Jump to content

Photo

THIS IS MY AMERICA

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
110 replies to this topic

#31 Nenad M.

Nenad M.
  • Members
  • 333 posts

Posted 20 October 2002 - 15:26

To Jovana:

Zato je NC ma kako bio usamljen i osporavan jedno svetlo u mraku koji se sve vise nadvija nad nama.

:grin: Molim Vas Jovana, Vi mora da se salite.

[ Izmena poruke: Nenad M. na dan 2002-10-20 16:26 ]

#32 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 20 October 2002 - 15:46

Ne gospodine Nenade ja se ne salim bez obzira koliko se Vi smejali i ironisali.

Americka politika generalno, a posebno ona koja se vodi od 11 septembra je nesto vrlo opasno i po ljudske slobode, i po covecanstvo uopste. Imamo jednog globalnog i neprikosnovenog policajca koji ce a tout prix da ostvaruje svoje ciljeve.

I od tada svet vise nije isti, mnogi sa razlogom smatraju da se radi o pocetku necega sto moze da unisti covecanstvo.

I ne bih nikako volela da neki fanatik, kao direktna posledica takve politike, a spreman da umre za stvar, baci biolosku ili bilo koju bombu na Paris, London, NYC itd.

A posto zivite u Francuskoj setite se kraja osamdesetih kada ste razmisljali da li ce da pukne bomba u metrou, Printemps-u ili cak i samoj prefekturi u Parizu. Ili ce neko da otme airbus 320 sa 500 putnika i da ga obrusi na Pariz.

A kao rezultat te opravdane psihoze, ogranicavaju se ljudska prava i vode ratovi nebi li se uposlila vojna industrija.

Pravo da Vam kazem meni to nikako nije smesno.

[ Izmena poruke: Jovana na dan 2002-10-20 16:46 ]

#33 Nenad M.

Nenad M.
  • Members
  • 333 posts

Posted 20 October 2002 - 16:13

To Jovana:

Nisam se smejao onome sto ste napisali da jesam, vec Vasoj konstataciji citiranoj u mojoj prethodnoj poruci. Ako je ponovo procitate, verujem da cete lako uvideti njenu preteranost.

#34 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 20 October 2002 - 19:37

Ja nalazim nesto u stavovima Chomskog, pored toga da ne bude zabune politicki sam blizi levici. :grin: Ako je za vas levicarenje pezorativni naziv, odmah da znate da me necete dotaci time. :wink:

Neobicno mi se dopalo ovih par tekstova koje je Indy napisao, retko ubedljivo, iskreno i argumentovano. Muk koji nastao posle njih dovoljno govori o argumentima druge strane.

Danasnji stepen postovanja ljudskih prava u najrazvijenijim zemljama je rezultat dugogodisnje borbe. To nije dovoljno, taj dostignuti stepen treba svakodnevno braniti. Ono sto je zanimljivo kod ovih nekoliko najjacih privreda sa Amerikom na celu, je da se njihove spoljne politike ne zasnivaju na onim principima na kojima ta drustva pocivaju. U spoljnoj politici vaze neka druga pravila zasnovana pre svega na strateskim interesima koji se svode na ekonomske. Kada naftna kompanija Total Fina posalje 200 legionara na svrgnu nekog africkog diktatora tako sto ce da zauzmu tv, radio i palatu, a u ime demokratije naravno da necemo poverovati u to. Pogotovo ako Total Fina ima koncesiju na naftna polja bas u toj drzavi gde su ljudska prava naprasno ugrozena, a realno nikada ih nije ni bilo.

Posebno negativna uloga pripada medijima u najsirem smislu ovog termina. Pocev od propagandih servisa olicenih u CNN, BBC, SKY koji besomucno ispiraju mozak ljudima, preko komunikacijskih grupa tipa AOL TIME WARNER, VIVENDI UNIVERSAL, VIACOM, NEWS CORP koji stvaraju pozeljne sisteme vrednosti. Dodao bih pozeljne gradjane.

