Jump to content


Photo
- - - - -

Zloupotreba čuvenih Vojvođanskih 7% budžeta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
79 replies to this topic

#16 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 28 December 2007 - 23:46

Beograd?! A sto Beograd?! Pa Novi Sad pljacka Vojvodinu, a Beograd Srbiju!
Ako nisi razumeo, zalazem se za totalnu decentralizaciju. Ne zivimo svi u Beogradu ili Novom Sadu (iako ja zivim). Porosetaj, pogledaj Pancevo, Zrenjanin, Kikindu... pa uporedi s Novim Sadom. O banatskim selima da i ne govorim - tuga i jad!
Stoga: ciji su banatski nafta i gas?

Hajde dosta vise s tim status quo palamudjenjem- koje su tacno ingerencije 'Novog Sada' (kao prestonice cega?) a koje 'Beograda' (kao 'sveta' u malom)? Da cujem tacno, koliko para NS uzima za sebe a koliko BG od svih ostalih i da li je NS kriv sto propadaju vojvodjanska sela i sto se omladina iz sela seli u NS ili je mozda Centar tako odlucio da je Kosovo na br. 1, pa onda plate javnog sektora (citaj republicke administracije), pa onda sve ostalo? Dok mi se ne daju odgovori na ova pitanja ne vredi dalje raspravljati s centralistima.
E da, pa 'banatski nafta i gas' su republicki, vidis da se sad preganjaju za cenu sa Rusima. Obratiti se vladi u Bg- u.

Edited by melankolic, 29 December 2007 - 00:02.


#17 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 29 December 2007 - 00:23

Hajde dosta vise s tim status quo palamudjenjem- koje su tacno ingerencije 'Novog Sada' (kao prestonice cega?) a koje 'Beograda' (kao 'sveta' u malom)? Da cujem tacno, koliko para NS uzima za sebe a koliko BG od svih ostalih i da li je NS kriv sto propadaju vojvodjanska sela i sto se omladina iz sela seli u NS ili je mozda Centar tako odlucio da je Kosovo na br. 1, pa onda plate javnog sektora (citaj republicke administracije), pa onda sve ostalo? Dok mi se ne daju odgovori na ova pitanja ne vredi dalje raspravljati s centralistima.
E da, pa 'banatski nafta i gas' su republicki, vidis da se sad preganjaju za cenu sa Rusima. Obratiti se vladi u Bg- u.

A sto da se ikome "obracam", kad je meni ovako sve potaman, molicu fino?
Ja sam za decentralizaciju, to znaci: svakom svoje! Koja je razlika ako ti uzima BG ili NS?
Niste vi ZA VOjvodinu, nego protiv Sbije, tacnije Srba!
I nemojte me ubedjivati da u "uzoj" Srbiji tece med i mleko, a da se u Vojvodini gladuje.
I shvatite, hrana nije skupa - energija jeste! Kako cemo se grejati bez Obrenovca, Djerdapa... Na mast, hehehe
Sta mislite, da li bi se Slavonija odcepila od Hrvatske jer je "pljackaju" Dalmatinci a Zagreb se gradi. Zasto Osijek ne bi mogao biti glavni grad neovisne Slavonije?
Ne mirisu se medjusobno previse Dalmatinci, Slavonci, Hercegovci, Istrani... ali NIKOME od njih ne pada na pamet da cepa Hrvatsku!
A ti pitaj ovoga AxeZ (sta god to znacilo???) sta bi on. Srecom, zravo je "malobrojan", i sve je "malobrojniji", hehehe.

