Jump to content


Photo
- - - - -

Jacina LDP-a kao ideje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
166 replies to this topic

#16 profesionalac

profesionalac
  • Members
  • 289 posts

Posted 21 December 2007 - 03:36

A tebi, tako nadstranačkom, baš nešto prispela ideja da malo dobronamerno pro-anal-liziraš stanje u LDPu i odvojiš kvalitetnu ideju od nekvalitetnog rukovodstva.

Nako, zabrino si se za sudbinu perspektivne ideje i države uopšte, baš ti nekako to palo na pamet, baš nekako slučajno drugi dan pošto je Tćeda predao kandidaturu za predsednika.

Nije loš LDP, loš je lider, nema veze što se na ovim izborima upravo za lidera glasa, ova tema nema veze sa pomenutim izborima, postavljač je dobronamerna nestranačka ličnost koju niko nije poslao da pokuša da spinuje, a ja sam snežna alpska koza u teranju.

Deponija.


Pusti me bre da diskutujem sa ljudima na miru. :rolleyes:

Valjda je svrha predsednickih izbora da se diskutuje o kandidatima? Ili je i to postalo zabranjeno?

#17 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 21 December 2007 - 03:37

Pa ako je tacno da narod ne voli Cedu, zasto onda narodu bosti oci?


Pa ako je tacno da narod ne voli higijenu (hint: istrazivanje potrosnje higijenskih sredstava is 2004-e, izmedju ostalog 50ml paste za zube po stanovniku godisnje), zasto ga onda terati da se kupa?
Ako narod ne voli poreze (a nema onog ko ih voli), zasto onda terati narod da ih placa?

Ako narod ne voli promene, zasto ga terati da se menja?

#18 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 21 December 2007 - 03:42

Samo da Sneža još malo razjasni vapaj za humanim preseljenjem teme u đubar:

Totalno je legitimno drviti o Tćedi, Tadiću, Grobu, kome god... Pljuvati ih, čerečiti, istresati iz gaća.

Al daj kad to radiš radi pošteno, raspali, mojne furaš Bata Bljuta truli spin-pristup, šatro dobronamerno si zabrinut, ma samo što ne glasaš za LDP, samo Čeda smeta...

Edited by CTPAX, 21 December 2007 - 03:43.


#19 profesionalac

profesionalac
  • Members
  • 289 posts

Posted 21 December 2007 - 03:44

Pa ako je tacno da narod ne voli higijenu (hint: istrazivanje potrosnje higijenskih sredstava is 2004-e, izmedju ostalog 50ml paste za zube po stanovniku godisnje), zasto ga onda terati da se kupa?
Ako narod ne voli poreze (a nema onog ko ih voli), zasto onda terati narod da ih placa?

Ako narod ne voli promene, zasto ga terati da se menja?


Pa to i jeste poenta svega ovoga sto ti pricam. Znaci zasto terati narod da voli Cedu? Svrha LDP-a je valjda da pridobija glasove za svoju ideju (a to su promene), a ne za Cedu.

Ako vec postoje ljudi koji su spremni da glasaju za te promene, zasto im bosti oci i dovoditi ih u zabunu?

Ja sam siguran da bi ljudi koji bi danas glasali za LDP, glasali i da Ceda nije na mestu lidera (pod uslovom da ga ne zameni neki idiot :rolleyes: ). Mada mozda se varam.

Edited by profesionalac, 21 December 2007 - 03:48.


#20 profesionalac

profesionalac
  • Members
  • 289 posts

Posted 21 December 2007 - 03:48

Samo da Sneža još malo razjasni vapaj za humanim preseljenjem teme u đubar:

Totalno je legitimno drviti o Tćedi, Tadiću, Grobu, kome god... Pljuvati ih, čerečiti, istresati iz gaća.

Al daj kad to radiš radi pošteno, raspali, mojne furaš Bata Bljuta truli spin-pristup, šatro dobronamerno si zabrinut, ma samo što ne glasaš za LDP, samo Čeda smeta...


Pa ja imam pravo da diskutujem kako ja hocu, bez da mi ti sugerises sta i kako.

A inace ne krijem da mi je Ceda jednako simpatican kao i radikali. Ali mi je ideja LDP bila simpaticna kad se stranka osnivala. Ne kazem da bi glasao za LDP (a mozda i bi zavisi), ali mislim da Ceda manipulise glasacima LDP-a i uopste tom idejom.

#21 istvan001

istvan001
  • Members
  • 602 posts

Posted 21 December 2007 - 03:53

On (cela LDP) zele da fundamentalno promene Srbiju, jer je Srbija postavljena na pogresne temelje, a u Srbiji mnogi (citaj: vecina) to ne zele. Ukljucujuci i danasnju vlast (i DS).