O multinacionalnim kompanijama i tome sta one rade na domacem a posebno na terenu treceg sveta ponesto se zna. Te akcije su obavijene tajnom ili se sprovode kroz druge humanitarne ili pucisticke aktivnosti.

Posto zivimo eru globalizacije tacno je ono sto kaze Nenad M, sto bi u francuskoj rekli rien a faire iliti there's nothing we can do, ali to ne umanjuje znacaj Chomskog i njegovih istomisljenika koji sa pozicije argumentovane kritike pokusaju da naprave te politike i svet boljim nego sto jesu. Drugo je pitanje koliko pojedinac, cak i te intelektualne snage i volje kao Chomski moze nesto da uradi protiv takve masine, ali ako nista onda bar ostaje kao neka vrsta svedocanstva o tome da je bilo i onih koji nisu mislili po ukusima koji nam se namecu.

[ Izmena poruke: YC na dan 2002-10-20 20:39 ]

#35 my5thnickname

my5thnickname
  • Members
  • 397 posts

Posted 20 October 2002 - 20:03

Deda Indy, sve sam procitala sta si ti napisao. Osim prevoda citata. I tih fakata.

Radije nego da o Chomskom ucite od sobom opijenog Kinika ili ljubicastim ananasom stounirane Lue, evo nekih fakata (koji se mogu proveriti) za one kojima bi takvi mogli biti interesantni (osim za Nenada M. koji je vec odlucio da je to beskorisno):

Sad sam sigurna da je Emilijana Sioranijana tvoja / duhovna / zena :razz:

Od kada je N.C. usao u modu?

Ti si deda Indy, vidjeno iz slepog ugla mog vidnog polja, fashion victim lanca ishrane Chomsky-burgerom, a da toga nisi ni svestan, ili pak imas neki procenat od prodaje njegovih knjiga. Ili neku drugu korist. / Sto bi bio razuman razlog za zastupanje. / Kako ? Pa ne pratis modu, i onda normalno ni ne znas sta je u modi :smile:
A moze biti i da si jedan od njegovih starih obozavalaca, iz vremena dok njegova fabrika jos nije proizvodila toliku gomilu kritizerskog teksta na pokretnoj traci. U tolikoj gomili kritike, nije tesko naci nesto sa cime se moze sloziti. Sve je vec upakovano i servirano, nema sta tu da se mislis, samo skidas i konzumiras.

Njegov kolega Moris Hol kaze za Chomskog: "kad mu posaljete 5 stranica kritike, on vam uzvrati sa 10, ko god da ste. On se ne bavi licnoscu, vec sustinom kriticizma." Chomsky je anarhist i nedoktrinarni liberalni socijalist

Ako mislis svojom glavom, nece ti biti potrebna glava Mistera Mnoa H.. I klopaces biftek umesto hamburgera. Rutavi bodljikavi ananas umesto glatkih gumenih bombona. A kad te neko gnjavi, umocis ga / ananas / malo u mastilo i stavis na glavu da te taj malo oladi.
Misliti glavom Mistera Mnoa H. je odraz intelektualne lenjosti i pasivnosti. Mister Mnoa nije nikakav vanserijski intelektualac, vec uhodana americka masina za generisanje tekstova koji mogu da se prodaju jednom odredjenom trzistu. Sa te trake uvek se na x-broj strana necijeg pisma moze skinuti teksta za da se napuni bar 2x-broj strana ripleja. Mozda se negde u davnoj magli iza toga i zadrzao nekakav simpaticni coveculjak N.Chomsky / ako mu je to uopste pravo ime ?/.

Sagovornica my5thnickname je trajno nezainteresovana/operisana od debatiranja za javnim politickim govornicama / na kojima bi nesumnjivo izgledala krajnje atraktivno i lepo/, pa cak i kad bi joj se za to jako puno ponudilo / minimum kao Chomskom :razz: / / za neko mediteransko ostrvce u vlasnistvu vec bi bila u iskusenju /. Vise joj se svidja da na tavanu sanjari o Maloj Zabi i da / po mogucstvu na rasprodajama / kupuje poneki / pretpostavljam originalni / piece proizveden u kucama japanskih modnih kreatora, koji je i dalje abnormalno skup, ali joj se svidja.