#18 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 29 December 2007 - 00:29

A sto da se ikome "obracam", kad je meni ovako sve potaman, molicu fino?
Ja sam za decentralizaciju, to znaci: svakom svoje! Koja je razlika ako ti uzima BG ili NS?
Niste vi ZA VOjvodinu, nego protiv Sbije, tacnije Srba!
I nemojte me ubedjivati da u "uzoj" Srbiji tece med i mleko, a da se u Vojvodini gladuje.
I shvatite, hrana nije skupa - energija jeste! Kako cemo se grejati bez Obrenovca, Djerdapa... Na mast, hehehe
Sta mislite, da li bi se Slavonija odcepila od Hrvatske jer je "pljackaju" Dalmatinci a Zagreb se gradi. Zasto Osijek ne bi mogao biti glavni grad neovisne Slavonije?
Ne mirisu se medjusobno previse Dalmatinci, Slavonci, Hercegovci, Istrani... ali NIKOME od njih ne pada na pamet da cepa Hrvatsku!
A ti pitaj ovoga AxeZ (sta god to znacilo???) sta bi on. Srecom, zravo je "malobrojan", i sve je "malobrojniji", hehehe.

Znaci, nemas nikakave relevantne podatke kojima bi potkrepio teoriju tzv. novosadizacije Vojvodine vec samo srBujes? Ok, samo nastavi jer po meni ovo nije tema/ mesto na kojoj/ kojem bih branio autonomiju/ mozda buducu republiku Vojvodinu. Samo, upozorio bih te da se ovde prica o 7% za Vojvodinu iz budzeta Srbije a ne o 'antisrpskoj kampanji autonomasa/ separatista'.

#19 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 29 December 2007 - 00:56

Znaci, nemas nikakave relevantne podatke kojima bi potkrepio teoriju tzv. novosadizacije Vojvodine vec samo srBujes? Ok, samo nastavi jer po meni ovo nije tema/ mesto na kojoj/ kojem bih branio autonomiju/ mozda buducu republiku Vojvodinu. Samo, upozorio bih te da se ovde prica o 7% za Vojvodinu iz budzeta Srbije a ne o 'antisrpskoj kampanji autonomasa/ separatista'.

A sto 7%? Ili 77%? Ili 117%? Sta je to VOjvodjanin toliko poseban? Sta to ima neko iz Sremske a nema neko iz Macvanske Mitrovice?
Za mene VOjvodina treba da bude samo geografski pojam, ko recimo Sumadija. Eto.
Uostalom, da se ja pitam, mogao bi i Novi Sad da bude glavni grad Srbije.
Uzgred, da li bi na referndumu o neovisnosti VOjvodine imali pravo glasa: Novi Beograd, Nova Pazova, Zemun...? Da li bi Novi Beograd pripao VOJvodini? Ili jos preciznije: da li bi pravo glasa imali Srbi koji zive u VOjvodini?
Udaviste vise sa Beograd, SrBovi... Ko da u BG u Vladi, u Skupstini, u javnim preduzecima... nema ljudi iz VOjvodine.
Sta smo mi to, odavde, toliko posebni - sem sto smo VOjvodjani?
Ja za sebe nikad nisam rekao da sam VOjvodjanin, uvek sam bio Jugosloven, Srbin, Novosadjanin, Banancanin. Kao sto neko iz Arandjelovca za sebe nikad ne kaze da je Sumadinac.
Ovde je pokusaj stvaranja VOjvodjanske nacije PROPAO! Nije uspeo ni za vreme Tite, a kad niste uspeli onda sada je prekasno!
A sve price o parama su zamajavanje, radi se ovde o perfidnijim namerama. Samo, procitani ste! Cim branite NS a napadate BG sve je jasno, jer vas bas zabole za Kikindu, Zrenjanin, Pancevo...
Srecom, ima mnogo vise pravih Vojvodjana, koji vole svoj narod, selo, mesto, okrug... vise nego Ligasku kasu (ili: Kasinu kasu).
Ligasi su proslost!
Iako - ćeraćemo se još (ali ne veceras), sve dok vas ijednoj ima!

