Jump to content


Photo
- - - - -

Život u Prištini nekada i sada........


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3059 replies to this topic

#16 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 27 December 2007 - 20:52

Ja se zovem Milo Popović, rođen sam u PR , profesor...............

Ko ste , šta ste, od čegovića ste ?


Muči tamo nesoju kad Petrovići zbore! :rolleyes:

#17 prof.Grof

prof.Grof
  • Banned
  • 143 posts

Posted 27 December 2007 - 20:56

Čekaj...., kako se zoveš i prizevljaš. Ako ima tema odje o politici za razliku od vas , toliko sam spreman da imam i temu koja je vezana za mongoloide........

E pa kako se zoveš oćeš moj broj telefona, da se "družimo".........hahahaha

#18 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 27 December 2007 - 21:07

Čekaj...., kako se zoveš i prizevljaš. Ako ima tema odje o politici za razliku od vas , toliko sam spreman da imam i temu koja je vezana za mongoloide........

E pa kako se zoveš oćeš moj broj telefona, da se "družimo".........hahahaha

Auuu nisam znao da si call boy:Leleeeee ako ti Siki i Smaja nadju telefon drzh`'se :rolleyes: :huh: :) Ta uroi qendrimin e kendshem ne Prishtine ;)

#19 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 27 December 2007 - 21:58

Eto, ja se malopre vratih sa "Strip Depot"-a, believe it or not, od jedan do malo posle pet, nije bilo slobodnog mesta ni za trenutak. Glavna ulica (Majka Tereza, bivsa M. tita) poplocana granitom manje vise izgleda pateticno, hladno je, itd, itd.

bibi

PS veceras vecera i vino u "Pishat", ukoliko neko od forumasa odluci da navrati, placam pice, bicu u grupi od bar 10 ljudi

Jebi ga da sam znao navratio bih. Pre 20tak minuta sam tuda prosao :rolleyes: Starci mi zive tu u blizini (te Martini) Maybe next time

#20 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 December 2007 - 12:09

QUOTE (Sandman @ 27.12.2007, 18:10)
Eto, ja se malopre vratih sa "Strip Depot"-a, believe it or not, od jedan do malo posle pet, nije bilo slobodnog mesta ni za trenutak. Glavna ulica (Majka Tereza, bivsa M. tita) poplocana granitom manje vise izgleda pateticno, hladno je, itd, itd.

bibi

PS veceras vecera i vino u "Pishat", ukoliko neko od forumasa odluci da navrati, placam pice, bicu u grupi od bar 10 ljudi


Budi domacin u kuci,ili kako se na Kosovu kaze."Behu zot i stepise" :huh:
Jel'moze preko leta negde u Grmiji. :rolleyes:
PS.U Pristini se odrzava 64.godisnjica Bujanske konferencije"Mislim da javnost u Srbiji o ovoj konfeneciji zna "isfiltriranim"podacima.

#21 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 28 December 2007 - 15:16

Nije valjda da diskutujete o PR bez mene?
kad već Prištevac spomenu malog R taj se više ne bavi filmovima,trenutno je ugledni ugostitelj u Nišu,vlasnik je jednog od najposećenijih restorana...
ovi mlađi momci mogli bi barem da nam objasne gde se nalaze ovi lokali koje oni posećuju...

#22 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 December 2007 - 15:50

Nije valjda da diskutujete o PR bez mene?
kad već Prištevac spomenu malog R taj se više ne bavi filmovima,trenutno je ugledni ugostitelj u Nišu,vlasnik je jednog od najposećenijih restorana...
ovi mlađi momci mogli bi barem da nam objasne gde se nalaze ovi lokali koje oni posećuju...

Znam da se sada Rajko bavi ugostiteljstvom u "Nish"To je bio samo jedan "retro"uput za ovoga naseg ljapera od Grofe.Nego bas me interesuje da li je mali Rajko barem naucio srpski.Ja sam ga poslednji put video pre 4 godine u Nishu, i tada jos nije bas dobro naucio.
Za neupucene:
Rajko je bio jedan od nezaobilaznih imidza stare Pristine.Govorio je bolje turski,albanski i romski,nego li srpski jezik.

#23 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 28 December 2007 - 15:54

Baš će u Nišu da nauči srpski :rolleyes:
nisam komunicirao s'njime ali sumnjam da je poboljšao svoj srpski!

#24 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 December 2007 - 16:12

Baš će u Nišu da nauči srpski :rolleyes:
nisam komunicirao s'njime ali sumnjam da je poboljšao svoj srpski!