Prosla su vremena / nadam se ja / kada su se cice palile na smutljive kultne aseksualizovane intelektualce cije im je rastolmacivanje nedostupnima ili mistifikovanima odrzavao zbor jos smutljivijih i lenjivijih i kultnijih i aseksualizovanijih sledbenika. Stare nove forme vrle Trgovine. Ali nikako da svi -vec jednom- to pokapiraju.
Dobra adresa i jedan dobar i kvalitetan komad odece na meni cine da se osecam mnogo civilizovanije i zasticenije od tona chomsky-teksta-against-black-american-policeman-attacs.

[ moj glas iz off,a : Opet radis na kradji mog zivotnog vremena. :smile: ]

I za kraj mog danasnjeg izlaganja, citiracu jednu pjesmicu haiku formata, autorstvo se pripisuje jednom od nasih politicara, vreme nastanka se procenjuje negde u dobrim starim komunistickim vremenima dok pustim zeljama njegove super-ambiciozne supruz.cice jos nije bio izguran u sam vrh yu-politike :

vidi nebo
bog te jebo

#36 teknokrat

teknokrat
  • Members
  • 234 posts

Posted 20 October 2002 - 21:50

to my5thnickname:

Ja nisam i ne mogu biti fashion victim jer me prosto nije briga ni za kakav glupi fashion. Meni su trebali jebeni sati da pronadjem i prevedem one citate na koje ti prosu malo urina i ode dalje.

Da mi je Sioran "spiritualna zena" najbolje govori to koliko smo se nas dvoje "pronasli" na ovom forumu, ali, cak i tako, Sioran barem ozbiljno shvata ovu diskusiju, koliko god da je pritom nesnosna.

A ti ne moras da imas misljenje bas o svemu. Posebno ne da kritikujes filozofe zato sto nose ruzne dzempere ili piju "lose pivo". Pokazala si da nisi u stanju da se dohvatis pravih pitanja, da ne mozes dalje od napada ad hominem. Oh, izvini, ti si do te mere apsolvirala ta pitanja da neces da se snishodis. Pa sto se onda prtis medju one koji hoce?

Razumem da hoces da se igras sa tvojim dokonim konceptima, samo napred. Ne znam, samo, zasto se guras tamo gde sama kazes da ti nije mesto. Bez obzira sto ti mislis da bi tamo lepo izgledala. Ja mislim da bi izgledala vise nego smesno - taman kako te je Sioran opisala u onom njenom retkom istupu duhovitosti.

#37 teknokrat

teknokrat
  • Members
  • 234 posts

Posted 20 October 2002 - 22:04

Nenad M.:

Dobro Indy, sta Vam se kod Comskog toliko dopada?

Kad me pitas, da ti pravo recem. Doduse, valjda sam stogod vec i rekao, ali evo jos jedanred. I kratko. Dopada mi se jasnoca i nepotkupljivost njegovog uma. Ona se mozda najbolje ocitava u intervjuima, posebno onim koji su dati "ne bas naklonjenim" novinarima. Kada se zivi u akademskom svetu, jako lako je postati zrtvom, ne mode, vec lagodnosti. Tog imam prilike da vidim svakodnevno, kao i kako tuzno to izgleda kada se vanserijski intelekti utope u more konzumerizma, gde im nije mesto i gde izgledaju vise nego smesno.

Zasto je Chomsky redak? Ako na to vec nije odgovoreno, a jeste, zato sto je struja koja vuce nasuprot, tj. ka "saglasnosti" iliti nama znanoj moralno-politickoj podobnosti jednostavno "overwhelming", uzasno jaka. Ne moze bas tek bilo ko da joj se odupre.

