Jump to content


Photo
- - - - -

Jacina LDP-a kao ideje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
166 replies to this topic

#1 profesionalac

profesionalac
  • Members
  • 289 posts

Posted 21 December 2007 - 02:36

Dakle, ocigledno je da LDP animira jedan deo birackog tela, koji ceka neko osvezenje na politickoj sceni, ali je ocigledno da mnogi ljudi koji prihvataju nacelno stavove ove stranke, nisu njeni glasaci zbog kompromitovanog rukovodstva. Vidim da su i mahom na ovom forumu ljudi isfrustrirani sto nema prave alternative trenutnoj politici i nemaju za koga da glasaju.

Ja sam licno svedok da bi mnogi ljudi koji glasaju za DS, glasali za LDP, ali im je glavni problem to sto nemaju poverenja u Cedu Jovanovica i ostalo kompromitovano rukovodstvo.

Pa me zanima sta mislite da li bi LDP mogao mnogo dalje da dogura kao stranka, ako bi je umesto Cede Jovanovica i ostale porazene DOS-ovske ekipe vodile neke nove mlade osobe (ili stare), ali zaista "nova" nekompromitovana lica.

Koliko je tacno da ideja na kojoj je baziran LDP gubi kredibilitet, upravo zbog svog lidera?

#2 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 21 December 2007 - 02:56

Ja sam licno svedok da bi mnogi ljudi koji glasaju za DS, glasali za LDP, ali im je glavni problem to sto nemaju poverenja u Cedu Jovanovica i ostalo kompromitovano rukovodstvo.


to ne znaci da im smeta ceda nego znaci da DS-ovci citaju kurir previse...if u get my point.

da ne bude totalan offtopic:

pa realno to je najbolja ideja koja postoji trenutno xD

Edited by radele, 21 December 2007 - 02:58.


#3 profesionalac

profesionalac
  • Members
  • 289 posts

Posted 21 December 2007 - 03:02

to ne znaci da im smeta ceda nego znaci da DS-ovci citaju kurir previse...if u get my point.


Pa i to je mozda tacno, ali to samo potkrepljuje moju teoriju po kojoj je Ceda kompromitovan (od strane Kurira ili neke duge novine) u javnosti i da nije licnost koja uspesno moze da predvodi bilo koju politicku ideju...if u get my point :rolleyes:

Ovo postavlja jos jedno pitanje, da li je pojedinac vazniji od stranke. Jer ako ce LDP da posveti pola svoje energije da ubedjuje javnost kako Ceda nije tako los momak kao sto oni misle, onda se cini da LDP postoji da bi oprao Cedu, a ne da bi se bavio resavanjem pitanja ovog drustva.

Mislim da li je zaista jednoj alternativi, potreban kompromitovan lider ili "novo lice", to je moje pitanje.

#4 Stefan NI

Stefan NI
  • Members
  • 3 posts

Posted 21 December 2007 - 03:06

Ja sam LDP -ovac i pre svega podrzavam samu ideju LDP-a a tek onda rukovodioce za koje takodje smatram da nisu cvecke ali su svakako mnoooogo bolji od sadasnjih na vlasti! Ali ocigledno je da vecina ljudi ne voli Cedu, pre svega jer su podlegli medijskoj hajci koja se oduvek vodi protiv njega i da zato nisu spremni ni da saslusaju sta im to LDP nudi. Ali ne smatram da bi LDP bio popularniji da nije Cede i ostalih, stavise, ne bi ni postojao kao stranka. LDP svoju sadasnju popularnost duguje upravo Cedi, koji je ikona stranke. Ljudi nisu svesni koliki je uspeh sto je LDP tu gde jeste : posle samo godinu i po dana postojanja to je stranka koja je usla u Skupstinu, sto mislim da nikada nije uspelo nekoj tako mladoj stranci. Takodje smatram da je sama cinjenica da se toliko prica o LDP-u u javnosti i njegovoj ideji, veliki uspeh u ovakvoj Srbiji. Narocito zbog poslednjih dogadjanja u vezi DELTE i sada uoci predsednickih izbora. Samo se plasim da je LDP dostigao svoj maksimum u birackom telu. S kim sam god pricao o LDP-u, ili mi je rekao da organski ne podnosi i Cedu i stranku ili je bio clan! Ne verujem da ce LDP ikada zadobiti poverenje ovih prvih.

