Jump to content


Photo

THIS IS MY AMERICA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
110 replies to this topic

#91 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 29 October 2002 - 09:29

2 aenima,
Tolika jurnjava za smislom i nista. Ima na francuskom jedna sentenca "langue de bois" pitaj tvoju drugaricu da ti prenese znacenje...

Ja mogu da budem bolji ili gori samo u sopstvenim ocima, to je bar jasno. Posto je svrha vasih poruka da napravite foru na neciji racun, a nikako da polemisete, dobrovoljno sam se javio kako bi svrha bila sto pre ispunjena. To je bio gest dobre volje koga ti ocigledno nisi procenila na pravi nacin. No nada umire poslednja: next time. :wink:

I imam jedan ozbiljan predlog. Ubuduce da se naznaci na pocetku da je neka prica zahebancija kako se ja, limitirani retard ne bi primio da je nesto ozbiljno.:grin:

2 peta dimenzija,
pored tvojih pretnji, u okviru programa opstenarodne odbrane i drustvene samozastite (iliti nista nas ne sme iznenaditi) da ces objavljivati sadrzaje privatnih poruka onih koji su ti se zamerili, uveravam te da ja, iako sam na putu zameranja nikada necu objaviti tvoje privatne podatke cak i u slucaju da izdas taj izgledan bestseler. Imam i za tebe jednu konstruktivnu trol misao: pored Olivera Mlakara kao znamenitog junaka knjige trebalo bi razmisliti ko ce da bude Milka Babovic... Imam nekih ideja:grin:

Niko ozbiljan nece da preti necim ukoliko nije spreman i da to uradi. Ako je pak u pitanju blef, oni koji to rade se nazivaju (eto i tebi nagradnog pitanja) F...R...I. :wink:

Odoh ja sada sa vase virtuelne livade u real world. Ostavljam vas uz zelju za dobar provod sa Kinikom. Svakom prema potrebama. Devojke, jako mi je bilo prijatno sa vama. :grin:

[ Izmena poruke: YC na dan 2002-10-29 10:18 ]

#92 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 29 October 2002 - 10:56

Al' si ti na kraj srca, YC .
Bas si izdramio (ili sam se i ja upecao u neku meni nejasnu zahebanciju ? ) .

A jel' stvarno istina da je Peta dimenzija (sjajno) pretila objavljivanjem PP-a ?

Ako jeste, ja je molim da objavi moj PP odgovor na pitanje "Lun, tko si ti ? " . Oduvek mi je bilo zao sto ga nisam poslao javno, zbog svih ostalih koji su zainteresovani. :grin:

#93 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 29 October 2002 - 12:09

Nema nikakve drame. Nisam na kraj srca, a nisam ni na pocetku.:grin:

Malo smo polemisali sa damama, nisam se nasao na istoj talasnoj duzini i potrebama :wink: pa se na kraju prijateljski rastao. Uz pozdrav i lepe zelje. To je sve !

[ Izmena poruke: YC na dan 2002-10-29 12:11 ]

#94 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 29 October 2002 - 13:42

Da mislimo isto polemike ne bi bilo….. But i give up !

#95 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 31 October 2002 - 19:09

Gde smo stali?
Moram ovde da kazem da bih i privatno tri nesudjena ucesnika 5th-ovog&Mlakarovog kviza zelela da pitam isto jer me te teme zanimaju, kao i njihovi odgovori. Indyja molim da se ne ljuti, jer je ceo kontekst za mene bio izvan 'opasnih veza'.

Da je posao pravog anarhiste vrlo riskantan i tezak, svakome je jasno. Evo kako sam dosla do nekih novih pitanja&saznanja, (ne)udobno zavaljena u citaonu brzog voza (knjiga je stigla dva dana ranije, brzom postom iz Beograda):

"Najslavniji medju Diogenima bio je Diogen iz Sinope. Ziveo je u 4. veku pre Hrista. Enciklopedije i leksikoni beleze da je bio najznacajniji predstavnik tzv. kinicke skole. Zalagao se za povratak prirodnom stanju, poricao je svaku kulturu. Ziveo je kao beskucnik, spavao u buretu i bio ravnodusan prema bogatstvu, slavi, casti, porodici, politici, religiji, dakle svemu sto je neprirodno.
O njemu su ostale mnoge anegdote. U jednoj se pominje susret sa Aleksandrom Makedonskim koji mu je obecao ispunjenje svake zelje. Medjutim, u casu susreta, Diogen je zamolio slavnog cara da se pomakne malo u stranu - jer mu stvara senku..."

