Jump to content


Photo
- - - - -

Da li nam predstoji ekoloshki fashizam?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 28 December 2007 - 15:12

Ekoloshki fashizam je nov izraz koji iz dana u dan sve vishe dobija na znacaju, ali ulazi
na velika vrata i u najprivatniji deo nashih zivota.Zastita covekove okoline dobija toliku
vaznost da polako postaje religija sa dogmama od kojih ne smemo da odstupamo.
Naucnici nam svaki dan sugerishu i donose neke zvanicne podatke da se nalazimo
neposredno pred kolapsom,nekom vrstom apokalipse.Greshnici vishe nisu oni koji
nedeljom ne idu u crkvu nego oni koji zagadjuju covekovu okolinu. Narednih godina
bice sve vishe propisanih normi za nasu svakodnevnicu koje ce ici tako daleko
(kao sto je to vec sada slucaj u jednom manjem gradu u Kaliforniji) da nam nece
biti dozvoljeno da pushimo ni u sopstvenom stanu,kuci. Nobelove nagrade za mir
dobijaju ljudi koji propagiraju pravila za "zdravi uredan zivot."

Politicari su se uhvatili u ovo kolo, ali tako da stvaraju uredbe i pravila #
(usput neperstano nabacuju neke poreze na cigarete,plasticne kese i flashe,
a o benzinu i da ne govorim ili izduvnim gasovima). Ceo taj teret pada na
pleca malog coveka, poreskog obaveznika.

Neko rece da se nestanak Maya moze porediti sa danasjnim ekofashizmom. :rolleyes:
Kler je zahtevao sve vishe ljudskih zrtava ne bi li se spasli od prirodnih katastrofa.

Da li i nama tako nesto predstoji. Do koje granice smo mi spremni da placamo ovaj
danak i da verujemo u propast sveta zbog zagadjenja covekove okoline?

#2 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 28 December 2007 - 22:46

...Racunam da ti naucnici poznaju tematiku bolje od mene pa ih se valjda treba slusati...Ipak,iritantno je kada ameri govore o zastiti covekove okoline jer su do sada napravili ne-zna-se koliko nuklearnih proba kojekuda po svetu...

#3 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 28 December 2007 - 22:56

Pravo da ti kazem, svet mozda i nece da propadne zbog zagadjenja, ali ja podrzavam te njihove akcije. Bolje da zivimo u cistijem svetu, plus ovi pomodari mozda budu spreceni u divljanju.

#4 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 28 December 2007 - 23:07

Ekoloshki fashizam je nov izraz koji iz dana u dan sve vishe dobija na znacaju, ali ulazi
na velika vrata i u najprivatniji deo nashih zivota.

Neko rece da se nestanak Maya moze porediti sa danasjnim ekofashizmom. :rolleyes:
Kler je zahtevao sve vishe ljudskih zrtava ne bi li se spasli od prirodnih katastrofa.


Meh. Ne zna se tačno šta je došlo glave Majama, ali teško da su žrtve bile bitan faktor. Bitnije, ne vidim da ti eko-fašisti traže od nas previše ljudskih (i inih) žrtava. Niti da obećavaju spasenje ako se žrtvujemo, for that matter. Više je sve u nekom Dr. Feelgood stilu - skinimo breme apstraktne odgovornosti za stanje sveta tako što ćemo zavrnuti termostat, i budimo holier-than-thou prema nevernim polutantima! Osećajmo se bolje bez suštinskih promena! Whee!

Pre stoji paralela sa religijskom dogmom nego sa ideologijom fašizma. Vera jeste jako bitan faktor za eco-lifestyle, potreba da se veruje da se "pravi razlika"... ili, sa druge strane, da se uopšte i veruje u predstojeću ekopokalipsu©. A diskriminacija prema nevernicima je ipak uglavnom dobroćudna, koliko iz svoje srboidne perspektive mogu da primetim.

Ne bih o "plećima malog čoveka, poreskog obveznika", jer je ovo PC forum. Samo ću reći da mu i gore sleduje, po zasluzi, od nekog poreza na plastiku...

#5 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 28 December 2007 - 23:13

Koliko ja znam, mi godishnje proizvedemo 8,5 milijardi TONA CO2, ugljen dioksida, GLOBALNO ZAGRIJEVANJE je chinjenica, dovoljno je pracenje otopljavanja LEDENOG pokrivacha sjevernog i juznog pola, i pracenje KLIMATSKOIH PROMJENA zadnjih par decenija.

