Jump to content


Photo
- - - - -

Akcija : " Ne racunajte na nas "


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
69 replies to this topic

#31 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 30 December 2007 - 18:25

Ne znam ko je podržao bombardovanje, ali znam da su ljudi propatili zbog bombardovanja ali i da su svesni zašto je do njega došlo...

ja sam ga dozivao godinama ranije...
i kamo srece da ga je bilo ranije.

i trnoruzice, nijesu gadjali djecu poput onih tvojih "defanzivaca" iz "zdrave" opsade sarajeva...

#32 moatisje

moatisje
  • Members
  • 9 posts

Posted 30 December 2007 - 18:46

E pa ja sam dakle stvarno naivan covek . Imam neku ideju u svojoj glavi i gledam da je sto sazetije iznesem misleci da ce svako ko procita to shvatiti bas onako kako sam ja zamislio .
A ono ljudi izgleda u svemu odmah vide neku materijalnu korist , licnu ( ja kintu od tribunala ) ili kolektivnu ( mi clanstvo u uniji i sl. ). U principu sve sto se radi i radi se zbog neke koristi , al sam ja ovde imao u vidu kolektivnu nematerijalnu ( da ne kazem bas duhovnu ) korist .
Elem da pojasnim moju ideju :
Prvo - mislio sam na akciju tipa : " Ne rasunajte na nas ukoliko ... " , sto znaci da nisam mislio samo na ove prve naredne predsednicke izbore (vec i za svake naredne) i da bi i za njih u nastavku obavezno bilo " ... ukoliko ne uhapsite Ratka Mladica "
Interesuje me , posto je sve vise apstinenata i potencijalnih apstinenata , da li bi mogli na ovakav nacin da pokusamo nesto da ostvarimo i na izvestan nacin da posaljemo poruku : " mi ne apstiniramo zbog toga sto nas bas zabole za politiku i drzavu , vec to radimo jer mislimo da niko nije zasluzio nas glas - ali ukoliko vi PREDHODNO uradite ono sto trazimo od vas rado cemo vam ukazati poverenje "
I one tri tacke iza reci "ukoliko" su stavljene da bi vi dali ideju sta bi sve moglo da se realno trazi i ostvari na taj nacin.
Isporuka Ratka Mladica je ono sto je meni trenutno prvo palo na pamet , ali to nije tako bitno . I jos moram da pojasnim svoj stav u vezi ljudi za koje je eventualno dokazano da su ratni zlocinci : Ukoliko bi petpostavili da postoji pakao , i da sam djavo dodje i kaze dajte mi te ljude da im ja sudim - isporucio bi ih bez i trunke pomisli o pravicnosti i legitimnosti vrazjeg suda . Sve ovo pricam da bi bilo jasno da me uopste ne interesuje pravicnost zapada , legitimnost Haskog suda i to sto Ameri stite i mozda kriju Radovana Karadjica . Njihovi gesi na njihovu dusu i savest , mene interesuje samo ono sto je na nasoj dusi i savesti .
Drugo - kad sam rekao ostatak sveta tu sam najmanje mislio na Amere , Engleze i ostale jer me oni i najmanje interesuju . Tu sam prvenstveno mislio na nama nase bliznje , dakle susede : Hrvate , Madjare , ...., Albance , Crnogorce . i posebno na pripadnike istih naroda koji zive sa nama u ovoj drzavi . Ja bar osecam da imamo obavezu da pruzimo poruku tim ljudima da je stav naroda ipak drugaciji od stava zvanicne politike . Dakle opet nisam mislio na izvlacenje materijalne koristi od zapada prikazuvanjem da nisu svi Srbi nacionalisti , vec sad cu vec da kazem : kolektivne duhovne koristi pokusajem da se zblizimo sa svojim susedima .

#33 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 30 December 2007 - 19:02

Tokom bombardovnja poginulo je osamdesetoro dece u raznim gradovima u Srbiji.

nažalost, ovo nije tačno
u raznim gradovima srbije* poginulo je više dece, ali naši statističari ne uzimaju u obzir decu koja su tokom bombardovanja pobijena na kosovu u akcijama raznih srbijanskih odreda
prebrojali su samo decu čija je smrt politički upotrebljiva za beograd :fuj:


* za vreme bombardovanja, o kosovu se još moglo govoriti kao o faktičkom delu srbije

#34 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 30 December 2007 - 19:14

Moatisje, jako mi se sviđa tvoja ideja, s ovim konkretnim sadržajem, ali još više generalno, kao demokratizaciju politike jačanjem veze između volje birača i reakcija političara. Rado bih je vidio i u drugim zemljama osim Srbije. Nisam neki veliki politolog, pa bih volio da neko upućeniji napiše o sličnim akcijama ako ih je bilo.
Sam akt je moguće vidjeti raznoliko: kao predizborni ugovor, ultimatum, ponudu glasova po tržišnom principu. Artikulirati skupinu glasača, koji su spremni potpisati jednostavan, mjerljiv, kvantifikovan izborni program i ponuditi glasove onom ko je spreman da mu se javno obaveže.
Možda se moje viđenje razlikuje od tvog; naime uslovljavanje unaprijed učinjenim je moguće samo za vlast, ne i za opoziciju.

#35 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 30 December 2007 - 19:16

Na veliku nesrecu i zalost, kao i sve drugo u izvrnutoj srbijanskoj stvarnosti, bombardovanje je doprinelo da ojaca onaj nacrnji, najokoreliji nacionalizam. I da sada srbijanske patriJote imaju "aduta" u rukavu i da se usudjuju da porede NATO bombardovanje sa sistematskim psihopatskim unistavanjem gradova u bivsoj Jugoslaviji ( ne samo Sarajeva !).

Koliko god da je NATO bombardovanje nasilje, jos vise je nasilje promovisanje ideje da postoji znak jednakosti izmedju patnje gradjana Bosne i Sarajeva i gradjana u Srbiji.

Na zalost, zbog grozomorne politike zlocinackog rezima Slobodana Milosevica, koji je bio spreman da zrtvuje decu zarad svojih propalih ideja i planova, NATO odlucio da bombarduje Srbiju, ali je izabrao pogresan nacin da ga zaustavi: samo je ojacao njegove pristalice koji sada na sav glas izvikuju koliko je dece ubio NATO. Kao da je njima uopste i stalo do te dece. Ko voli decu, taj voli SVU decu i SVACIJU decu.

Sramota je mrtve i one koji ne mogu da se brane vise uzmati u usta neko zlocinacko podkusurivanje i dokazivanje da je neciji zlocin manji od necijeg drugog zlocina.

#36 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 30 December 2007 - 19:22

Na zalost, zbog grozomorne politike zlocinackog rezima Slobodana Milosevica, koji je bio spreman da zrtvuje decu zarad svojih propalih ideja i planova, NATO odlucio da bombarduje Srbiju, ali je izabrao pogresan nacin da ga zaustavi: samo je ojacao njegove pristalice koji sada na sav glas izvikuju koliko je dece ubio NATO. Kao da je njima uopste i stalo do te dece. Ko voli decu, taj voli SVU decu i SVACIJU decu.

Izvini ali da nije bilo tog bombardovanje Slobodan Milosevic bi verovatno i danas bio predsednik drzave.Ako mu je ista doslo glave to je NATO intervencija na Kosovu i hladna zima 99te koja je ispraznila stomake stanovnistvu.To sto su njegove pristalice danas ojacale je posledica pogresne politike demokratskih snaga nakon prevrata 2000te a ne posledica akcije NATO.

#37 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 30 December 2007 - 19:30

Izvini ali da nije bilo tog bombardovanje Slobodan Milosevic bi verovatno i danas bio predsednik drzave.Ako mu je ista doslo glave to je NATO intervencija na Kosovu i hladna zima 99te koja je ispraznila stomake stanovnistvu.To sto su njegove pristalice danas ojacale je posledica pogresne politike demokratskih snaga nakon prevrata 2000te a ne posledica akcije NATO.



Pa stomaci su bili prazni i pre pa ga to nije oteralo sa vlasti. On je u stvari svaki put postajao jaci sto je situacija bila gora. Mislim da je njega "oteralo" to sto je on stvarno bio fanatik i stoga nepraktican covek, dok su oni koji su ga okruzivali i bogatili se za vreme njegove vladavine imali sasvim prakticne planove: tako da je on skoncao u Hagu, a oni se i dalje baskare u bogatstvu stecenom za vreme njegove vladavine. I i dalje koriste potpuno istu propagandu koje je lansrirana u njegovo vreme -- a sto bi je menjali kada se pokazala kao uspesna i delotvorna.

Nadam se da nisam istrolovala temu, jer je tema odlicna. Uostalom i Milosevic i bombardovanje, sve to ima veze sa podrzavanjem zlocinacke politike iz devedesetih.

#38 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 30 December 2007 - 19:32

Izvini ali da nije bilo tog bombardovanje Slobodan Milosevic bi verovatno i danas bio predsednik drzave.Ako mu je ista doslo glave to je NATO intervencija na Kosovu i hladna zima 99te koja je ispraznila stomake stanovnistvu.To sto su njegove pristalice danas ojacale je posledica pogresne politike demokratskih snaga nakon prevrata 2000te a ne posledica akcije NATO.


Pa ne slazem se da su oni ojacali zbog pogresne politike demokratskih snaga.Ta patoloska boljka nije gubila na intenzitetu od samog pocetka 1997(mislim na ovo zadnje dopunjeno izdanje)Oni su uvek bili tu,a to sto je DOS pobedio 2000. godine,treba zahvaliti na brzinu "promenjenim dresovima"koji su se veoma lukavo infiltrirali u novu postavu.Evo ih danas opet navukli stare dresove.Pa cak i BT
Ne dao Bog da je Kostunica kojim slucajem imao onu silu kao Zlobimir.Napravio bi jos gore masakre

#39 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 30 December 2007 - 19:33

eh morah da se udaljim na par minuta pa propustih samaranje...

potpuno saglasan sa magripom.

#40 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 30 December 2007 - 19:33

Ispravka.Trebalo je d stoji 1987 godine

#41 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 30 December 2007 - 19:55

Ispravka.Trebalo je d stoji 1987 godine


O da.

Evo crtice Matije Beckovica iz 1989. godine.


Iz knjige: Kosovo najskuplja srpska rec
Idanje: Valjevo 1989.
S blagoslovom Njegovog Preosvestenstva Episkopa
sabackovaljevskog Gospodina Lavrentija

Grob

Po nasem narodnom verovanju, zemlja na kojoj je grob se ne prodaje. Domacini bez naslednika, ili oni koji su se pribojavali da bi njihovi potomici mogli prodati imanje, osiguravali su se od ove mogucnosti tako sto su se umesto na groblju sahranjivali na svojoj okutnici.

Pred grobom bi ustiknuo i onaj ko je sklon da proda i onaj ko bi zeleo da kupi.

Na kosovskoj okutnici je sahranjen ceo srpski narod. Zato tom zemljom Srbi ne mogu trgovati.



Evo kako su intelektualci trovali mozak Srbima, i i dalje ga truju.

Opet, mozda je ovo sasvim jedna druga tema....

#42 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 30 December 2007 - 19:59

UPOZORENJE: svaki diskutant koji u diskusiji/svadji pomene decu ili porodicu drugog diskutanta biće banovan na duži vremenski period.


molimo forumaše da ovakve ispade prijave reportom.

Edited by Vesna, 30 December 2007 - 20:01.
prvi = svaki


#43 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 30 December 2007 - 20:02

sta reci osim da smo totalno nakardo i nazadno drustvo, koje se rukovodi mitovima, i dalje u 21. veku.

edit: mislim na beckovica i bagru...

Edited by dexxxter, 30 December 2007 - 20:03.


#44 ghost_dog

ghost_dog
  • Members
  • 486 posts

Posted 30 December 2007 - 20:03

Reklo ti?
Vidi ovako: Covek nekada nesto i uradi, iako zna da nece uspeti, da bi iskazao svoje protivljenje necemu i dokazao se kao politicki svesno bice. Zato smo, kad je to bilo vrlo nepopularno, zveckali kljucevima, palili svece i nosili crni flor. Zato smo sedeli na sesijama Beogradskog kruga.
To je ona uljudjena gradjanska Srbija, a ti si predstavnik one Pasiceve: "Narode, stoko moja!"
Srbija jeste bombardovana da bi se zaustavio drzavni zlocin nad delom vlastitog stanovnistva. Ili ti znas neki drugi razlog za bombardovanje?
A sto se tice tvog razumevanja 'moralnih principa', o tome je najbolje ne diskutovati. Kao i u drugim stvarima, tako i u procenama tudjeg morala, vecina ljudi polazi od sebe.




"Sta? Karadzic i Mladic tvoji roditelji??? Jadnice, pa to zvuci grozno."
Gjergi

Ne razumem: Ko mu je od te dvojice otac, a ko majka? I da li je zacece bilo bezgresno? Jedino znam kako se rodio; obojica su ga zajednicki isprdeli... :huh:


Eto.... kada god nema sta pametno da napise gospodin iz civilizovane Engleske pocne da vredja. Jos uvek te nisu uspeli nauciti lepom ponasanju? Ccccc, pa moraces da se promenis, vratice te u Srbiju :rolleyes:

Kada sam rekao ne dati svoje, NISAM MISLIO na Karadzica i Mladica. Mislio sam prvo na obraz, a zatim na zemlju.

Izvinjavam se svima koje sam uvredio i kojima ni jedno ni drugo ne znace nista.

#45 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 30 December 2007 - 20:04

"Intelektualci" tipa Matije nikada nisu ni prestali da truju narod ali je njihov uticaj na sire narodne mase zanemarljiv.Tesko da je prosecan glasac procitao bilo sta iz opusa Matije Beckovica ali se zato napaja izjavama politicara u 7:30 preko RTSa.Ako je nekome promaklo ovde postoji gomila ljudi koji se predstavljaju kao sledbenici DSa ali u isto vreme iznose stavove koji su mnogo blizi SRS-u a to samo potvrdjuje konstatacije iz uvodnog posta.U Srbiji je ponovo stvorena patriJotska atmosfera a Tadic se vise trudi da privuce patriJote nego da ocuva glasace gradjanske orijentacije koje prepusta LDP-u.