Jump to content


Photo

Ako Kostunica pobedi, ja se zauvek selim...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
226 replies to this topic

#16 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 26 August 2002 - 11:35

Galone
...ali njegovo (novo) članstvo DSS-a nije, a još manje su to oni s čijom pomoći namerava da se uspne na predsednički tron u Srbiji...

a) pretpostavljamo da ce oni glasati za v.k. to jos uvijek ne znamo.

B) a je l' mi to sa zmitrovicem srljamo u bolju buducnost? o kakvim se reformama moze govoriti sa takvima? istim kao i sa onakvima.

c) siguran sam da ce i v.k. revnosno ispunjavati obaveze. vrijeme njegovog varenja ce se znatno skratiti.

d) nadam se da ovi izbori nisu rijesena stvar

[ Izmena poruke: drazen na dan 2002-08-26 12:39 ]

#17 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 26 August 2002 - 11:38

Galone, kada kazes delice vlast sa SPS i SRS i nece biti reformi, zar to nije perspektiva truljenja i sankcija o kojoj ja govorim?
Drugo, jedan demokrata ne bi pristao da se uspinje na vlast preko SPS i SRS? Tu nesto nije u redu ni sa demokratijom ni sa karakterom ni sa moralom.Kakav je to demokrata koji se udruzi sa SPS i SRS u koaliciju?
Trece, ono sto sam napisala za Kostunicu i Milosevica u prethodnom postu je smislio moj tata. On ima odlican spurijus. Za Milosevica je rekao kada se prvi put pojavio na Gazimestanu: ovaj mafijas komunisticki ce nam glave doci.

#18 homo faber

homo faber
  • Members
  • 115 posts

Posted 26 August 2002 - 11:38

A jel' konacno razreseno sta ce biti sa njegove dve predsednicke funkcije u slucaju da dobije izbore za predsednika Srbije?

#19 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 26 August 2002 - 11:40

To homo faber:

Odkud znas da cu se kandidiovati kao predstavnik diaspore? Majko moja, OZNA "jos uvek" sve dozna :smile:.

P.S.
Mnogo, mnogo se izvinjavam na trolovanju, ali sam jutros izgleda [kako kazu Spanci] "doruckovao klovnove".

#20 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 26 August 2002 - 11:41

2faber
bozovic iz vijeca republika postaje v.d. predsjednika

#21 homo faber

homo faber
  • Members
  • 115 posts

Posted 26 August 2002 - 11:44

Znaci Kostunica ostavlja duznost predsednika S&CG?

Sto nas vodi, mozda, u jos jedne izbore...

#22 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 26 August 2002 - 11:47

pa, da: ali za novu skupstinu nove zemlje. novi predsjednik se ne bi birao na direktnim izborima, vec bi istog birala skupstina.

#23 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 26 August 2002 - 11:49

natasha:
Galone, kada kazes delice vlast sa SPS i SRS i nece biti reformi, zar to nije perspektiva truljenja i sankcija o kojoj ja govorim?
Drugo, jedan demokrata ne bi pristao da se uspinje na vlast preko SPS i SRS? Tu nesto nije u redu ni sa demokratijom ni sa karakterom ni sa moralom.Kakav je to demokrata koji se udruzi sa SPS i SRS u koaliciju?
Trece, ono sto sam napisala za Kostunicu i Milosevica u prethodnom postu je smislio moj tata. On ima odlican spurijus. Za Milosevica je rekao kada se prvi put pojavio na Gazimestanu: ovaj mafijas komunisticki ce nam glave doci.  

Koalicija sa radikalima i SPS-om?
Moguće je da smo dobili i nekog vidovitog?
Svi koji se trudite da dokažete da je DOS
opstao i kao postoji ste u zabludi jer od kad
je isključena DSS te koalicije više nema,a ko
je od stranaka imao veću podršku građana
pokazaće sledeći izbori.

#24 homo faber

homo faber
  • Members
  • 115 posts

Posted 26 August 2002 - 11:54

To sa novim izborima za novu saveznu skupstinu i ne bi bilo tako lose, posebno ako Milo izadje na njih, jer bi se znalo ko sta moze, i koliku podrsku ima, pa bi se vec jednom tacno utvrdilo sta ce biti sa S&CG.

#25 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 26 August 2002 - 12:10

To perkos: Pa upravo se o tome i radi-podrsci gradjana - seseljevaca i slobista. I onda je sasvim moguce da se kao sledeci koeak uspostavi koaliciona vlada DSS-SPS-SRS. Nije li to restauracija slobizma? Ali nema veze. Bitno da je sve legalno i legitimno i da ima podrsku gradjana, zar ne?
A sto ce onda da se razbije mafija, nije nego. Ima da procveta i ojaca.

#26 drazen

drazen
  • Members
  • 857 posts

Posted 26 August 2002 - 12:19

2faber
ma sto rece YC svi ce da igraju kako im se kaze - u tom kontekstu je srb&cg rijesena stvar. ovo sad natezanje izmedju solaninih boravaka ovdje je samo demage control, a svakako bi bilo fino da konacno imamo parlament koji bi odrazavao stvarno stanje stvari u zemlji.

natasha
...podrsci gradjana - seseljevaca i slobista...

natasa, samo ti baksuziraj, pa kada slobisti postanu dosljedni i glasaju za sps, srs... bice sigurno tri put bolje. ali i ovo je pretpostavka. vidicemo poslije izbora koliko se izborno tijelo dss povecalo.

[ Izmena poruke: drazen na dan 2002-08-26 13:22 ]

#27 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 26 August 2002 - 12:41

Samo se vi igrajte sa vatrom, svi sa foruma. Posle ce vam djavo biti kriv. Pa kada zavrsite sa 20 EURA i pod sankcijama pitacu vas onda.
Citam danas da su plate u Albaniji vece nego u Srbiji. Dakle, jos je samo Afrika iza nas.Zato, pamet u glavu.....

#28 Galone

Galone
  • Members
  • 1,498 posts

Posted 26 August 2002 - 12:44

Dražene,

Citat:
"a) pretpostavljamo da ce oni glasati za v.k. to jos uvijek ne znamo."
...............
Naravno da ne znamo sve do samih izbora, a nećemo ni tada znati pouzdano jer je glasanje tajno. Ipak, s velikom verovatnoćom se može pretpostaviti da će u drugom krugu (za koji je verovatno da će morati biti održan) glasači Šešelja, Valtera, Pelevića itd. glasati za Koštunicu i obezbediti mu odlučujuću prednost nad Labusom. To će imati svoju cenu. Uzgred, nju Koštunica plaća još od 5.oktobra, štiteći najgori ološ iz prethodnog režima, kao Radeta Markovića i Nebojšu Pavkovića (dok mu je bio veran, a kad je odbio da izvrši protivustavno naredjenje, onda ga je odbacio).

Citat:
"b) a je l' mi to sa zmitrovicem srljamo u bolju buducnost? o kakvim se reformama moze govoriti sa takvima? istim kao i sa onakvima."
...............
O Mitroviću mislim sve najgore. Ipak, situacija u državnim i LS medijima (RTS, Studio B, Yu Info itd) je bitno izmenjena, i nema govora da oni liče na ono što su bili septembra 2000.

"c) siguran sam da ce i v.k. revnosno ispunjavati obaveze. vrijeme njegovog varenja ce se znatno skratiti."
.................
Možda. Mada bi nam bolje došao predsednik koji nema nikakve probleme s varenjem, bar varenjem zdrave hrane. Jer, saradnja s Hagom je, po meni, zdrava hrana, i ko je se gadi, nešto nije u redu s njim.

Citat:
"d) nadam se da ovi izbori nisu rijesena stvar"
.............
I ja se nadam. Ko zna kakva nas još iznenadjenja čekaju?

#29 Galone

Galone
  • Members
  • 1,498 posts

Posted 26 August 2002 - 12:52

Natasha,

Citat:
" Galone, kada kazes delice vlast sa SPS i SRS i nece biti reformi, zar to nije perspektiva truljenja i sankcija o kojoj ja govorim? "
............
Ne baš sankcija. Ali, to jeste perspektiva stagnacije, ili u najboljem slučaju napredovanja puževim koracima (u sitaciji kada nema tako krupnih koraka koji bi Srbiji bili dovoljni da je brzo vrate bar tamo gde je mogla biti da nije bilo SM).

Citat:
"Drugo, jedan demokrata ne bi pristao da se uspinje na vlast preko SPS i SRS? Tu nesto nije u redu ni sa demokratijom ni sa karakterom ni sa moralom.Kakav je to demokrata koji se udruzi sa SPS i SRS u koaliciju?"
...........
To je nedosledan (kome se više sviđa - ljigav) demokrata, ali je ipak demokrata, tu ne treba grešiti dušu.
Uostalom, i Miteran je bio demokrata pa je jednom koalirao s komunistima. I Šisel je demokrata, pa koalira s Hajderom.

#30 trifke

trifke
  • Members
  • 4,610 posts

Posted 26 August 2002 - 12:57

zao mi je radi dalibora, nadam se da nece otici predaleko...

uostalom mozda svi mi patimo od prejakih reci...a da ce Kostunica pobediti pa zar u to jos neko sumnja...?