Jump to content


Photo
- - - - -

Humor potice iz testosterona?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
82 replies to this topic

#76 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 09 January 2008 - 22:34

Znas li onaj vic kad su Crnac, Amerikanac i Bosanac dosli kod Boga da pokazu svoje seksualne organe. Crnac pokaze alatku od 25 cm, Amerikanac od 20 cm. Dodje Bosanac i kod njega je samo 2-3 cm. Pita ga Bog - pa dobro bolan, kako ti uspevas sa tim... Na to ce Bosanac : ne sluzi on meni za j.... vec za podjebavanje.

btw, ovaj vic je lep primer, ne znam da li je bilo već reči o tome
naravno, ha, ha, mislim smeškasto je (nekako konvencionalno, očekivano)
ali meni smešnije što bog kaže "bolan"

#77 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 10 January 2008 - 00:55

Ima tu nečeg; ne kaže se zalud "smešno do jaja"... što je ujedno i maksimum smešnog. Dalje od tog graničnika više nije smešno, ali bez (tih) graničnika nema repera.


Apsolutno, zato jer nikad nije bilo smesno do maternice nego do jaja, iako je bilo, ne samo glupo, nego i liseno humora. Ali usprkos zenskoj pronicljivosti i muskom trudu tlacenja, imamo fini broj zena koje su se usudile biti

muski duhovite.

Samo, kome ovo uopce reci?

#78 Homo unius ideae

Homo unius ideae
  • Members
  • 1,248 posts

Posted 10 January 2008 - 11:19

Koliko god ja sama smatrala da je duhovitost nesto sto nije vezano za polove, jutros sam ipak u trenu pomislila da ipak potice iz T :rolleyes: popila sam takav zornjak od z....a, da prosto uzivam...
Elem, prvo sam se sudarila pred poslovnom zgradom, sa jednim od svojih najduhovitijih prijatelja. Sva srecna i nasmejana, uletim u zgradu sa pola sata zakasnjenja, prodjem kraj zabezeknutog portira i dobacim mu "kasnimmmm", kao torpedo udjem u lift, u kome se vec smestio postariji muskarac, bezobrazno preuzmem ulogu domacice tj. liftboja, pritisnem svoje nebesko dugme, a kako je bilo jedino markirano, okrenem se ka gospodinu i drsko pitam: "A Vi?"; "Ja ne kasljem" odgovori mi ironicno :huh:



#79 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 10 January 2008 - 11:32

A mozda se priroda za sve postarala sama.

Ako, prema nekim anketama, od kojih razne novine vrcaju, zene na prvo mesto stavljaju duhovitost kao osobinu koja ih kod muskarca u prvom momentu privuce, onda je logicno da muskarci budu duhovitiji nego zene.

Mozda, da se ta duhovitost prihvati kao evolutivna novina.

Toljage su, srecom, prevazidjene, ugovoreni brakovi takodje, kupovina mlade i tome slicno je takodje prevazidjeno a nesto mora da se radi.

#80 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 10 January 2008 - 12:32

Cini mi se da ovde postoji stanovita doza idealizacije humora kao karakteristike pametnih, obrazovanih, kojom se preispituju ustaljene vrednosti i pomeraju intelektualne i kulturne granice. Medjutim, humor je samo jedno od sredstava komunikacije na raspolaganju ljudima i kojim se prenose najrazlicitije vrste poruke - kako dobre, tako i lose. Bravuroze Hiksa, Monti Pajtona, Nusica jesu humor, ali nije svaki humor Hiks, Monti Pajtoni ili Nusic. Humor se daleko, daleko cesce koristi kao alat opresije. Koliko puta ste kao tinejdzeri prisustvovali celovecernjem podjebavanju (uglavnom od strane tinejdzera, ohrabrivanih kikotanjem tinejdzerki) izabrane zrtve? Mladi muzjaci iskazuju svoju superiornost takmiceci se za naklonost pripadnica suprotnog pola, uglavno surovo unistavajuci samosvest i samopouzdanje manje recitih i drustvenih "drugova". Takodje, koliko puta ste bili svedok one dobro poznate recenice "necu da uradim ..., smejace mi se ljudi"? Humor se ovde koristi za disciplinovanje jedinke i njeno uterivanje u model ponasanja odobren od grupe kojoj pripada. Humor je takodje sredstvo kojim se markiraju ostrahovane manjine - svi mi znamo bar po neki vic o pederima ili Ciganima, na primer. Uz pomoc smeha se predrasude, zablude i generalizacija daleko lakse prenose i betoniranju u generalnoj svesti grupe. Mislim da nije bilo slucajno za buduci razvoj dogadjaja to sto je pocivsa SFRJ bila prava riznica viceva o superiornosti raznih nacionalnih grupacija u odnosu na druge, cak do nivoa "ruzan sam i glup, ali na kraju ipak pobedim". Humor je (uglavnom) agresivne prirode i verovatno je to razlog zasto ima toliko malo stand-up komicarki ili cura oko cijeg humora se drustvo "okrece". Zenska agresija je manje direktna od muske.

Ovo što ti ovde navodiš ne bih upisao pod "humor", nego pod "ismevanje" i/ili "podsmevanje", "ruganje" i tome slično. Inače, u pravu su, ismevanje može biti veoma efikasno sredstvo da se neposlušna jedinka "dovede u red", šta god to značilo. Pozitivno ili negativno. Ali tom slučaju cilj nije da se ljudi nasmeju, nego da se posredstvom vica prenese neka poruka, koja može biti sve samo ne smešna.
Ja mislim da se može govoriti o humoru samo kad nema zle namere i kad se niko ne oseća pogođenim, niti žrtvom napada u vidu podsmevanja. Potpuno isti vic može u jednom kontekstu biti odvratan, a u drugom vrlo smešan. Na primer, najodvratnije i najrasističkije viceve o Jevrejima čuo sam od Jevreja, u jevrejskom društvu. Bilo je smešno jer je bilo očigledno da nema zle namere. Samim tim što sih pričali ljudi koje sam smatrao normalnim i koji su sasvim slučajno bili Jevreji, bilo je razumljivo koliko su ti vicevi neopisivo glupi, pa zato i smešni. U stvari, smejali smo se autorima tih viceva, a ne njihovoj pretpostavljenoj meti - Jevrejima.
Međutim, kad bi mi te iste viceve pričao nekakav naciskinhead ne bi mi bilo ni najmanje smešno, naprotiv, jer znam da iza toga, osim abisalne gluposti, stoji i vrlo jasna namera da se neko ponizi i uvredi. A to meni nije nikad smešno.

#81 mojforumnalog

mojforumnalog
  • Members
  • 14 posts

Posted 02 October 2008 - 12:40

Humor skida gacice

#82 zeleni_zub

zeleni_zub
  • Members
  • 279 posts

Posted 27 November 2008 - 19:09

istina je da potiče iz testosterona.



#83 Kido from Junkovac

Kido from Junkovac
  • Members
  • 6,635 posts

Posted 30 November 2008 - 08:39

Jaka zelja da se bude duhovit mozda potice iz testosterona.
Tu se ta prica zavrsava.