Jump to content


Photo
- - - - -

Ugovor za VIP postpaid


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
14 replies to this topic

#1 Don quihote

Don quihote
  • Members
  • 47 posts

Posted 20 December 2007 - 11:37

Ponesena silnim reklamama, a i polakomila sam se na telefon za jedan dinar prekjuce rekoh "da" VIP-u paket 150.
No vec drugi dan sam se pokajala. Zivim u Subotici kilometar i po od centra i ponekad sam nedostupna. Mreza varira od maksimuma do toga da je uopste nema. Bila sam i kod roditelja u obliznjem mestu (blizu madjarske granice) i tamo nisam uglavnom uopste imala signal. No nadam se da je ovo samo privremeno posto su tek poceli sa radom i da ce biti bolje. Inace kada pricam ima neki eho i odzvanja kao da cujem glas iz bunara. Ne znam da li je to do mreze ili telefona?!
I tako ja besna krenem da citam ugovor - nisam ga procitala ko svi pametni ljudi pre potpisivanja, a i sve da sam zelela to ne bi bilo moguce posto je pisan fontom 3. Dobro mozda preterujem sa ovim fontom 3, ali ja nisam uspela da procitam ugovor. Pomislila sam da je to zato sto nosim naocale pa sam ga dala muzu. On je procitao dve recenice (a ima oko sokolovo:D) i rekao da vise ne moze jer ga bole oci od napora. Dosla sam na ideju da ga skeniram i uvecam, ali skener nije radio. Tako da molim nekoga koji se pomucio da procita celi ugovor da mi javi sta se desava ukoliko zelim da ga raskinem?
:rolleyes:

#2 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 20 December 2007 - 13:13

A što lepo ne pozoveš njihove informacije i ne pitaš ih to što te interesuje?

#3 Esseker

Esseker
  • Members
  • 24 posts

Posted 20 December 2007 - 21:42

.... Tako da molim nekoga koji se pomucio da procita celi ugovor da mi javi sta se desava ukoliko zelim da ga raskinem?
;)

Ako je kao kod nas u HR, a vjerojatno je, morat ćeš ima platiti iznos koji se računa kao mjesečna pretplata (u tvom slučaju 500 din, valjda) X broj mjeseci na koliki si sklopila ugovor. :)
Ne misliš valjda da su ti planirali pokloniti taj mobitel? :huh:

No, CTPAX je u pravu - nazovi i raspitaj se za detalje ... ili kupi povećalo. :rolleyes:

#4 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 20 December 2007 - 22:08

Nisam siguran da su VIP-ove postpaid ponude sa telefonima nesto mnogo bolje u odnosu na MTS ili Telenor, i oni sad imaju dosta povoljne cene, kako telefona tako i razgovora (pogotovo u mrezi).Ko se odluci na VIP treba obratiti paznju na mrezu koja je za sad dosta losa...

#5 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 20 December 2007 - 22:30

Po svoj prilici sloboda sa tvog paketa kosta 14.160 din (590 din pretplate x 24 meseca ugovorne obaveze).

#6 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 21 December 2007 - 00:47

Nisam pravnik, ali pogledaj da li u ugovoru piše na šta se VIP obavezuje. Ukoliko ne izvršava ugovorom određene obaveze, onda bi trebalo da je moguće raskinuti ugovor.

#7 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 21 December 2007 - 01:18

Cim dobijes kakvu god kantu od telefona za dinar to svakako nije bez ugovorne obaveze. Ako gresim onda odmah idem da potpisem jedno 100tinak ugovora pa umesto petardi da rokam neke Samsunge C260 kroz prozor umesto petardi. :rolleyes:

#8 Don quihote

Don quihote
  • Members
  • 47 posts

Posted 21 December 2007 - 09:03

Drugarica koja je imala isti problem sa mrezom (jos sam je ja nagovorila da predje na VIP), a zivi skoro u centru Subotice ih je zvala i dali su joj sledece upute: potrebno je podesiti mrezu rucno i izabrati mts posto su tek poceli sa radom i jos nemaju dovoljno jaku mrezu pa imaju ugovor sa mts-om. Sve sam podesila kako treba i sada je mreza ok. Ugovor jos nisam procitala, a sada doduse nema potrebe posto sam zadovoljna sa mrezom, a i telefoncic je lep.
Mozda bi iz VIP-a trebali da upute korisnike na ovaj problem da ne panice kao ja:D
Sad se malo kajem sto ih onako ispljuvah :rolleyes:

#9 Razzy

Razzy
  • Members
  • 44 posts

Posted 07 January 2008 - 08:44

ja imam i HR vip i Srb Vip.

