Jump to content


Photo
- - - - -

DSS odlučio da podrži Velju Ilića


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
94 replies to this topic

#16 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 03 January 2008 - 15:46

Tadić je sebi lupio najjači šamar još kada je pristao da vlada bude formirana na onakav način. Umesto da je pokazao zube i zatražio veći uticaj u vladi kada je bilo vreme, svakim danom sve više popušta DSS-u i praktično se utapa u njega. Iako se DS još odavno zaglibio u istom blatu sa DSS-om, dok ovako okreće i drugi obraz, ova nekada progresivna stranka samoj sebi još više srozava (ionako propali) ugled. DSS, koji je često pokušavao da sedi na dve stolice, sada bira da podrži Velju kako bi se pred Evropom bar malo oprao od ljubavi prema radikalima, mada mu zbog sve češćeg sedenja na ruskom kanabetu to teško može poći za rukom.

Priznajem da sam na početku mislio da će ova koalicija propasti veoma brzo, ali zbog neuobičajene sposobnosti Borisa Tadića da trpi podle i niske udarce koalicionog "partnera", ne bi me začudilo da vlada ostane u istom sastavu i posle izbora. Tako će se nastaviti i svojevrsni cirkus kakav možemo imati samo u Srbiji - "demokrate" realizuju program radikala, koji mirno sede u opoziciji i laju čim ih puste s lanca, dok oni koji su formalno na vlasti pričaju bajke o Evropi, a srpskom spoljnom politikom upravljaju neki Aljoša i Serjoža iz Kremlja.

Sve u svemu - :rolleyes:

Edited by DJ_Vasa, 03 January 2008 - 15:48.


#17 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 03 January 2008 - 15:49

@milosh

gde ti zivis????DSS da otvoreno podrzi tadica....ti si lud!



Mozda nece otvoreno, nego tunasto ...

#18 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 03 January 2008 - 15:49

i ako Tadic dobro odigra sa Cedinim glasacima


šta? Tango smrti?

Da ti otkrijem tajnu, i ja glasam za Tadića, ali nemojmo o njegovom "odigravanju" sa glasačima LDP u prvom krugu.

#19 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 03 January 2008 - 16:21

šta? Tango smrti?

Da ti otkrijem tajnu, i ja glasam za Tadića, ali nemojmo o njegovom "odigravanju" sa glasačima LDP u prvom krugu.

Ceda se kandidovao da bi opstao na politickoj sceni i da bi proverio poverenje u njega samog i LDP posle godinu dana, a ne da bi pobedio. Drugo, Tadic pricom o Evropi i Kosovu igra na kartu i biraca DSS i LDP, s tim sto su ovi drugi zagrizeniji, ali igra na kartu da ih privuce da izadju na izbore i u drugom krugu kad Ceda bude odlican cetvrti. A sto se tice podrske DSS, ona ce doci u recenici tipa "pozivamo glasace da podrze demokratskog kandidata" sto bi se reklo Tadica.
Kao sto rekoh, preferans, koji Ceda hoce da pretvori u poker...

#20 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 03 January 2008 - 16:29

Ceda se kandidovao da bi opstao na politickoj sceni i da bi proverio poverenje u njega samog i LDP posle godinu dana, a ne da bi pobedio.


Netacno i proizvoljno.
Kandidovao se zato sto nije imao koga da podrzi
kao i zato sto veliki broj glasaca ne bi imao koga da podrzi da se nije kandidovao.

#21 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 03 January 2008 - 16:37

Netacno i proizvoljno.
Kandidovao se zato sto nije imao koga da podrzi
kao i zato sto veliki broj glasaca ne bi imao koga da podrzi da se nije kandidovao.

Znaci onih 150-200 hiljada glasova koje ce Ceda dobiti su ustvari glasaci koji nemaju za koga da glasaju?
Netacno i proizvoljno.
Politicari izlaze na sve izbore da bi proverili svoj rejting, jer ako Ceda dobije vise od stranke, moze da kaze da je LDP popularnija nego pre godinu dana i da muci i maltretira sa besmislenim zahtevom za vanredne izbore... i tako dalje...

