Jump to content


Photo

Ako Kostunica pobedi, ja se zauvek selim...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
226 replies to this topic

#31 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 26 August 2002 - 13:07

Galone
štiteći najgori ološ iz prethodnog režima, kao Radeta Markovića i Nebojšu Pavkovića (dok mu je bio veran, a kad je odbio da izvrši protivustavno naredjenje, onda ga je odbacio).

e, pa bas se o zastiti olosa i radi. netko pavkovica, netko zmitrovica, netko markovica, netko legiju...

Ipak, situacija u državnim i LS medijima (RTS, Studio B, Yu Info itd) je bitno izmenjena, i nema govora da oni liče na ono što su bili septembra 2000.

to samo za sebe potpuno stoji, ali za razloge isticanja pomenutog vidjeti gore.

...bar varenjem zdrave hrane...

hehe. lijepo receno. ali sa druge strane ne bi bilo zgoreg naci i te leseve koje je prethodni razvozio, a zbog cega ga je ovaj rezim poslao u hag (to se ja jos uvijek nadam da su oni njega i zbog toga tamo poslali). u slucaju pronadjenih leseva bilo bi barem pristojno ako nista drugo naci onog tko je odgovoran za njih.

ovaj moj post nema veze sa labusom. samo pokusavam reci da se ne mogu a priori v.k. zamjerati stvari koje on nije uradio ili koje je uradio, a da se istovremeno te stvari (iako posmatrane negativno) ne uzimaju toliko za zlo strani postavljenoj naspram v.k. - s ovim labus opet nema veze.

[ Izmena poruke: drazen na dan 2002-08-26 14:14 ]

#32 djordje

djordje
  • Members
  • 910 posts

Posted 26 August 2002 - 13:10

Dalibor R:
Stvarno, ko bi rekao da kad skines jedno zlo sa grbace, eto ti ga drugo zlo. Ukoliko se koji slucajem stvarno desi da Kostunica pobedi na izborima, ja sigurno brisem odavde.

Jedno je izboriti se sa zlom koje se vidi, a drugo je boriti se sa "uvijenim" nacionalizmom.  

...

Dakle ili ja ili on...

...ponovo...



Pali brate, "nebesnjaci" su zakon... :smile:

#33 homo faber

homo faber
  • Members
  • 115 posts

Posted 26 August 2002 - 13:17

Zanimljive su te floskule sto se kod nas zacas posla stvore.

Evo, na primer, "uvijeni" nacionalizam. To bi, znaci, bilo nesto tipa: "eto nije, ali kad se jednom odvije, onda ce biti nacionalista". I sta ce se onda desiti? Opet puska, mitinzi, Gazimestani, Velika Srbija?

[ Izmena poruke: homo faber na dan 2002-08-26 14:18 ]

#34 Galone

Galone
  • Members
  • 1,498 posts

Posted 26 August 2002 - 13:18

Dražene,

Da Labus nema mnogo veze sa Z.Mitrovićem - u tome se slažemo.
Što se tiče "druge strane", tj. one koja je najočiglednije suprotstavljena Koštunici, tj. Vlade Srbije, dosta sam im stvari zamerio i zameram, ali mi je dodijalo da je samo napadaju i da se tako stvara utisak da bi vlada sastavljena od DSS-ovaca bila pomak nabolje. DSS definitvo nije alternativa sporim i nedoslednim reformama Đinđićeve vlade, niti bi doneo pravi legalizam, a s druge strane bi strašno usporio naše približavanje Evropi i uveo nas u zonu konflikta niskog intenziteta s SAD i EU.

Prave alternative sadašnjoj vladi zasad nema, pa je podrška onima koji bi da joj se "konfrontiraju" i da je po svaku cenu, pa makar zajedno s crnim đavolom, ruše - podrška kočenju i prekidanju bilo kakvih reformi, podrška novom krugu zamajavanja i samim tim podrška srozavanju i ono malo životnog standarda do koga su gradjani došli u zadnjih godinu-dve.

#35 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 26 August 2002 - 13:31

natasha:
To perkos: Pa upravo se o tome i radi-podrsci gradjana - seseljevaca i slobista. I onda je sasvim moguce da se kao sledeci koeak uspostavi koaliciona vlada DSS-SPS-SRS. Nije li to restauracija slobizma? Ali nema veze. Bitno da je sve legalno i legitimno i da ima podrsku gradjana, zar ne?
A sto ce onda da se razbije mafija, nije nego. Ima da procveta i ojaca.  

