Jump to content


Photo
- - - - -

First & Last


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
179 replies to this topic

#16 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 23 December 2007 - 23:41

Ono gore je početak. Ako je previše teško, recite; jeste malo opskurno...

Tip 1: Knjiga ima 524 strane, a samo jedno poglavlje.

Tip 2: Teofilu Pančiću se dopala koliko i meni.

Tip 3: Inicijali autora su M.N.

#17 quentin

quentin
  • Members
  • 1,110 posts

Posted 25 December 2007 - 09:27

Mirjana Novaković: Johann's 501. Mrzi me da postavljam pitanje. Neka postavi ko hoće.

#18 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 25 December 2007 - 10:53

Evo relativno lakog pitanja, da ne kazem klasicnog. Pocetak, prozno delo, kod nas objavljeno u dva toma (dakle masivno, najpoznatija javna recenzija kaze i enciklopedijsko):

Nepojmljiva prva zivotinja koja je sanjala drugu zivotinju. Cudovisni prvi kismenjak koji je uspeo da se uspravi na dve noge i da tako poseje strah medju normalnim zivotinjama koje su i dalje veselo i normalno gmizale po mulju Stvaranja. Zapanjujuci prvi telefonski poziv, prvo kljucanje vode, prva pesma i prva bedrenica.

Oko cetiri ujutru jednog cetrnaestog jula, spavajuci u svom visokom potkrovlju s otvorenim prozorima i vratima, Polo Febo je sve ovo sanjao i spremao se da samom sebi pruzi odgovor. ...


#19 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 25 December 2007 - 11:27

a> karlos fuentes, terra nostra

q> lako

Poput viska, fenjer okačen o tavanicu kabine merio je svojim njihanjem širinu ležišta koje je zauzimala "Virdžinija" pri sve jačim talasima. Kapetan Piter Van Dajsel previ se preko trbuha da postavi pred Robinsona karte za tarot. - Presecite i okrenite prvu kartu - reče mu. Potom se ponovo opusti u fotelji i povuče dim iz porcelanske lule. - To je božanstveno - prokomentarisao je. - Jedan od tri osnovna znaka. Predstavlja opsenara koji stoji pred zanatlijskim stolom prekrivenim raznovrsnim predmetima. To znači da je u vama organizator. On se bori protiv nereda u univerzumu, trudeći se da ga savlada priručnim sredstvima. Čini se da u tome uspeva, ali ne zaboravimo da je to božanstvo i opsenar: njegovo delo je varka, njegov rad je varljiv


Edited by Mioba, 25 December 2007 - 11:38.


#20 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 09 January 2008 - 10:23

q> lako

tolko lako da je ubilo topik :rolleyes:

a. mišel turnije, petko ili limbovi pacifika

nek postavlja ko svrati

#21 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 09 January 2008 - 10:51

tolko lako da je ubilo topik :rolleyes:

a. mišel turnije, petko ili limbovi pacifika

nek postavlja ko svrati


Ubico.

"Professor (*), retired historian of ideas, irascible dollmaker, and since his fifty -fifth birthday celibate and solitary by his own (much criticized) choice, in his silvered years found himslef living in a golden age. Outside his window a long, humid summer, the first hot season of the third millennium, baked and perspired. The city boiled with money."



*ime uklonjeno da ne guglirate bas olako

#22 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 09 January 2008 - 16:39

Ubico.

"Professor (*), retired historian of ideas, irascible dollmaker, and since his fifty -fifth birthday celibate and solitary by his own (much criticized) choice, in his silvered years found himslef living in a golden age. Outside his window a long, humid summer, the first hot season of the third millennium, baked and perspired. The city boiled with money."



*ime uklonjeno da ne guglirate bas olako


salman rushdie, fury

#23 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 09 January 2008 - 17:04

salman rushdie, fury


postavljaj

#24 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 09 January 2008 - 17:11

postavljaj


ajd ja cu kasnije (kad budem blizu knjiga svojih paprnih, mrzi me da guglam).
ako neko u medjuvremenu hoce da se ubaci, slobodno :rolleyes:

#25 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 09 January 2008 - 20:29

ajd ja cu kasnije (kad budem blizu knjiga svojih paprnih, mrzi me da guglam).
ako neko u medjuvremenu hoce da se ubaci, slobodno :rolleyes:


TYRONE
Trying to shake off his hopeless stupor.
Oh, we are fools to pay any attention. It's the damned poison. But I've never known her to drown herself in it as deep as this.
Gruffly.
Pass me that bottle, Jamie. And stop reciting that damned morbid poetry. I won't have it in my house!
Jamie pushes the bottle towards him. He pours a drink without disarranging the wedding gown he holds carefully over his other arm and on his lap, and shoves the bottle back. Jamie pours his and passes the bottle to Edmund, who, in turn, pours one. Tyrone lifts his glass and his sons follow suit mechanically, but before they can drink Mary speaks and they slowly lower their drinks to the table, forgetting them...
......
MARY
That was in the winter of senior year. Then in the spring something happened to me. Yes, I remember. I fell in love with James Tyrone and was happy for a time.
She stares before her in a sad dream. Tyrone stirs in his chair. Edmund and Jamie remain motionless.

CURTAIN

#26 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 09 January 2008 - 21:26

TYRONE
Trying to shake off his hopeless stupor.
Oh, we are fools to pay any attention. It's the damned poison. But I've never known her to drown herself in it as deep as this.
Gruffly.
Pass me that bottle, Jamie. And stop reciting that damned morbid poetry. I won't have it in my house!
Jamie pushes the bottle towards him. He pours a drink without disarranging the wedding gown he holds carefully over his other arm and on his lap, and shoves the bottle back. Jamie pours his and passes the bottle to Edmund, who, in turn, pours one. Tyrone lifts his glass and his sons follow suit mechanically, but before they can drink Mary speaks and they slowly lower their drinks to the table, forgetting them...
......
MARY
That was in the winter of senior year. Then in the spring something happened to me. Yes, I remember. I fell in love with James Tyrone and was happy for a time.
She stares before her in a sad dream. Tyrone stirs in his chair. Edmund and Jamie remain motionless.

CURTAIN


Long Day's Journey into Night?

#27 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 09 January 2008 - 22:16

Long Day's Journey into Night?


na tebe je red :rolleyes:
(btw, mislila sam da sam jedina osoba na svetu koja je citala o'neill-a)

#28 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 09 January 2008 - 23:14

na tebe je red :rolleyes:
(btw, mislila sam da sam jedina osoba na svetu koja je citala o'neill-a)


verovatno i jesi :huh: ja sam se setio imena tyrone, pa predstave, nekog snimka nekad, posle guglirao (sve zarad ozivljavanja topika of course)

elem:

Kada su se vrata otvorila, oni se poklonise pred njom, rutinirano. Nasmejani. "Da ti predstavim najzad Deusa ex Machina", rece Jakov. "To jest tok Maksa."
Onda njih dvojica, dete i chicheron, krenuse prema njoj. Covek je hramao u desnu nogu. Jakob je stajao sa strane. I smesio se sumorno.

Beograd - Herceg Novi, 1960.

#29 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 10 January 2008 - 12:38

jel' vama ovo dosadno ili vam treba hint?

#30 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 10 January 2008 - 12:48

nije uopste dosadno.
sto se mene tice, ne znam odakle je ovaj text.
a i nekako mi glupo da se vrtimo nas 2-3, pa sve cekam neko ce uskociti :rolleyes: