Jump to content

Photo

Vase zamerke i pohvale Beogradu ?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#16 Čika Ciki

Čika Ciki
  • Banned
  • 549 posts

Posted 31 December 2007 - 12:26

Zašto da bušimo metro kada nam za to treba jedno 40 godina !? Do tada ćemo ionako leteti na turbo-tepisima, a osnovni infrastrukturni objekt će biti nebo !

#17 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 31 December 2007 - 12:31

TAXISTI, nekultura, kriminal, zlocini, tajkuni, politicari, saobracaj, zagusenja saobracaja....mislim da je za pocetak dosta

#18 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 31 December 2007 - 12:32

neujednačen razvoj

živim u 80-tim godinama 20. a radim u 21. veku
a to se odnosi i na stambenu, poslovnu, tehnološku i sve ostale infrastrukture
svakog meseca nikne nov blok zgrada, parkovi se pretvaraju u parkinge, trotoari u pijace, a nizovi malih arhitektonskih grozota (pečenjare, auto-lakireri, kladionice, trafike, itd) potpuno su pokrili horizont
na 100.000 ljudi jedan prazan "dom kulture", ništa bioskopi, galerije, knjižare...

#19 brainfreezy

brainfreezy
  • Members
  • 20 posts

Posted 31 December 2007 - 12:37

Fali mu MOST, MOST i jos jedan MOST! (ovaj poslednji preko dunava)

#20 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 31 December 2007 - 12:43

Prljav je i prenaseljen .Saobraćaj je užasan, meni je trebalo kad sam išao busom iz NS od Novog Beograda i preko "Brankovog" mosta sat vremena da bi prešao sa jedne obale Dunava na drugu.Slažem se za mostove , a potrebna je i saobraćajna kultura. Smeta i i centralizovanost jer BG je jedno , a ostatak Srbije je jedna sasvim druga zemlja.

#21 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 31 December 2007 - 12:53

Prljav je i prenaseljen .Saobraćaj je užasan, meni je trebalo kad sam išao busom iz NS od Novog Beograda i preko "Brankovog" mosta sat vremena da bi prešao sa jedne obale Dunava na drugu.Slažem se za mostove , a potrebna je i saobraćajna kultura. Smeta i i centralizovanost jer BG je jedno , a ostatak Srbije je jedna sasvim druga zemlja.

Ako preko "Brankovog" mosta ideš sa jedne obale Dunava na drugu, sat vremena nije mnogo.

#22 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 31 December 2007 - 12:56

Ako preko "Brankovog" mosta ideš sa jedne obale Dunava na drugu, sat vremena nije mnogo.

Jeste , ako ideš u drugi deo Srbije !Pa ti pobegne autobus , a ne znaš kad ima sledeći.Jesi li ti bio kadgod van Beograda ?

#23 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 31 December 2007 - 13:05

najsrecniji sam kad idem iz Beograda. danas prosetati se beogradom treba imati petlje kao prosetati se Harlemom, dizu se automobili u vazduh, pucaju jedni na druge u restoranima ubijaju konobare, a ne retko stradaju i neduzni gosti, po splavovima caruju sponzori i sponzoruse....to be kontinuidet

#24 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 31 December 2007 - 13:14

Ja sam najsrećniji kad ne idem u Beograd.

#25 Alex-vozd

Alex-vozd
  • Members
  • 1,910 posts

Posted 31 December 2007 - 13:54

Kakva parada frustracija ovde :rolleyes:

#26 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 31 December 2007 - 14:03

Kakva parada frustracija ovde :rolleyes:

A jesi li ti srećan tvom BG?

#27 Alex-vozd

Alex-vozd
  • Members
  • 1,910 posts

Posted 31 December 2007 - 14:04

A jesi li ti srećan tvom BG?

Ne znam da li sam mu srecan, ali sam ja u njemu svakako srecan, inace ne bih tu ziveo.

#28 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 31 December 2007 - 14:15

Ne znam da li sam mu srecan, ali sam ja u njemu svakako srecan, inace ne bih tu ziveo.

Onda budi srećan u njemu do kraja života !Inače , Beograd nisam nikada voleo !A sad mi je još ružniji!Bio sam u mnogim gradovima Evrope i video sam i mnogo lepše gradove , a Beograd mi je posle njih delovao kao neka zaostala palanka puna prljavštine i sa mnogo nekulture. Jednostavno čak nema ni svoj stil gradnje koji bi ga po nečemu izdvojili , a o saobraćaju da ne pričam.
Uostalom , mnogo mi je bliža Mitteleuropa .

#29 Alex-vozd

Alex-vozd
  • Members
  • 1,910 posts

Posted 31 December 2007 - 14:22

Onda budi srećan u njemu do kraja života !Inače , Beograd nisam nikada voleo !A sad mi je još ružniji!Bio sam u mnogim gradovima Evrope i video sam i mnogo lepše gradove , a Beograd mi je posle njih delovao kao neka zaostala palanka puna prljavštine i sa mnogo nekulture. Jednostavno čak nema ni svoj stil gradnje koji bi ga po nečemu izdvojili , a o saobraćaju da ne pričam.
Uostalom , mnogo mi je bliža Mitteleuropa .

Naravno da imam ambiciju da budem u Beogradu srecan do kraja zivota :huh: Nije bas da sam trazio tvoj blagoslov za tako nesto, znas.
Uostalom, becki decacicu promasio si temu. Ne vidim konkretan komentar, vec prosipanje licne frustracije, kompleksa i jeda bez preke potrebe. Sigurno ces na temi o Bratislavi ili Salzburgu biti korisniji :rolleyes:

#30 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 31 December 2007 - 14:27

Zamerka broj 1:

BEOGRADU TREBA METRO.

metro se ne gradi, jer ne bi putnici mogli doci do vozova jedno 2-3 godine dok svi narodnjaci ne isnimaju spotove da bude kao u nev jorku najmanje.