Jump to content


Photo

Swingeri


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
163 replies to this topic

#76 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 30 December 2007 - 18:00

pa ako racunas obavezu da svaki dan moras da ides na posao, u kupovinu, kod cika zube, odrzavas svoj auto i tome slicne svakodnevne potrebe, onda smo mi jedni strasni zatocenici..... i u tom slucaju samo beskuchnici su slobodni judi

ali ako sam ja, recimo, zadovoljna svojim poslom od kojeg sama sebi mogu da priustim dovoljno toga da sama sebe ucinim srechnom - izabrachu slobodu u smislu uspesne zene kojoj je na prvom mestu posao..... nemam ja puno toga od muskarca u koga chu se zaljubiti/koji che se u mene zaljubiti [sto se tice emotivne strane, ne govorim o materjalnoj], been there, done that... pre chu svoju energiju usmeriti svom poslu i ustekati dovoljno novca za putovanja.. Azijom.... Juznom Amerikom......

o toj slobodi sam govorila


Pogresno,beskucnici su najmanje slobodni jer su robovi svojih elementarnih potreba - celokupno svoje angazovanje usmeravaju na pronalazenje hrane, pica i odece...Po mom vidjenju kolicina slobode je u direktnoj vezi sa kolicinom novca koju posedujes...Kada bi imala dovoljno novca za sve svoje potrebe i putovanja sigurno ne bi radila taj posao koji radis,zar ne?
Ali nisam mislio na tu vrstu slobode,mislio sam na slobodu da stupas i gradis emotivne i seksualne veze sa drugim ljudima...Predpostavljam da sfingeri o sebi misle da su slobodna bica,slobodna od ljubomore i posesivnosti i da na nas ostale gledaju kao na robove svojih strahova koji nisu u stanju da se uzdignu iznad njih i da uzivaju u zivotu kako oni to rade. Kazem "predpostavljam" jer nisam imao prilike da razgovaram sa nekim od njih,bas bi voleo da mu postavim neka pitanjca.
Ove knjige koje Igor_swe pominje potrazicu prvi put kada budem dosao u BGD...

#77 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 30 December 2007 - 18:20

hahh..... a ja chu se zanimati knjigom Codex Seraphinianus

Edited by Hippie, 30 December 2007 - 18:21.


#78 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 30 December 2007 - 18:26

Da li je ljudsko bice poligamno? Ako jeste (ja mislim da jeste po svojoj prirodi) onda nema smisla pricati o nekakvom grehu i prevari,onda treba samo pricati o postenju i nepostenju u musko-zenskim odnosima. Svakako da je prevara bracnog druga nesto neposteno i lose ali ako vec svi mi imamo takve porive onda se postavlja pitanje treba li brak kao institucija uopste postojati ili je doslo vreme da ga na nasem evolutivnom putu odbacimo i tretiramo kao nesto prevazidjeno? U ovom vremenu ne mogu vise nista nikome verovati,ostaje mi da eksperimentisem na sebi i svojim emocijama...Da odbacim sve programe koje sam pokupio tokom zivota (patrijahalno vaspitanje,uticaj religije,uticaj drustva) i da izadjem napolje da vidim sta cu spoznati...Plasim se odgovora koji naslucujem: Da ljubav prema drugim ljudima ne postoji vec samo ljubav prema samima sebi. Da je svako od nas sam na svetu... Kada ovo spoznamo kao neopozivu istinu,tek onda nam se otvaraju vrata da mozemo voleti druge ljude...
U pravu je Mioba kada kaze da sfingeri ne cine nista lose prema drugim ljudima,jednostavno oni nikoga ne ugrozavaju svojim "aktivnostima" osim svog uticaja na drustvo (ili propagande) za koji nismo sigurni da li je los ili ne. Ko bi uopste bio taj koji moze to da kaze? Ne postoji univerzalna istina,nema nikoga ko ce reci sta je dobro a sta ne...Crkva je za mene definitivno izgubila kredibilitet da odgovori na takva pitanja a sto se tice nekih individualaca - duhovnjaka,od njih svako ima svoju pricu i svoje vidjenje stvari...

#79 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 30 December 2007 - 18:39

Crkva?!! you kiddin me..... decko, izadzi s drustvom i popij nesto.. oladi mozak.... Nova che Godina :rolleyes:

#80 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 30 December 2007 - 18:43

Evo,bas se spremam...Mozda ce neko od tog drustva znati koja je to knjiga koju pominjes...

#81 Igor_Swe

Igor_Swe
  • Members
  • 123 posts

Posted 30 December 2007 - 20:56

@ Mioba

Drugar pa ti kazes da sam ga ja preterao sa koriscenjem metafora, a ti me prozivas da nisam citao i da biblija sadrzi :

opširne i detaljne izlive mržnje, opise i pozive na masovna ubistva, prebrojavanje neprijatelja i lukave planove za njihovo istrebljenje


Jel moguce da ti to sve shvatas "bukvalno" da nisi nimalo apstraktan u razmisljanju i da nisi uopste cuo za dva osnovna biblijska zakona ili ti zapovesti: ljubi bliznejg svog kao sebe samog i ljubi gospoda boga iznad svega drugog.
Probaj da pokusas sa nekim da ti tumaci bibliju opasno je sam to citati.

#82 theDuke

theDuke
  • Members
  • 365 posts

Posted 30 December 2007 - 21:12

Da li je ljudsko bice poligamno? Ako jeste (ja mislim da jeste po svojoj prirodi) onda nema smisla pricati o nekakvom grehu i prevari,onda treba samo pricati o postenju i nepostenju u musko-zenskim odnosima. Svakako da je prevara bracnog druga nesto neposteno i lose ali ako vec svi mi imamo takve porive onda se postavlja pitanje treba li brak kao institucija uopste postojati ili je doslo vreme da ga na nasem evolutivnom putu odbacimo i tretiramo kao nesto prevazidjeno? U ovom vremenu ne mogu vise nista nikome verovati,ostaje mi da eksperimentisem na sebi i svojim emocijama...Da odbacim sve programe koje sam pokupio tokom zivota (patrijahalno vaspitanje,uticaj religije,uticaj drustva) i da izadjem napolje da vidim sta cu spoznati...Plasim se odgovora koji naslucujem: Da ljubav prema drugim ljudima ne postoji vec samo ljubav prema samima sebi. Da je svako od nas sam na svetu... Kada ovo spoznamo kao neopozivu istinu,tek onda nam se otvaraju vrata da mozemo voleti druge ljude...
U pravu je Mioba kada kaze da sfingeri ne cine nista lose prema drugim ljudima,jednostavno oni nikoga ne ugrozavaju svojim "aktivnostima" osim svog uticaja na drustvo (ili propagande) za koji nismo sigurni da li je los ili ne. Ko bi uopste bio taj koji moze to da kaze? Ne postoji univerzalna istina,nema nikoga ko ce reci sta je dobro a sta ne...Crkva je za mene definitivno izgubila kredibilitet da odgovori na takva pitanja a sto se tice nekih individualaca - duhovnjaka,od njih svako ima svoju pricu i svoje vidjenje stvari...


Porazno, ali istinito. Bojim se da su swingeri mnogo blizi odgovorima na pitanja koja su se ovde postavila, ali da se vecini ti odgovori uopste ne bi dopali. A onda je lakse drvlje i kamenje, nego pogled u sebe i gde smo tu mi.

#83 Igor_Swe

Igor_Swe
  • Members
  • 123 posts

Posted 30 December 2007 - 21:32

@ Mirmix

Predpostavljam da sfingeri o sebi misle da su slobodna bica,slobodna od ljubomore i posesivnosti i da na nas ostale gledaju kao na robove svojih strahova koji nisu u stanju da se uzdignu iznad njih i da uzivaju u zivotu kako oni to rade. Kazem "predpostavljam" jer nisam imao prilike da razgovaram sa nekim od njih,bas bi voleo da mu postavim neka pitanjca.


I ja isto mislim odnosno imao sam prilike da gledam "swingere uzivo", kako sire svoju filozofiju mislm na verbalni deo.Bilo je nekoliko parova kao gosti u TV emisiji davnih dana pa sam ih pazljivo slusao. Malko stariji ce se verovatno setiti i slucaja cini mi se vaspitacice koja je dobila otkaz kada se saznalo da je "swingerka" mislim da je to bilo u Beogradu ili okolini. Ja nisam bio za takav vid proganjanja tada a ni sada.

#84 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 30 December 2007 - 22:08

Ja nisam bio za takav vid proganjanja tada a ni sada.


nego za kakav? :rolleyes:

#85 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 30 December 2007 - 22:22

@ Mioba

Drugar pa ti kazes da sam ga ja...

mioba je devojčica

Attached File  sei.jpg   14.57KB   35 downloads

šta još želiš da ti nacrtam?

#86 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 31 December 2007 - 00:23

Probaj da pokusas sa nekim da ti tumaci bibliju opasno je sam to citati.


A cega si ti, ochito, nepobitan dokaz. :rolleyes:

#87 Igor_Swe

Igor_Swe
  • Members
  • 123 posts

Posted 31 December 2007 - 01:19

@ nickie

nego za kakav?


U pravu si greska u koracima, nisam se odrazio dobro. :huh:

@ Mioba

cao dechache zenski :rolleyes:

@leonina

Izvini iz kog si ti filma "ispala". I ako to vec tvrdis pitaj nekog svestenika da ti protumaci stav crkve prema swingerima a i termine koji se koriste. Usto tako priupitaj ga i o "mrznji" koje je biblija puna.

Edited by Igor_Swe, 31 December 2007 - 01:24.


#88 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 31 December 2007 - 01:23

@ Mioba

cao dechache zenski :rolleyes:

jel to neka biblijska šala? :huh:
ne, ja sam ženska devojčica, jel te ta pomisao uznemirava?



edit,

@leonina

Izvini iz kog si ti filma "ispala". I ako to vec tvrdis pitaj nekog svestenika da ti protumaci stav crkve prema swingerima a i termine koji se koriste. Usto tako priupitaj ga i o "mrznji" koje je biblija puna.


ako sveštenik tako kaže, onda nema smisla sporiti se dalje :)

Edited by Mioba, 31 December 2007 - 01:30.


#89 Igor_Swe

Igor_Swe
  • Members
  • 123 posts

Posted 31 December 2007 - 02:01

@mirmix

Da li je ljudsko bice poligamno? Ako jeste (ja mislim da jeste po svojoj prirodi) onda nema smisla pricati o nekakvom grehu i prevari,onda treba samo pricati o postenju i nepostenju u musko-zenskim odnosima.


Da li je ljudsko bice, mesozder ? Mislim da pitanje nije na mestu. Deliti nas na poligamne, ovakve ili onakve cine upravo oni koji nisu u stanju da pomire nagone i emocije unutar sebe samih. Ovako upravo i pocinju da pricu "swingeri", ali druze nije to nista novo jos je Frojd govorio nagoni su izuzetno jaki, i da ne savetuje cak naprotiv i izuzetno moralnim atesitima da provode duze vreme usamljenji sa cak i najblizom porodicom. Jer nagoni za parenje(produzenje vrste) su izuzetno jaki.

Oni koji su u stanju da "osveste" te nagone, dalje u zivotu nece imati "swingerskih" poriva ili bilo kakvih vecih seksualnih apetitan, naravno pod uslovom da su u isto vreme i moralni ljudi ako ne i vernici.


vakako da je prevara bracnog druga nesto neposteno i lose ali ako vec svi mi imamo takve porive onda se postavlja pitanje treba li brak kao institucija uopste postojati ili je doslo vreme da ga na nasem evolutivnom putu odbacimo i tretiramo kao nesto prevazidjeno?


Po meni opet postavljas pogresno pitanje. Pitanje je koliko si ti u stvari osvestio svoje nagone? Koliko si radio na sebi i na svom duhonom bicu, a koliko se predajes ljubavi tela. I recimo poslednje koliko je tvoja ljubav prema partnerki iskrena ljubav prema njenom i tvome celom bicu.

Nemoj me pogresno razumeti ja se slazem sa tvojim dozivljajem, ja samo mislim da ti na pogresan nacin tumacis ,nagone iu da im prepisujes svojstva koja oni ustvari nemaju i usled toga izvodis neistinite zakljucke. Pitanje koje bi svi mi trebali postaviti nama samima su ta koja sam nabrojao gore i mnoga druga ali uglavnom duhovne prirode inace ce telo prevladati.

.Da odbacim sve programe koje sam pokupio tokom zivota (patrijahalno vaspitanje,uticaj religije,uticaj drustva) i da izadjem napolje da vidim sta cu spoznati...Plasim se odgovora koji naslucujem: Da ljubav prema drugim ljudima ne postoji vec samo ljubav prema samima sebi. Da je svako od nas sam na svetu... Kada ovo spoznamo kao neopozivu istinu,tek onda nam se otvaraju vrata da mozemo voleti druge ljude...
U pravu je Mioba kada kaze da sfingeri ne cine nista lose prema drugim ljudima,jednostavno oni nikoga ne ugrozavaju svojim "aktivnostima" osim svog uticaja na drustvo (ili propagande) za koji nismo sigurni da li je los ili ne. Ko bi uopste bio taj koji moze to da kaze? Ne postoji univerzalna istina,nema nikoga ko ce reci sta je dobro a sta ne...Crkva je za mene definitivno izgubila kredibilitet da odgovori na takva pitanja a sto se tice nekih individualaca - duhovnjaka,od njih svako ima svoju pricu i svoje vidjenje stvari...


Ovde si na momente pesiomistican na momente si relativista.Kaze se da je "istina" samo jedna kaze se i da nema one unirvezalne istine ali se isto tako kaze i da smo svi mi ljudi slicni. Osmeh je lako prepoznatljiv na svim jezicima sveta, kao sto je i ljubav, paznja i sva ona pozitivna osecanja koja prelaze sve jezicke barijere. Zar upravo tada u tom trenutku ne postoji i ta "univerzalna" istina. Zar sunce ne sija i na lopove i na postene,zar ptice ne pevaju svim ljudima. Moral i etika su univerzalni za ceo svet, i svi vrlo dobro znamo sta je to dobro a sta lose. Pitanje je da li to odgovara nasem egu u tom trenutku, da postupimo onako kako znamo da je ispravno. Samo to je pitanje i nista vise koliko smo uspeli da ukrotimo same sebe, da li ja koristio religijski, psiholoski, ili filozofske termine sve je jedno. Vazno je da se nesto radi na duhovnom planu nazivali to:individuacijom, obozenjem ili na vec neki drugi nacin potuno je nebitno.

Crkva je izgubila kredibilitet kazes za tebe, ok ako tako kazes. Smem li te pitati da li je i religija ili neki sveti otac i biblija isto izgubila kredibilitet kod tebe. Ili samo crkva kao institucija. Nemoj da upadnes u zamku zita i kukolja, to je jedna od laksih lekcija u zivotu najlakse je biti iskljuciv i donositi prebrzo zakljucke.

#90 slepa_koka

slepa_koka
  • Members
  • 669 posts

Posted 31 December 2007 - 02:05

...Crkva je izgubila kredibilitet kazes za tebe, ok ako tako kazes. Smem li te pitati da li je i religija ili neki sveti otac i biblija isto izgubila kredibilitet kod tebe. Ili samo crkva kao institucija. Nemoj da upadnes u zamku zita i kukolja, to je jedna od laksih lekcija u zivotu najlakse je biti iskljuciv i donositi prebrzo zakljucke.

Koju crkvu zastupas?
Da znam koju bibliju da otvorim i da li da je tumacim ili da je shvatam kao sto je napisano.