O licemerstvu Chomskog necu trositi reci buduci da o njemu (licemerstvu) nista ne znam. O licemerstvu dvorskih mandarina koji pruzaju intelektualni paravan za bacanje kasetnih bombi i izgladnjivanje citavih nacija bi smo mogli nadugacko i nasiroko.

Interesantno mi je da u skoro svakoj struci postoji neki Chomsky. Obicno se radi o licnosti toliko vanserijskog kalibra, toliko ispred ostalih, da je prosto prirodno da ona bude izjurena iz krda.

I, na kraju, kod Chomskog mi se najvise dopada to sto je uvek na strani slabijeg. Kako retko u danasnje vreme kada "winner takes all".

Mislim da sam dosta rekao i da se ovde nehotice moja reakcija na neke neosnovane kriticizme polako pretvara u potpuno nezeljeni kult Chomskog, te odavde stafetu predajem nekom drugom.

#38 my5thnickname

my5thnickname
  • Members
  • 397 posts

Posted 20 October 2002 - 23:50

teknokrat:
Mislim da sam dosta rekao i da se ovde nehotice moja reakcija na neke neosnovane kriticizme polako pretvara u potpuno nezeljeni kult Chomskog, te odavde stafetu predajem nekom drugom.

Sioranijani, naprimer kad izadje iz popravnog doma.

#39 my5thnickname

my5thnickname
  • Members
  • 397 posts

Posted 21 October 2002 - 00:07

Da sam ti pri ruci, sad bi me gadjao kokosovim orasima :grin:
Pa bas mi je zao deda Indy sto imam misljenje o Chomskom koje ne odgovara tvojim ozbiljnim konceptima / cega ? / Zao mi je sto uopste imam misljenje.
Nisam-ti-obecala-vrt-ruza, pardon, nisam ti obecala da cu citati Chomskog, pa cak ni kroz citate u tvojim postovima. A ako nastavis da se razbacujes pominjanjem fekalija, prtenja etc necu vise citati cak ni tvoje postove. Odgovaracu na njih bez da sam ih uopste procitala. Intuitivno. Dohvatanje sa mnom po pravim pitanjima, this way ------>
Ne kritikujem ja filozofe* / gde to ?/ sto nose ruzne dzempere nego Onoga sto hoce da i svi ostali nose iste ruzne dzempere, ne bi li opet Neki Drugi prodao sto vise tih ruznih dzempera. Nosenje ruznih dzempera jednako udje u modu, kao i citanje Chomskog. Francuzima je lako, oni imaju toliko izbora, i neki od njih mogu sebi da priuste da se u jednom periodu svoga zivota /dok na chomage,u cekaju posao naprimer, ili dok studiraju / pale na Chomskog.

Ne guram se ja nego me ti / nakon moje jednostavne i precizne izjave da bonhomme Chomsky nema pojma / stalno spomenes u nekoj formi ili ex-formi ili ananas formi / pa mi nema druge nego da se pojavim, makar u pizami i sa tim ananasom na glavi.

CRNI DEDA INDY, DA LI SI TI UOPSTE SVESTAN KAKAV GOVOR KORISTIS ?
Pokazala si da nisi u stanju da se dohvatis pravih pitanja
A ti ne moras da imas misljenje bas o svemu.

Tipicne recenice za ucutkivanje !!! Izvini molim te, ali ko si uopste ti da meni tako nesto kazes ? Daj linkove ! Uzas kakav naopak i samozvani pedagog ovde govori iz tebe! Pa moj otac se izlomio da me vaspita tako da o svemu imam svoje misljenje, a ti ces sad da ... Pa dobro bRe, da li je to dostojno jednog pravog i ozbiljnog citaoca / vec zaslog u godine / tog nepotkupljivog i nelicimernog Chomskog ? Ja sam i nepotkupljiva i nelicimerna / do izvesne granice, dakako / - dragi moj deda Indy sto saljes slicice BMWa i demodiranih orijentalnih hotela iz 1001 noci "u kojima volis da provodis vreme pa sta kosta da kosta". :razz: Ili bilo koje druge jednako besmislene slicice kojima zamisljas da se kupuje ne znam sta - neimanje misljenja bas o svemu ?!? Pfffffffffffff Zasto bih se ja sa tobom dohvatala ozbiljno bilo kog pitanja, kad si ti neozbiljan ? Chomsky, molim te - pa ozbiljno pitanje ! Idem lepiti slicice u svoj album.

