Jump to content


Photo

Ako Kostunica pobedi, ja se zauvek selim...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
226 replies to this topic

#1 Dalibor R

Dalibor R
  • Members
  • 35 posts

Posted 25 August 2002 - 23:05

Stvarno, ko bi rekao da kad skines jedno zlo sa grbace, eto ti ga drugo zlo. Ukoliko se koji slucajem stvarno desi da Kostunica pobedi na izborima, ja sigurno brisem odavde.

Jedno je izboriti se sa zlom koje se vidi, a drugo je boriti se sa "uvijenim" nacionalizmom.

Nadam se da ce se na Kostunicu "napaliti" samo SPS i radikalski biraci, da nece ovi sto apsciniraju da se "povampire".

Dakle ili ja ili on...

...ponovo...

#2 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 26 August 2002 - 02:16

Dalibor R:
Ako Kostunica pobedi, ja se zauvek selim...


cinici bi rekli - eto dobrog razloga !

#3 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 26 August 2002 - 03:13

Brisi dete i ne okreci se sine.

#4 Raven

Raven
  • Sleepers
  • 104 posts

Posted 26 August 2002 - 08:35

Za Dalibor R
Posto si, pretpostavljam, jos uvek u Beogradu izdrzao si velike dileme, kao na primer: Seselj-Lilic, ili Seselj-Milutinovic, a sada se selis na dilemu Labus-Kostunica.
Ko god da pobedi reforme ce se nastaviti, oba kandidata su demokratska... Napokon i Srbija ima neki izbor.

[ Izmena poruke: Raven na dan 2002-08-26 09:36 ]

#5 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 26 August 2002 - 09:35

Raven:
Za Dalibor R
Posto si, pretpostavljam, jos uvek u Beogradu izdrzao si velike dileme, kao na primer: Seselj-Lilic, ili Seselj-Milutinovic, a sada se selis na dilemu Labus-Kostunica.  
Ko god da pobedi reforme ce se nastaviti, oba kandidata su demokratska... Napokon i Srbija ima neki izbor.


iako mi je daliborova pozicija bliska, moram da se slozim sa ravenom. srbija ovog puta zaista bira izmedju dva demokratska kandidata i zaista ima izbor.

#6 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 26 August 2002 - 10:09

Tako je brate samo ti bezi! Takvi kao ti nam ionako ne trebaju. Covek koji se plasi Kostunice. Sramota!

#7 Brane

Brane
  • Members
  • 1,312 posts

Posted 26 August 2002 - 10:56

ikar:
iako mi je daliborova pozicija bliska, moram da se slozim sa ravenom. srbija ovog puta zaista bira izmedju dva demokratska kandidata i zaista ima izbor.


hm. demokratski kandidat. Mislim sta to znaci "demokratski" kandidat ? Pa svi kandidati su demokratski ako su izbori demokratski.

Za nas u Srbiji trenutno demokratija je potrebna ali ne i dovoljna. Ono sto je potrebno je da kandidat nastavi da vodi politiku reformi i zajedno sa njima i politiku pribliozavanja EU. Licno, ne verujem da su ta dva moguca sa Kostunicom. Pogotovo ovo drugo.

Interesantno je medjutim kako neki politicari zastupaju tezu da funkcija Predednika Rep. Srbije nije bas nesto ! Zaboga pa to je funkcija sa najvecim ovlastenjima u Evropi jer je pravljena za Milosevica.

Zao mi je sto trenutno nemam Ustav niti ga ima na Netu pa da samo predocim neke clanove koje se odnose na Predsednika Republike.

#8 homo faber

homo faber
  • Members
  • 115 posts

Posted 26 August 2002 - 11:03

Ima Ustav Srbije na netu:

http://www.parlament...rilica/Akta.htm

#9 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 26 August 2002 - 11:10

2 all,

Dzaba se przite i dizete tezniju - nema potrebe.

Ako me nisu iz ove zemlje oterali Sloba & Co nece vala ni Voja & Co. Drugo, ko god da pobedi, a kako stoje stvari pobedice Kostunica, dakle morace da deli vlast sa drugima.

