Jump to content


Photo

Swingeri


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
163 replies to this topic

#16 Igor_Swe

Igor_Swe
  • Members
  • 123 posts

Posted 28 December 2007 - 17:07

@ Mirmix
Sjajan post, nema ste sta dodati ni oduzeti. Medjutim sa filozofske tacke gledista se ne mogu sloziti.

Mislim da su Swingeri ipak bolje resenje od navodno "normalnih" koji varaju svoje supruznike kada god im se ukaze sansa,bar su dovoljno iskreni i posteni da jasno i glasno kazu da zele da budu sa nekim drugim


Nije ovo klasicna situacija pa da biramo koje od ta dva zla je manja, Cak naprotiv ukoliko vec to i radimo "swingeri" su po meni "gori" zato sto javno propagiraju seks a ne ljubav i cak podstricu druge na blud. Dok ovi pojedinci imaju velike sanse da se pokaju i prestanu sa varanjem jer oni nose u sebi skrivenu grizu savesti, koju su swingeri javno nazivaju "seksualnom slobodom".

P.S. Ne mogu sam sebi da se nacudim ali glasam za ove koji lazu i varaju! Swingeri stop!

#17 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 28 December 2007 - 18:24

Sta znam,ni sam nisam nacisto sa tim...Mozda je u sustini jednako...Kada govorimo o grizi savesti nisam siguran koliko je taj pojam lazno-moralan jer covek moze jednom prevariti i posle toga imati grizu savesti ali ako to uradi ponovo to znaci da prava griza savesti i ne postoji,onda je takva griza savesti samo izmisljotina podsvesti da bi se sakrila zalosna istina da morala nema i put u samosazaljenje.Ogromna vecina ljudi u celoj prici ne vidi resenje. Najvise sto ljudi vide su dve opcije: 1- Varati svog partnera i ziveti sa izvesnom kolicinom grize savesti ali bar biti posten prema samom sebi (i ja sam ziva dusa) 2- Ne varati partnera i mirno spavati usled osecaja moralne cistote ali potiskivati takve impulse u sebi i samim tim varati samog sebe (ne ziveti svoju pravu prirodu)...Mislim da ne valja ni prva ni druga opcija,bice da postoji treca za koju u realnom zivotu nemam primer...Bio bi to neki nivo svesti kod ljudi gde bi svi prevazisli posesivnost,gde bi ulazili u odnose iskljucivo iz ljubavi a ne iz raznoraznih egoisticnih poriva ili potrebe da lece svoje frustracije ili ispune neke praznine u svojim zivotima. Neka ljudska zajednica buducnosti gde ce svako biti ostvarena individua...(Ovo idealista progovara iz mene)...

Edited by Mimix, 28 December 2007 - 19:23.


#18 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 28 December 2007 - 22:41

to prevazilazenje ljubomore i opsesivnosti, ko sto Mimix rece, su kljucne stvari, kao i moja licna dva uslova za uspesnu vezu, a zapravo prelaz u pravu, zrelu ljubav... ako je osoba ljubomorna u vezi, znaci samo jedno: neme poverenja u svog partnera.... ako je osoba opsesivna u vezi, znaci da je nezrela.... sto skupa znachi: sta che mi takav muskarac

swingeri su izuzetno open minded, samo dve reci [open minded] koje vrlo dobro opisuju moj izbor partnera

#19 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 28 December 2007 - 22:43

swingeri su izuzetno open minded, samo dve reci [open minded] koje vrlo dobro opisuju moj izbor partnera


E, laknu mi. :rolleyes:

#20 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 28 December 2007 - 22:46

?

#21 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 28 December 2007 - 22:55

?


Tj. već sam se bio zabrinuo da to nije tvoj izbor partnera, pa mi laknu kad sam čuo da jeste. :rolleyes:

#22 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 28 December 2007 - 22:58

pa vidis, totalno je nezrelo od tebe da se toliko vezes za neciji forumski lik i delo da se zabrinjavas a onda da ti laknu takve izjave :rolleyes:

#23 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 28 December 2007 - 23:20

pa vidis, totalno je nezrelo od tebe da se toliko vezes za neciji forumski lik i delo da se zabrinjavas a onda da ti laknu takve izjave :huh:



Aha, al' šta ću kad sam takav? :rolleyes:

#24 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 28 December 2007 - 23:25

Aha, al' šta ću kad sam takav? :rolleyes:


Jedan moj drugar reche da ovo treba izbechi sa motkom ako moze, postoji i pridev al ne stoji uz moje godine koje mi je dao Kastor

#25 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 28 December 2007 - 23:32

Jedan moj drugar reche da ovo treba izbechi sa motkom ako moze, postoji i pridev al ne stoji uz moje godine koje mi je dao Kastor


Tutanj, more, sFingeru nijedan. :rolleyes:

#26 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 28 December 2007 - 23:33

pa osoba koja kaze "sta chu kad sam takav/takva" sama sebi govori da nije spremna za promene, bilo zarad svog partnera ili nekog drugog do koga joj je stalo

#27 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 28 December 2007 - 23:36

Ma ne sve sam spreman da se spasim opasnosti partnera koji objavljuje na doboš svoj izbor. :rolleyes:

#28 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 28 December 2007 - 23:45

hoches da kazes da se plasis partnera koji zna hoche i to ti direktno kaze? odbijam da poverujem da ti si toliko emotivno shvatio moju javnu izjavu o izboru

#29 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 28 December 2007 - 23:51

hoches da kazes da se plasis partnera koji zna hoche i to ti direktno kaze? odbijam da poverujem da ti si toliko emotivno shvatio moju javnu izjavu o izboru


Itekako se "plašim (nepoznatog) partnera" koji mi to direktno kaže. :rolleyes:

#30 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 28 December 2007 - 23:53

daklem, plasis se MENE :huh: au sunce ti... paz mozda ti iskocim iz monitora i chapim te :rolleyes: