Jump to content


Photo
- - - - -

Ferrari F2008


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#31 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 29 January 2008 - 22:47

Taman kako je Sumaher "ubijao" Senu, tako je Alonzo "ubijao" Sumahera - i jos i gore, jer Sumaher Seni za zivota nije nijednu titulu uzeo a Alonzo Sumaheru cak dve. Po drugu Fjodoru ispada da je Sena iz cistog ocaja i nemoci ispravio onaj Tamburelo da se ne sramoti zbog "balavog" Sumija, ja sam samo potegao istu logiku pa rek'o da je Sumi pobeg'o u penziju da se ne sramoti pred "balavim" Alonzom. A ta Fjodorava logika je, kao sto si i sam primetio, prilicno suplja.


Koliko me secanje sluzi, Sumaher je bio ispred Sene u generalnom plasmanu u svojoj ruki sezoni `92, ne racunam onih 6 trka `91. A da dodam da je bio svega 3 boda iza Patrezea koji je vozio za Vilijams Reno te godine kao i Mansel, a cisto za zapisnik, Sumaherov klupski kolega Brandl je zavirso na 6. mestu iza Sene i Bergera .........samo da mi opet neko ne kaze da je Ford bio u rangu Renoa te godine........

Edited by Klika, 29 January 2008 - 22:55.


#32 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 29 January 2008 - 23:54

Cuj Statistiko ,ovde vec lupetas... Kimi uopste nije mator . ima on mnogo manje godina od Sumuja pred penziju i verovatno nagadjas da nece tako dugo voziti u f1 kao tvoj Obozavani. Verovatno si u pravu ,ali licno mislim da Kimija zabole dupe za Sumijeve rekorde... Da je imao malo vise srece u karijeri mozda bi se drugacije pricalo ,ovako i treba da ga boli dupe...


Aman covece, zaboga! Pa stavio sam "mator" pod navodnike, bre! Znas li ti opste sta to u srpskom pravopisu znaci?
Mlad je Kimi - ko covek, ali je, cini mi se, vec "prestar" da bi stigao Sumija. O rekordima pricamo, bre.
Luis je talenat, Alonso i mlad i vec dve titule ima... oni bi, eventualno, mogli da stignu Sumija pre nego Kimi, iako mislim da je Kimi najbolji (najbrzi) od te trojke. Naravno, Senine rekorde ce oboriti mnogi, a neki vec jesu - i pre Sene.
I rekoh ti, Sumija "obozavao" neko ili ne, voleo ga ili mrzeo, jedno mu mora priznati - broj 1 je po svim merilima.
Ali ako samo srcem govoris, OK je Sena. Ali shvati da se sve na svetu meri rezultatima. Da se samo luda hrabrost ceni Zil Vilnev bi bio najbolji.
Mi ovde, koliko kontam, pricamo o F1 a ne psihologiji, religiji i moralu; ko je kakav covek - bas me briga, ne druzim se s njima, hehehe
Iako bih voleo da popijem s Kimijem. :rolleyes:

#33 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 10 March 2008 - 09:42

Scale model of 2009 Ferrari car already in the wind tunnel - Domenicali

Ferrari Sporting Director, Stefano Domenicali, declared in the Italian newspaper 'Gazzetta dello Sport' that his team is already working hard on their 2009 car and this in order to make the most of the major overhaul of technical regulations for next year.

In 2009, a set of new aerodynamic rules will be introduced. It's also likely that the slick tyres will be reintroduced. The teams will test with slicks during the next test session at Barcelona in April.

Stefano Domenicali said: "The regulations will allow for some sensational developments that will greatly differentiate the cars, while today the possibilities of changing are curbed by regulations we've had for many years.

"For over a month now there's been a scale model of the 2009 car in the wind tunnel. We are making experiments full-time, and once again we'll need to get on track very early.

"We'll have to work in parallel on the evolutions of the car that is about to go racing. But the team size is the same, we haven't doubled it."