Jump to content


Photo
- - - - -

Tenis na internetu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
78 replies to this topic

#16 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 26 December 2007 - 11:53

Da se manemo Tute i vratimo na tenis na internetu. Nisam nesto preterano zaludjena teniskim forumima i sajtovima (nema se ni vremena). Ovaj jedino redovno posecujem i od onoga sto sam do sad osacovala, ovaj nas je i najbolji (eto malo samoobozavanja). Pre "rekonstrukcije" B92 foruma, nisam cesto postovala jer je bilo dosta negativnih, prepucavackih komentara koji ne vode nikuda i u jednom trenutku su postali popriste za praznjenje malih ljudi dugackog jezika.
Nesto od komentara, foruma i blogova sto sam citala (tennis.com; tennis4you.com; sports.espn.; menstennisforums.com; index.hr/forum) uglavnom je do zla boga dosadno, a evo i zasto:
na nekim mestima sve prsti od ostrascenih fanova, koji su obozavaoci Feda, Nadala, Henin (eventualno nekog cetvrtog), pa ih kunu u zvezde, klanjaju im se do zemlje i prosto balave toliko da postaje neprijatno (pritom znaju sve o doticnim zvezdama ukljucujuci i neverovatne stvari kao na primer- kako im se zove sestra od tetke).
Tu je onda i druga grupacija tzv strucnjaka, koja prosipa strucne komentare i analizira do detalja svaki zamah reketom aktuelnih genija, svi ostali koji su malo manje upuceni nisu dobrodosli.
Tu je onda tzv plemenska grupacija, pravi primer je tennis.com (blog Bodoa) gde se svi znaju, imaju interne fore, sifre, cestitaju jedno drugom decije rodjendane i slicno, i neminovno se dobija neki utisak klana.
I na kraju forumi gde preovladjuju hejteri, koji redovno traze mane i lose strane svakom zivom stvoru koji hoda planetom i igra pro tenis.
Prema tome, neka kolko-tolko objektivna, a simpaticna teniska rasprava retko se nalazi. Cast izuzecima :rolleyes:

#17 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 26 December 2007 - 14:34

Potpisujem uglavnom sve rečeno.

na nekim mestima sve prsti od ostrascenih fanova, koji su obozavaoci Feda, Nadala, Henin (eventualno nekog cetvrtog), pa ih kunu u zvezde, klanjaju im se do zemlje i prosto balave toliko da postaje neprijatno (pritom znaju sve o doticnim zvezdama ukljucujuci i neverovatne stvari kao na primer- kako im se zove sestra od tetke).

O fanovima na net-u-dele se u nekoliko skupina.Prva, koja se kune u teniske veštine obožavanog i druga koja horski balavi, da ne kažem nešto gore :"he/she's so hot!!!" :) ...U prvoj bih izdvojila obožavaoce nedokazanih igrača kojima se pripisuju mitska svojstva, čeka se da iznebuha naprave bum, itd (primer:Rišar Gaske), kao naročito patetičnu :rolleyes:

Tu je onda i druga grupacija tzv strucnjaka, koja prosipa strucne komentare i analizira do detalja svaki zamah reketom aktuelnih genija, svi ostali koji su malo manje upuceni nisu dobrodosli.

O stručnjacima-uglavnom jesu iritantni.Podsećaju me na mog ćaleta koji obavezno kad zajedno gledamo tenis ustane i počne da nam vizuelno pojašnjava šta je neko uradio, ili trebalo da uradi.Nakon 20 godina praćenja, osećamo se kao školarci, nedostojni gledanja tako plemenite i nama neshvatljive veštine ;)

na kraju forumi gde preovladjuju hejteri, koji redovno traze mane i lose strane svakom zivom stvoru koji hoda planetom i igra pro tenis.

O hejterima-svi masovni forumi na kraju postanu stecište takvih, zato na kraju, ili izbegavaš takva mesta, ili ideš da se prepucavaš sa Noletovim hejterima, čisto zato što ti se svađa, ili provocira :huh:

#18 enamat

enamat
  • Members
  • 7,507 posts

Posted 26 December 2007 - 16:40

U prvoj bih izdvojila obožavaoce nedokazanih igrača kojima se pripisuju mitska svojstva, čeka se da iznebuha naprave bum, itd (primer:Rišar Gaske), kao naročito patetičnu

Jao da! Gaskeovci su posebna prica. Uglavnom ga prate od malih nogu i jos uvek ne mogu da veruju da nije onoliko pokazao koliko se najvaljivalo. To naravno nista ne znaci, mozda "baby Fed" ( :rolleyes: ) opravda svoj nadimak jednog dana, ali ne vidim harizmu u tom coveku i nikako mi nije jasno kako je stekao toliku armiju fanova.

Edited by enamat, 26 December 2007 - 16:40.


#19 bokash

bokash
  • Members
  • 159 posts

Posted 26 December 2007 - 21:32

http://www.talkabout...forum/index.php
Mali, nepretenciozan forum koji (po meni) za sada uspesno izbegava pomenute kategorije
(hater/flamer/expert)

DraganBGD deluje kao ultimativni mizantrop ali mu nesto ne ide najbolje u zadnje vreme (smeksao je)
http://www.b92.net/s...p?nav_id=277899
ovde cak njegov komentar je sasvimskoro normalan. Pravi nekad i ocigledne materijalne greske ali ja u to
kolo nisam lud da ulazim.
Mislim da je kod njega vise to verbalna gimnastika tako da ga ne shvatam ozbiljno. Ako on sebe
shvata ozbiljno onda je u problemu.
Jezicki cistunci su kategorija koja zasluzuje da bude pomenuta,
zato i pisem JH, BH da ih ne privucem. Npr. Jel Enan/Henin/Ena.... behend/bekhend?.
Tutin stil uopste nije lak za pisanje, trebalo je dosta vezbe doci to tog nivoa. A lak je za citanje pa meni ne smeta.

Pitanje za moderatorku: bila je ovde tema (Nole vs. Korac) pa prebacena u politiku pa nestala. Sta bi s njom?
Oko Srdjan/TSS rata mene samo zanima koliko kvadrata poslovnog prostora je predvidjeno u njihovim projektima
teniskih centara. Ko ima manje - ima moj glas (ako im nesto znaci). Tu je 500K evra samo zamagljivanje ociju.
<cepidlacenje>
Venus ne dobija Golovin, do sada je bilo obrnuto.
</cepidlacenje>

Kako to da jos niko nije opleo po Ani da igra za albansku decu?
http://www.children-for-tomorrow.de/
Kuririma i ostalima je trebalo i manje, kako su ovo propustili?
A ovo moze da bude i odgovor Svedoku Saradniku zasto je Jelena dobila sve nagrade ovde a
Ana nista.

#20 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 26 December 2007 - 22:54

Pitanje za moderatorku: bila je ovde tema (Nole vs. Korac) pa prebacena u politiku pa nestala. Sta bi s njom?

Nestala jer zamalo da izbije rat zbog nje. Dolazili ljudi da se pljuju i biju.

Kako to da jos niko nije opleo po Ani da igra za albansku decu?
http://www.children-for-tomorrow.de/
Kuririma i ostalima je trebalo i manje, kako su ovo propustili?
A ovo moze da bude i odgovor Svedoku Saradniku zasto je Jelena dobila sve nagrade ovde a
Ana nista.

Ne videh tu nishta za Anu.

#21 svedok saradnik

svedok saradnik
  • Members
  • 1,546 posts

Posted 27 December 2007 - 14:43

Ne videh tu nishta za Anu.

Nikada od tebe ni dopisnik "Kurira", ali ni pristojan patriJota. :rolleyes: :huh: :) .