Mislim da je u tome veliki problem.Mnogo puta se Srbija "fundamentalno" menjala,i 1945,1953 i 1987 i 2000,i stalno smo u nekoj "tranziciji"(ovaj izraz se nekada davno upotrebljavao u udžbenicima političke ekonomije i označavao socijalizam kao prelazni sistem-"tranziciju" ka komunizmu).

Na kraju svih tih "fundamentalnih promena" uvek imamo rovit i nedovršen sistem,nestabilnost itd.
"Fundamentalne" promene zahtevaju "fundamentalno novog čoveka".Velike ideologije kao što je komunizam su pokušale da stvore "novog čoveka" nisu uspele već su propale,jer običan čovek nije nikada postao ni neki samosvesni samoupravljač ni pripadnik socijalističkog društva,nego običan šićardžija koji je gledao da nešto kraducne a ne da gradi neko bolje društvo.

Kako LDP misli da izvede "fundamentalne promene" i stvori "novog čoveka"-verovatno kosmopolitu,globalistu,anacionalnog ljubitelja gay populacije,kada to nije uspeo ni mnogo moćniji komunizam?

Ljudi neće da se menjaju nego ostaju manje-više isti a za neku promenu mentaliteta trebaju decenije možda i vekovi.

#22 istvan001

istvan001
  • Members
  • 602 posts

Posted 21 December 2007 - 04:03

Ne znam što bi prosečan birač "rizikovao" sa Čedom i LDP-om.Mnogo je sumnji ,svašta se priča,pominju se Legija,posete Spasojeviću u zatvoru i nošenje torte ovom kriminalcu,neki tajkun u šahtu,i razne druge stvari.
Ne kažem da su ovo priče sa nekom verodostojnom osnovom,verovatno su naklapanja tabloida,ali čovek nikada ne može biti 100% siguran da nema i neke istine u tome.
Pored toga sve pozitivne stvari za koje se zalaže LDP,ima i DS i ne znam zašto traćiti glasove,i dalje ih presipati iz šupljeg u prazno,i preraspoređivati ih između DS i LDP.
Sasvim bi druga stvar bila kada bi LDP mogao da "otkine" neki procenat SRS,na primer,i da zaista promeni odnos snaga SRS/SPS-ostali,ali od toga nema ništa.

#23 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 21 December 2007 - 06:35

Pa daleko od toga da je Ceda kompromitovan od strane Kurira. Ceda nikada nije imao podrsku u ovom narodu i ljudi su za njega pricali sve i svasta mnogo pre nego sto je Kurir i poceo sa radom.

A evo ti tipican argument koji ga kompromituje: da li neko ko ima prljave ruke i nerazjasnjeno imovinsko stanje moze da fundamentalno promeni Srbiju?



"Argument" koji ga kompromituje? Ne bih rekao da je to ikakav argument...

Uostalom, u pitanju je (kao i uvek) sretanje teme i menjanje teza...
Ako neko kaze: "Srbija ne valja, hajde da je menjamo", momentalno se nadju neki koji kao iz topa sevnu: "ti si kriminalac, druzio si se sa mafijom, odakle ti pare...".
I od pocetne ideje da sve treba da se menja, ostadose samo dugmici...

PS.
U politici SVI imaju prljave ruke. Ko nema? Ko ima razjasnjeno imovinsko stanje? Cini se da niko...

#24 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 21 December 2007 - 06:46

Pa ok, cinjenica je da su u LDP-u vec oguglali na ta prozivanja.

Ali zar ne mislis da ce ljudi morati da promene svoj stav prema Cedi da bi postali glasaci LDP-a.

Vidis sinak ti bi za pocetak trebalo da oformis sopstveno misljenje pa onda da ocekujes neku diskusiju na tu temo.Stvarno jeste njesra da vas Bota ovde salje kao na radne akcije ali to vise govori o njemu nego o tebi.
Daj bre ukljuci mozak i oformi neki licni stav pa da diskutujemo o tome.Ej ovo je forum.Mozes da podrzavas Hitlera, Hirohita ili koga vec hoces ali barem imaj svoj stav.Prenesi sefu da je mnogo glupo da vas salje u isto vreme jer ima jos koji mesec do izbora pa bi mogao da vas barem ravnomerno rasporedi.

#25 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 21 December 2007 - 06:52

Mislim da je u tome veliki problem.Mnogo puta se Srbija "fundamentalno" menjala,i 1945,1953 i 1987 i 2000,i stalno smo u nekoj "tranziciji"(ovaj izraz se nekada davno upotrebljavao u udžbenicima političke ekonomije i označavao socijalizam kao prelazni sistem-"tranziciju" ka komunizmu).

