Jump to content


Photo

parfemi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
192 replies to this topic

#31 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 January 2009 - 01:19

A jelte muskarci, da vas ja nesto upitam.

Primetila sam da muskarci mahom pitaju zenske koleginice, prijateljice i slicno za preporuku ...



Ovo u životu nisam uradio.

#32 PointTaken

PointTaken
  • Banned
  • 317 posts

Posted 04 January 2009 - 01:25

Ovo u životu nisam uradio.

i meni bi cudno da to navodi kao "pravilo" ponasanja... muskarci koje poznajem to ne rade... parfem obicno kupe na poklon onda kada zenu poznaju dovoljno da joj znaju ukus... i u skladu sa time koje note parfema voli...

back2tema:
ima jedan stari parfem, zenski, koji je takodje jako, jako lep - ungarova DIVA...

Edited by PointTaken, 04 January 2009 - 01:30.


#33 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 04 January 2009 - 01:34

In other words, kad prodjes pored nekoga i odmah prepoznas parfem to nije dobra reklama za parfem. Mislim, ako se pita mene.

Ne, draga moja ne pitas se ti, pitaju se svi na ovoj temi zato je i postavljena. :) Ukusi su razliciti, a posebno kad je parfem u pitanju. Parfem i postoji zato da mirise i da se taj miris vecini dopadne. Zato ja kupujem parfeme koji se svide ljepsoj polovini, a isto je i obrnut slucaj. Uopste ne pravim filozofiju od parfema nego jedino sto trazim je da se meni miris svidi. E sad ko ga koristi i u koje grupe se ti korisnici odredjenih parfema trpaju bas me briga, bitno je da se meni i ljepsoj polovini svidja obostrano. Ako cemo da budemo "jedinstveni" i originalni muskarci treba da koriste Pino Silvestre( :ph34r: ) a zene Charlie ( :D ). Ja bih se pored nabrojanih prije popalio na Magic Noir (iako je provokativno upadan) nego Charlie. Bila je negdje opaska za Kouros body vezano za arapske studente. Taj miris je godinama od 1-7 u svim anketama. Kome ide na zivce sto Arapi koriste taj miris ima bogatu ponudu:
1. Pasha de Cartier- bio hit prije 10-12 godina, ni shaneri ga nisu lako guzvali, top miris
2. Jean Paul Gaultier-le male
3.Versace-dreamer- njega sam zbog cijene stavio, relativno jeftin a dobar, malo slatkast ali prijatan
4.Joop, npr. srednja cijena mirisa, a solidan.
5.dupont, malo nepoznat za sire mase, ali odlican. Isto ga shaneri tesko radili. Znaci dobar, trazen
6. Da se ne foliramo ovdje, ukuse imamo razlicite ali ima najmanje 20 top muskih i toliko zenskih mirisa.

#34 PointTaken

PointTaken
  • Banned
  • 317 posts

Posted 04 January 2009 - 01:43

ukuse imamo razlicite

imamo razlicite i mirise :ph34r:
mislim na miris koze i na culo mirisa... a sve to (subjektivno i objektivno) utice na odabir parfema i na to kako ce neki parfem na nekoj kozi da stoji...
ima zena kojima vocne note divno stoje... ja, recimo, kad god pomirisem u radnji (a narocito leti) neki od tih parfema dovedem ga u svom culnom aparatu do efekta trulog voca i bude mi muka... ukratko, ima nesto i u culu mirisa... i asocijacijama :)

#35 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 04 January 2009 - 07:14

O ukusima se ne raspravlja, ali furati glavni hit arapskih studenata iz BG skoro 25 godina kasnije...


Traje,a?:ph34r:

#36 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 05 January 2009 - 12:12

Ne, draga moja ne pitas se ti, pitaju se svi na ovoj temi zato je i postavljena. :) Ukusi su razliciti, a posebno kad je parfem u pitanju. Parfem i postoji zato da mirise i da se taj miris vecini dopadne. Zato ja kupujem parfeme koji se svide ljepsoj polovini, a isto je i obrnut slucaj. Uopste ne pravim filozofiju od parfema nego jedino sto trazim je da se meni miris svidi. E sad ko ga koristi i u koje grupe se ti korisnici odredjenih parfema trpaju bas me briga, bitno je da se meni i ljepsoj polovini svidja obostrano. Ako cemo da budemo "jedinstveni" i originalni muskarci treba da koriste Pino Silvestre( :ph34r: ) a zene Charlie ( :D ). Ja bih se pored nabrojanih prije popalio na Magic Noir (iako je provokativno upadan) nego Charlie. Bila je negdje opaska za Kouros body vezano za arapske studente. Taj miris je godinama od 1-7 u svim anketama. Kome ide na zivce sto Arapi koriste taj miris ima bogatu ponudu:
1. Pasha de Cartier- bio hit prije 10-12 godina, ni shaneri ga nisu lako guzvali, top miris
2. Jean Paul Gaultier-le male
3.Versace-dreamer- njega sam zbog cijene stavio, relativno jeftin a dobar, malo slatkast ali prijatan
4.Joop, npr. srednja cijena mirisa, a solidan.
5.dupont, malo nepoznat za sire mase, ali odlican. Isto ga shaneri tesko radili. Znaci dobar, trazen
6. Da se ne foliramo ovdje, ukuse imamo razlicite ali ima najmanje 20 top muskih i toliko zenskih mirisa.


