Jump to content


Photo
- - - - -

Kolači


  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#121 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 26 November 2014 - 18:46

Klinik, odakle takva netrpeljivost prema čokoladi?

 

Krivi su mama i tata....ponekad (bold moj)....Evo sta kazu naucnici.

 

 

In many cases, mom and dad have only themselves to blame for unwittingly passing on the genes that can govern finicky tastes. Studies show that genes play a major role in determining who becomes a picky eater, including recent research on a group of 4- to 7-year-old twins. Part of the pickiness can be attributed to specific genes that govern taste. Variants of the TAS2R38 gene, for example, have been found to encode for taste receptors that determine how strongly someone tastes bitter flavors.

Researchers at Philadelphia's Monell Chemical Senses Center, a scientific institute dedicated to the study of smell and taste, have found that this same gene also predicts the strength of sweet-tooth cravings among children. Kids who were more sensitive to bitterness preferred sugary foods and drinks. However, adults with the bitter receptor genes remained picky about bitter foods but did not prefer more sweets, the Monell study found. This suggests that sometimes age and experience can override genetics.
 


  • 0

#122 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 November 2014 - 03:00

...

 

Vec me je neko pitao - pa da ponovo objasnim.

 

Uf, sto me je to cudo mucilo kao klinca, a i sada apsolutno izbegavam cokoladu.

:wicked:

 

Kao detetu - usne bi mi toliko naglo otekle - da bi se ljudi zgrozili - to je raslo kao naduvan balon, tako do velicine sljive. Lice bi mi se potpuno deformisalo, crvenilo po kozi, znojenje, pa i napadi gusenja.

Kako to izgleda? Pa kad te neko udari u pleksus. Svestan si svega, ali dijafragma ne moze ni gore, ni dole - cisti hropac.

 

Sto je najtuznije - uzrok tih mojih napada su bile mahom tudje majke / poznanice / tetke, kojima nikako nije islo u glavu da se ot tog shoka moze odapeti. Sve dok se moja majka nije izdrala na par njih, jer im nije moglo dopreti iz doopeta u glavu da dete moze umreti od 'divnih cokoladnih kolaca'.

 

Onda se pojavio Calcium Sandoz u sitstecim tabletama, pa sam kao malo stariji bio spasen od jacih napada.

 

Tu je bilo svacega - na obavezno pitanje - ima li cokolade, sledilo je nema! A niko da prijavi kakao-prah! 

Mislim, bilo je ti u skoro pravih diverzija, pa jedno vreme nisam isao na slavlja / rodjendane. To kao da su se zaverili da me / moju majku ubede da mi nista nece biti - a ja padnem na pod i gusim se. Normalno, ode im rodjendan / slavlje dodjavola.

 

Majka, da bi me makar malo obradovala - pravila mi je 'gorku cokoladu / bombone' od cigure / divke.

Mislim da je mogla biti pravi pionir - dobar uspesni vlasnik firme negde na Zapadu.

No, to je bilo ranih 60-ih godina.

 

Mogu da zamislim samo kako je izgledalo kad neko u postratnim godinama, kada su svi bili zeljni cokolade - odbija da je jede, ili prijavljuje neku cudnu 'boljku / alergiju'.

 

Pa to je bio shok kao zhemski shok sa 'prvom mecom', kad od straha sedis kod kuce!

A i ono naknadno kad nesto slatko pojedes - hoce li doci, nece li doci!? Mislim - alergijski napad!

:lol+:  

 

Kasnije se to nekako 'iznivelisalo', no na cokoladu gledam sa velikim podozrenjem, nista sto imalo ima mrku / braon boju ne jedem, a ni slatkise preterano. To je kao pipkanje po minskom polju.

 

Sto je najinteresantnije - niko nikada nije mogao da tacno kaze mojoj Late_Mother, a ni ona meni - sta je, zaista, bio uzrok?

 

Zato moj najdublji naklon firmi 'Sandoz' koji su me bas spasili nekoliko puta.

:hail:

 

I sad najsmesnili trenutak.

 

Nesto kad sam se razvodio (prvi put), bi neko tudje slavlje i ja onako zblanut potrosim nesto, i osetim - sad ce frka, a tablete mi kod kuce!

Hitro nestanem, a vec u taksiju oticu usne, nepce, zglavci na rukama, ispod pazuha 'teniske loptice', u pregibu kolena 'sljive', i gleznjevi na nogama.

Nekako se dopeljam kuci - udri tablete kalcijuma, a svrab da me razbije!

 

Nesto bio citao tih dana o alegrijama, nadjem neki naucni rad, kaze: moze biti sve!

Opise sve sto mi je oteklo i kaze jos: a i 'spuzvasto telo' spolovila moze da otekne'!