#20 samonapred

samonapred
  • Members
  • 206 posts

Posted 29 December 2007 - 04:51

Pre neki dan je jedan vojvođanski funkcioner, ne znam tačno koji, ali nije jedan od poznatijih rekao da je zahvaljujući novom Ustavu i garancijama iz njega u Vojvodinu u proteklih godinu dana vraćeno 30% republičkog budžeta, što je više nego u prethodnih skoro pa dvadeset godina. Vojvodina i dalje više daje nego što joj se vraća, ali je ovo ipak značajan napredak, koji ja ne bi pripisao samo garancijama iz Ustava, nego pre svega sposobnoj vojvođanskoj administraciji.
što se tiče teze da se sva sredstva u pokrajini slivaju u Novi Sad, je možda donekle tako, ali imam podatak da je Subotica dobila milijardu dinara od pokrajinskih sredstava u protekloj godini.
Kao čovek koji sebe smatra autonomašem mislim da možemo i zaslužujemo više i bolje, ali je i ovo značajan napredak u odnosu na stanje od pre nekoliko godina.

#21 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 29 December 2007 - 05:56

Mislim da je problem u kadrovima...recimo kad su se pojavili razni opštinski, a pogotovo pokrajinski fondovi kojima je bio cilj finansiranje poljoprivredne proizvodnje, sa njima su došle i nove vrle demokrate koji su se zahvaljujući novostečenoj poziciji funkcionera dosetili da ne bi bilo loše da sebi daju kredit i krenu u malo "jači" biznis, a sve pod izgovorom da su oni nudili paorima kredite, ali oni eto neće ni da se registruju a kamo li da se zaduže putem kredita...to možda jeste delimično tačno, kao što znam da ima poljoprivrednika koji su uzeli kredite, ali čoveče pa nisam ja glasao da ti budeš predsednik opštine ili pokrajinski poslanik da bi dizao sebi silose po selu, kupovao nove poljoprivredne mašine, već da to omogućiš i drugima...zbog toga svi ti procenti i sve te decentralizacije neće imati smisla ako vojvodjanski političari (i to svi redom) ne nauče značenje pojmova kao što su: sukob interesa, nepotizam...inače i dalje verujem da Srbiji treba ozbiljna decentralizacija vlasti i to po svim šavovima, samo trenutno ne vidim koji bi to likovi na političkoj sceni Vojvodine i Srbije bili dovoljno kvalitetni da urade takvu stvar na pošten način...

#22 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 29 December 2007 - 12:27

samo trenutno ne vidim koji bi to likovi na političkoj sceni Vojvodine i Srbije bili dovoljno kvalitetni da urade takvu stvar na pošten način...


U potpunosti se slažem sa ovim. Ako se sami gradovi i opštine ne budu organizovali i tražili decentralizaciju, ekipa iz Beograda i Novog Sada se sama sigurno neće odreći novca koji im prolazi kroz ruke.

#23 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 29 December 2007 - 15:40

U potpunosti se slažem sa ovim. Ako se sami gradovi i opštine ne budu organizovali i tražili decentralizaciju, ekipa iz Beograda i Novog Sada se sama sigurno neće odreći novca koji im prolazi kroz ruke.



Ovaj, hoces li vise navesti koja je to ekipa iz Novog Sada i kog novca u Novom Sadu ili ti palamudjenje dodje onako prirodno, bez razmisljanja, kao svim pravim narodnjacima.....?

#24 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 29 December 2007 - 15:46

A sto 7%? Ili 77%? Ili 117%? Sta je to VOjvodjanin toliko poseban? Sta to ima neko iz Sremske a nema neko iz Macvanske Mitrovice?


Ima to sto je taj neko iz sremske imao pa su mu nasilnicki oteli i ostavili ga bez prihoda bukvalno.


Za mene VOjvodina treba da bude samo geografski pojam, ko recimo Sumadija. Eto.


Na svu srecu pa se ti ne pitas

Uostalom, da se ja pitam, mogao bi i Novi Sad da bude glavni grad Srbije.


Novi Sad i jeste glavni grad, ali Vojvodine i to uskoro nezavisne iskreno se nadam. Sudeci po ovim braniteljima kosova, Vojvodini se smesi lepa buducnost vam macehe srbije.

Sta smo mi to, odavde, toliko posebni - sem sto smo VOjvodjani?


Pa sudeci po tebi, ima nas Vojvodjana suvise ogranicenih i zaslepljenih srbovanjem.