Od glasača na izborima u septembru 2000 koji
su glasali za Koštunicu i DOS mislim da oko
75%procenata će i ovog puta glasati za istog
Zar mislite da bi iko glaso čak i septembra
2000 za pojedine liderčiće unutar DOS-a koji
su nakon pada prethodne vlasti isplivali na
površinu i sad se čupaju da ostanu na vlasti.
Kad bi radikali i socijalisti hteli da daju
podršku određenom kandidatu ne bi istakli
svoje kandidate a postavlja se pitanje i skim
bi radije ušli u koaliciju pogotovo što su
već jednom bili u kaoliciji u skupštini sa
pojedinim članicama DOS-a.

#36 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 26 August 2002 - 13:31

Bravo Galone.Odlicno si sve objasnio.

#37 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 26 August 2002 - 13:46

2 Galone,

nece se deliti vlast sa SPS i SRS. Mozemo li da zamislimo da Covic bude novi predsednik vlade - dovoljno je reformski u ocima zapada. Covic je odavno miljenik amerikanaca. Nije slucajno da je koalicija DAN sada izletela - radi se o vrlo iskusnim i prevejanim igracima.

Sve u svemu, treba se pripremiti na pad vlade i novu vlast. Koliki ce to biti nightmare, mislim veci ili manji videcemo. Mislim da su dani vlade odbrojani - decembar ili prolece najkasnije.

Da li ce DS na tim izborima da osvoji dovoljno da bi se dogovorili sa Kostunicom, i to cemo videti.

Jos jedna opseervacija u vezi Labusove kampanje. Nisam video odavno tako traljavu i lose odradjenu kampanju. U vezi kreativnog dela se nije ni ocekivalo mnogo - kampanju radi Focus Communication, odnosno Dinkicev kum.

Sto se tice PR nivoa, kampanja je apsolutni skandal. Pored toliko para mogli su da angazuju nekog eskperta, a ne da rade diletanti.

Labus je neubedljiv u direktnoj komunikaciji, vise mu leze skupovi tipa Dom Sindikata. To je tako, ne mora da bude nuzno mana, ali mora da se radi na tome.

On ustvari deluje kao generali Obradovic i Perisic pre tri godine, koji se trude i upinju da dostignu Velju Ilica. Zbog ovakve kampanje moze da se desi da ne bude drugog kruga.

#38 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 26 August 2002 - 13:49

To perkos: Izbori 2000. su bili protiv Milosevica, a ne za Kostunicu.Program je napravio DOS, a ekonomski program G17. I za to su ljudi glasali, a ne pojedine lidere. Ako cemo posteno DOS koliko-toliko ostvaruje taj program (uvek moze bolje), a DSS -kakvi su njihovi ucinci za sve ovo vreme? Sta su uradili? Samo kritikuju kao neki kraljevi na tronu? I sama mogucnost da se udruze sa SPS i SRS posle izbora meni je dovoljno degute. I jos nesto. DSS NIKADA NIJE REKAO DA NECE STUPITI U KOALICIJU SA SPS I SRS> SAMO SU IZJAVILI DA SU PRISTALICE POSTIZBORNIH KOALICIJA>LJIGAVO, VEOMA LJIGAVO>
A o konfrontaciji sa Zapadom u slucaju da se ovakav scenario ostvari- to bi bilo jako stetno za nas i ono sto se postiglo bi bilo anulirano.
Ja sam lepo slusala ovde na radiju izvestaje iz evropskih i americkih instituta za politiku i ekonomiju (oni valjda znaju bolje nego mi): kazu "sve sto je postignuto na ekonomskom i politickom planu u Srbiji postignuto je zahvaljujuci liberalnoj politici Vlade Srbije, uprkos Kostunici i DSS". E sad ako neko misli da je dobro da se konfrontiramo sa EU i Amerikom, to je drugo pitanje. Ja ne mislim da je to prava stvar...

#39 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 26 August 2002 - 13:55

To YC:
Zar kampanju ne radi isti onaj tim iz 2000.? To bi bio pun pogodak? U cemu je problem? Nije li Djindjic rekao da ce DS odraditi kampanju?

#40 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 26 August 2002 - 14:01

natasha:
To YC:
Zar kampanju ne radi isti onaj tim iz 2000.? To bi bio pun pogodak? U cemu je problem? Nije li Djindjic rekao da ce DS odraditi kampanju?

Moram da vas razocaram Natasa. Vecina tima koja je radila 2000 godine ce raditi za suprotni tabor.... Njegova kampanja pocinje 5.septembra.

#41 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 26 August 2002 - 14:11

To YC:
Bas ste me razocarali :sad:
Ocigledno smo onda u velikom haosu.

