Jump to content

Photo
- - - - -

Život u Prištini nekada i sada........

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3059 replies to this topic

#46 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 29 December 2007 - 02:21

eh, shnosh- atehere ne Strip Depo, deri me 5 Janar, kur me duhet me udhetu, me syza te mavita edhe me shume pak floke :rolleyes:

Tung

Ose ne Metro ja Papilon. 9-10 cdo mengjes. pa syza edhe me mjaft floke por te shkurta shume.

#47 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 29 December 2007 - 02:27

"Pishat", dobar restoran, uvek kada idem u PR obavezno svracam tu, imaju najbolji suxhuk na Kosovu, takav suxhuk nema vise nigde :rolleyes: (bilo nekada), drugo, imaju dobar biftek sa nekim ljutim sosom od rebara (nenadjebivo), ja ne pijem domacu ali oni koji piju kaze da je domaca u "Pishat" prava domaca.

Al' usluga i nije bas bas. Mozda je to samo moje gorko iskustvo pogotovu kad narucim samo kafu.

#48 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,115 posts

Posted 29 December 2007 - 08:55

Hajde bujrun in d'house, ne Tashlixhe. BTW, za leto ne mogu da garantujem, previse primanljivih ponuda, daleko od Pr.

bibi

E hvala na pozivu,isto kao da sam i bio.Samo Tashlixhe je povece naselje,ali neme veze nije mi daleko.No mi mergimtari pretezno preko leta dolazimo.Nadam se ovoga leta.No ako ti nisu tu bice tu tvoj mladji brat da nas ugosti.Pavarsi ce nas, nadam se toplo docekati. :rolleyes:

#49 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,115 posts

Posted 29 December 2007 - 08:59

Al' usluga i nije bas bas. Mozda je to samo moje gorko iskustvo pogotovu kad narucim samo kafu.

Pa kad si "jaudija" i ne ostavljas bakshish konobarima.Ja bi te izbacio van.Per vesh dhe jasht :rolleyes:

#50 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 29 December 2007 - 09:21

Pa kad si "jaudija" i ne ostavljas bakshish konobarima.Ja bi te izbacio van.Per vesh dhe jasht :huh:

Ma jok, bre. Ti što naručuju samo kafu i ne ostavljaju bakšiš su glavna zabava personalu koji u kuhinji vrišti od smeha svaki put kad se dosete da mu u kafu ture još nešto novo. :) A čudo mi za Tonibala, izgleda fin momak. :rolleyes:

#51 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,115 posts

Posted 29 December 2007 - 09:22

Skoro je jedan sat ujutru u Pristini. Sad se vratio iz "Papillon"- a, bio tamo sa zenom, tiho, bez guzve, smooth voznja kuci. Malo me podseca na 2 Jul 1990, da li se neko seca, besprekorna atmosfera u Pr- "kao da prije mene nikog nije ni bilo..."...

bibi

Naravno da se neko seca.Sumrak svih kosovskih institucija,gasenje RTV Pristine i programa na albanskom jeziku,zabrana jedinog albanskog lista "RILINDJA" itd.
Besprekorma atmosfera=zatisje pred buru

#52 slepa_koka

slepa_koka
  • Members
  • 669 posts

Posted 29 December 2007 - 10:40

Pristine se secam po lepom. Doduse to je bilo vrlo davno tamo sam isao u osnovnu skolu.
Moj najbolji drug bio je Suat Mahmuti. Predpostavljam da je dosta poznat u Pristini. Video sam ga desetak godina kasnije.
Bio bih vrlo zahvalan za neku informaciju o njemu.

Edited by slepa_koka, 29 December 2007 - 10:42.

#53 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 29 December 2007 - 10:43

Pa kad si "jaudija" i ne ostavljas bakshish konobarima.Ja bi te izbacio van.Per vesh dhe jasht :rolleyes:

Ostavio sam majke mi. Dzaba. :huh:

#54 koqo

koqo
  • Members
  • 21 posts

Posted 29 December 2007 - 11:11

Pa da pokusam da se setim,Lata,Tonka, Nedzat Pasulj,Mishko lopov,Naim gorilla, Fevzija tapkaros; Purko, Naman,Haki qor(bio mi je komsija) Gepa bokser,Gani Kolovica(kasnije drzao u zakupi automate u hotelu Grand ako se ne varam,tj jednoruke Dzekove),Zymber kuqka, Keran gjepgjija itd.
Ako se setim jos ponekoga javicu ti.

Ti bre poznajes sve lopove koi su ziveli u pristini,,,,,,,

#55 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,115 posts

Posted 29 December 2007 - 13:30

Ti bre poznajes sve lopove koi su ziveli u pristini,,,,,,,

Njih je znala cela Pristina(mislim mona stara ), a ne samo ja.Niko ih nije zeleo za neprijatelje.Nisam ja kriv sto sam ziveo u tom kraju odakle su i oni poticali.Uostalom pitaj Perketa on ce ti to jos bolje objasniti :) Znam ja i sve vrhunske sportiste koji su bli u drzavnim timovima SFRJ,pogotovu bokesrsku ekipu od nekoliko generacija,pa fudbalere kao naprimer Sefqeta Sinanija,Agima Canu,Sahitija(svi su mi bile uze i sire komsije)Fefzi Ramu,koji nazalost nije medju zivima,i da dalje ne nabrajam.
Jer ja sam dete Pristine.
P.S.Znam ja i sve radodajke takodje,a za "komargjije" pitaj Gjergjija , to je njegova specijalnost:lol: :rolleyes: :huh:

