Jump to content


Photo
- - - - -

Ski skokovi


  • Please log in to reply
2083 replies to this topic

#1861 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 05 January 2018 - 00:13

Jel se na Planici 2005 Ahonen srusio nakon skoka?
Tesko je nakon Janea zavoljeti nekog skakaca nesto puno, ali ja sam uvijek gotivio recimo Morgenstena, strasno je skakao, sjecam se jednog njegovog pada, bas je grozno bilo.
  • 0

#1862 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 05 January 2018 - 10:50

Jel se na Planici 2005 Ahonen srusio nakon skoka?
Tesko je nakon Janea zavoljeti nekog skakaca nesto puno, ali ja sam uvijek gotivio recimo Morgenstena, strasno je skakao, sjecam se jednog njegovog pada, bas je grozno bilo.

Jeste.

 

Bas sam sad pisao kako je Janda u sezoni Sv kupa 2006/07 delio titulu Novogodisnje turneje sa Ahonenom zbog istog broja poena. No Ahonen ga je tada zbrisao u direktnim duelima narocito u Bisofshofenu pa ipak nije dosao do ciste titule a Janda je srecno delio svoju jedinu sa Ahonenom. Inace, te sezone je Janda osvojio Sv kup a u Vilingenu Ahonen je napravio cudo od skoka, mislim ubedlljivo najbolji ikad vidjen i pre i posle Slirencauera (recimo Vistler gde je isao  oko 150), Ahonen je doskocio sa telemarkom verovali ili ne na 155m -20 metara duže od Jande. Usledila je duga pauza nakon koje su merioci smanjili dužinu na 152,5m sto je bilo za pola metra duze od Malisovog rekorda. Kvalitet skoka Ahonena ne treba porediti sa Malisovom balalajkom. Ono je bio raketoplan na Jupiter. Takav je bio Janne, Mailmaan paras, Kuuningaskotka.

 

Ove sezone simpatije su mi na strani mladog Timija Zajca jer je tri godine stariji od mog Nikole i klupski kolega mu je..a i znam koliko je decko vredan.


  • 0

#1863 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 05 January 2018 - 11:11

Evo skokova za pogledati, poredjenja radi. Gregor Slirencauer 149m Vistler

 

https://www.youtube....h?v=7c0MYNgcjvU

 

Adam Malis, 151,5 m Vilingen

 

 

Janne Ahonen, 155,5m Vilingen, parkipaile on Jupiter. :D Mahtava!

 

https://www.youtube....h?v=sWGsQlRGl8M


  • 0

#1864 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 05 January 2018 - 11:29

Naravno u Vilingenu su takvi skokovi moguci kao i u Vistleru jos par skakaonica...istini za volju treba pomenuti skorasnji skok Tepesa od 152m -pandan Malisevom, ali da li treba pomenuti obilatu pomoc vetra.


  • 0

#1865 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 05 January 2018 - 14:42

Bez Frajtaga u Bišofshofenu. 


  • 0

#1866 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 05 January 2018 - 15:19

Bez Frajtaga u Bišofshofenu. 

Ovo je očekivano, videlo se sinoć da ima problema sa zglobom, a ne treba rizikovati pred OI.

 

Verovatno će sada na pauzu, samo se nadam da stepen povrede nije takav da može da ugrozi njegovo učešće u Koreji.


  • 0

#1867 Jurgen

Jurgen
  • Members
  • 6,514 posts

Posted 06 January 2018 - 18:51

Poker za Kamila!
  • 1

#1868 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 06 January 2018 - 19:00

Svaka cast za Stoha, rame uz rame sa Svenom Hanavaldom.
  • 0

#1869 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 06 January 2018 - 21:01

Nije zasluzio sve 4 pobede, ali ga je tokom cele turneje fortuna pratila tako da je sad usao medju besmrtnike.


  • 0

#1870 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 07 January 2018 - 21:30

Mir Bozji Hristos se rodi!

 

Bilo je vreme da neko, ovaj put neko ko je to i zasluzio, stigne do Grand Slema Novogodisnje turneje

 

Iako sigurno nije moj favorit, daleko mi je manje tesko sto je to on uradio a ne da je to uspeo neki pacer poput Ditarta. Da li je sad taj podvig na nivou Hanavaldovog, tesko je reci a ne potcenjivati Stoha, koji zaista ima svetski vredne rezultate i Poljska moze biti srecna sto je nakon Malisa nastavila kontinuitet osvajanja medalja...za razliku od Finske recimo, kolevke ovog sporta uz daleko jacu Norvesku.