Na kraju svih tih "fundamentalnih promena" uvek imamo rovit i nedovršen sistem,nestabilnost itd.
"Fundamentalne" promene zahtevaju "fundamentalno novog čoveka".Velike ideologije kao što je komunizam su pokušale da stvore "novog čoveka" nisu uspele već su propale,jer običan čovek nije nikada postao ni neki samosvesni samoupravljač ni pripadnik socijalističkog društva,nego običan šićardžija koji je gledao da nešto kraducne a ne da gradi neko bolje društvo.

Kako LDP misli da izvede "fundamentalne promene" i stvori "novog čoveka"-verovatno kosmopolitu,globalistu,anacionalnog ljubitelja gay populacije,kada to nije uspeo ni mnogo moćniji komunizam?

Ljudi neće da se menjaju nego ostaju manje-više isti a za neku promenu mentaliteta trebaju decenije možda i vekovi.



Razlog koji stoji iza tih problema je upravo taj sto se Srbija nikada nije ZAISTA promenila (rec "promenila" oznacava ZAVRSEN proces). Uvek je dosla do pola i stala.
Zato postoji nestabilnost, problemi, povratak starih snaga i ideja... Nikada se nije procistilo sve i odstranio tumor kompletno.

"Mnogo mocniji" komunizam i nije bio mnogo mocniji jer je svoje ideje nametao silom i samo silom. Nisu ga svi podrzavali, jer je bio okrutan , ukinuo je ljudima slobodu... Zato je samo impresija da je komunizam bio "mnogo mocniji". I zato se raspao iznutra, jer u stvari i nije bio mocan.



Ne znam što bi prosečan birač "rizikovao" sa Čedom i LDP-om.Mnogo je sumnji ,svašta se priča,pominju se Legija,posete Spasojeviću u zatvoru i nošenje torte ovom kriminalcu,neki tajkun u šahtu,i razne druge stvari.
Ne kažem da su ovo priče sa nekom verodostojnom osnovom,verovatno su naklapanja tabloida,ali čovek nikada ne može biti 100% siguran da nema i neke istine u tome.


Pa, sve dok prosecan birac bude verovao Kuriru, Tomi Nikolicu, Palmi i ostalim supljoglavcima, Srbija ce biti u stanju u kojem jeste. I tako zauvek, sve dok ne pocne da veruje u mogucnost da je to mozda neistina sto oni pricaju...
Svako bira ono sto misli da je najbolje za njega. Srbiji danas pola glasaca glasaju za tzv. "patriJote". Ocigledno im veruju...

Inace, sto se mene tice, ako Kurir kaze da je belo - belo, ja ni u to ne verujem. :rolleyes:



Pored toga sve pozitivne stvari za koje se zalaže LDP,ima i DS i ne znam zašto traćiti glasove,i dalje ih presipati iz šupljeg u prazno,i preraspoređivati ih između DS i LDP.
Sasvim bi druga stvar bila kada bi LDP mogao da "otkine" neki procenat SRS,na primer,i da zaista promeni odnos snaga SRS/SPS-ostali,ali od toga nema ništa.



Sto se tice tracenje glasova... ne mislim da je u pitanju tracenje glasova. Danas DS i LDP odvojeno imaju vise glasova nego samo DS, tako da brojke sve govore...

#26 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 21 December 2007 - 07:58

ali je ocigledno da mnogi ljudi koji prihvataju nacelno stavove ove stranke, nisu njeni glasaci zbog kompromitovanog rukovodstva

Usro si ga, care, odmah u startu. Imate šest sati da pokažete da topik nije za đubrište. Life rules! (yeah, wright!)

#27 axa

axa
  • Banned
  • 395 posts

Posted 21 December 2007 - 08:30

Takodje, za SVAKOG (sledeci lider LDP-a, ili neke druge stranke) moze da se pise ovako kako se pise o Cedi prosle nedelje u "Kuriru"... I sta smo onda dobili?


Može se pisati ali o nečemu drugom a ne o kući na uglu Dunavske i Pregrevice u Zemunu.A o tome se recimo mnogo priča sa jedne strane a sa druge to niko , ni na kakav način ne demantuje.

Pa daleko od toga da je Ceda kompromitovan od strane Kurira. Ceda nikada nije imao podrsku u ovom narodu i ljudi su za njega pricali sve i svasta mnogo pre nego sto je Kurir i poceo sa radom.

A evo ti tipican argument koji ga kompromituje: da li neko ko ima prljave ruke i nerazjasnjeno imovinsko stanje moze da fundamentalno promeni Srbiju?


Ne može . Može samo još više da uprlja ruke i napuni račun.Ne možeš u jednom trenutku da budeš "član mafije" a onda kad ti dosadi da se iščlaniš.Priroda takvih organizacija je da je članstvo u njima doživotno.

