Jump to content


Photo

Vase zamerke i pohvale Beogradu ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#46 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 03 January 2008 - 16:59

Evo, na vestima b92, odlicna reportaza o gradskim autobusima, /sve ono sto sam i ja pisala/, o neociscenom snegu. Svaka cast na reportazi !
Ne razumem sto je topic na Deponiji. Da sam ja u gradskoj vlasti, insistirala bih na kritici mog rada, da bih ga poboljsala, i volela bih da citam ovakav topic.

#47 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 January 2008 - 17:09

opet ponavljam Beograd je najružniji i najprljaviji grad u kojem sam bio

Trkni do Paracina ili Cuprije.

#48 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 03 January 2008 - 17:35

Pazi da ti se nešto ne desi od te tvoje zaljubljenosti u Beograd i opet ponavljam Beograd je najružniji i najprljaviji grad u kojem sam bio, a tu je tzv. kultura građana Beograda .Neko je spomenuo da niko ne priča o kenjanju i piašnju po ulicama.E, i to je kultura življenja!

e uze mi reči iz usta, ne da nam je grad prljav...
to što ima još gorih baš me ni malo ne teši. :rolleyes:

#49 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 03 January 2008 - 17:45

Trkni do Paracina ili Cuprije.


Ćuprija je, bre, čist grad - osim u širem centru. :rolleyes:

#50 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 January 2008 - 17:55

Ćuprija je, bre, čist grad - osim u širem centru. :rolleyes:

Znam zatu u centru i postoji onaj znak o obaveznoj upotrebi kaljaca.

#51 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 03 January 2008 - 18:36

Znam zatu u centru i postoji onaj znak o obaveznoj upotrebi kaljaca.


To je samo na pijaci i samo zbog vas, seljaka iz Beograda i Jagodine. :rolleyes:

#52 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 January 2008 - 18:41

To je samo na pijaci i samo zbog vas, seljaka iz Beograda i Jagodine. :rolleyes:

I to sto kazes.Borcana i Kotez izgledaju mnogo gore od Paracina.

#53 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 03 January 2008 - 22:36

Knez-Mihajlova je vrlo klizava. One masine za ciscenje snega sklone ga, ali ostane poledica, jos je i uglacaju onim njihovim cetkama. Ne shvatam i zasto su postavljene ploce koje se klizaju kad je mokro ili kad ima malo snega. Po knez-Mihajlovoj mora da se hoda kao po jajima. Mislim, lepo izgleda kad je leto - onako glanc, pa se sjaji, ali je vrlo neprakticno zimi. Nekad se moglo normalno hodati , asfalt je bio bolji. Zasto nisu poplocali nekim kamenom koji je malo rapav, da se ne kliza ?
Isto to vazi i za pijacu Zeleni venac. Bukvalno se ne moze hodati, toliko je klizavo. Prodavci kriziraju i psuju, posto im nesto nema kupaca. Niko i ne moze da dodje do tezge. Opasno po zivot.
Ko ne veruje, nego mu treba neki argument, nek ode na pijacu, pa se sam uveri.
Ne mogu da shvatim mozak koji je ovo smislio. Pa valjda je najvaznije od svega hodati i stici iz tacke a na tacku b, a ne kako nesto izgleda i da li se sjaji ili se ne sjaji. :rolleyes:

Edited by shivaja, 03 January 2008 - 22:55.


#54 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 January 2008 - 22:52

a sto ti padas u vatru?Pa ja za ovih 40 i kusur godina nisam jos cuo da u Beogradu javne sluzbe nije iznenadio sneg u januaru.To ti bre dodje kao tradicija.

#55 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 03 January 2008 - 22:56

Pa ti nisi ovde, zato se i ne nerviras... :rolleyes:

#56 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 03 January 2008 - 23:01

a sto ti padas u vatru?Pa ja za ovih 40 i kusur godina nisam jos cuo da u Beogradu javne sluzbe nije iznenadio sneg u januaru.To ti bre dodje kao tradicija.


Ova žvaka o prvom snegu koji poremeti samo Beograd uvek me nasmeje. Video sam isto tako poremećene i Pariz i Beč i Berlin, al' tamo nisam čuo priču "ovo ima samo kod nas". :rolleyes:

#57 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 03 January 2008 - 23:03

Valjda smo dobili demokratsku vlast da bude bolje ?
Ne shvatam takodje zasto moram da razmisljam o kupovini nove grejalice,posto je ova gotova, kad uredno placam grejanje cele godine, da bih se ogrejala tih nekoliko meseci? Zasto je potrebno da sedim u 3 dukserice i jednoj jakni, a imam centralno grejanje ?
Nema vise jeftinih bugarskih grejalica iz doba Milosevica... :rolleyes:

#58 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 January 2008 - 23:18

Pazi sad i ti demokratska vlast.Pa u vreme Tita kada je drzava bila kao Svajcarska u poredjenju sa ovom skalamerijom danas uvek smo nespremno docekali zimu ili nas iznenade poplave u martu.Promenili se oni na vlasti ali je mentalitet ostao isti.Pera koji cisti sneg je ostao Pera a to sto je Vostunije predsednik vlade puca mu pertla.Isto sranje i sa grejanjem.Eno moji matori se preselili u dedinu kucu posto je u zgradi riknuo lift i vec 4 godine ne mogu da ga poprave.Malo radi pa malo ne radi.

#59 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 03 January 2008 - 23:28

Pera koji cisti sneg je ostao Pera

Ti si ga prijatelju s nekim zamijenio. Pera radi u ložioni i hvala na pitanju živ je i zdrav.

#60 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 January 2008 - 23:32

Hoces da kazes da greju stanove tako dobro da se sneg na ulici topi od toplote pa ne moraju da bacaju so