#22 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 03 January 2008 - 16:48

Znaci onih 150-200 hiljada glasova koje ce Ceda dobiti su ustvari glasaci koji nemaju za koga da glasaju?
Netacno i proizvoljno.
Politicari izlaze na sve izbore da bi proverili svoj rejting, jer ako Ceda dobije vise od stranke, moze da kaze da je LDP popularnija nego pre godinu dana i da muci i maltretira sa besmislenim zahtevom za vanredne izbore... i tako dalje...


Evo ja ti kazem da je iskljucivi razlog ono sto sam navela,
a ako ti kazem da je tvoj post proizv.i netacan, to ne kazem iz licnog proizvoljnog stava kao sto ti meni odgovaras.
Kandidujuci se prvenstveno iz razloga koji sam navela, C.J. moze naravno i da proverava rejting LDP- a, ali to nije prioritet, nego nesto sto logicno sledi posle izbora.

Edited by Mama_mia, 03 January 2008 - 16:48.


#23 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 03 January 2008 - 16:52

Politicari izlaze na sve izbore da bi proverili svoj rejting, jer ako Ceda dobije vise od stranke, moze da kaze da je LDP popularnija nego pre godinu dana i da muci i maltretira sa besmislenim zahtevom za vanredne izbore... i tako dalje...



"Muci i maltretira"... :rolleyes:
"besmisleni zahtev za vanrednim izborima"

:huh:

#24 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 03 January 2008 - 16:54

Evo ja ti kazem da je iskljucivi razlog ono sto sam navela,
a ako ti kazem da je tvoj post proizv.i netacan, to ne kazem iz licnog proizvoljnog stava kao sto ti meni odgovaras.
Kandidujuci se prvenstveno iz razloga koji sam navela, C.J. moze naravno i da proverava rejting LDP- a, ali to nije prioritet, nego nesto sto logicno sledi posle izbora.

Ma slazem se ja sa tobom da je Ceda kao i ostali politicari, da se bori i bije za dobrobit naroda a ne samo za sebe, ali realno gledano, sve preko 200k za Cedu je uzasno veliki uspeh.

I Velja se kandidovao jer hoce da proveri rejting i da pljuje po Cedi i Tomi, a ne zato sto misli da ce dobtii. A usput i da ucenjuje Kostunicu kad dodje red na lokalne i ostale izbore... I tako dalje...

Sta se bunis kantice, videces sta ce cika Ceda da prica posle 22/01 mozemo i da se kladimo ako zelis...

Edited by milosh76, 03 January 2008 - 16:55.


#25 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 03 January 2008 - 16:55

Znaci onih 150-200 hiljada glasova koje ce Ceda dobiti su ustvari glasaci koji nemaju za koga da glasaju?
Netacno i proizvoljno.


Potpuno tačno i dokazano. Bar kada su u pitanju svi ljudi koje ja znam, a da su za tu opciju.

Edited by @lekstina, 03 January 2008 - 16:59.


#26 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 03 January 2008 - 16:59

I Velja se kandidovao jer hoce da proveri rejting i da pljuje po Cedi i Tomi, a ne zato sto misli da ce dobtii. A usput i da ucenjuje Kostunicu kad dodje red na lokalne i ostale izbore... I tako dalje...


Mislim da je Iliću najmanje stalo do provere rejtinga. Mari on. Što se pljuvanja tiče, to ionako radi po vascele dane, tako da mu to sigurno nije razlog za kandidaturu. Takođe ne mislim da je reč o uceni Koštunice. Njih dvojica duvaju u istu tikvu, tako da je u pitanju dil.


#27 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 03 January 2008 - 16:59

Sta se bunis kantice, videces sta ce cika Ceda da prica posle 22/01 mozemo i da se kladimo ako zelis...



Necu nista da se kladim, samo mi je smesno to sto si izjavio da "muci i maltretira" sa "besmislenim zahtevima za vanrednim izborima".

Ceda je politicar i njegova prica ima tezinu onoliku koliko ljudi stoji iza njega. Tako da sta ce on da prica posle 22/01 je ono iza cega stoje ljudi koji ga podrzavaju. Ako trazi vanredne izbore, to samo znaci da mnogi u Srbiji to zele.
Tvoje legitimno pravo je da trazis da ne bude izbora, ako ti odgovara trenutna politicka situacija u Srbiji...
Ali da kazes da je to "mucenje i maltretiranje" i da je to "besmisleni zahtev"... e to je smesno.