Sve stoji! Svako si ima svoje. Ja rekoh kako ja rezonujem. Bas zato sto se, kao sto ti rece, svi pitaju. Pa svi ponesto kazu. Osim cula njuha i licnih afiniteta i senzibiliteta meni je sve to pomalo i igra asocijacija (ja sam vizuelan tip). I zaista, ako mi neko ogavan mirise na neki parfem onda i preko parfema padne stigma. :D

Fakat, mi mirise i ukuse asociramo cesto sa necim. To je catch sa nasim culima. Dal´ ce parfem vecini da se dopadne meni je minorno pitanje. Vazno je da se meni dopadne i da mi stoji, da odgovara trenutku, prilici, raspolozenju. Ja ne stavljam na sebe istu stvar za preko dana i za vecernji izlazak. Mnogi isto tako rezonuju. Sve ima svoje.

Ne postoji jedinstven parfem a ni jedinstvena haljina. No, postoji jedinstven nacin (ma sta to bilo). Ili ces ti njega da nosis ili ce ono tebe da nosi. Ja preferiram ovo prvo. Dalje, jedan te isti parfem ne stoji svakome isto. Isto kao i sa haljinom, na primer. Vidis da je lepa ali nije tvoj stil. Na nekom drugom je savrsena.

Eto, meni je pitanje parfema toliko licno pitanje da ne zelim da mi ih drugi kupuju. Bez obzira na to koliko me poznaju.

DakleM, nije u pitanju folirancija vec senzibilitet (a to je individualna kategorija).

#37 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 05 January 2009 - 13:52

I zaista, ako mi neko ogavan mirise na neki parfem onda i preko parfema padne stigma. :ph34r:

Upravo tako! Tako su se i meni neki vrhunski mirisi "ogadili". Neko bukvalno shvati da je miris da bi mirisao, pa da i koje tusiranje preskoci.

#38 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 05 January 2009 - 13:54

Posted Image

:ph34r:

#39 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 05 January 2009 - 19:47

i meni bi cudno da to navodi kao "pravilo" ponasanja...


I meni cudno da kad kazem "primetila sam" (znaci, licna impresija) da se ta izjava odmah "navodi" kao "pravilo ponasanja".

Lost in translation :ph34r:

Nema veze, vazno da sve vas strefe pravi parfemi i da tu svako zna sta radi i na sta mirise. :)

#40 David Gilmour

David Gilmour
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 05 January 2009 - 20:28

Sto rece Rotterdamac...

Najjaci...

Posted Image

Ne menjam... :ph34r:

Jedan i jedini, daleko ispred svih ostalih parfema, samo sto je ovde jako tesko da se nadje i dezodorans u spreju Posted ImageIma stik, ali ja mrzim te stikove.

#41 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 05 January 2009 - 20:36

Alek ja koristim Kouros Body, a on je u crnim flasicama i mislim da je jaci od tog u bjelim koji si i ti Frankie postirali. Bas cu prvi put kad odem do parfimerije opet probati (pomirisati).


#42 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 11 January 2009 - 21:13

Vec godinama ga koristim

Posted Image

i :ph34r: uvijek mu se vracam. Nije razvikan, ali svrstavam ga u sam vrh. Prilicno je jak pa ga treba stavljati u minimalnim dozama da bi se dobio pravi ucinak, ali je ujedno izuzetno postojan i traje, traje, traje.. mrzim parfeme koji ishlape za cca 2h.
Kad sam ga pronasla, toliko me "opcinio", da sam koristila samo njega sve dok nisam stigla do faze kad ga vise uopce nisam osjecala. E, tek onda sam krenula u potragu za alernativom, medjutim on je i dalje nezaobilazan u kolekciji i upravo mi je bocica na samom kraju, pa se sjetih ove teme. :D

A drugi, koji je nesto sladji (mada inace ne podnosim suvise slatkaste mirise) je

Posted Image

on mi trenutno ne odgovara, ali ima dana kad ga se ne mogu zasititi.

I jedan pravi ljetni, koji je u nekim nijansama slican Escapeu, ali laganiji. Osvjezavajuci, prekrasan.

Posted Image

To je takodjer bila ljubav na prvi pogled. Bocica je prazna, definitivno cu morati u obnovu zaliha. :)

Edited by Ziza, 11 January 2009 - 21:14.


#43 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 14 January 2009 - 09:12

Uz rizik da ispadnem staromodna i dosadna, priznajem da već više od deset godina koristim isti miris i da još uvek nisam našla nešto što bi moglo da ga zameni.

Attached File  Coriandre.jpg   6.55KB   67 downloads

Coriandre Perfume by Jean Couturier, Coriandre was introduced in 1973. This fine fragrance contains coriander, orange blossom, patchouli and is accented with vetiver, moss and musk.

Što se tiče muških, i dalje najviše volim Fahrenheit. Inače obožavam miris sandalovine i on me pomalo podseća na kuću, sigurnost, toplinu. Moj suprug često menja parfeme (češće nego ja :)), ali jednu bočicu Fahrenheita uvek čuvam za sebe i svuda nosim sa sobom. Volim da prsnem malo na ruku kad ostajem sama kod kuće ili negde sama putujem :ph34r: (a možda je to normalno posle toliko godina braka, šta znam)

Edited by Rahel, 14 January 2009 - 09:13.


#44 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 28 January 2009 - 12:45

zenski:

D&G Feminine
D&G The One
D&G Sicily
Chanel Madmoiselle
CK Euphoria
Armani Sensi

muski:

Armani Aqua di Gio

#45 Plavimost

Plavimost
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 29 January 2009 - 20:49

Posted Image

malo je :ph34r: ali nema veze dobar je