*Da li je Chomsky uopste filozof ? Slazem se da si te faking ure potrosene na nalazenje i prevodjenje Chomsky citata mogao i bolje da upotrebis. :razz:

#40 my5thnickname

my5thnickname
  • Members
  • 397 posts

Posted 21 October 2002 - 00:44

my5thnickname:
[ moj glas iz off,a : Opet radis na kradji mog zivotnog vremena. :smile: ]

Rad na kradji mog zivotnog vremena se odnosio na ili namerno ili nenamerno navodjenje mene da svoje zivotno vreme trosim na bilo kakvo pisanje o Chomskom, tojest da se guram tamo gde mi nije mesto.

[ Izmena poruke: my5thnickname na dan 2002-10-21 01:48 ]

#41 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 21 October 2002 - 00:50

my5thnickname:
Francuzima je lako, oni imaju toliko izbora, i neki od njih mogu sebi da priuste da se u jednom periodu svoga zivota /dok na chomage,u cekaju posao naprimer, ili dok studiraju / pale na Chomskog. 

Ovo se zove nizak udarac ! Trop c'est trop ! I ne zasluzuje nista vise od prezira i ignorisanja.

#42 my5thnickname

my5thnickname
  • Members
  • 397 posts

Posted 21 October 2002 - 01:27

To uopste ni nije nikakav udarac, ni uzvisen ni nizak. Najobicnija / moja / konstatacija o grupama ljudi koji u Francuskoj konzumiraju Chomskog. Nezaposleni i studenti.

Kod nas, tradicionalno postoji tendencija da odredjeni strani autori off-vrste izrastaju u vece kult-autore nego sto to oni zaista i jesu. Moje price nisu usmerene toliko protiv samog Chomskog, koliko protiv tog procesa stvaranja kulta Mnoe kod nas. Razlika izmedju Francuske i nas je sto je Francuska kapitalisticka zemlja, a mi ni ne zna se sta smo. Otud je Mnoa opasniji za nas nego za Amerikance ili Francuze.

A sad lepo nastavite da prezirete i ignorisete ! :smile:

#43 teknokrat

teknokrat
  • Members
  • 234 posts

Posted 21 October 2002 - 02:34

my5thnickname:
CRNI DEDA INDY, DA LI SI TI  UOPSTE SVESTAN KAKAV GOVOR KORISTIS ?
Pokazala si da nisi u stanju da se dohvatis pravih pitanja 
A ti ne moras da imas misljenje bas o svemu.

Dobro, de, sta si se nasla toliko uvredjenom! Povlacim to sto sam rekao. Ti takodje ne meris reci, pa ja eto citam - i dalje cu da citam - tvoje postove. I nista mi ne mozes :grin:

I ti mene isto ucutkujes, pa nikom nista. Sta ti, recimo, treba ono Sioranesku? Kad sam ja tebe slao u narucje mitarusu, npr?

I nije u redu da ovde prenosis ono sto sam ti ja slao privatnom postom. Uopste.

I ko ja mislim da sam? Ja sam mislio da sam frend, al sad vidju dje sam se zajebo. Nema veze, nije prvi, a ni poslednji put. Ziva ti nama bila.