;)

 

Odem ja kod lekara naredni dan popodne, neka mnogo fina zena pa joj se ispovedim. Ona blago zacudjena.

Pita me ovo-ono, gde ja priznam da sam u 'procesu razvoda' a i neobazrivo, ocigledno potrosio neku 'cokoladu'.

Na sta ce ona - a, pa to je, verovatno, psihosomatska reakcija!

Na sto cu ja: doktorka, citao sam neke materijale (ona pazljivo slusa) pa tamo kaze - i ispricam sve, pa i za 'spuzvasto telo'.

I dodam - ali ja nisam te srece!

 

Tri puta je izlazila u 'sestrinsku sobu' i vracala se uz izvinjenje, sva u suzama, ne mogavsi da suzdrzi smej.

Bio sam totalno kul, gde da se ljutim!

 

Zato sam kasnije imao apsolutni prolaz - kako provirim, odmah me prepoznaju sestre.

 

Jos jednom mi se desilo pre par godina - kad sam se probudio nocom, a po telu, nogama i ledjima ogromni crveni 'palacinci' - znaci koza se uzdigla jedno 5-10 milimetara i porumenela. I deo lica i vrat.

 

Svratim ranim jutrom u jednu privatnu apoteku, na sto ce zena u totalnom haosu - auuu.... pa vama hitno treba i nazove neko cudo. Tu ga na licu mesta popijem, ona mi izmeri pritisak i kaze - imam foto-aparat, da li biste hteli da vas slikam, znate moja kcera je medicinar? I odose ti 'palacinci' negde.

Slikala me kod zubarke, ta je imala one lampe sa dobrim svetlom i opet usledilo totalno zgrazavanje.

 

No, da ne bude sve strasno, evo nesto lepo.

 

http://www.shermansf...et-revenge.html

 

Dark chocolate mousse cake

 

[attachment=107770:Chocolate Mousse Cake.jpg]

 

A recepte trazite.

Nazdravlje!

 

...


  • 1

#123 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 November 2014 - 16:03

...

 


Crêpes - Taste of France - Bruno Albouze

 

...


  • 1

#124 Grim_Trimer

Grim_Trimer
  • Members
  • 4 posts

Posted 05 December 2014 - 17:19

Snikers štangle

 

Potrebni sastojci:

  • šećer (250g)
  • margarin (250)
  • voda (2dcl)
  • čokolada (60g)
  • keks (400g)
  • prženi kikiriki (300g)



Za glazuru:

 

  • čokolada (150g)
  • margarin (100g)
  • par kapi ulja




Priprema:

Sjediniti vodu i šećer, pa kuvati dok voda ne proključa. Kada se šećer otopi, dodati margarin i čokoladu i mešati dok se ne dobije ujednačena smesa.
Kikiriki i keks iseckati na manje komade pa sjediniti sa prohlađenom smesom.
Dublju tepsiju nauljiti, pa u nju presuti smesu pa poravnati. Sačekati da se stegne pa preliti glazurom od čokolade koji se dobija topljenjem čokolade i margarina u malo ulja. U koliko želite da štangle budu što vernije originalu, pre nanošenja glazure kolač premazati slojem meda.

snikers-stanglice.jpg

 


Edited by Grim_Trimer, 05 December 2014 - 17:22.

  • 0

#125 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 03 April 2015 - 09:17

...
 
creative pie ideas crust food art I
 
 
 
 
 
 
 
 

  • 1

#126 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 03 April 2015 - 17:22

...
 
creative pie ideas crust food art II
 
 
 
 
 
 
 
 

  • 1

#127 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 September 2015 - 01:13

...

 

'Dole perfekcionizam!'

:rotflmao:

 

 

...


  • 3

#128 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 December 2015 - 17:05

...

 

 

 

...


  • 1

#129 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 15 May 2016 - 05:08

...

 

 

...


  • 0

#130 Maja77

Maja77
  • Members
  • 2 posts

Posted 19 May 2016 - 14:23

Jest' da je ovo torta, ali se meni licno vise dopada u formi kolaca. Volim cokoladno, a volim i Nescafe, pa mislim da je recept pun pogodak - http://bshar.info/n3n5g4p-n285G. :)

 


  • 0

#131 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 May 2016 - 23:02

...

 

Cokolada, brrr!

:puke:

 

...


  • 1

#132 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 November 2016 - 12:42

...

 

 

...


  • 0

#133 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 November 2016 - 14:00

Bruno je fantastican, svaki njegov recept je cista perverzija.  :+1:


  • 0

#134 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 24 November 2016 - 21:30

Isprobao sam ovaj recept nedavno. ko voli cheesecake (kao da ima neko ko ga ne voli), preporuka.

 

http://www.natanjiru...a-malinama.html

 

p.s. - odlican blog.


  • 0

#135 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 December 2016 - 22:47

...

 

 

...


  • 1