#5 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 21 December 2007 - 03:12

pa moze da bude kompromitovan dokle god oce kada svi razumni(dakle ne i ti DS-ovci)znaju koji je rac kurir...

a sto se tice ideje ili covek tu je bar jasno,ideja ne moze bez coveka a covek ne moze bez ideje...

i a propo toga da li LDP trosi previse energije na odbranu,secam se bilo nesto u kuriru kao i uvek i neko je pitao(tad pocetnik u politici)pa jel ce sada da sazovu konferenciju da objasne ovo,kad eto ti CHEde koji izlazi iz kancelarije i opusteno u fazonu ma pusti budale,ko ce da trosi energiju na njih.

#6 profesionalac

profesionalac
  • Members
  • 289 posts

Posted 21 December 2007 - 03:13

Ja sam LDP -ovac i pre svega podrzavam samu ideju LDP-a a tek onda rukovodioce za koje takodje smatram da nisu cvecke ali su svakako mnoooogo bolji od sadasnjih na vlasti! Ali ocigledno je da vecina ljudi ne voli Cedu, pre svega jer su podlegli medijskoj hajci koja se oduvek vodi protiv njega i da zato nisu spremni ni da saslusaju sta im to LDP nudi. Ali ne smatram da bi LDP bio popularniji da nije Cede i ostalih, stavise, ne bi ni postojao kao stranka. LDP svoju sadasnju popularnost duguje upravo Cedi, koji je ikona stranke. Ljudi nisu svesni koliki je uspeh sto je LDP tu gde jeste : posle samo godinu i po dana postojanja to je stranka koja je usla u Skupstinu, sto mislim da nikada nije uspelo nekoj tako mladoj stranci. Takodje smatram da je sama cinjenica da se toliko prica o LDP-u u javnosti i njegovoj ideji, veliki uspeh u ovakvoj Srbiji. Narocito zbog poslednjih dogadjanja u vezi DELTE i sada uoci predsednickih izbora. Samo se plasim da je LDP dostigao svoj maksimum u birackom telu. S kim sam god pricao o LDP-u, ili mi je rekao da organski ne podnosi i Cedu i stranku ili je bio clan! Ne verujem da ce LDP ikada zadobiti poverenje ovih prvih.


Pa ako je tacno da narod ne voli Cedu, zasto onda narodu bosti oci?

Ovo sto si naveo je potpuno kontradiktorno.

#7 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 21 December 2007 - 03:14

Pa i to je mozda tacno, ali to samo potkrepljuje moju teoriju po kojoj je Ceda kompromitovan (od strane Kurira ili neke duge novine) u javnosti i da nije licnost koja uspesno moze da predvodi bilo koju politicku ideju...if u get my point :rolleyes:

Ovo postavlja jos jedno pitanje, da li je pojedinac vazniji od stranke. Jer ako ce LDP da posveti pola svoje energije da ubedjuje javnost kako Ceda nije tako los momak kao sto oni misle, onda se cini da LDP postoji da bi oprao Cedu, a ne da bi se bavio resavanjem pitanja ovog drustva.

Mislim da li je zaista jednoj alternativi, potreban kompromitovan lider ili "novo lice", to je moje pitanje.



Pa tvoja teorija mi se cini pogresnom, jer, ako ti mislis da je Ceda kompromitovan zato sto ga "Kurir" napada, onda to i ne znaci da je stvarno kompromitovan.
To mi pre lici na beskrupulozni napad svim oruzjem po njemu. A razloga ima milion...
On (cela LDP) zele da fundamentalno promene Srbiju, jer je Srbija postavljena na pogresne temelje, a u Srbiji mnogi (citaj: vecina) to ne zele. Ukljucujuci i danasnju vlast (i DS).

Ako ce svako da digne ruke i odustane ako ga "Kurir" (ili koja druga ljigava novina) napadne, mislim onda stvarno.... Takodje, za SVAKOG (sledeci lider LDP-a, ili neke druge stranke) moze da se pise ovako kako se pise o Cedi prosle nedelje u "Kuriru"... I sta smo onda dobili?

#8 profesionalac

profesionalac
  • Members
  • 289 posts

Posted 21 December 2007 - 03:17

pa moze da bude kompromitovan dokle god oce kada svi razumni(dakle ne i ti DS-ovci)znaju koji je rac kurir...

a sto se tice ideje ili covek tu je bar jasno,ideja ne moze bez coveka a covek ne moze bez ideje...

i a propo toga da li LDP trosi previse energije na odbranu,secam se bilo nesto u kuriru kao i uvek i neko je pitao(tad pocetnik u politici)pa jel ce sada da sazovu konferenciju da objasne ovo,kad eto ti CHEde koji izlazi iz kancelarije i opusteno u fazonu ma pusti budale,ko ce da trosi energiju na njih.


Pa ok, cinjenica je da su u LDP-u vec oguglali na ta prozivanja.