Djara i Djura(tako su ih zvali po gradu) su bila dva brata koji se nikad nisu odvajali.Bili su na neki nacin ometeni u mentalnom razvoju ,i takvi ostali do kraja zivota.Nikad se nisu zenili.Obicno su ih deca zadirkivala ,skidajuci im francuske kape sa glave.Bili su inace veoma mirni i nisu bili agresivni.Posto je jedan od njih naprasno umro,nije proslo ni dugo vremena da je i drugi preminuo.Pricalo se od velike zalosti.Ja ih se rado secam sa nekom setom.Obicno su se kretali u starom delu grada,oko pijace,oko Lab dzamije itd.
Vedra strana Pristine je bio Gojko,koji je uvek hodao u ritama i spavao na tavan hoptele Kosovski Bozur.Sebe je zvao"Gojto" jer je imao govornu manu.Obicno je ziveo od milostinje pristevskih "zestokih momaka" i drugih.Niko nije smeo da ga tuce jer je bio pod njihovom zastitom.
Udje on u hotel i naruci"Patulj ta talatu"(pasulj sa salatom).
Kasnije je posecivao redovno i fudbalske utakmice i uvek je bio u drustvu fudbalera,posebno Ljube Cvetkovica(isao u eltektrotehnicki skolu u Pristini).Ljuba ga je uvek zadirkivo i jednom mu je priliko rekao:
"Gojto .dam ti pesto dinara ti opalim chvrgu.A ovaj mu je odgovorio:
"Ubo(nije mogao da izgovoro Ljubo),dam ti pet ijade(hiljada) da ti jebem tetru(sestru).......
Ljuba Cvetkovic ,levo krilo,odlazi u Crvenu Zvezdu,ali nedugo zatim odlazi u Teteks iz Tetova,po njegovom ulasku u I ligu.

#25 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 28 December 2007 - 17:03

Djara i Djura(tako su ih zvali po gradu) su bila dva brata koji se nikad nisu odvajali.Bili su na neki nacin ometeni u mentalnom razvoju ,i takvi ostali do kraja zivota.Nikad se nisu zenili.Obicno su ih deca zadirkivala ,skidajuci im francuske kape sa glave.Bili su inace veoma mirni i nisu bili agresivni.Posto je jedan od njih naprasno umro,nije proslo ni dugo vremena da je i drugi preminuo.Pricalo se od velike zalosti.Ja ih se rado secam sa nekom setom.Obicno su se kretali u starom delu grada,oko pijace,oko Lab dzamije itd.
Vedra strana Pristine je bio Gojko,koji je uvek hodao u ritama i spavao na tavan hoptele Kosovski Bozur.Sebe je zvao"Gojto" jer je imao govornu manu.Obicno je ziveo od milostinje pristevskih "zestokih momaka" i drugih.Niko nije smeo da ga tuce jer je bio pod njihovom zastitom.
Udje on u hotel i naruci"Patulj ta talatu"(pasulj sa salatom).
Kasnije je posecivao redovno i fudbalske utakmice i uvek je bio u drustvu fudbalera,posebno Ljube Cvetkovica(isao u eltektrotehnicki skolu u Pristini).Ljuba ga je uvek zadirkivo i jednom mu je priliko rekao:
"Gojto .dam ti pesto dinara ti opalim chvrgu.A ovaj mu je odgovorio:
"Ubo(nije mogao da izgovoro Ljubo),dam ti pet ijade(hiljada) da ti jebem tetru(sestru).......
Ljuba Cvetkovic ,levo krilo,odlazi u Crvenu Zvezdu,ali nedugo zatim odlazi u Teteks iz Tetova,po njegovom ulasku u I ligu.

Ko su bili prishtevski zhestoki momci?

#26 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 December 2007 - 17:19

[quote name='PRESHEVARI' date='28.12.2007, 17:03' post='1938054']
Ko su bili prishtevski zhestoki momci?
[/quote
Pretezno lopovi,ako si mislio na to

#27 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 28 December 2007 - 17:25

Ko su bili prishtevski zhestoki momci?
[/quote
Pretezno lopovi,ako si mislio na to

naravno da nisam mislio na to.
to se podrazumeva :rolleyes:
nego ovako..makar nadimke, ako su imali?

#28 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 28 December 2007 - 17:34

Nije valjda da diskutujete o PR bez mene?
kad već Prištevac spomenu malog R taj se više ne bavi filmovima,trenutno je ugledni ugostitelj u Nišu,vlasnik je jednog od najposećenijih restorana...
ovi mlađi momci mogli bi barem da nam objasne gde se nalaze ovi lokali koje oni posećuju...


E, izem ti nacionaliste koji na prvi pomen kafana zaborave sve međunarodne razmirice. :rolleyes:

#29 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 December 2007 - 17:36

naravno da nisam mislio na to.
to se podrazumeva :rolleyes:
nego ovako..makar nadimke, ako su imali?

Pa da pokusam da se setim,Lata,Tonka, Nedzat Pasulj,Mishko lopov,Naim gorilla, Fevzija tapkaros; Purko, Naman,Haki qor(bio mi je komsija) Gepa bokser,Gani Kolovica(kasnije drzao u zakupi automate u hotelu Grand ako se ne varam,tj jednoruke Dzekove),Zymber kuqka, Keran gjepgjija itd.
Ako se setim jos ponekoga javicu ti.

#30 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 28 December 2007 - 17:39

Daj bre Prishtinalia, iako pises o Pristevcima, stavi razmake izmedju zareza i njihovih imena... :rolleyes: