Jump to content


Photo
- - - - -

Pozorište


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#1 Choocha

Choocha
  • Members
  • 3 posts

Posted 29 December 2007 - 23:23

Pitanje za urednike i administratore: šta je sa pozorištem? Dali ste prostor svim umetnostima posebno. Mislim da ima dovoljno zainteresovanih na forumu koji bi voleli da daju komentare.
Pitanje za zainteresovane: šta je sa pozorištem? Koliko često idete u pozorište? Koje vam se predstave dopadaju?

#2 Tracker

Tracker
  • Members
  • 303 posts

Posted 30 December 2007 - 17:29

Neko vreme sam isao relativno redovno, ali u poslednje vreme nema se ni vremena ni "vremena". :rolleyes:

#3 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 30 December 2007 - 18:36

Pitanje za urednike i administratore: šta je sa pozorištem? Dali ste prostor svim umetnostima posebno. Mislim da ima dovoljno zainteresovanih na forumu koji bi voleli da daju komentare.
Pitanje za zainteresovane: šta je sa pozorištem? Koliko često idete u pozorište? Koje vam se predstave dopadaju?

prostor za razne teme na forumu osvajaju sami korisnici - baš kao što si i ti učinio, pokretanjem ovog topika
koliko će ta priča biti zanimljiva ostalim korisnicima, a prostor kvalitetno iskorišćen, zavisi i od pokretača
na tebi je odgovornost :rolleyes:

#4 slobodans

slobodans
  • Banned
  • 74 posts

Posted 01 January 2008 - 16:11

Видим, убише се од занимања за позориште :rolleyes:

Шалу на страну.
Позоришта у Србији су мртва.
За то су најодговорнији људи који њима управљају.

#5 Tracker

Tracker
  • Members
  • 303 posts

Posted 05 January 2008 - 16:56

U srbiji nema interesovanja za pozorista, barem ne dovoljno. Onaj koga i interesuje, pogledace predstave koje ga interesuju i ... to bi bilo to.
Da su pozorista mrtva - jesu. Ali ko je za to kriv ... nisam siguran.

#6 mrcka

mrcka
  • Members
  • 2 posts

Posted 14 January 2008 - 21:37

Lično mislim da je narod u Srbiji izgubio osnovnu svest o pozorištu u vreme velikih besparica na ovom prostoru..
Ulaznice su bile preskupe a nije se imalo za hranu a kamo li za pozorište ... Ono je tada bilo luksuz..
Sada treba vratiti narod u pozorište...
Potrebna im je dobra kampanja, kao svojevremeno kada su pravili kampanju za bioskope pa su jedno vreme posete bile primetno veće!
Slažem se da je za izostanak animiranja naroda krivac jedino upravnik pozorišta...

Edited by mrcka, 14 January 2008 - 21:42.


#7 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 15 January 2008 - 19:10

Ne vidim uopste nikakav problem sa pozoristem kod nas, izuzev mozda par stvari - nema dovoljno kvalitetnih glumaca, pisaca, reditelja i komada, a publika je neobrazovana i nezainteresovana ... sve ostalo je u potpunom redu. Preterivanje na stranu, sistemski problem zahteva sistemska (i kreativna) resenja. Recimo, par nepromisljenih ideja (u nedostatku pomagala u vidu g. Daniels-a i g. Beam-a) - prvo, kratkorocni 'boost' - objaviti da se zbog subverzivnog rada i nedostataka drzavnih sredstava sva pozorista zatvaraju na 6 meseci. Otvoriti 'babysitting service' pri pozoristima i poceti u 7 uvece, tako da porodicni ljudi nemaju decu kao opravdanje (cuo x puta od prijatelja). Zabraniti crnokosima ulazak u pozorista ('ti ces mi kazes, mamicu ti ...'). Obnaziti (iz umetnickih razloga, naravno) zgodnu mladju glumicu i/ili glumca, i reklamirati kao 'zabranjeno za mladje od 18'. Uvesti kaznu, ekvivalent 'public service' za poznate licnosti koji se uhvate u nekom prestupu (tipa 'voznja pod uticajem', 'remecenje javnog reda' i sl.) - moraju da odgledaju 10 predstava (obavezno obavestiti paparace i zutu stampu)... Svaka cast g. ministru (bio je odlican u nedavno odgledanom 'Posetiocu'), ali, mora to malo zivlje i agresivnije...

JDP ima onu karticu, bas me zanima da li ce to dati neke konkretne rezultate.

#8 Flower

Flower
  • Members
  • 105 posts

Posted 25 January 2008 - 00:54

Provincija je najgore prosla sa pozoristima. Osim poneke predstave lokalnih glumaca koju gledaju rodbina i prijatelji ovde nicega nema. Steta

#9 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 05 February 2008 - 10:25

U pozorište idem svaki put kad uspem da savatam nekoga ko bi hteo da ide sa mnom, što je jako teško - a ne volim da idem sama.

Zadnji put sam bila sad u petak u Ateljeu 212 i gledala Smrtonosnu motoristiku - jednokratno činodejstvo u 10 kakvoća, Aleksandra Popovića, u režiji Egona Savina. I, dopalo mi se.
Dogadja se na relaciji života do opredeljenja i natrag, za iste pare. Medju kloniranim, štancovanim protuvama ukazuju se ljudi od krvi i mesa, falični ali topli, marginalni i formalno beznačajni, koji ni na šta ne utiču. Nikoga ne menjaju niti žele da budu promenjeni, njihov zakon je instinkt, a ljubav revolucija koju plaćaju najbliži. Pa eto, ko je raspoložen, 17.2. može da ode da pogleda. I, cena nije izgovor, zaista nije skupo.

#10 Majky

Majky
  • Members
  • 63 posts

Posted 29 February 2008 - 10:58

U srbiji nema interesovanja za pozorista, barem ne dovoljno. Onaj koga i interesuje, pogledace predstave koje ga interesuju i ... to bi bilo to.
Da su pozorista mrtva - jesu :rolleyes: . Ali ko je za to kriv ... nisam siguran.


Ili ne ides redovno u pozoriste ili nevidis dobro!
Kod nas nikada nema dovoljno karata,a daleko od toga da je pozoriste mrtvo.
Kada odes u pozoriste onda pisi na ovu temu,a do tada bolje cuti

#11 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 29 February 2008 - 11:18

Ili ne ides redovno u pozoriste ili nevidis dobro!
Kod nas nikada nema dovoljno karata,a daleko od toga da je pozoriste mrtvo.
Kada odes u pozoriste onda pisi na ovu temu,a do tada bolje cuti

apsolutno

#12 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 05 March 2008 - 09:20

Tvrđava, Nebojša Bradić
gostovanje sinoć u Nišu
ništa dosadnije u životu nisam videla u pozorištu
za sve elemente ocena 1

#13 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 01 June 2008 - 11:57

preporucujem predstavu
monodramu zijaha sokolovica u pozoristu slavija (sveti sava 6) u beogradu, petak, 13. jun

cabares cabarei

#14 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 01 June 2008 - 21:06

Pozorista su preskupa. Bila sam jako davno u Ateljeu. Zaboravila sam sta sam gledala, ali se secam da se dobar deo publike smejao na glupe cake glumaca , da mi je bilo dosadno, neprijatno . Ono sto je vecini bilo smesno i simpaticno, meni je bilo grozno.
Suvise je veliki reskir da puknem onolike pare za kartu, a da postoji mogucnost da se osecam grozno .

#15 andjelija

andjelija
  • Banned
  • 757 posts

Posted 01 June 2008 - 22:52

Pozorista su preskupa. Bila sam jako davno u Ateljeu. Zaboravila sam sta sam gledala, ali se secam da se dobar deo publike smejao na glupe cake glumaca , da mi je bilo dosadno, neprijatno . Ono sto je vecini bilo smesno i simpaticno, meni je bilo grozno.
Suvise je veliki reskir da puknem onolike pare za kartu, a da postoji mogucnost da se osecam grozno .



a bila sam u ateljeu da gledam "nevinost" i to kao premijera. isla sa namerom da vidim moju ljubimicu nadu sargin....ja jesam mozda u stranoj zemlji trecinu svog zivota, ali brate mili nista nisam razumela sta oni pricaju. takvu jednu budalastinu, preseravanje neke americke knizevnice, koja I od iskustva nije osetila, pa jos nasi primitivci, kulturna shatro elita tapse....
ali zato mi je otkrivena sonja kolarcic ....opasna glumica!!!
zaspah na predstavi....ladno. i izadjoh sa nje na pola.