Aerodrum u Amsterdamu je dva metra ispod nivoa oceana i dobar dio Holandije, moj Brskut na 800 metara iznad, ali ljetos od pozara, vidljivost je bila stotinak metara, a vode nidje nije bilo, ni na izvore, koji nikad nijesu presushili.

To sa pushenjem, neka GA PUSHE,
ali ne treba DVA PROBLEMA MIJESHATI I BANALIZOVATI PRVI,
jer je to NEODGOVORNO PREMA NASHIM SINOVIMA I $CERIMA,
od kojih smo posudili ZELENU PLANETU ZEMLJU.

Nash mozak radi na programu iz KAMENOG DOBA,
kad nagazimo na KAMEN, i slomimo sopstveni nos, od kojeg dalje ne vidimo, sledeci korak je OPREZNIJI.
Strah za SOPSTVENU GUZICU, nas spasi od ATOMSKE KATASTROFE,
ali kad nema STRAHA ZA SOPSTVENI SHUPAK,
PROGRAM IZ KAMENOG DOBA, ne vidi dalje od sopstvenog NOSA,
boli nas junachka KITA, za sledece GENERACIJE.

MOZDANI FASHIZAM;
SOPSTVENI GUZICOIZAM.

DVJESTO KONJA I RASHIRENI SHPAK NA SHOFERSKO SJEDISHTE, 200 GRAMA CO2 ,PO KILOMETRU PREDJENOG PUTA SA TAJKUNSKIM MOZGOM IZMEDJU SHOFERSKIH UVA; VUCHA NA SVA CHETIRI TOCHKA.

Edited by milovan, 28 December 2007 - 23:23.


#6 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 28 December 2007 - 23:18

Ovo sto ja napisah i nema nikakve veze sa Srbijom jer i ne postoji svest i savest
za ocuvanje covekove okoline. Krntije od automobila se shibnu u reku, plasticne
kese i flashe gde god se okrenesh,ne postoje termostati za regulisanje temperature,
o izduvnim gasovima i da ne govorim. Fabrike pustaju otrov u reke, shume se seku
kako kome i gde padne na pamet. Mozda ce tek kroz 50 godina poceti taj zeleni
teror da dodje i u Srbiju.

#7 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 29 December 2007 - 08:40

Ovo sto ja napisah i nema nikakve veze sa Srbijom jer i ne postoji svest i savest
za ocuvanje covekove okoline. Krntije od automobila se shibnu u reku, plasticne
kese i flashe gde god se okrenesh,ne postoje termostati za regulisanje temperature,
o izduvnim gasovima i da ne govorim. Fabrike pustaju otrov u reke, shume se seku
kako kome i gde padne na pamet. Mozda ce tek kroz 50 godina poceti taj zeleni
teror da dodje i u Srbiju.


To što si ti napisala takođe nema veze sa velikim delom planete. Treba se vrlo precizno odrediti na koji deo sveta se to odnosi. To možda važi za zapadnu Evropu, Japan, SAD, Kanadu, Novi Zeland i Australiju dok ostali generalno ne čine previše u pogledu zaštite životne sredine. Odmah da istaknem da se i zapadne zemlje ne lome nešto preterano ali ipak čine više nego ostali.

#8 Bugarinot

Bugarinot
  • Members
  • 143 posts

Posted 29 December 2007 - 08:57

Ekoloshki fashizam je nov izraz koji iz dana u dan sve vishe dobija na znacaju, ali ulazi
na velika vrata i u najprivatniji deo nashih zivota.Zastita covekove okoline dobija toliku
vaznost da polako postaje religija sa dogmama od kojih ne smemo da odstupamo.
Naucnici nam svaki dan sugerishu i donose neke zvanicne podatke da se nalazimo
neposredno pred kolapsom,nekom vrstom apokalipse.Greshnici vishe nisu oni koji
nedeljom ne idu u crkvu nego oni koji zagadjuju covekovu okolinu. Narednih godina
bice sve vishe propisanih normi za nasu svakodnevnicu koje ce ici tako daleko
(kao sto je to vec sada slucaj u jednom manjem gradu u Kaliforniji) da nam nece
biti dozvoljeno da pushimo ni u sopstvenom stanu,kuci. Nobelove nagrade za mir
dobijaju ljudi koji propagiraju pravila za "zdravi uredan zivot."