(Dragan Velikic, 'Astragan')

...and we have a winner!:smile:

#96 my5thnickname

my5thnickname
  • Members
  • 397 posts

Posted 01 November 2002 - 00:26

A Bole iz bureta ?

/ iz hiljadu zasto /

#97 Nenad M.

Nenad M.
  • Members
  • 333 posts

Posted 01 November 2002 - 00:26

To Indy:

Kad me pitas, da ti pravo recem.
...


Osobine koje kod Comskog cenis rezultat su slicnosti u tebi prisutnim ili zeljama tezucim?

Ako je ovo prvo, onda je i Indy redak, a mozda jos po koji smrtnik na ovome svetu, te mozda sledi da 'struja saglasnosti' i nije tako jaka i tok joj nepromenljiv, zar ne?

Ako je ovo drugo, onda je zasigurno i Indy jedan od mnogih intelektualaca utopljen u 'more konzumerizma' koji zavideci velicaju svoje iskacuce kolege znajuci da u praksi od toga sem novca i slave nema nista. Zar ne, opet?

...

Licno, mislim da pripadam onoj grupi ljudi kojima se svetlo opisuje tamom, a tama svetlom. Drugim recima, kojima nista nije jasno.
:wink:

#98 Nenad M.

Nenad M.
  • Members
  • 333 posts

Posted 01 November 2002 - 00:36

Osim te cinjenice.

#99 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 November 2002 - 01:45

2 YC (post od 26.10)
........
Hteo bi, ako mi dozvolis, da ti kao "perspektivnom naucnom kadru", mladom i sa BU, zadam jedno pitanje:

Ako ja napisem deset redova o liku iz stripa !!!, porucniku Bluberiju, koga u ranu zoru, vojnici generala Santa Ana streljaju uz marijacije koji sviraju "Mesecinu" - zasto bi ja, po tebi [/i]"trebao da se lecim"?[/i]
Mogu ja da ti napisem crticu o "Gay" vencanju dva pobratima, ergo, - dominantnog, muzjackog macho-Marka i "bijelog-djevojackog" deep throat-a, biseksualca Milosa, kome se sveti prevarena Vila-Ravijojla! Ili, na primer ovako: zene iz Bgd. feministickog centra za planiranje porodice i zensko prosvecivanje, godinama obilaze jednu zatucanu nesretnicu, pokusavajuci da je ubede da ne radja toliku decu, sto nju nije sprecilo da rodi deveto dete Juki Bogdaniju iz Prizrena. So what??
Uh, - "perspektivni naucni kadar", mlad, i sa BU!
Sto rece jedan lik sa foruma: "Joooj, zemljo Srbijo - otvori se!".
Tebe, kao ne interesuje "srbadzijstvo", "to ti je nezanimljivo", no zato glatko preporucujes "lecenje". Ccccc! Malo filozofiranja / teorije:
Ovde je rec o tvojoj (i ne samo tvojoj) samoidentifikaciji.
Mislim, od etniciteta se ne mozemo osloboditi, to je na nivou podsvesnog, na nivou tela. Medjutim, ako pokusamo da se samoutvrdimo u toj zoni, - to je strasno, zato sto orijentacija iskljucivo na etnicki, nacionalni identitet - to je smrt za "Ja" (Kinika). Ostaje samo "Mi", a "Ono" se pretvara u nesto bezlicno, komunalno.
Svaki identitet je, u stvari, odlican alibi: "Mi (ovi & oni) imamo izvanrednu kulturu, koja je dala doprinos svetskoj kulturi". Ja (ovaj & onaj) sam uz tu kulturu, i neka nikad, nista nisam procitao, i nista ne znam, - ja sam svojstven toj kulturi. A s druge strane, identitet uvek daje odgovore, stavljajuci zabrane na pitanja, - zato uvek znam, kako ziveti, kako razmisljati, postoji tradicija predaka, i to je dovoljno.
Etnizacija nacionalnog - to je nesto strasno. Zato sto ljudi sebi dozvoljavaju da utvrdjuju ko sam "Ja" (Kinik). Ako oni znaju ko je istinski (ovaj & onaj), kazu: "...onda treba da zivi ovako, misli onako - itd." Oni su umesto mene (Kinika) resili, to su vec uradili. To je (za mene) veoma neprijatna situacija.
Zasto bih Ja bio "bolesan", ako nekome pod lice poturim ogledalce i ono mu kaze da je ..."najlepsi"? Sto rece neko: u ovoj zemlji su stvarnost i zivot bedni, samo su proslost i smrt "velicanstveni"!