#56 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 29 December 2007 - 14:29

Njih je znala cela Pristina(mislim mona stara ), a ne samo ja.Niko ih nije zeleo za neprijatelje.Nisam ja kriv sto sam ziveo u tom kraju odakle su i oni poticali.Uostalom pitaj Perketa on ce ti to jos bolje objasniti ;) Znam ja i sve vrhunske sportiste koji su bli u drzavnim timovima SFRJ,pogotovu bokesrsku ekipu od nekoliko generacija,pa fudbalere kao naprimer Sefqeta Sinanija,Agima Canu,Sahitija(svi su mi bile uze i sire komsije)Fefzi Ramu,koji nazalost nije medju zivima,i da dalje ne nabrajam.
Jer ja sam dete Pristine.
P.S.Znam ja i sve radodajke takodje,a za "komargjije" pitaj Gjergjija , to je njegova specijalnost:lol: :rolleyes: :huh:

Zivot nije vecnost. Treba ziveti i uzivati :)

Nego da pomenem jos jednu "legendu" Prishtine. U stvari, navescu samo dve standardne parole koje je on uzvikivao kad bi popio: "Dole Tito - ziveo kralj" i "Dole Bata Zivojinovic - JA sam Bata Zivojinovic". Za onu prvu je cesto bio gost u prdekhanu. O kome se radi?

#57 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 29 December 2007 - 14:49

Zivot nije vecnost. Treba ziveti i uzivati :rolleyes:

Nego da pomenem jos jednu "legendu" Prishtine. U stvari, navescu samo dve standardne parole koje je on uzvikivao kad bi popio: "Dole Tito - ziveo kralj" i "Dole Bata Zivojinovic - JA sam Bata Zivojinovic". Za onu prvu je cesto bio gost u prdekhanu. O kome se radi?

Jaoo onaj brica kod opstine, kako se zvase.

#58 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 29 December 2007 - 15:14

Jaoo onaj brica kod opstine, kako se zvase.

Oh well, that was my question, wasn´t it :rolleyes:?

#59 perkos

perkos
  • Members
  • 25,886 posts

Posted 29 December 2007 - 16:19

Svasta se moze ovde procitati pogotovo od ovih matorih faca,Pristevac pamti bas mnogo,ja sam puno tih likova upoznao a mnogi su bili porpilicno stariji od mene pa sam bio srecan ako me posalju po cigare :rolleyes:
mnogi od njih nisu nazalost vise medju zivima vecinom od nesportskog zivota koji su vodili.
Ja sam kao klinac odrastao u kraju koji je bio poznat po zestokim momcima koji su imali puno problema sa zakonom a izdaja
se smatrala kao najgori potez,od malena svi su vaspitavani da ne veruju policiji i da se sukobe sa njima.
Ne videh ime jednog od vidjenijih faca Bajrama Dzemsa

#60 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 29 December 2007 - 17:05

Svasta se moze ovde procitati pogotovo od ovih matorih faca,Pristevac pamti bas mnogo,ja sam puno tih likova upoznao a mnogi su bili porpilicno stariji od mene pa sam bio srecan ako me posalju po cigare :rolleyes:
mnogi od njih nisu nazalost vise medju zivima vecinom od nesportskog zivota koji su vodili.
Ja sam kao klinac odrastao u kraju koji je bio poznat po zestokim momcima koji su imali puno problema sa zakonom a izdaja
se smatrala kao najgori potez,od malena svi su vaspitavani da ne veruju policiji i da se sukobe sa njima.
Ne videh ime jednog od vidjenijih faca Bajrama Dzemsa

Da stvarno. On je bio poznat po ludackoj voznji automobila, cesto na putu za Grmiju.

Nego, kao muzicar, mora bi da spomenem Mikana Zlatkovica, sa 17 godina je svirao sa sekstetom Gut-Markovic, sto znaci da je bio najbolji jazz-pianista u bivsoj Yu. Mikan, moj drug... , eto ga danas u USA, vec skoro 20 godina. Uvek je bio u stanju da me iznenadi sa nekom novom jazz plocom kad bi me zvao na posetu.

Tu je naravno vredno spomenuti Peru Rakica, jedinog pravog jazz-gitaristu na Kosovu. Napustio je bio Revijalni Orkestar RTP zajedno sa albanskim kolegama koji su tada bili dobili politicki otkaz.

A cream de la cream licnost u muzickoj sceni Prishtine je bila Juliana Anastasijevic, srpkinja iz Nisa, pedagog solo pevanja u Muzickoj Akademiji u Prishtini, skolovana u Scala de Milano, cuveni bel cante konzervatorium. Napustila je Akademiju zajedno sa albanskim kolegama koji isto dobise otkaz ukljucujuci i studente. Njima je zatim predavala u "ilegalnoj" akademiji, u privatnoj kuci, izdatoj izbacenim studentima, bez kompenzacije za kiriju. Nije htela da napusti svoje studente i kolege.