglesi u 'Hotelu Jugoslavija': 'some dance to remember, some dance to forget ...' !

:D

 

...

Propustila sam neke godišnjice mature jer nisam mogla da se organizujem kako treba i zao mi je, nemam kontinuitet. Poslednje vidjenje je bilo 2010 godine, 40 godina mature. Tacno, matori smo, ima zarozanih, bolesnih, ćelavih, ali - ima i onih koji su pre 40 godina bili vidjeni kao potpuni autsajderi a uspeli su da završe neke škole, osnuju porodicu i danas su neki fini ljudi. I - eto pravde: nikad nije gotovo dok nije gotovo, zato volim takva okupljanja. 

Uzgred, posle 40 godina dozivela sam da jedan lep tango odigram sa momkom u koga sam bila tajno zacopana u prvom i drugom razredu gimnazije. Kada me je zamolio za ples,zbrisano je 40 godina i opet sam bila ona shiparica kojoj drhte kolena kada ga vidi. Eto, ja dočekala......


  • 0

#829 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 December 2015 - 10:49

...

 

Lijek protiv klecanja koljena

 

Svijetle grožđice umočene u džin

Mnogi se kunu u djelotvornost ovog starog recepta. Razlog za to je što se džin proizvodi od borovice koja obiluje terpinenom te ima moćno antiupalno djelovanje, a svijetle grožđice otklanjaju bol i otečenost zglobova.

 

Recept:
Prelijte svijetle grožđice džinom i prekrijte gazom. Ostavite najmanje sedam dana dok alkohol ne ishlapi. Nakon toga držite ih u vlažnoj posudi i jedite devet bobica dnevno.

 

...


  • 1

#830 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 December 2015 - 01:27

...

 

Emerson, Lake & Palmer - Jerusalem

 

 

...


  • 0

#831 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 December 2015 - 01:40

...

 

 

 

 

 
Blake's poem
And did those feet in ancient time
Walk upon England's mountains green:
And was the holy Lamb of God,
On England's pleasant pastures seen!
 
And did the Countenance Divine,
Shine forth upon our clouded hills?
And was Jerusalem builded here,
Among these dark Satanic Mills?
 
Bring me my Bow of burning gold;
Bring me my Arrows of desire:
Bring me my Spear: O clouds unfold!
Bring me my Chariot of fire!
 
I will not cease from Mental Fight,
Nor shall my Sword sleep in my hand:
Till we have built Jerusalem,
In England's green & pleasant Land

 

...


Edited by Kinik, 25 December 2015 - 01:42.

  • 0

#832 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 25 December 2015 - 07:56

Srecan Bozic svim forumasima koji ga slave


  • 1

#833 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 December 2015 - 11:46

...

 

Negde kod nekih numerologa na Netu vidim:

 

2016 = 666 + 666 + 666 + 6 + 6 + 6

 

:lol+:

 

...


  • 0

#834 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 21 May 2016 - 15:38

Srecan rodjendan Mrd-u!


  • 1

#835 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 May 2016 - 02:52

Hvala, ove godine brojim u nazad. 49.


  • 1

#836 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 05 July 2016 - 07:51

Bajram Serif Mubarek Olsun svima koji slave.


  • 1

#837 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 July 2016 - 10:36

Srecan Dan Leteceg spageti monstruma svima koji slave!


  • 2

#838 batukadar

batukadar
  • Members
  • 1 posts

Posted 12 September 2016 - 02:32

Zdravo svima


  • 0

#839 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 12 September 2016 - 07:13

Bajram Serif Mubarek Olsun.


  • 0

#840 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 13 September 2016 - 00:55

Rimtu tituki, O Veliki Spaghetti Leteci Monstrume i svi tvoji Sveti Pirati! 


  • 1