Nekad kod vipa zna da se mreža izgubi to je istina i u NS ali mlada su kompanija i nebrini za par mjeseci če sredit sve. (šumove nemam).

U HR vip je No1. i stvarno su kvalitetni.

Što je još najsmješnije dobim pouku na HR vip da u srbiji koristim Vip srbija jer je najbolja cijena. Tražim mrežu kad ono Vip mreže nema u romingu samo Mobtel (telenor) i MT:S.

Da je još gora situacija MT:S mi odbija roaming i samo preko Telenora mogu da se spojim :rolleyes:

Inaće Vip je Vodafone i iskreno imat češ najbolju mrežu za 6mj sigurno. (+ najbolje cijene u roamingu).

Edited by Razzy, 07 January 2008 - 08:45.


#10 marko37

marko37
  • Members
  • 63 posts

Posted 12 January 2008 - 16:52

Nekad kod vipa zna da se mreža izgubi to je istina i u NS ali mlada su kompanija i nebrini za par mjeseci če sredit sve. (šumove nemam).

Vip је у овом тренутку оријентисан на покривање већих градова, тако да им је мрежа ван већих градова и аутопута релативно слаба. Изградња мреже је дуготрајан процес (пре свега због домаћих правила), тако да би требало имати мало стрпљења.

Inaće Vip je Vodafone i iskreno imat češ najbolju mrežu za 6mj sigurno. (+ najbolje cijene u roamingu).

Vip је део Mobilkom Austria групе и НИЈЕ Vodafone. Mobilkom и Vodafone су партнери, али далеко од тога да су иста компанија.

#11 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 12 January 2008 - 17:04

morat ćeš ima platiti iznos koji se računa kao mjesečna pretplata (u tvom slučaju 500 din, valjda) X broj mjeseci na koliki si sklopila ugovor. :rolleyes:



ovako je i kod Telenora

#12 vlaja80

vlaja80
  • Members
  • 39 posts

Posted 12 January 2008 - 17:15

Nisam pod ugovorom ni sa jednim operaterom, ali sve mi se čini da su svi isti i da nema mnogo razlika između njih. Koristim 064 karticu i mogu vam reći od kada su počeli sa ovim raznoraznim(lopovskim) paketima, da uzimaju i nama tj. meni koji nemam nikakav paket. Zapravao, ranije sam mogao da uspostavim vezu i sa tri dinara, danas mi to nije omogućeno ni sa 12.5 dinara.

#13 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 13 January 2008 - 14:14

Nisam pod ugovorom ni sa jednim operaterom, ali sve mi se čini da su svi isti i da nema mnogo razlika između njih. Koristim 064 karticu i mogu vam reći od kada su počeli sa ovim raznoraznim(lopovskim) paketima, da uzimaju i nama tj. meni koji nemam nikakav paket.Zapravao, ranije sam mogao da uspostavim vezu i sa tri dinara, danas mi to nije omogućeno ni sa 12.5 dinara.

Kako to mislis, ajde pojasni malo?
Cene su zaista mnogo povoljnije u poslednjih par meseci, tj od dolaska treceg operatera.
Postoji gomila novih paketa, svako moze naci nesto sto mu odgovara.
Druga je stvar sto su mnogi navalili na telefone za 1 dinar, koji ustvari vrede par stotina evra...
Naravno da su u tom slucaju velike ugovorne obaveze, i da se to ne isplati sem ako i do sad niste trosili toliko koliko je po ugovoru predvidjeno da placate naredne dve godine (ili koliko vec)...

#14 Razzy

Razzy
  • Members
  • 44 posts

Posted 14 January 2008 - 10:18

što se tiče samog roaminga iskreno ako imate telefon drugog operatera (stranog) kupite prvu karticu u srbiji koju nađete (domaći operater) i zovite tako makar ste i 10 dana u srbiji jer lomi po 3€ = 1 min što je perverzno skupo.

ovako plačate oko 20-40din minut. (0.30 +/- centi).

sad u ovih 3€ minuta ne ulazim dal to krade sam provider ili je takva cijena ali ja znam za 2 poziva po 2 minute +/- (dobiven poziv iako ja ne plačam sve) + 1-2 poruke i otkine mi uredno 800 dinara hladno.

nek je 5 min + 2 poruke = 800dinara = wtf?? (strani)

domaći 5 min (inozemstva) + 2 poruke= 250din max.

strašno.

#15 marko023

marko023
  • Members
  • 355 posts

Posted 01 February 2008 - 13:41

malo offtopic...

Inaće Vip je Vodafone

i Telenor je Vodafone