Jump to content


Photo
- - - - -

Život u Prištini nekada i sada........


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3059 replies to this topic

#31 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 December 2007 - 17:42

E, izem ti nacionaliste koji na prvi pomen kafana zaborave sve međunarodne razmirice. :rolleyes:

Zaboravih Ekrema Patllaka,kojeg je nazlost ubio neki Bosnaski Srbin iz pistolja.A on nije bio Albanac,vec Turcin.Visio je kod Gjemila Vraniqija u Parnas ,kao i ja.
Brat mu Tajir ,pravio najbolji suxhuk, koji nije nijedna cevapcinica imala.Cak ni cuveni "Partizan" kod stare pijace,koji je drzao Nijaz.Inace on je suxhuk pravio po porudzbini i to sam za bliske prijatelje.Loza ga je unistila

#32 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 December 2007 - 17:46

Da li neko od vas zna ko je bio Mustaf Greba, topall, Gjergi 100% zna.To su bile njegove "dimenzije" :rolleyes: :huh: :) .Isto kao i Shaban pijaci.

#33 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 28 December 2007 - 17:58

E, izem ti nacionaliste koji na prvi pomen kafana zaborave sve međunarodne razmirice. :rolleyes:

A bre bate, prishtinalije su izmedju ostalog izrazite meraklije. Jel tako Perke?

#34 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 28 December 2007 - 18:24

Da li neko od vas zna ko je bio Mustaf Greba, topall, Gjergi 100% zna.To su bile njegove "dimenzije" :rolleyes: :huh: :) .Isto kao i Shaban pijaci.

Hehe, a eto meni pade na pamet Hasan Dobreva. Jedan rom ga je jednom prilikom osamario ne znajuci o kome sa radi, jer ga je Hasan nesto zajebavao. Hasanovi lakeji su odmah skocili da ga prebiju ali je Hasan to sprecio i ovom nesrecniku platio luksuznu veceru i sa njime vecerao u Grand Hotelu.

Nego. cudo da niko ne spomenu cuvenog Pilicha! "Radio" po Italiji a u Prishtini je uvek bio kavaljer. Svake godine je dolazio sa novim autom - "uvozna" roba. Secam se kad je dosao sa BMW Z1 convertible - crvene boje. Pricalo se da je bio prvi tog tipa u bvsoj YU.

O Naimu gorili imam licna secanja. U Grand Hotelu je radio u obezbedjenju zajedno sa pokojnim karatistom i narkomanom Burim Spancom. Secam se da nije dozvolio Vuku Draskovicu i njegovim dzukelama da udju u Grandu gde su nameravali da odrze neki sastanak. I to bez diskusije.

#35 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 December 2007 - 18:34

Hehe, a eto meni pade na pamet Hasan Dobreva. Jedan rom ga je jednom prilikom osamario ne znajuci o kome sa radi, jer ga je Hasan nesto zajebavao. Hasanovi lakeji su odmah skocili da ga prebiju ali je Hasan to sprecio i ovom nesrecniku platio luksuznu veceru i sa njime vecerao u Grand Hotelu.

Nego. cudo da niko ne spomenu cuvenog Pilicha! "Radio" po Italiji a u Prishtini je uvek bio kavaljer. Svake godine je dolazio sa novim autom - "uvozna" roba. Secam se kad je dosao sa BMW Z1 convertible - crvene boje. Pricalo se da je bio prvi tog tipa u bvsoj YU.

O Naimu gorili imam licna secanja. U Grand Hotelu je radio u obezbedjenju zajedno sa pokojnim karatistom i narkomanom Burim Spancom. Secam se da nije dozvolio Vuku Draskovicu i njegovim dzukelama da udju u Grandu gde su nameravali da odrze neki sastanak. I to bez diskusije.

Imas pravo,"radio" Pilic sa Naimom ,zvani "Naim zhivca"jer je bio previse nervozan.Sto se tice besnih auta,takodje je prednjacio i brat Faika Morine,Fitim,koji je po "dolasku iz inostranstva"gde je obicno"radio"vozio jeden VW Chiroco,koji je uvek bio parkiran ispred kafica pored tada pokrajinskog pozorista.
Hasan Dobreva, hehehe. Na desnoj podlaktici imao tetoviranu zmiju cini mi se.
Nego pricaj kako si bacao "zarove" kod Mustaf Grebe,sa Nusret Krampom :rolleyes: :huh: :)

#36 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 28 December 2007 - 18:48

Imas pravo,"radio" Pilic sa Naimom ,zvani "Naim zhivca"jer je bio previse nervozan.Sto se tice besnih auta,takodje je prednjacio i brat Faika Morine,Fitim,koji je po "dolasku iz inostranstva"gde je obicno"radio"vozio jeden VW Chiroco,koji je uvek bio parkiran ispred kafica pored tada pokrajinskog pozorista.