Ono sto je najbitnije je da ce svi da igraju kako im se kaze. Ako ne budu igrali onda nece vise biti tu. I to je cela prica.

[ Izmena poruke: YC na dan 2002-08-26 12:17 ]

#10 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 26 August 2002 - 11:11

To Brane:
Eto sad ga imas [na web-u], a zasto nemas novi, pitaj one sto sada "imaju" dvo-trecinsku vecinu u parlamentu :grin:.

#11 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 26 August 2002 - 11:12

To YC:

Ako me nisu iz ove zemlje oterali Sloba & Co nece vala ni Voja & Co.

Ja nikoga ne teram, ne d'o bog :smile:

[ Izmena poruke: voja i na dan 2002-08-26 13:04 ]

#12 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 26 August 2002 - 11:14

Pogledajte samo odnos prema necemu sto je fundamentalno da nam ne uvedu sankcije: Haski tribunal, sud UN, zatim odnos prema bliskoj proslosti:krivica, odgovornost i pouke. Pa onda recite Da li to vodi u normalnost koju hocemo. Pogledajte izvestaje MKK: da li je DSS i Kostunica pokrenuli ijednu reformu, ijednu promenu.
Kostunica je kandidat arhaicne i primitivne Srbije, one Srbije koja bi trebala da bude u misijim rupama posle 5. oktobra.I ne daj Boze da pobedi.
diktator+nacionalizam=Milosevic
diktator (potencijalni, nema jos toliku vlast, skroman je i demonstrira skromnost, po tome se poznaje, to je pocetni stadijum)+nacionalizam+blagi kosmopolitizam (tek, tek koliko se mora)=Kostunica

#13 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 26 August 2002 - 11:20

To natasha:

Nemoj tako natasha, osudjujes (i etiketiras) nekoga jos pre "sudjenja", i to bez ijednog valjanog argumenta.

Ja cu prvi da odresim kesu (za 'ticu) i da glasam protiv imenjaka na sledecim izborima, ako se ispostavi da si ti u pravu. Ali vreme je da se malo "ohlade" neke usijane glave, koje su se toliko uzdigle da nosem (iz helikoptera) paraju oblake.

[ Izmena poruke: voja i na dan 2002-08-27 08:00 ]

#14 Galone

Galone
  • Members
  • 1,498 posts

Posted 26 August 2002 - 11:22

2 YC,

Citat:
"Ako me nisu iz ove zemlje oterali Sloba & Co nece vala ni Voja & Co. Drugo, ko god da pobedi, a kako stoje stvari pobedice Kostunica, dakle morace da dele vlast sa drugima."
..........
Prvu rečenicu potpisujem. I drugu, uz napomenu da je ceo problem u tome što će Koštunica, izgleda, deliti vlast s SPS i radikalima (jer njihovim glasovima namerava da postane predsednik), a ne s ostatkom DOS-a (uz izmenjeni odnos snaga). A onda, u najmanju ruke - ćao, reforme. Ni po jada da je samo to. S radikalom kao ministrom informisanja, sa SPS-ovcem kao ministrom pravosudja, i sličnima, eto nama postizborne krize sledeći put kada bude trebalo da bude izvršena smena vlasti. Dakle, perspektiva pobede Koštunice na predsedničkim izborima u Srbiji uopšte nije tako naivna kako izgleda - sam Koštunica, uz sve loše što može da se kaže o njemu, ipak je demokrata, ali njegovo (novo) članstvo DSS-a nije, a još manje su to oni s čijom pomoći namerava da se uspne na predsednički tron u Srbiji.

Uzgred, tekstovi iz današnjeg "Nacionala" su samo bacanje prašine u oči domaćoj i inostranoj javnosti. Wishful thinking.

#15 homo faber

homo faber
  • Members
  • 115 posts

Posted 26 August 2002 - 11:34

Zasto bi Kostunica delio vlast sa socijalistima i radikalima? Njihovi najverniji sledbenici ce glasati za Voju i Valtera, a oni sto su prebegli ce po klasicnom srpskom (poturica) obicaji biti zestoki protivnici socijalistima i radikalima (cisto da se dokazu).