#42 MarinaK

MarinaK
  • Members
  • 274 posts

Posted 26 August 2002 - 14:19

YC:
Ono sto je najbitnije je da ce svi da igraju kako im se kaze. Ako ne budu igrali onda nece vise biti tu. I to je cela prica.


2 natasha:
Ovo je kljucna recenica a i odgovor na vas post...sve zavisi od interesa

#43 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 26 August 2002 - 14:26

natasha:
To perkos: Izbori 2000. su bili protiv Milosevica, a ne za Kostunicu.Program je napravio DOS, a ekonomski program G17. I za to su ljudi glasali, a ne pojedine lidere. Ako cemo posteno DOS koliko-toliko ostvaruje taj program (uvek moze bolje), a DSS -kakvi su njihovi ucinci za sve ovo vreme? Sta su uradili? Samo kritikuju kao neki kraljevi na tronu? I sama mogucnost da se udruze sa SPS i SRS posle izbora meni je dovoljno degute. I jos nesto. DSS NIKADA NIJE REKAO DA NECE STUPITI U KOALICIJU SA SPS I SRS> SAMO SU IZJAVILI DA SU PRISTALICE POSTIZBORNIH KOALICIJA>LJIGAVO, VEOMA LJIGAVO>
A o konfrontaciji sa Zapadom u slucaju da se ovakav scenario ostvari- to bi bilo jako stetno za nas i ono sto se postiglo bi bilo anulirano.  
Ja sam lepo slusala ovde na radiju izvestaje iz evropskih i americkih instituta za politiku i ekonomiju (oni valjda znaju bolje nego mi): kazu "sve sto je postignuto na ekonomskom i politickom planu u Srbiji postignuto je zahvaljujuci liberalnoj politici Vlade Srbije, uprkos Kostunici i DSS". E sad ako neko misli da je dobro da se konfrontiramo sa EU i Amerikom, to je drugo pitanje. Ja ne mislim da je to prava stvar...

Konfrotiranje svakako nije dobro samo što ja
koliko mogu da zaključim Amerika podržava
kandidaturu V.K. tako da verovatno oni znaju
skim imaju posla.
Zar stvarno smatraš da bi jedan Korać,Čanak
i slični uspeo da pobedi Miloševića koliko
god da ima podršku DOS-a i kolika god bila
ogorčenost naroda.Hteli da priznate ti i
Galone ili ne KOštunica je bio jedini koji je
i u tom trenutku mogao da pridobije poverenje
glasača i sruši Zloxija.
Vlast u Srbiji je u rukama Vlade Srbije tako
da svi uspesi i neuspesi idu na njen račun
a pitanje šta i koliko je uradila DSS može se
postaviti ukoliko ona formira vladu.
Poštujem vašu strepnju i zabrinutost za našu
zemlju ali pojedini počinju da liče na mlade
socijaliste koji su zdušno branili onu vlast.

#44 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 26 August 2002 - 14:28

ponekada je bitno i KAKO se igra, ne samo STA se igra... a meni se ne svidja KAKO kostunica igra igru, pa se iskreno nadam njegovom porazu na izborima [zar je pobedu icim zasluzio, neke stvari treba i zasluziti]

#45 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 26 August 2002 - 14:41

[/quote]
Konfrotiranje svakako nije dobro samo što ja
koliko mogu da zaključim Amerika podržava
kandidaturu V.K. tako da verovatno oni znaju
skim imaju posla.
---------------------------
Ha-ha? Na osnovu cega to zakljucujete?
-------------------------------------
Zar stvarno smatraš da bi jedan Korać,Čanak
i slični uspeo da pobedi Miloševića koliko
god da ima podršku DOS-a i kolika god bila
ogorčenost naroda.Hteli da priznate ti i
Galone ili ne KOštunica je bio jedini koji je
i u tom trenutku mogao da pridobije poverenje
glasača i sruši Zloxija.
-------------------------------------
Liberalni kandidat ne bi srusio Milosevica (videti pod pretpoliticka masa). S druge strane Kostunica&narod to nikada ne bi uradili bez podrske DOS-a americkih i evropskih para.
-------------------------------------------
Vlast u Srbiji je u rukama Vlade Srbije tako
da svi uspesi i neuspesi idu na njen račun
a pitanje šta i koliko je uradila DSS može se
postaviti ukoliko ona formira vladu.
Poštujem vašu strepnju i zabrinutost za našu
zemlju ali pojedini počinju da liče na mlade
socijaliste koji su zdušno branili onu vlast.

[/quote]
Ceo program DSS do sada je dole Vlada i novi izbori? I sta onda? Nesto mi tu nije sve kristalno jasno.
Nemojte samo da me uporedjujete sa mladim socijalistima i radikalima. Sve drugo mozete.