:smile:

(Indy, uziva u ruznom strikala_mi_baba dzemperu i polovnom BMWu i bole ga patka za pariske sminkere)

[ Izmena poruke: teknokrat na dan 2002-10-21 03:43 ]

#44 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 October 2002 - 02:34

Izvinjavam se.
Za nesto sto sam ruzno rekao, ili za ono sto je moglo tako biti protumaceno.
.......
... Vezu sa pokojnim SSSR-om i jos pokojnijim Politbiroom zaista ne vidim ...
(cit. NC - "propaganda je za demokratiju ono sto je nasilje za totalitarizam)
... mladi Kinik nevesto pokusao da prebaci loptu na teren SSSR cime je jasno dokazao ...
(Zaista? Negde 85' vozim se moskovskim taksijem i na jednoj zgradurini lepo pise:
"Partija - cast, um i savest epohe!". Da prema onom profesoru i Naum Homski (njegovo pravo ime) nije - cast, um i savest ... Amerike? To mi je nepodnosljiv smrad!!!)
... konzervativna desnica, ie. penzioneri lokalni glasaci SRS/JUL u nekoj srpskoj varijanti...koriste da se podsmehnu ...
(prema testu ja sam "Right Libertarian":wink:
... mandarin zapadnog sistema vrednosti .... a novi koncept BMW je so much better od Skode iz 1968 ...
(Ja sam mator - vidi moj rodjendan! To sto sam "mladenacki opicen" je stvar ... hormona. Moja znanja su povrsna, ali ja i sada ucim. Ja od imovine imam samo ogromnu biblioteku i ploce, stari kompjuter - i nista vise, ne racunajuci sebe. To sam omogucio sam sebi, uprkos onima koju su "brinuli" za mene. Tudje misljenje mi sluzi da potvrdim sopstvenu tezu. Pun sam sebe, posto ni uz najveci trud ne mogu da budem pun ... nekog drugog.
Juce sam, po ko zna koji put, video parkirane jedne pored druge Skode, "Favorita" i "Octaviu" i moj izbor je nedvosmislen. Neko ce reci: pa zar na tome da se prelomi "veliko ucenje NH"? Da, i na tome. Nema tog ucenja koje ce promeniti ljudsku sustinu. I jos jedno, nikad nisam ni pomisljao da se pokorim, ovdasnjem opstem trendu, i na neki "uobicajeni" nacin "steknem" blistavi auto. BTW i minhenski i stutgartski auto su mi degutantni. Preferiram Subaru Forester, a moze i Dodge Ram).
... "unpeople" koji se, izmedju ostalog, odnosi i na nas mali srpski narod, koji je NATO zver corporativno preorala tomahavcima ne tako davno ...
(mali, srpski, glupi narod - oce suze da mi udare na oci! Mi smo orali po Sarajevu i inim mestima - oni po nama. Africka poslovica kaze: kad se slonovi valjaju u blatu - gnjece zabe. Sto su srbadzije svoje malo pisalo gurali i zrvnjeve istorije? Kako se bese zvao onaj ... Stariji rimski senator ...Cathaginam delende...? Nesto novo?)
... kao bujica pojurili glavnim centrima, posebno onaj u Londonu sa 400.000 ljudi ...
(a ne bese li i ovako: grinpisovci i antiraketasi se kace lancima za americke baze po Britaniji, policija ih 'ladi, Gorbacov onda prizna i povuce rakete ... a sistem Istine, Pravde i Progresa Covecanstva se strmoglavi ... neki generali se upucaju jer shvate da nikada, ali bas nikada "sovjetski vojnik nece umociti cizme u Atlantik"? Ili, 1.000.000 ljudi jurne na Usce na sve-antislovenski miting i sta bi posle? Vesli - let's rock & roll!?
.........
A propos Noama Chomskog.