Politicari su se uhvatili u ovo kolo, ali tako da stvaraju uredbe i pravila #
(usput neperstano nabacuju neke poreze na cigarete,plasticne kese i flashe,
a o benzinu i da ne govorim ili izduvnim gasovima). Ceo taj teret pada na
pleca malog coveka, poreskog obaveznika.

Neko rece da se nestanak Maya moze porediti sa danasjnim ekofashizmom. :rolleyes:
Kler je zahtevao sve vishe ljudskih zrtava ne bi li se spasli od prirodnih katastrofa.

Da li i nama tako nesto predstoji. Do koje granice smo mi spremni da placamo ovaj
danak i da verujemo u propast sveta zbog zagadjenja covekove okoline?



Ice in the Arctic circle, circa 1978:
Posted Image


Ice in the Arctic circle, circa 1992:
Posted Image


Ice in the Arctic circle, circa 2005:
Posted Image

#9 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 29 December 2007 - 20:53

@ Teja-bolje i ekoloski fasizam nego nastavljanje topljenja lednika, promena smera kretanja Golfske struje i cunami kao posledica toga.
I kasnije ledeno doba.
Ili, sto je jos gore, ako se nastave ova sranja sa nuklearnom energijom, nuklearna zima. :rolleyes:

#10 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 29 December 2007 - 21:21

Da li i nama tako nesto predstoji. Do koje granice smo mi spremni da placamo ovaj
danak i da verujemo u propast sveta zbog zagadjenja covekove okoline?

ma da. ti nauchnici koji predvidjaju ozbiljne klimatske promene su taman u rangu prophets of doom, pichka im materina oklen im pravo da nas uznemiravaju tamo nekim kataklizmichkim budalashtinama. nishta ja njima ne verujem. sve bi' ja to u 'aps pa nek se cheshu.
zeleni teror, strashno. what's next? clean planet?? :rolleyes:

#11 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 29 December 2007 - 21:22

To što si ti napisala takođe nema veze sa velikim delom planete. Treba se vrlo precizno odrediti na koji deo sveta se to odnosi. To možda važi za zapadnu Evropu, Japan, SAD, Kanadu, Novi Zeland i Australiju dok ostali generalno ne čine previše u pogledu zaštite životne sredine. Odmah da istaknem da se i zapadne zemlje ne lome nešto preterano ali ipak čine više nego ostali.


Verovatno ovi napredni najvishe i unistavaju planetu. Sa Kinom na celu.

Ja postavih ovaj topik jer je Nemacka postala zvezda vodilja u maltretiranju gradjana
sa ovom ekologijom. Svake godine se cene za vodu i kontejnere za djubre povecavaju,
tako da vodu godisnje placash oko 1000 Eura. U ove kontejnere koje uredno placash
ne smeh vishe nista ni da bacash, nego ako zelish da budesh uredan gradjanin setash
se tako od kontejnera do kontejnera sa jedno 10 kesa u ruci pa birash koju kesu u
koji kontejner. (ima i za zeleno i belo staklo odvojeno). Stan (kuhinju) punish tako nekim
kesama odvajajuci plastiku,hartiju,staklo,kartone. Placash kauciju za svaku plasticnu
flashicu a i limenke koje takodje morash da skupljas i da ih vracash jer je kaucija 15 centi
po komadu. Jednom godisnje morash da idesh da se automobilu meri emisija izduvnih gasova
(platish i to 30-40 eura) pa ti na osnovu toga rebnu porez (nema veze sa osiguranjem za auto)
koji je za moj auto 450 Eura godisnje). Na cenu avionskog leta (prekookeanski) 15 Eura
paushalno po putniku a od tih 15 eura se navodno zasadi negde u svetu jedno drvo.
U samoposluzi nema besplatnih kesa za pakovanje, nego svaku kesu platish 15 centi.
I to je iz razloga zastite covekove okoline. I tako iz godine u godinu sve vishe novih
pravila , a i sve vishe maznjavanja love. Izmisli pre neku godinu i dodatan porez na benzin,
a ta lova kao ide u neku ekologiju.

Pretpostavljam da je i skandinavskim zemljama i Holandiji slicno, s tim sto je Nemacka
jedina zemlja na svetu gde se kaucija placa i za konzerve.

#12 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 29 December 2007 - 21:29

Verovatno ovi napredni najvishe i unistavaju planetu. Sa Kinom na celu.

