Jump to content


Photo
- - - - -

NIS Rusima na vanrednoj sednici vlade,Dinkic pere ruke


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
79 replies to this topic

#1 bambola

bambola
  • Members
  • 12 posts

Posted 30 December 2007 - 10:34

Usvojena platforma o saradnji sa Rusima u oblasti naftne industrije i energetike.
Ministar ekonomije istupio iz tima za pregovore.
A najalarmantnije je sto Bozidar Djelic nije ni bio prisutan na toj vanrednoj sednici, a ostali ministri iz DS su CUTALI!

#2 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 30 December 2007 - 11:20

B92 Info Vesti Politika
Rusi razočarani?
30. decembar 2007. | 10:12 | Izvor: B92
Beograd -- Enerdžiobzerver piše da je Gazprom očekivao da će Vlada Srbije prihvatiti predlog o saradnji, a ne samo da usvoji platformu o nastavku pregovora



Ne znam sta u platformi pise ali mi se cini da jos nista nije gotovo.

#3 necromansit

necromansit
  • Members
  • 39 posts

Posted 30 December 2007 - 11:34

Ako ga prodaju kao sto Mladja prica, tj u bescenje, za neki sporedni deo gasovoda, onda je ovo jedna od najvecih pljacki drzave, mozda 2. po velicini, posle Jezde&Dafine... Ovo je sramota!

#4 Paladin

Paladin
  • Members
  • 809 posts

Posted 30 December 2007 - 11:57

Ništa neočekivano. Rusi su ispostavili račun za "odbranu Kosova kao duše srpskog naroda".


Tako smo njima prodali dušu za sitniš...

Edited by Paladin, 30 December 2007 - 11:59.


#5 samonapred

samonapred
  • Members
  • 206 posts

Posted 30 December 2007 - 15:05

Sačekajmo malo da vidimo šta će biti od svega ovoga. Mislim da još ništa nije gotovo i da će biti toliko razuma u Vladi da ne prodaju NIS budzašto...
Treba imati u vidu da se sve ovo dešava uoči izbora i da je možda ovako najbolje, Rusi nisu odbijeni, a nisu ništa ni dobili.

#6 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 30 December 2007 - 16:11

auuuuu,i sad jos da pukne vlada i da nema ko da potpise nista sa njima,tunjavi gubi sve zivo,rusija prekida odnose sa Trulom Koalicijom(ne zelim da uvredim legendarni bend)...samo jos DS da se unormali i eto nove nade za Srbiju

#7 jbb

jbb
  • Members
  • 191 posts

Posted 30 December 2007 - 18:44

Nije da branim Dinkica, ali dobro je uradio, i treba tako da nastavi, sada jos jace u javnosti da govori. DS malo da bekne ali samo malo, valjda onaj Tadic maneken ima barem mala muda, samo je toliko potrebno. LDP ce nastaviti, to se zna.

Ali ladno su rusi rekli da hoce da preuzmu NIS za cenu po kojoj su RK Beograd prodate i to pod stecajem .... alo vi iz 'demokratskog bloka' viknite malo !!!

#8 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 30 December 2007 - 19:26

Ako ga prodaju kao sto Mladja prica, tj u bescenje, za neki sporedni deo gasovoda, onda je ovo jedna od najvecih pljacki drzave, mozda 2. po velicini, posle Jezde&Dafine... Ovo je sramota!

Kako mislis kao sto Mladja prica.Ponudjena cena je jednaka onoj koja je placena za Robne kuce ?Ako ti to nije dovoljan dokaz prevare sta ti vise treba

#9 eshalon

eshalon
  • Members
  • 26 posts

Posted 30 December 2007 - 21:47

Moze im se.Imaju glup narod ja da sam na vlasti ja bi Vam usi zavrcao i jos bi rekli hvala.Sta cete kad ste prazni bez energije nula, neki kazu smrt je zakon jer je dubina gluposti nepregledna.