Ivanoviceva je po svemu sudeci prilicno ozbiljno shvatila svoju ulogu UNICEF ambasadora, tako da je na izmaku godine osim onog humanitarnog spektakla™ u Areni ucestvovala na slicnim manifestacijama u Nemackoj i Madjarskoj. U Nemackoj je zajedno sa Enan i Goranom Ivanisevicem bila ekskluzivni gost najcuvenijeg teniskog (istina sada vec penzionerskog) bracnog para, a sav prihod je otisao u fondaciju za pomoc deci koju je osnovala Stefi Graf (u ovom slucaju konkretno za izgradnju nekakvog trauma-centra u Hamburgu za pomoc deci-izbeglicama, bila je vest skoro na b92). Kao sto se sa ponudjenog linka moze skapirati, glavna preokupacija doticne fondacije je pomaganje deci sa najkriznijih svetskih podrucja (najsiromasnija, a uz to opterecena nasiljem) u oporavljanju od pretrpljenih trauma, a iz prilozenih projekata vidi se da im je pre sadasnje Eritreje i prethodnog Mozambika, kalendarske 2000 godine glavni akcenat bio u pomaganju malim Albancima sa Kosova (psihoterapija, resocijalizacija...itd...), pa se pretpostavljam ona aluzija na Anu odnosi na ovo.

Naravno, svako ko nije toliko opterecen da nakaradnim rezonovanjem u ovome prepozna nekakvu Aninu antisrpsku urotu, moci ce da prepozna jos jedan pun pogodak u njenim vansporskim aktivnostim, i iako je devojka tek napunila 20tu mislim da necu preterati ako ustvrdim da se vec sada radi o nasem mozda najbolje "organizovanom" sportisti ikada! To ce joj svakako pomoci da ogroman broj obaveza i aktivnosti koje je preuzela na sebe, a koji nemaju direktne veze sa njenim tenisom ne ostave previse negativan uticaj na njene rezultate. Kao novopecena ambasadorka UNICEF-a (konkretno zaduzenje - nasilje u skolama) ovim je dosta doprinela jacanju svog medjunarodnog kredibiliteta kada i sama bude pokretala neke konkretne akcije, a vazno je znati da kada je rec o temi nasilja medju decom skolskog uzrasta - jednu od najuspesnijih takvih humanitarnih organizacija predvodi upravo suprug Stefi Graf Andre Agasi i od ove vrste kontakta i iskustva moze da ima samo koristi (a posredno i Srbija, ako svoju ambasadorsku funkciju bude vrsila uspesnije, jer da ne sirim previse temu, nasilje u skolama, da ne kazem "kultura nasilja" kao obrazac koji umnogome trenutno imamo na delu, je kod nas neka vrsta tabua, a radi se o mnogo ozbiljnijem problemu nego sto se misli i sa dugorocno jako negativnim posledicama).

#22 filipveliki

filipveliki
  • Members
  • 34 posts

Posted 27 December 2007 - 16:53

Kada je vec navedeno dosta teniskih sajtova ja cu navesti jedan domaci portal koji uvek ima aktuelne informacije, galeriju ekskluzivnih slika, ekskluzivne intervjue sa Viktorom Troickim, Filipom Krajinovicem, Natasom Zoric, Teodorom Mircic, Dominikom Cibulkovom....Ovih dana ce izaci intervju sa Arsenijem Zlatanovicem. Cilj portala je da neafirmisane tenisere izreklamira i predstavi javnosti. Takodje rubrika blog sadrzi dosta zanimljivih i ekskluzivnih tekstova i svaki registrovani clan moze da pise blog. Na portal je registrovano dosta tenisera kojima mozete poslati privatnu poruku. Postoji i servis pitajte tenisere i vase pitanje ce biti prosledjeno do njih. Da ne bi nabrajao dalje, vise informacija mozete procitati na ovom linku.