Mnogi nasi politicari imaju nerazjasnjeno imovinsko stanje pa niko ne vodi hajku protiv njih i na vlasti su. Pogledajte samo Velju Ilica, gradi bolnice i crkve o drzavnom trosku bez ikakvog racuna narodu. Da ne govorim o autoputu Horgos - Pozega. Ali razlika je u tome sto oni nece da menjaju Srbiju a Ceda hoce.


Kako ne vodi niko hajku? Vodile su se ovde najraznovrsnije hajke protiv ,uglavnom svih političara , vrlo često međusobno(uglavnom) . Međutim uglavnom su završile pod tepihom ili negde drugo ,samo ne gde bi trebalo , na SUDU. Logično bi bilo da kad neko pokrene aferu protiv nekog drugog , ovaj drugi da tuži onog prvog zbog klevete i ovaj prvi da odgovara zato što laže ,u suprotnom ovaj drugi što je predmet afere treba da odgovara zato što je javno prozvan a ne da se oni vansudski poravnavaju i namiruju i nikom ništa. Pojeo vuk magarca!

"Argument" koji ga kompromituje? Ne bih rekao da je to ikakav argument...

Uostalom, u pitanju je (kao i uvek) sretanje teme i menjanje teza...
Ako neko kaze: "Srbija ne valja, hajde da je menjamo", momentalno se nadju neki koji kao iz topa sevnu: "ti si kriminalac, druzio si se sa mafijom, odakle ti pare...".
I od pocetne ideje da sve treba da se menja, ostadose samo dugmici...

PS.
U politici SVI imaju prljave ruke. Ko nema? Ko ima razjasnjeno imovinsko stanje? Cini se da niko...


Pa odakle mu pare?

#28 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 21 December 2007 - 08:56

Može se pisati ali o nečemu drugom a ne o kući na uglu Dunavske i Pregrevice u Zemunu.A o tome se recimo mnogo priča sa jedne strane a sa druge to niko , ni na kakav način ne demantuje.



Sa koje "strane" se to "mnogo prica"? Sa "Kurir"-ove strane? Pa tako kazi...




Pa odakle mu pare?



Koje pare?

#29 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 21 December 2007 - 08:59

Dakle, ocigledno je da LDP animira jedan deo birackog tela, koji ceka neko osvezenje na politickoj sceni, ali je ocigledno da mnogi ljudi koji prihvataju nacelno stavove ove stranke, nisu njeni glasaci zbog kompromitovanog rukovodstva. Vidim da su i mahom na ovom forumu ljudi isfrustrirani sto nema prave alternative trenutnoj politici i nemaju za koga da glasaju.

Ja sam licno svedok da bi mnogi ljudi koji glasaju za DS, glasali za LDP, ali im je glavni problem to sto nemaju poverenja u Cedu Jovanovica i ostalo kompromitovano rukovodstvo.

Pa me zanima sta mislite da li bi LDP mogao mnogo dalje da dogura kao stranka, ako bi je umesto Cede Jovanovica i ostale porazene DOS-ovske ekipe vodile neke nove mlade osobe (ili stare), ali zaista "nova" nekompromitovana lica.

Koliko je tacno da ideja na kojoj je baziran LDP gubi kredibilitet, upravo zbog svog lidera?


Ovo je isto kao da si rekao da bi neki ljudi voleli da se ponovo ozene, jer su braku sa losom zenom koja ih je prevarila,
ali se plase da ce i nova zena mozda da ih prevari u buducnosti, pa unapred strepe i zato cuce tu gde jesu...

...ili: da bi voleo da ides u Ameriku, ali ti smeta Bush, jer se prica da je glup...itd.

#30 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 21 December 2007 - 09:07

...
Ja sam licno svedok da bi mnogi ljudi koji glasaju za DS, glasali za LDP, ali im je glavni problem to sto nemaju poverenja u Cedu Jovanovica i ostalo kompromitovano rukovodstvo...


Pre godinu dana ovo je bila moja priča. S tim što sam ja znala da neću da glasam za DS ali nisam bila ni baš načisto oko LDPa.
Onda sam slučajno, a posle sa jasnom namerom, otišla na nekoliko konvencija, razgovara sa ljudima koji znaju o svemu tome više od mene, i danas nemam tu vrstu dileme niti problema... Da ne dužim. Mislim da je problem sa narodom i LDPom, što se zaključuje iz neznanja i natpisa u žutoj štampi. Iskreno, nisu svi spremni da prihvate i razumeju ono što se iz LDPa poručuje. Što se korumpiranosti tiče, vlast ima sve poluge moći, tačnije one partije koje najviše osporavaju Čedomira i LDP. Pa, izvolite, ako je kriv dokažite i osudite ga. Dokle god se to ne dogodi, LDP ima svu moju podršku.