 

Slede redovna takmicenja ali bih nagovestio uzbudjenja na letaonicama koje nas uskoro ocekuju i da su ove sezone u kalendaru cak 4 takmicenja na letaonicama, od toga i SP u Oberzdorfu, a potom  Vikersund i Planica, mesta gde su moguci novi rekordi u poletima.


  • 0

#1871 PG13

PG13
  • Members
  • 681 posts

Posted 12 January 2018 - 13:54

Što se događa sa Fincima... ja sam dok su bili konkurentni gledao svako natjecanje, naravno Janne je bio Bog jedan jedini, kao i prije njega Nyikenen zbog kojega sa i počeo pratiti skokove... i onda odjednom nestali Finci, i sad svake sezone čekam da neki novi dođe, ali već godinama ništa... bez njih mi nema smisla to pratiti, kad sam od početka se zakačio na njih...


  • 0

#1872 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 13 January 2018 - 11:31

Pa ako su ti skokovi dragi zaboravi na Fince, niko ne moze do kraja da objasni sta se to tamo desava, struktura, kadrovi, novac, skakaci sve je u nekoj letargiji...pomaka u novim generacijama nema, Alto, Asikainen, Mata, Niko Kytosaho, i mnogi drugi anonimni skakaci se pojavljuju bez rezultata za respekt, a neki imaju raznih drugih problema zbog kojih nisu u skokovima za koje je kao i svaki drugi sport potrebno koliko toliko redovno treniranje i normalna ambicija. U uslovima kakve ima Finska stvorili bi se skakaci i za mnoge manje nacije ali nesto tu vec duze nije kako treba...

 

Uspeh nikome nije garantovan i nije uvek posledica idealnih uslova, naprotiv. 

 

Nije trenutak za duze analize, vec danas sledi takmicenje u letovima, prvo od 4 koliko ce ih biti ove sezone, preporucujem danas u 14.45 Bad Mitendorf, renovirana letaonica na brdu Kulm gde ako sve bude kako treba letovi mogu i preko 230metara...


  • 0

#1873 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 13 January 2018 - 16:22

Vrlo kvalitetna druga serija takmicenja u letovima na letaonici Kulm, Bad Mitendorf. Pomalo iz drugog plana do prve pobede u karijeri dolazi Andreas Sterjnen odlicnim letovima u obe serije, kao i u kvalifikacija i treningu gde su Norvezani uglavnom bili najspremniji. Dakle podijum izgleda ovako nakon prvog dana takmicenja u Kulmu, 1. Anreas Stjernen,229/226m. 2. D.A Tande 210, /240,5m (najduzi skok dana), 3. Simon Aman posle visesezonske pauze 218/227,5m. Odlicni su bili i Slovenci Damjan i Prevc na 5. i 7. mestu izmedju njih su Johanson i najsmejana vedeta skokova neunistivi Norijaki Kasai. Stoh, Velinger, Kraft, Kobajasi nemaju ovde za sada sta da traze. Kasai prosto voli ovu letaonicu, nema ga u Sv. kupu ali kad dodje Bad Mitendorf on uskrsne do podijuma, kao i Aman, neka im je srecno na Olimpijadi uz ove mlade asove.


  • 1

#1874 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 13 January 2018 - 20:18

Kasai je legenda, na cetiri skakaonice nekoliko puta nije bio ni u 50, danas kao da se vratio 15 godina u nazad. Slicna prica i za Amana, nije ga bilo nigdje u zadnje vrijeme, danas na podijumu, znacilo mu je dosta, vidjelo se po radovanju.
Stjernen pomalo iznenadjujuce osvojio, dva odlicna skoka je izveo. Tande je imao vanserijski drugi skok, njegovih 140m je za 10m bolje od sledeceg najboljeg skoka.
Stoh i Velinger su losi bili, Slovenci dosta dobri.
  • 0

#1875 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 13 January 2018 - 21:13

da, 240m...let je..Norvezani su bili sjajni i Slovenci Damjan i Forfang su nakndano diskvalifikovani zbog nepropisnog odela. Naravno na letaonicama razlike u desetinama metara nisu cudo.


Edited by Janne240, 13 January 2018 - 21:13.

  • 0