#25 Lennon

Lennon
  • Members
  • 264 posts

Posted 29 December 2007 - 19:15

U Srbiji izgleda vlada Robin Hud politika(reče jednom Dinkić). Već sada to izgleda kao Superhik politika pošto se ne zna ko može sada da bude onaj prvi. Izgleda da sada Robin daje Superhiku koji se odaziva na ime Koštunica.
Zarad svoje vlasti i socijalnog mira svaka (današnja, prošla i buduća) vlast ili bilo koja stranka, čija je centrala u Beogradu izigrava Robina.
E sad, Superhik ili Robin (kako volite) više nema odakle da uzima, pa će i ona famozna i dugo obećavana decentralizacija Srbije možda doći na dnevni red, pošto BEOGRAD VIŠE NE MOŽE SVE DA PLAĆA.
Dotad, Vojvodjani i SVI OSTALI "decentralizovani" enjoy u kolačima.

Edited by Lennon, 29 December 2007 - 19:20.


#26 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 29 December 2007 - 20:35

Novi Sad i jeste glavni grad, ali Vojvodine i to uskoro nezavisne iskreno se nadam. Sudeci po ovim braniteljima kosova, Vojvodini se smesi lepa buducnost vam macehe srbije.


Eto zvog cega Ligasi vise nece ni u samoj VOjvodini da predju cenzus. I posle se pitate otkud toliko radikala! Pa na svakog jednog ovakvog dolazi 10 radikala! Resenje je vrlo prosto, odlaskom, nestankom 1000 ovakvih nestaje 10.000 radikala, nestankom svih 20.000 ovakvih nestaje 200.000 radikala... i napakon (p)ostaju svi normalni...

#27 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 29 December 2007 - 20:50

U potpunosti se slažem sa ovim. Ako se sami gradovi i opštine ne budu organizovali i tražili decentralizaciju, ekipa iz Beograda i Novog Sada se sama sigurno neće odreći novca koji im prolazi kroz ruke.

Znaš li ko je na vlasti u Novom sadu ?Ako ne znaš nemaš prava da tako pričaš.

#28 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 29 December 2007 - 21:22

Eto zvog cega Ligasi vise nece ni u samoj VOjvodini da predju cenzus. I posle se pitate otkud toliko radikala! Pa na svakog jednog ovakvog dolazi 10 radikala! Resenje je vrlo prosto, odlaskom, nestankom 1000 ovakvih nestaje 10.000 radikala, nestankom svih 20.000 ovakvih nestaje 200.000 radikala... i napakon (p)ostaju svi normalni...



Prvo, otkud ti ideja da sam ja ligas?
Drugo, takvi kao ti ste doveli radikale ovde, takvi kao ti su dopustili da radikali upropastavaju ovu zemlju.
Otkud radikali na vlasti u Novom Sadu pocetkom devedesetih kad je liga bila samo skup od par ljudi?
Strasno kako ovi vrse zamenu teza. Sad ispada da su autonomasi krivi sto je stoka radikalska harala po Vojvodini pocetkom devedesetih i proterivala domace nesrpsko stanovnistvo.....ovo je idiotizam par exelence.

Mi smo samo odgovor na sve te zlocine koji su vrseni pod precutnim odobrenjem beograda......

#29 slobodans

slobodans
  • Banned
  • 74 posts

Posted 29 December 2007 - 22:22

A gde si ti to video da ja bilo sta impliciram.
Ja samo kazem da Vojvodina vise ne sme da ima bilo kakve veze sa Srbijom, radi svog opstanka i napretka.


Због чега мислите да ће се Војводина икада својевољно издвојити из Србије?
Шта је разлог да Војводина евентуално тако поступи?

Треба да знате да ми Срби чинимо велику већину становништва Војводине. Огромна Већина нас не жели даље дробљење Српског етничког простора.
Видимо шта се ради са Србима око нас и свесни смо да би одвајање Војводине од Србије значило, пад у неко ново ропство, ако не и тоталну пропаст српског народа.