Ja postavih ovaj topik jer je Nemacka postala zvezda vodilja u maltretiranju gradjana
sa ovom ekologijom. Svake godine se cene za vodu i kontejnere za djubre povecavaju,
tako da vodu godisnje placash oko 1000 Eura. U ove kontejnere koje uredno placash
ne smeh vishe nista ni da bacash, nego ako zelish da budesh uredan gradjanin setash
se tako od kontejnera do kontejnera sa jedno 10 kesa u ruci pa birash koju kesu u
koji kontejner. (ima i za zeleno i belo staklo odvojeno). Stan (kuhinju) punish tako nekim
kesama odvajajuci plastiku,hartiju,staklo,kartone. Placash kauciju za svaku plasticnu
flashicu a i limenke koje takodje morash da skupljas i da ih vracash jer je kaucija 15 centi
po komadu. Jednom godisnje morash da idesh da se automobilu meri emisija izduvnih gasova
(platish i to 30-40 eura) pa ti na osnovu toga rebnu porez (nema veze sa osiguranjem za auto)
koji je za moj auto 450 Eura godisnje). Na cenu avionskog leta (prekookeanski) 15 Eura
paushalno po putniku a od tih 15 eura se navodno zasadi negde u svetu jedno drvo.
U samoposluzi nema besplatnih kesa za pakovanje, nego svaku kesu platish 15 centi.
I to je iz razloga zastite covekove okoline.

recikliranje je mama svih mama. ili si za neprestano korishcenje novih resursa?
ja bihy prva odvajala djubre po materijalu, ishla s 10 kesa od kontejnera do konterjnera i bila srecna shto znam da radim neshto za dobrobit zivotne sredine.

I tako iz godine u godinu sve vishe novih
pravila , a i sve vishe maznjavanja love. Izmisli pre neku godinu i dodatan porez na benzin,
a ta lova kao ide u neku ekologiju.

pa fala bogu da ide!
i shta kao?

#13 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 29 December 2007 - 21:36

Pretpostavljam da je i skandinavskim zemljama i Holandiji slicno, s tim sto je Nemacka
jedina zemlja na svetu gde se kaucija placa i za konzerve.


Nijesi u pravu,
placa se i u Danskoj, i 120% raznih poreza na GORIVO,
za 1m3 vode, 1€, za kanalizaciju i prochishcavanje, iste vode 6€ po 1m3.
Jer mi nijesmo VLASNICI PLANETE ZEMLJE,
nego smo je POSUDILI OD POTOMAKA,
da je vratimo , bogatijom , chistijom i ljepshom.

Pevishe je nama ZINUO SHUPAK,
eto Australija potroshila 32 milijarde, za BOZICNE ZAHEBANCIJE,
a dhjeca umiru od gladi SHIROM ZELENE PLANETE.

Nashi roditelji su ostavili BRDA SMECA I OTROVNIH MATERIJA,
sad ta otrov polako stize do PODZEMNIH BUNARA, koje zatvaraju SVAKODNEVNO, i traze NOVE NEZAGADJENE BUNARE,
VELIKE SMO MI SVINJE, AKO NAS NE OPICHE PO "TAKULJINU".

Edited by milovan, 29 December 2007 - 21:42.


#14 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 29 December 2007 - 21:42

recikliranje je mama svih mama. ili si za neprestano korishcenje novih resursa?
ja bihy prva odvajala djubre po materijalu, ishla s 10 kesa od kontejnera do konterjnera i bila srecna shto znam da radim neshto za dobrobit zivotne sredine.


pa fala bogu da ide!
i shta kao?


Što se tiče uštede resursa i smanjenja otpada po gradu i pored puteva, reciklaža je sigurno mama svih mama, ali su i procesi reciklaže veliki potrošači energije, a proizvodnja energije dodatno zagađuje atmosferu.
Za ono što Kina i Amerika izbace u atmosferu nikakva reciklaža nije lek. Lepo je što zapadne zemlje pokušavaju da očiste svoje gradove, što forsiraju manje prljave tehnologije, ali nije lepo što one više prljave uvaljuju nekim zemljama Afrike, Azije i Balkana.

Evo, ne mogu da poverujem u iskrene želje vlasti u većini zemalja da smanje ekološke probleme i po cenu smanjenog profita.

Borba za čistu planetu je dobra ako donosi profit.

#15 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 29 December 2007 - 21:46

Roditeljima je DONOSILA PROFIT,
ali su nama ZAGORCHALI ZIVOT, nema vishe bunara chiste vode,
ne mjeri se PROFIT KRATKO ROCHNO,
nego na duze staze ODRZIVI RAZVOJ.