#10 dexon

dexon
  • Members
  • 76 posts

Posted 31 December 2007 - 12:17

Znam da je cena za NIS mala,ali najvaznije je da gasovod prodje kroz Srbiju.NIS je gubitas,on godinama posluje sa gubitkom.Nerealna je cena od 5-6 milijarde eura za NIS koliko se u zadnje vreme spominje.Dinkic je ne tako davno tvrdio da NIS vredi 2 milijarde eura.Ukoliko bi kroz Srbiju prosao "Plavi potok" Srbija nebi imala problema sa gasom,kao sto je sad problem.Imali bi jeftiniji gas.Ubirali bi prihod od 200 miliona eura godisnje samo na osnovu taksi.Treba nastaviti pregovore sa Rusima,probati da podignemo malo cenu ako je ikako moguce,ako ne onda prihvatiti i ovo ponudu.Ukoliko ne prihvatimo Rusku ponudu,mogli bi vec iduce godine da ocekujemo probleme u snabdevanju gasa.Rusi bi nam smanjili isporuke gasa i sasvim sigurno bi povecali cenu gasa za Srbiju.

#11 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 31 December 2007 - 12:22

Ukoliko ne prihvatimo Rusku ponudu,mogli bi vec iduce godine da ocekujemo probleme u snabdevanju gasa.Rusi bi nam smanjili isporuke gasa i sasvim sigurno bi povecali cenu gasa za Srbiju.

ko s đavolom tikve sadi, ekonomiju mu diktiraju političke ucene :rolleyes:

#12 bolence

bolence
  • Members
  • 26 posts

Posted 31 December 2007 - 12:35

Nije da branim Dinkica, ali dobro je uradio, i treba tako da nastavi, sada jos jace u javnosti da govori. DS malo da bekne ali samo malo, valjda onaj Tadic maneken ima barem mala muda, samo je toliko potrebno. LDP ce nastaviti, to se zna.

Ali ladno su rusi rekli da hoce da preuzmu NIS za cenu po kojoj su RK Beograd prodate i to pod stecajem .... alo vi iz 'demokratskog bloka' viknite malo !!!


Ajde razmisli malo, nemoj da budes neciji portparol. Sta su rekli konsultanti koliko vrijedi NIS? Kolika je trenutna trzisna cijena? Koliko procenata RKB je prodano za 300 i kusur miliona a koliko Rusi nude za NISovih 50%.
Ako uzmes da je to 400 miliona + 50% onoga sto ce se uloziti u obnovu rafinerije izadje na 650 miliona (drzava ipak zadrzava skoro pola rafinerije). Uzmi i efekte od gasifikacije (koliko bi samo ove godine ustedjeli da trenutno toplane rade na gas a ne na dva-tri puta skuplji mazut), izgradnje magistralnog gasovoda (mislim da ovo treba biti najznacajniji uslov eventualne prodaje rusima) i direktnih i indirektnih prihoda od ovoga, pa onda reci da Rusi nude za NIS kao Verano za RKB. JOs jednom kazem, razmisli pa onda napisi. Obrnuto se ne racuna.
poz.

#13 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 31 December 2007 - 13:05

Mozda bi bilo dobro da razmislis o tenderu za prodaju NISa?Izgradnja gasovoda je za sada samo plan koji moze da se promeni a ako im prodas nesto to je konacna odluka.Taj gas o kome govoris se isto placa a placa se po trzisnim cenama.Ne zanosi se pricama o tome kako ce ti iz bratske ljubavi prodavati gas jeftinije.

#14 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 31 December 2007 - 13:06

Dinkic mora da pokaze sponzorima G17 da nije bio za to.

#15 eshalon

eshalon
  • Members
  • 26 posts

Posted 31 December 2007 - 15:23

To su samo priche da ce Rusi napraviti gasovod.Uljuskujete se u nesto sto se zove vrabac na grani.Ja sam za to da se sto vise odvojimo od "brace" Rusa jer ako su ikad trebali da stanu uz nas to je 99`.Po tom Vasem patriotizmu.Iskreno ja bi sudio Klintonu sto nas je ostavio u zivotu.Price o gasovodu je jos jedna Ruska bajka,mozda lepo zvuchi ali nije stvarna.