Kako je interesantno ziveti u Americi, koristiti se svim "blagodetima demokratije" i kritikovati je. Sto ne proba malo po tim osvedocenim Svetionicima Slobode & Nezavisnosti u Lat.Americi, Africi, Aziji, Bliskom Istoku i jugo-istocnoj Evropi? Mogao bi da se uzdigne do .... solzenjicinskih, cosicevskih visina ... Kakav propust! A u Americi bi cak i ja mogao da uzgojim nezni neven-cvetak "licnog antiamerikanizma". Sporta radi.
........
Meni je jedna stvar jako sumnnjiva. Svi vatreni privrzenici, bilo koje "progresivne" i "visokomoralne" stvari, obicno zavrse u krvavom glibu totalitarizma i represije. Borci protiv abortusa bacaju bombe, borci protiv krzna pucaju u ljude, antimondijalisti se lemaju sa SWAT-ovcima, borci protiv McDonladsa lome restorane. Citas stare zapisnike sa sastanaka Rote Armee i Brigatte Rosse i ne verujes sopstvenim ocima - pa to je sve sam "Gvozdeni" Feliks i copavi Goebels, sve "revolucionarna nuznost" svi su na korak od onog "ultimate Nuke-dugmeta"? U ime cega i s kojim pravom?
Pa gospodo, - predjite u ruske "molokane" i podvrgnite se "malom ogledalu" (amputacija spolovila) ili "velikom ogledalu" (amputacija i spolovila i mlecnih zlezda); kupite kisnesku nylon jaknu, vodite ljubav ne rat, promenite restoran. Pa imate valjda izbor?
Jer, sustina nije u tome da je "ono" lose, nego velika vecina covecanstva "to lose" nikada nece ni videti! Osim na "ogavnom" CNN-u, za koji je neko morao da zaradi veeelike pare, pa jos i da bude donator?
Koja je to hipokrizija imati plasticne kartice, moci rezervisati avion u bilo kom pravcu, kad ti se prohte, po tarifi prema izboru, i istovremeno imati neku vrstu razumevanja za "bolide" koji hoce da taj avion pretvore u Armagedon "Dobra" i "Zla".
........
I jos jedna stvar. Kako to da ste (nesvesno?) puni opskurnih ruskih citata, npr:
... jedno svetlo u mraku koji se sve vise nadvija u nama...
(za Katerinu iz drame A.N.Ostrovskog "Bura", - rusku repliku "M-me Bovary", neko od kriticara Dobroljubov ili Belinski je rekao: zraka svetlosti u mracnom carstvu?
... nepotkupljivost njegovog uma ...
(ovo je vec iz Francuske revolucije. Jer to onaj sto su mu "sekovali" glavu?. Svaciji um je, uslovno govoreci, "potkupljiv". Koliki li su honorari NC? Pa ne zivi valjda u buretu, ili, ne daj boze, da sve predaje u "partijsku kasu":wink:
........
Na kraju.
Ma briga mene za NC. Ja uopce nisam ovde zbog njega. I ja nigde ne vidim njega.
Ja vidim vas. Citam i zamisljam. Nema potrebe da neko elaborira njega. Neka elaborira sebe.

#45 teknokrat

teknokrat
  • Members
  • 234 posts

Posted 21 October 2002 - 02:54

Kinik:
Svi vatreni privrzenici, bilo koje "progresivne" i "visokomoralne" stvari, obicno zavrse u krvavom glibu totalitarizma i represije. Borci protiv abortusa bacaju bombe, borci protiv krzna pucaju u ljude, antimondijalisti se lemaju sa SWAT-ovcima, borci protiv McDonladsa lome restorane.

Crni ne-mladi Kinice, opet si promasio temu, c,c,c... Pa tema su ruzni dzemperi i deseksualizovani demode intelektualci sto smrdu na naftalin, a ne ovo sto ti pises! Jas' ne lemam sa nikoga, evo nek crk'o odma sad ako lazem! Samo lemam tastaturu po ovom forumu, to je sve sto mi ostalo, jadan sam ti ja.... :sad:

:razz:

Hvala YoCo i Jovano i bezbrojni neznani lurkeri da znam da ono cudo nisam dzabe pis'o & prevodiJo, inace ovaj mondenski svet nema zivaca za idealisticke dzvake... :smile: Vidi se kolk'o sam prolup'o cim sam odhebo pravopis... e, e, sta uradi forum od coveka!