Kako teniski savez srbije nema adekvatan sajt ovo je sigurno dostojna zamena. Za sve koje zanima kalendar domacih turnira svih kategorija za 2008 godinu mozete ga skinuti u PDF formatu iz rubrike Kalendar.

Portal se zove www.svettenisa.net i jako mi je drago sto je tenis kod nas u ekspanziji i sto se sve vise sajtova otvara koji su specijalizovani za tenis.

Ovo je i apel da se nesto pokrene jer sajt teniskog saveza Srbije je katastrofa los. Cuo sam da se pravi novi sajt, valjda su se trgnuli jer je stvarno sramota kako sajt izgleda i nalazi se na ovom linku www.tenisyu.co.yu

Edited by filipveliki, 27 December 2007 - 16:54.


#23 Masha

Masha
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 27 December 2007 - 17:59

Nikada od tebe ni dopisnik "Kurira", ali ni pristojan patriJota. :rolleyes: :huh: :) .

0:) ja sam mislila da bokash daje link za neshto crno na belo, zrelo za zutu shtampu. ;) za Anu. Pravi humanitarci se i ne prse. I drago mi je shto je Ana takva.

Portal se zove www.svettenisa.net i jako mi je drago sto je tenis kod nas u ekspanziji i sto se sve vise sajtova otvara koji su specijalizovani za tenis.

Odlichno. Ne bi ja tu nishta dir'o :D Samo treba odrzavati. Shto se tiche "zvanichnih sajtova", odrzavanje i azuriranje je osnovni problem. Ne samo kod nas, nego svuda. Malo su nashi ipak poradili na tome chini mi se (odbojka je bila katastrofa). Mada, opet, ja kad trazim informacije, retko kada odlazim na zvanichne sajtove.

#24 svedok saradnik

svedok saradnik
  • Members
  • 1,546 posts

Posted 27 December 2007 - 19:10

Hteo sam bio da dam manji osvrt/repliku na onu humanitarnu temu, ali sam se toliko bio zapricao o tome da tek sada primecujem da uopste nisam ni dao informaciju koju sam hteo da prosledim na ovaj "Tenis na internetu" topik :D 0:) 0:) . Naime, od danas radi dugo najavljivani novi zvanicni sajt Teniskog saveza Srbije http://www.tenissrbija.org.yu/ i meni otprilike izgleda onako kako sam i ocekivao. Masu nekakvim stotinama hiljada evra koje ce podeliti sledece sezone, a nisu hteli da se otvore™ ni 200-300 evrica za svoj zvanicni sajt :rolleyes: . Mali skandal svoje vrste je i odabrano ime (sajt sa takvim nazivom, ali ne .org.yu vec postoji), a vizuelno svako moze da vidi da su Novak Djokovic, Jelena Jankovic i Boris Pasanski nasi teniseri. Naravno, sada se vi sigurno pitate otkud slika Novaka Djokovica na zvanicnom sajtu TSS (u svetlu najnovijih dogadjaja) i odgovor lezi u linku sponzori gde vidno mesto zauzimaju Hypo Group Alpe Adria i Telekom Srbija, koji su "preko veze" sredili svom sticeniku ovu nicim zasluzenu cast. Ne iskljucujem mogucnost da ako... (ma znaju oni dobro sta treba da urade)... cak i Ana Ivanovic i Janko Tipsarevic nadju tu neko svoje mesto :huh: :) ;) .