Ali zar ne mislis da ce ljudi morati da promene svoj stav prema Cedi da bi postali glasaci LDP-a.

#9 Stefan NI

Stefan NI
  • Members
  • 3 posts

Posted 21 December 2007 - 03:20

Pa ako je tacno da narod ne voli Cedu, zasto onda narodu bosti oci?

Ovo sto si naveo je potpuno kontradiktorno.


Nije, jer smatram da prvo treba podrzavati ideju pa politicare. Zato bi ljudi trebali da saslusaju sta im nudi neka stranka bez obzira ko zastupa ideju i stranku. Ne iskljucujem ja politicare, ali ako mi se zasvidja ideja prihvaticu je iako m se ne svidja politicar!

#10 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 21 December 2007 - 03:21

pa po difoltu su glasaci LDP-a veoma izbirljivi(primer je koleginica forumasica koja nije htela da glasa za LDP jer smatra da ako LDP dobije nesto da ce CHEdu ubiti)tako da im ni promena stava o njemu nece biti nesto veliko...gledaj to kao debatu i onda se debateri pozdrave i priznaju pobedu,i onda gubitnik prizna ideju protivnika.tako da ne vidim da je to nesto bitno.

#11 profesionalac

profesionalac
  • Members
  • 289 posts

Posted 21 December 2007 - 03:22

Pa tvoja teorija mi se cini pogresnom, jer, ako ti mislis da je Ceda kompromitovan zato sto ga "Kurir" napada, onda to i ne znaci da je stvarno kompromitovan.
To mi pre lici na beskrupulozni napad svim oruzjem po njemu. A razloga ima milion...
On (cela LDP) zele da fundamentalno promene Srbiju, jer je Srbija postavljena na pogresne temelje, a u Srbiji mnogi (citaj: vecina) to ne zele. Ukljucujuci i danasnju vlast (i DS).

Ako ce svako da digne ruke i odustane ako ga "Kurir" (ili koja druga ljigava novina) napadne, mislim onda stvarno.... Takodje, za SVAKOG (sledeci lider LDP-a, ili neke druge stranke) moze da se pise ovako kako se pise o Cedi prosle nedelje u "Kuriru"... I sta smo onda dobili?


Pa daleko od toga da je Ceda kompromitovan od strane Kurira. Ceda nikada nije imao podrsku u ovom narodu i ljudi su za njega pricali sve i svasta mnogo pre nego sto je Kurir i poceo sa radom.

A evo ti tipican argument koji ga kompromituje: da li neko ko ima prljave ruke i nerazjasnjeno imovinsko stanje moze da fundamentalno promeni Srbiju?

#12 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 21 December 2007 - 03:26

odakle to znas? :rolleyes:

#13 Stefan NI

Stefan NI
  • Members
  • 3 posts

Posted 21 December 2007 - 03:27

Pa daleko od toga da je Ceda kompromitovan od strane Kurira. Ceda nikada nije imao podrsku u ovom narodu i ljudi su za njega pricali sve i svasta mnogo pre nego sto je Kurir i poceo sa radom.

A evo ti tipican argument koji ga kompromituje: da li neko ko ima prljave ruke i nerazjasnjeno imovinsko stanje moze da fundamentalno promeni Srbiju?



Mnogi nasi politicari imaju nerazjasnjeno imovinsko stanje pa niko ne vodi hajku protiv njih i na vlasti su. Pogledajte samo Velju Ilica, gradi bolnice i crkve o drzavnom trosku bez ikakvog racuna narodu. Da ne govorim o autoputu Horgos - Pozega. Ali razlika je u tome sto oni nece da menjaju Srbiju a Ceda hoce.

#14 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 21 December 2007 - 03:28

Ali zar ne mislis da ce ljudi morati da promene svoj stav prema Cedi da bi postali glasaci LDP-a.


A tebi, tako nadstranačkom, baš nešto prispela ideja da malo dobronamerno pro-anal-liziraš stanje u LDPu i odvojiš kvalitetnu ideju od nekvalitetnog rukovodstva.

Nako, zabrino si se za sudbinu perspektivne ideje i države uopšte, baš ti nekako to palo na pamet, baš nekako slučajno drugi dan pošto je Tćeda predao kandidaturu za predsednika.

Nije loš LDP, loš je lider, nema veze što se na ovim izborima upravo za lidera glasa, ova tema nema veze sa pomenutim izborima, postavljač je dobronamerna nestranačka ličnost koju niko nije poslao da pokuša da spinuje, a ja sam snežna alpska koza u teranju.

Deponija.

Edited by CTPAX, 21 December 2007 - 03:28.


#15 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 21 December 2007 - 03:30

nemoj snezo leba ti