Mann Th. Jest da si ga dovukao iz drugog topica, i jest da sam ga ja ponudio kao primer tebi, jer sam znao zasto.
Razmisljanja jednog apolitika. Zbornik "Betrachtungen eines Unpolitischen" (rani clanci iz 1918. Clanak "Burzoaznost":wink:. Th. Mann citira velicanstvenog Vagnera koji je rekao da je "politicki covek odvratan". - btw. (uz ciju muziku, iz helikopterskih zvucnika, "Vazdusna konjica" ludog pukovnika iz "Apokalipse" prasi selo "zutaca":wink:.
Razmisljanje moje malenkosti:
Ovakav stav o "odvratnosti politike" je samo beskonacno citiranje srednjovekovnog skolastika Sv.Tome Akvinskog, - "Crkva je od Boga, a Drzava - od Djavola". Ali, tu misao ko sve nije zlorabio u svoju korist. I pravoslavci, i katolici, i levicari, i desnicari, i neo-levicari, antimondijalisti, antiglobalisti ... pa i srbadzije. (npr. "Politika je q-va". Jako pozeljna, ali posle svega, ipak q--va) No, vratimo se Th. Mannu. Citat:
"Da li bi ikada Englez, Francuz, Italijan i cak Rus mogao da izrazi ovako nesto?"
Pa sam sebi odgovara: ne. Pa onda slede logicna zakljucivanja o "dubokim" i "plitkim" narodima. Prve odlikuje apoliticnost, druge - potpuna posvecenost politici. Citat:
Postoje u najvisem stepenu 'politicki' narodi, koji uopste nisu u stanju da izadju iz stanja politickog uzbudjenja i koji, bez obzira na to, usled potpunog nedostatka sposobnosti za drzavotvornost i ovladjivanje politikom, nikada i nista na zemlji nisu postigli i nista nece postici. Nazvacu Poljake i Irce"[i/] Da dodamo i Srbe? - pitam ja.
I jos jedno pitanje: nazovi mi srpski pandan rada "Nemacka i Nemci" iliti - Deutschland un die Deutschen? Evo mog apsolutnog favorita - Radomir Konstantinovic, "Filosofija palanke".
Obavezna lektira? Obaveznu lektiru sam sebi odredjujem. Clan 7. Povelje OUN? Koliko u OUN ima dokumenata gde se govori o nama?

>>Cela rasprava je i pocela tako da je nas nekoliko ustvrdilo da se sve zasniva na sili...<<
Upravo akcentiranje "sile" meni je bilo simptomaticno.
Ja sam, na primer, siguran da se sve zasniva na - fotosintezi, mozda i pojavama elektro-magnetizma. Nema fotosinteze, nema elektromagnetnog polja - nema zivota.
Citat Marfijevih pravila: [i]svi aparati su pojacala!
- i proteze, dodao bih. Sve sto je covek ikada pravio - bilo je pravljenje neke vrste proteza (obuca, odelo, naocari, kisobran ...) ili pojacala (sekira-motorka, poluga-dizalica, camac-space shuttle, tocak-auto, rog-telefon, kamen-A bomb ...) Pa zasto bi neko bice citavo svoje postojanje posvetilo "nelegitimnoj sili"? Znam, znam, ti govoris o nekim aspektima Sile. Ali, utesi se. I nad (srbadzijama) / silama postoji Sila. Jednog dana ce i USA proci kao Imperum Romanum. Mozda, jednog dana. To ce se dogoditi kao rezultat civilizacijskih procesa. A ne srbadzijskog stiskanja pomodrelih pesnica. Tako da nam ne preostaje nista drugo vec da prihvatiomo realnost.

citat:
>>I mani se te price o srbovanju, meni bar nikada to nije bilo zanimljivo.<<
Javno ne, ali u potaji "plavi koncic" viri.

citat:
>>Ali sam mnogo sklon da mislim svojom glavom...<<
Izvini, sumnjam. Jako.

#100 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 02 November 2002 - 09:33

Ti Kinik imas dva problema.

Jedan je stalne prirode - ocigledno bi trebao da se lecis. Nazalost nisam po struci psihijatar te od pomoci nema nista.

Drugi je trenutan i zbog njega je svaka polemika sa tobom nemoguca. Zato sto ti citas ono sto bi voleo da pise, ono sto tvoj bolesni mozak projektuje a ne ono sto je stvarno napisano.

Razmisljao sam se da li i ovo da napisem. Ipak da znas da ne trosis vise vreme na pisanje, nemam nameru da ti odgovoram. Tako smo bar resili drugi problem, bilo je nekih koji su izrazavali slaganje sa tvojim tripovima, sa njima Kinik......