#25 Titus Pullo

Titus Pullo
  • Members
  • 653 posts

Posted 27 December 2007 - 20:24

Da, nije im fora da uzmu isto ime sajta koji se vec postoji dosta dugo i radi ono sto oni nisu godinama(a to je da pravovremeno informise). Sama sadrzina i nije neka, cak sta vise oskudna. Jedina razlika u odnosu na slicne nase sajtove je ona velika baza domacih igraca (sto i nije neka potreba obicnog posetioca).
Takodje kao posebno smesan detalj izdvajam sto su na vrhu stavili link starog sajta, koji pokazuje njihov predjasnji (ne)trud (to bih ja skrivao samo tako, a ne jos postavljao na novi sajt)

#26 filipveliki

filipveliki
  • Members
  • 34 posts

Posted 27 December 2007 - 22:35

Da, nije im fora da uzmu isto ime sajta koji se vec postoji dosta dugo i radi ono sto oni nisu godinama(a to je da pravovremeno informise). Sama sadrzina i nije neka, cak sta vise oskudna. Jedina razlika u odnosu na slicne nase sajtove je ona velika baza domacih igraca (sto i nije neka potreba obicnog posetioca).
Takodje kao posebno smesan detalj izdvajam sto su na vrhu stavili link starog sajta, koji pokazuje njihov predjasnji (ne)trud (to bih ja skrivao samo tako, a ne jos postavljao na novi sajt)


Ja koliko znam,a znam SAJT tenissrbija nije nikada ni postojao. Sto se tice novog sajta teniskog saveza ocekivao sam da to bude profesionalnije odradjeno. Videcemo jos koliko ce cesto biti azuriran ali nisam neki optimista.

#27 Titus Pullo

Titus Pullo
  • Members
  • 653 posts

Posted 28 December 2007 - 00:08

Filipe ovo sa tvoje strane je ipak cepidlacenje. Domen je domen, pa na njemu bio sajt,blog ili nesto drugo. Poenta je da su oni uzeli ime DOMENA koji je vec dugo u opticaju i koji je jedini bio sve vreme redovno azuriran ( sto se ne moze reci za tvoj sajt(ili da ga zovem portal :rolleyes: ). Imao si neke pauze, pa sam prestao da ga posecujem, mada vidim da sad izgleda mnogo bolje).

#28 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 28 December 2007 - 12:26

Jezicki cistunci su kategorija koja zasluzuje da bude pomenuta,
zato i pisem JH, BH da ih ne privucem. Npr. Jel Enan/Henin/Ena.... behend/bekhend?.
Tutin stil uopste nije lak za pisanje, trebalo je dosta vezbe doci to tog nivoa. A lak je za citanje pa meni ne smeta.

Što se tiče Tute, kao što rekoh, stvar ukusa.Da li je lak ili težak stil za pisanje, ne znam, ne pišem tako.Da li je težak za čitanje, opet individualno-meni je težak.Kad čitam Dragoslava Mihailovića, onda nije teško zato što je reč o smislenoj umetnosti (mada je i to subjektivno), a i inače solidno poznajem arhaični i seoski govor (pošto ne potičem iz Pariza :rolleyes: )

Što se tiče jezičkih čistunaca, nemam potrebu da ispravljam ljude, niti mislim da ljudi treba da se ustručavaju da napišu ime ili bilo koju drugu reč, ili bilo koje mišljenje zato što ne znaju kakva su pravopisna pravila (nije to baš toliko bitno)...

A po pitanju JH, BH-važi sledeće pravilo (barem je važilo po starom pravopisu):imena stranaca se pišu, ne u originalu, već onako kako se izgovaraju-naravno da kod imena sa nama malo poznatih govornih područja, kao i kada su strani glasovi nedovoljno određeni, može i da se pogreši (recimo, ja nikad nisam čula kako Belgijanci izgovaraju ime i prezime, pa nisam baš sigurna je li Enin, Enan, Žstin, Žistin, ili Žustin).U tom smislu se i BH kaže i piše bekhend-back hand.

#29 kenethparker

kenethparker
  • Banned
  • 64 posts

Posted 29 December 2007 - 05:37

Sta, zar jos traje ova diskusija?

#30 Titus Pullo

Titus Pullo
  • Members
  • 653 posts

Posted 30 December 2007 - 10:54

Novi sajt na staroj adresi: http://www.novak-djokovic.com/