Истински проблем Војводине лежи подједнако у превеликој везаности за Београд као и у накарадној аутономији која једино служи за запошљавање људи који би тешко могли на неки други начин зарадити за живот.

Хоћу да кажем да Београд треба да узима мање од Војвођана, а средствима која остану Војвођанима треба да располажу сами Војвођани а не паразитска влада у Новом Саду, која постоји једино да би узела део колача.

Владу војводине треба укинути, дати већа овлаштења градовима и локалној заједници а новац преко њих преусмерити директно ка грађанима.
То је принцип који би требало применити у целој Србији. Смањити зависност од Београда и избећи трећу руку у деоби средстава.

#30 AxeZ

AxeZ
  • Banned
  • 675 posts

Posted 29 December 2007 - 22:47

Због чега мислите да ће се Војводина икада својевољно издвојити из Србије?


Ah, svojevoljno, dobrovoljno, nedobrovoljno...zar je vazno....bitno je da istupi....radi dobrobiti svih ljudi koji zive tu

Шта је разлог да Војводина евентуално тако поступи?



Vec mi je mrsko da se ponavljam po sto pedeseti put. Izvoli pa procitaj temu http://forum.b92.net...w...t&p=1889302 koju je ocigledno pokrenuo neki tvoj blizanac i moje ukazivanje na visedecenijsku pljacku Vojvodine od strane srbije bez obzira na politicki sistem.


Треба да знате да ми Срби чинимо велику већину становништва Војводине. Огромна Већина нас не жели даље дробљење Српског етничког простора.


Ma hajde..drobljenje srpskog etniockog prostora...jebote, ko da si ispao iz ANUS-a.

Видимо шта се ради са Србима око нас и свесни смо да би одвајање Војводине од Србије значило, пад у неко ново ропство, ако не и тоталну пропаст српског народа.


A sta se to radi, i zasto je to gore od onoga sto sami srbi sebi rade?
Jedino cega si ti svestan je da bi srbija ostavsi bez Vojvodine ostala bez svoje krave muzare iz koje je mogla nekaznjeno musti sve zivo i samim tim bi dospela na ivicu propasti posto je sama nesposobna da privredjuje.
Veruj mi, izmedju propasti srbije i spasa Vojvodine, izbor je lak.....
Bolje jedno da propadne umesto sto ce ovako i srbija i vojvodina propasti

Истински проблем Војводине лежи подједнако у превеликој везаности за Београд као и у накарадној аутономији која једино служи за запошљавање људи који би тешко могли на неки други начин зарадити за живот.


Ove patrijote su ocigledno sve pretplacene na veliku sVrbiju....zalosno je sa koliko malo intelekta patrijote vrse veliki uticaj na drzavu.
Problem vojvodine lezi juzno od save i vrlo se lako da resiti. Kad god je beograd stavio sape na Vojvodinu, ona je nazadovala i propadala i to bez obzira da li se radi o kraljevini, komunzmu ili balkanskoj verziji demokratije.


Хоћу да кажем да Београд треба да узима мање од Војвођана, а средствима која остану Војвођанима треба да располажу сами Војвођани а не паразитска влада у Новом Саду, која постоји једино да би узела део колача.


Neverovatne su ove patriJote, smem da se kladim da se ovaj po zadatku registrovao kako bi ovde prosipao ove mudrolije. Paraziti ti sede u vladi u Beogradu a dok je bilo Vojvodjanske vlade i Vojvodjanske imovine i sredstava ovaj kraj se preporodio.....ali mislim da si suvise mlad da bi se toga secao u u velikoj sVrbiji to ne pise.

Владу војводине треба укинути, дати већа овлаштења градовима и локалној заједници а новац преко њих преусмерити директно ка грађанима.
То је принцип који би требало применити у целој Србији. Смањити зависност од Београда и избећи трећу руку у деоби средстава.


Ako nesto treba ukidati to je definitivno vlada u beogradu

Edited by AxeZ, 29 December 2007 - 22:53.