#28 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 03 January 2008 - 17:00

I Velja se kandidovao jer hoce da proveri rejting i da pljuje po Cedi i Tomi, a ne zato sto misli da ce dobtii. A usput i da ucenjuje Kostunicu kad dodje red na lokalne i ostale izbore... I tako dalje...


Na zalost, opet netacno...Velja se kandidovao da bi Kostunica, kao i napredni, novoosvesceni radikali imali koga da podrze.
Nije iskljuceno da je Veljin sekundarni motiv, obicna bahatost.

#29 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 03 January 2008 - 17:14

Na zalost, opet netacno...Velja se kandidovao da bi Kostunica, kao i napredni, novoosvesceni radikali imali koga da podrze.
Nije iskljuceno da je Veljin sekundarni motiv, obicna bahatost.

Kad izbacis mrznju i licni stav prema Ilicu iz tvog posta, ne ostaje nista... Manje emocija u politicii i sve ce biti lakse. Ni ja ga ne podnosim i mislim da je uzasno bahat, ali to nema veze sa mojim misljenjem zasto se kandidovao. Kao sto bih one koji osvoje manje od tri puta vise glasova nego sto su skupili potpisa, kaznio sa milion dinara ili 3 meseca zatvora, tako mislim da se Ilic kandidovao iz navedenih razloga isto kao i Ceda ili Milanka Karic...


Kantice, Ceda moze da prica sta hoce, ali mislim da me nisi razumeo moj stav. Izbori sada ne bi doneli bas nista novo, pogotovo sto ni Tadic ni Kostunica ne zele da raslodaki koaliciju, a Cedi je to dobar izgovor da "smara i muci" o kohabitaciji o DS koji je meksi DSS i slicne propagandne price koje Ceda prosipa. Ali ni to nije bitno.

Poenta topica je da je DSS ocekivano podrzao Ilica da bi mogao da kaze da je podrzao svog partnera i ako Ilic dobije "mnogo" glasova da ih pripise i sebi, a ako Ilic dobije "malo" glasova da moze da kaze da je to jer nisu imali svog kandidata. A Ilic ce da ih ucenjuje i ... tako u krug.

A ono sto ce da se desi je da ce Tadic jako tesno dobiti ove izbore i da nam nista, politicki, nece biti lakse u 2008 nego u 2007 godini.


Srecna svima Nova Godina i puno zdravlja, politiku ostavite glupljima od sebe, jer da nesto vrede, ne bi bili politicari!

#30 Gavrilo

Gavrilo
  • Banned
  • 617 posts

Posted 03 January 2008 - 17:14

U svom obrazloženju DSS kaže da je najprirodniji saveznik te stranke upravo Nova Srbija. Nemam ništa protiv, ali smatram da DS treba momentalno da izađe iz Vlade i da konačno da pokaže svoje pravo lice! Da se ogradi od Koštunice & CO. ili da prestane da zavarava narod ! Sve se bojim da se ništa neće promeniti, i da nikakvog odgovora DS neće biti. Parlamentarni izbori, što pre!


I sta onda? Da imamo krizu vlade. Pa nismo mi Belgija ili Italija pa da mogu bez nekih vecih potresa da sebi daju luksuz promena/padova vlada tek tako. I ok. Hipoteticki, padne vlada, budu izbori. Sta onda? Osim brda potrosenih para i vremena koje nemamo, hoce li se nesto promeniti u odnosu na sad?

Tadić je sebi lupio najjači šamar još kada je pristao da vlada bude formirana na onakav način. Umesto da je pokazao zube i zatražio veći uticaj u vladi kada je bilo vreme, svakim danom sve više popušta DSS-u i praktično se utapa u njega. Iako se DS još odavno zaglibio u istom blatu sa DSS-om, ....
Sve u svemu - :rolleyes:

Svi znamo da DSS sedi na dve stolice, a DS jer nema skim, istom popusta. Lako je pljunuti i moralisati. Ajde reci alterantivu. Moze li DS sa nekim da napravi koaliciju, ili da menjamo narod?