Jump to content


Photo
- - - - -

izbor za NAJgoreg moderatora


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#31 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 May 2009 - 16:18

nije tačno. moderatori su prvenstveno forumaši, jer su i birani iz redova redovnih forumaša.

ne postoji ni jedan valjan i razuman razlog zašto bi bilo koji moderator, uskraćivanjem prava na lično mišljenje i njegovo javno iznošenje, bio kažnjen zato što se volonterski prihvatio moderacije.

u prolazu je dobar moderator i veoma korektan forumaš.
činjenica da koristi izraz koji ne prija nekim članovima foruma ni malo ne smeta da bude objektivan i korektan na pdf-ovima koje moderiše.

#32 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 24 May 2009 - 17:07

Mislim da za ovakvu raspravu postoji samo jedno realisticno resenje: dati moderatorska ovlastenja SVIM clanovima foruma :)

Samo tako ce biti svi zadovoljni. A najzadovolnjiji ce biti onaj jedan koji se zadesi zadnji da ga ostali "moderatori" nisu banovali a da je bas on banovao predzadnjeg. :ph34r:

Jer ovde je kultura komuniciranja na toliko stravicno niskom nivou da ljudi jednostavno nisu u stanju da predju preko cinjenice da ne misle svi isto kao i oni. Za najmanju sitnicu se potezu teske reci a zbog toga neminovno sledi intervencija (pravih) moderatora. Pa kad neko dobije po prstima onda pocne da se kalimerise - nepravda pa to ti je.

(Sa druge strane, treba reci da ipak postoje i neka misljenja koja su zaista neprihvatljiva i koja treba sankcionisati - s tim da se ta linija preko koje se ne sme prelaziti treba jasno i javno definisati tako da kad neko naXebe zbog toga nema sta da se buni.)

Inace, kad vec kritikujemo moderaciju, meni se cini kontraproduktivnim to sto ste dozvolili raspravu o vasim odlikama. Znam da je bilo velikog pritiska da se to uradi ali mislim da je ipak to pogresna odluka. Jedino sto ste postigli je da ste otvorili jos jedan poligon za izzivljavanje (uvek istih "pacijenata") nad vama i vasim autoritetom na forumu. Ja imam nesto iskustva sa tim stvarima (vec dugo godina volonterski moderisem na jednom stranom forumu) i znam koliko to ume da bude nezahvalan posao, najmanje sto vam treba je da ga samo sebi jos otezavate. Narocito na jednom ovako "vrucem" forumu kao sto je to ovaj - nema tih para na ovom svetu za koje bih se ja prihvatio da radim vas posao ovde!

Mozda treba da postoji neki supermod, direktni predstavnik vlasnika foruma kome svi moderatori odgovaraju za svoje odluke (i eventualne greske ili zloupotrebe) ko bi mogao da presudi u slucaju prituzbi na moderatore ali da bi oni mogli da rade svoj posao moraju da imaju pun autoritet na forumu i svako javno podrivanje toga (poput ovog topika ili nekih rasprava na "onom" podforumu za objavljivanje banova) narocito kada dolazi od uvek istih likova trebalo bi da se najstroze sankcionise momentalnim trajnim udaljavanjem sa foruma.

Jer ucestvovanje na forumu nije pravo zagarantovano svakome vec zavisi cisto od dobre volje vlasnika foruma. Kome se ne svidjaju pravila - daleko mu bila lepa kuca.

#33 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 May 2009 - 17:13

Mozda treba da postoji neki supermod, direktni predstavnik vlasnika foruma kome svi moderatori odgovaraju za svoje odluke (i eventualne greske ili zloupotrebe) ko bi mogao da presudi u slucaju prituzbi na moderatore ali da bi oni mogli da rade svoj posao moraju da imaju pun autoritet na forumu i svako javno podrivanje toga (poput ovog topika ili nekih rasprava na "onom" podforumu za objavljivanje banova) narocito kada dolazi od uvek istih likova trebalo bi da se najstroze sankcionise momentalnim trajnim udaljavanjem sa foruma.



naravno da postoji. to je uredništvo foruma.

#34 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 24 May 2009 - 17:13

Kada bi ovakva tema bila takva da njoj mogu prići svi SEM moderatora onda bi ova tvoja priča možda i prošla, jer jednostavno ljudi ne znaju o čemu se radi. Ovako moderatori mogu da vide te obrisane postove i njima je jasno šta se dešava. I ja sam se tako upecao pre par meseci, kad si se prošli put žalio, i odmah otrčao da vidim što te maltretiraju dušmani, kad ono...

Potpuno se slažem sa Contractorom koji je, kao i ja, redovan na tenisu. Taj PDF ima sigurno 30 stalnih članova, možda i više i sigurna sam da bi se svi složili.
Nismo ni mi sisali vesla da padamo na tvoje fore, ovde ih nećeš prosipati. :ph34r: .

#35 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 24 May 2009 - 17:24

postoji samo jedna presuda za genocid pa ako cemo vec da budemo politicki korektni ono sumska moze slobodno da se zameni sa genocidna.

#36 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 24 May 2009 - 17:25

tema je bila zamišljena kako šala. vredjajte se na nekom drugom mestu.