Crni VW Sirocco. Faik je puno ranije uveo metalno plavog Renault Fuego. Njihov otac Liman je, i kad bi bio kuci, uvek imao pedantno sredjenu frizuru i odelo kao pravi mafijas.

Hasan Dobreva, hehehe. Na desnoj podlaktici imao tetoviranu zmiju cini mi se.
Nego pricaj kako si bacao "zarove" kod Mustaf Grebe,sa Nusret Krampom :rolleyes: :huh: :)

Nisi normalan ;)

#37 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 December 2007 - 18:54

Crni VW Sirocco. Faik je puno ranije uveo metalno plavog Renault Fuego. Njihov otac Liman je, i kad bi bio kuci, uvek imao pedantno sredjenu frizuru i odelo kao pravi mafijas.

Nisi normalan :rolleyes:

More i ti sa davao "rope "na fajdu.Fajdagji :huh: Naravno salim se

#38 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 28 December 2007 - 19:14

More i ti sa davao "rope "na fajdu.Fajdagji :huh: Naravno salim se

Samo uz 50% fajde :rolleyes:.

#39 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 December 2007 - 19:29

Samo uz 50% fajde :huh:.

Jo bre, shume eshte :rolleyes:
Najlepsi grad na svetu



#40 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 28 December 2007 - 20:16

Jebi ga da sam znao navratio bih. Pre 20tak minuta sam tuda prosao :huh: Starci mi zive tu u blizini (te Martini) Maybe next time



eh, shnosh- atehere ne Strip Depo, deri me 5 Janar, kur me duhet me udhetu, me syza te mavita edhe me shume pak floke :rolleyes:

Tung

#41 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 28 December 2007 - 21:22

Jo bre, shume eshte :rolleyes:
Najlepsi grad na svetu

Tamam abey! Ne güzel sheher. Na srpskom - tacno bate! Kakav lep grad.

Totalno iracionalno i lokalpatriotisticki. Jebi ga, potrefilo Akilovu petu, al´ onu moju :huh:

#42 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 28 December 2007 - 22:51

Eto, ja se malopre vratih sa "Strip Depot"-a, believe it or not, od jedan do malo posle pet, nije bilo slobodnog mesta ni za trenutak. Glavna ulica (Majka Tereza, bivsa M. tita) poplocana granitom manje vise izgleda pateticno, hladno je, itd, itd.

bibi

PS veceras vecera i vino u "Pishat", ukoliko neko od forumasa odluci da navrati, placam pice, bicu u grupi od bar 10 ljudi


"Pishat", dobar restoran, uvek kada idem u PR obavezno svracam tu, imaju najbolji suxhuk na Kosovu, takav suxhuk nema vise nigde :rolleyes: (bilo nekada), drugo, imaju dobar biftek sa nekim ljutim sosom od rebara (nenadjebivo), ja ne pijem domacu ali oni koji piju kaze da je domaca u "Pishat" prava domaca.

#43 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 28 December 2007 - 23:28

2 profesor

citam neke tvoje postove, ako pises pod dejstvom alkohola ili se jednostavno zajebavas pa da te nekako razumem, ali ako stvarno jesi profesor i pises to sto mislis onda si najveca bruka za tu profesiju :rolleyes:

#44 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 29 December 2007 - 00:45

QUOTE (Sandman @ 27.12.2007, 18:10)
Eto, ja se malopre vratih sa "Strip Depot"-a, believe it or not, od jedan do malo posle pet, nije bilo slobodnog mesta ni za trenutak. Glavna ulica (Majka Tereza, bivsa M. tita) poplocana granitom manje vise izgleda pateticno, hladno je, itd, itd.

bibi

PS veceras vecera i vino u "Pishat", ukoliko neko od forumasa odluci da navrati, placam pice, bicu u grupi od bar 10 ljudi


Budi domacin u kuci,ili kako se na Kosovu kaze."Behu zot i stepise" :huh:
Jel'moze preko leta negde u Grmiji. :rolleyes:
PS.U Pristini se odrzava 64.godisnjica Bujanske konferencije"Mislim da javnost u Srbiji o ovoj konfeneciji zna "isfiltriranim"podacima.


Hajde bujrun in d'house, ne Tashlixhe. BTW, za leto ne mogu da garantujem, previse primanljivih ponuda, daleko od Pr.

bibi

#45 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 29 December 2007 - 00:50

Skoro je jedan sat ujutru u Pristini. Sad se vratio iz "Papillon"- a, bio tamo sa zenom, tiho, bez guzve, smooth voznja kuci. Malo me podseca na 2 Jul 1990, da li se neko seca, besprekorna atmosfera u Pr- "kao da prije mene nikog nije ni bilo..."...

bibi