Nadji neku drugu zrtvu. I obavezno poseti lekara.

[ Izmena poruke: YC na dan 2002-11-02 09:49 ]

#101 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 02 November 2002 - 12:00

Nenad M:
Licno, mislim da pripadam onoj grupi ljudi kojima se svetlo opisuje tamom, a tama svetlom. Drugim recima, kojima nista nije jasno.
----------------------------------------
Tako lepo receno.
Evo i moje omiljene:
"Put out the lights, we shall see better".

#102 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 02 November 2002 - 14:11

Nenad M.:
Osobine koje kod Comskog cenis rezultat su slicnosti u tebi prisutnim ili zeljama tezucim?

Ako je ovo prvo, onda je i Indy redak, a mozda jos po koji smrtnik na ovome svetu, te mozda sledi da 'struja saglasnosti' i nije tako jaka i tok joj nepromenljiv, zar ne?

Ako je ovo drugo, onda je zasigurno i Indy jedan od mnogih intelektualaca utopljen u 'more konzumerizma' koji zavideci velicaju svoje iskacuce kolege znajuci da u praksi od toga sem novca i slave nema nista. Zar ne, opet?

Licno, mislim da pripadam onoj grupi ljudi kojima se svetlo opisuje tamom, a tama svetlom. Drugim recima, kojima nista nije jasno.

Koliko sam uspeo da razumem gornju poruku, ona aludira na nekakvu crno/belu podelu izmedju "istinskih boraca" i "foliranata"? Ako je tako, onda mogu jedino da kazem da, osim crno-bele fotografije (uostalom, trebalo bi je zvati monohromatska) nikad nisam nista crno-belo voleo (izvinite Partizanovci).

Sta je u meni prisutno ili cemu ja tezim, da li ima velike razlike izmedju toga? Mnogo sta sto danas jeste prisutno, nekada je bilo samo san. Ili, cak ni to. Mnogo onog cemu sam nekad tezio pokazalo se kao zaludno, pa cak i glupavo. Licnost je u konstantnoj promeni, ne skup zamrznutih karakteristika. Jedino je promena stalna.

Kod mene ima mesta za mnogo toga. Kako bese ona lepa pesmica od grupe Buldozer:

U mom odijelu ima mjesta
Ima mjesta za sve
Za sve te sitne, male uši
Zivotinjice drage.


Ima mesta i za Chomsky-ja i Bowie-ja npr (attn aenima). Veza uopste nije daleka: nedavno je Chomsky radio zajednicki projekt sa meni najdrazim umetnikom Eno-om (BBC: Noam Chomsky teams up with Brian Eno for musical project). Dakle, samo je JEDAN "degree of separation" izmedju flanelske kosulje na kockice i thin white Duke-a!

:smile:

#103 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 November 2002 - 14:24

2 YC
........
"Lekari" tvog tipa su mi jako dobro poznati. Oni bi odmah da "izoluju", "lece"!

Vidim, ti iz mojih postova nisi "citao ono sto bi voleo da pise, ono sto tvoj bolesni mozak projektuje a ne sto stvarni pise"?
Ako je i od "mladog, perspektivnog naucnog kadra" - previse je.

Polemika izmedju nas je nemoguca, jer si tanak sa "tripovima".

Jedno pitanje: kako si uspeo da pogodis da si zrtva?

..................
P.S. Necu vise da te kinjim.

#104 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 02 November 2002 - 22:08

Indy,
volim da verujem da su Eno i Chomsky nasli zajednicku interesnu sferu oko lingvisticko-ritmickih egzibicija, ne toliko politickih ideja; neke smernice se mogu videti i u "Zaobilaznim strategijama", sigurno si citao (prir. G. Vejvoda, osamdeset i neke).

Vredelo bi Thin White Duke-a pitati- Chomsky, yes or no? Os se kladis u burek kod Trajkovica:grin:

#105 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 03 November 2002 - 02:29

aenima:
Vredelo bi Thin White Duke-a pitati- Chomsky, yes or no? Os se kladis u burek kod Trajkovica

Na burek te vodim i bez obzira na Chomija i Davida. Inace ovaj zadnji, tj Iggy Pop njegov drugar, rekli su ponesto o svom stavu:

...
I stumble into town just like a sacred cow
Visions of swastikas in my head
Plans for everyone
It's in the whites of my eyes
My little China Girl
You shouldn't mess with me
I'll ruin everything you are
I'll give you television
I'll give you eyes of blue
I'll give you men who want to rule the world
...