Jump to content

Photo
- - - - -

Humor potice iz testosterona?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
82 replies to this topic

#61 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 09 January 2008 - 20:09

...
pozdravlja vas sve Jelena Tinska tom svojom duhovitom izjavom
i gde je sad neravnopravnost, aaa? :huh:

Tinska? :rolleyes:
Taj aforizam se često pripisuje Vibu ili Markoniju, mislim da je ipak Beštić ... ali Tinska jok.

#62 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 09 January 2008 - 20:16

Tinska? :rolleyes:
Taj aforizam se često pripisuje Vibu ili Markoniju, mislim da je ipak Beštić ... ali Tinska jok.

uha, nisam je ni ja cula da to govori. neko mi prepricao. eto ti ga na.
mozda ga je nekom prilikom "upotrebila", pa ko mu ne zna poreklo onda ovako nasedne.

Edited by BeatrisDal, 09 January 2008 - 20:17.

#63 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 09 January 2008 - 20:22

Ali, da li je ismevanje humor? ...

Pa sad ... ismevanje samo po sebi nije humor, ali je svakako najkoriscenija metoda za proizvodnjenje humora i duhovitosti. Ismevanje moze bit prostacko i vulgarno, a moze biti rafinirano i elegantno - razlika je samo u bogatstvu recnika humoriste.

#64 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 09 January 2008 - 20:25

pardon, nisam pratila

BTW, bas mi je interesantno sto si reagovala u koordinatama postavljenim pseudo-ekespeimentom koji sam citirao u uvodnom postu, po kome su zene manje sklone ismevanju, a vise sklone pruzanju podrske :rolleyes:

#65 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 09 January 2008 - 20:30

...
uz pomoć smeha/humora se i prevazilaze ograničenja u komunikaciji, ...

Humor je najpouzdanije sredstvo za suzbijanje tajca, one neprijatne tišine nakon.

Spoiler! --Click here to view--

#66 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 09 January 2008 - 20:58

Koliko puta ste kao tinejdzeri prisustvovali celovecernjem podjebavanju (uglavnom od strane tinejdzera, ohrabrivanih kikotanjem tinejdzerki) izabrane zrtve? Mladi muzjaci iskazuju svoju superiornost takmiceci se za naklonost pripadnica suprotnog pola, uglavno surovo unistavajuci samosvest i samopouzdanje manje recitih i drustvenih "drugova". Takodje, koliko puta ste bili svedok one dobro poznate recenice "necu da uradim ..., smejace mi se ljudi"?

brkash smeh sa podsmehom i ismevanjem.
osecaj satisfakcije time shto je neko ponizen nema ama bash nikakve veze sa humorom.

#67 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 09 January 2008 - 21:14

osecaj satisfakcije time shto je neko ponizen nema ama bash nikakve veze sa humorom.

Sta su radili Pajtonovci tokom cele svoje karijere? Izvrgavali su podsmehu i ismejavanju razne pojave i licnosti, a ja bih proizvod njihovih napora ipak nazvao humorom. Tako i ti fiktivni tinejdzeri - neki podjebavaju i ismejavaju prostacki, drugi to rade sa duhom. Ismejavanje je metod i neki ga koriste dobro, neki lose. Medjutim, bez obzira koliko vesto to radili, humor koriscen u primerima koje sam naveo nije obogacujuci, vec jasno opresivan mehanizam.

#68 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 09 January 2008 - 21:20

a jel ima mesta da se tu pitamo o motivima?
ismevanje monti pajtonovaca i ismevanje čopora besnih klinaca, mada zvuče sasvim isto, imaju drugačije svrhe pa im je i učinak drugačiji

edit,

Edited by Mioba, 09 January 2008 - 21:22.

#69 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 09 January 2008 - 21:58

ismevanje monti pajtonovaca i ismevanje čopora besnih klinaca, mada zvuče sasvim isto, imaju drugačije svrhe pa im je i učinak drugačiji

mioba odgovorila pre mene.

#70 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 09 January 2008 - 22:04

Naravno da ima. Ja sam upravo i govorio da razlicite motivacije za "proizvodnju" humora nisu uvek ni benigne, niti plemenite. U krajnjoj liniji toga se dotakao i uvodni clanak i to me je i zaintrigiralo da postavim temu. Medjutim, izgeda da sam samo ja bio inspirisan da pogledam na humor i na taj nacin. Cak mi se cini da se u svakodnevnom zivotu humor uglavnom i upotrebljava u korektivnom smislu - da omedji granice prihvatljivog ponasanja i da tek nakon toga dolazi nadgradnja koju svi volimo da trosimo.

#71 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 09 January 2008 - 22:07

Ustvari, da budem iskren, ovo sam napisao samo da bi jednom, iole smisleno upotrebio reč tajac u nekom drugom padežu. Skidam kapu ko smisli za vokativ!

Ako je od pajac - pajače ili pajacu,
onda od tajac - tajače ili tajacu.
:rolleyes:

#72 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 09 January 2008 - 22:07

tajcu bolje.

nesto pesnicko...o tajcu oduzio se u vecnost :rolleyes:

o tajcu dokle ces da trajes?

ili je previse blesavo?

Edited by BeatrisDal, 09 January 2008 - 22:12.

#73 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 09 January 2008 - 22:11

Ako je od pajac - pajače ili pajacu,
onda od tajac - tajače ili tajacu.
:rolleyes:

Bilo bi zgodno da je tajče ... onda bi mogli da ludujemo.

#74 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 09 January 2008 - 22:26

Naravno da ima. Ja sam upravo i govorio da razlicite motivacije za "proizvodnju" humora nisu uvek ni benigne, niti plemenite. U krajnjoj liniji toga se dotakao i uvodni clanak i to me je i zaintrigiralo da postavim temu. Medjutim, izgeda da sam samo ja bio inspirisan da pogledam na humor i na taj nacin. Cak mi se cini da se u svakodnevnom zivotu humor uglavnom i upotrebljava u korektivnom smislu - da omedji granice prihvatljivog ponasanja i da tek nakon toga dolazi nadgradnja koju svi volimo da trosimo.

pomalo mi to miriše na socijalnu evoluciju, humor kao alt. sredstvo osvajanja/borbe
i svakako zvuči logično, snalažljivost i dovitljivost duha zgodnije je oružje od sirovih mišića

znam jednog što se zavetovao da neće tući svog sina, al u vaspitne svrhe ponekad koristi (meni bar) prilično surov humor
meni nikad nije smešno, a nije ni njegovom sinu, pa na kraju nije ni njemu - i tako mu je teorija načisto propala jer se ispostavlja da se umesto fizičkim služi emotivnim nasiljem

Bilo bi zgodno da je tajče ... onda bi mogli da ludujemo.

pa evo već ludujemo sa trolom koji se oslobodio iz zarobljeništva u spojleru :rolleyes:

#75 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 09 January 2008 - 22:30

Znas li onaj vic kad su Crnac, Amerikanac i Bosanac dosli kod Boga da pokazu svoje seksualne organe. Crnac pokaze alatku od 25 cm, Amerikanac od 20 cm. Dodje Bosanac i kod njega je samo 2-3 cm. Pita ga Bog - pa dobro bolan, kako ti uspevas sa tim... Na to ce Bosanac : ne sluzi on meni za j.... vec za podjebavanje.