Jump to content


Photo
- - - - -

SUDSKA TUŽBA PROTIV “INTERA” IZ MILANA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 sarajevoxxxx

sarajevoxxxx
  • Members
  • 6 posts

Posted 17 December 2007 - 23:04

SUDSKA TUŽBA PROTIV “INTERA” IZ MILANA ZBOG UPOTREBE SIMBOLA KOJI VRIJEĐAJU OSJEĆAJE MUSLIMANA
Dresovi koje je ekipa Milana obukla prošlog mjeseca, na utakmici sa turskim “Fenerbahčeom”, izazvali su pravni spor, nakon što je turski advokat podigao sudsku tužbu protiv kluba “Inter” iz Milana, zato što su njegovi igrači nosili simbole koji vrijeđaju osjećaje muslimana.
Igrači ekipe “Intera” nosili su bijele dresove ukrašene velikim crvenim križem na gruima, obilježavajući 100 godina od osnivanja kluba, na prošlomjesečnoj utakmici u kojoj su pobijedili Fenerbahče 3:0 u okviru lige evropskih prvaka, na stadionu “San Siro” u Milanu.....vise na

http://bhmuslimmonit...o...74&Itemid=1

Međutim, turski advokat Bariš Kaska je kazao da taj križ nije običan, nego predstavlja simbol križarskih ratova koje je Evropa vodila protiv muslimana. On je dodao da je križ ekipe “Inter” podsjetio Turke na obilježja križara templara, prema izvještajima koje prenose britanske novine “Dejli telegraf” i “Metro”.

Kaska, stručnjak za evropsko zakonodavstvo, kaže da je podnio sudsku tužbu kod lokalnog suda protiv talijanskog kluba. Dodaje da će tražiti nadoknadu za pretrpljene štete i poziva Uefa-u da poništi utakmicu, koju je Inter dobio rezultatom 3:0.

On je izjavio novinarima: “Križ nas podsjeća samo na jednu stvar – na simbol križara templara, dodavši: kada sam vidio križ na grudima igrača “Intera”, prisjetio sam se krvavog vremena križarskih ratova i osjetio ogromnu tugu koja je prekrila moje osjećaje. Sud je uputio zahtjev Fifa-i i Uefa-i da kazni “Inter”, jer su njegovi igrači nosili neprijateljske simbole.”.....

#2 LogicLevel

LogicLevel
  • Members
  • 770 posts

Posted 18 December 2007 - 01:18

Oce li neko da tuzi tog Kasku zbog retardiranosti... :rolleyes:

#3 Edib

Edib
  • Members
  • 266 posts

Posted 18 December 2007 - 04:13

1. Ovaj advokat nije samo retard nego i lopov kojeg bi sada muslimani trebali tužiti.
Ako Islamska zajednica turske shvati koliko zapravo ovaj vrijedja islam (a ne dresovi sa krstom)
onda će oni pokrenuti tužbu protiv njega. Nadam se da hoće.

2. Inter će ga lako dobiti. pPozvaće se na to što turska IZ nema ništa protiv. :rolleyes:


3. Pošto je ovo pdf religija, onda je naslov ove teme trebao biti "krst i sport" ili tako nekako.. Ja sam u prvi mah po naslovu pomislio da se radi o čisto sportskoj temi.

#4 ghost_dog

ghost_dog
  • Members
  • 486 posts

Posted 18 December 2007 - 06:52

A da zabranimo i crveni krst? I oni garant nesto mute...

#5 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 19 December 2007 - 10:53

On je izjavio novinarima: “Križ nas podsjeća samo na jednu stvar – na simbol križara templara, dodavši: kada sam vidio križ na grudima igrača “Intera”, prisjetio sam se krvavog vremena križarskih ratova i osjetio ogromnu tugu koja je prekrila moje osjećaje. Sud je uputio zahtjev Fifa-i i Uefa-i da kazni “Inter”, jer su njegovi igrači nosili neprijateljske simbole.”.....

Al' je ovaj mator kad se seća krstaških ratova.

Po toj nakaradnoj logici mi bismo mogli da tražimo da Turska promeni zastavu, jer nas podseća na turska osvajanja i 500 godina ropstva... bla, bla...

#6 Edib

Edib
  • Members
  • 266 posts

Posted 20 December 2007 - 05:35

Al' je ovaj mator kad se seća krstaških ratova.

:huh: :)

Po toj nakaradnoj logici mi bismo mogli da tražimo da Turska promeni zastavu,
jer nas podseća na turska osvajanja i 500 godina ropstva... bla, bla...

Nije loše kao argument, ali to ipak nije bilo SAMO ropstvo već isto tako i pomoć. :rolleyes:

#7 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 20 December 2007 - 08:30

Ma može svako to da doživljava kako god želi, ali čovek je očigledno muvator koji sebi diže cenu. Povredilo mu osećanja? Podseća ga na Templare?? Neprijateljski simboli???
Da su nosili obeležje neke savremene terorističke organizacije, kukasti krst (to je ipak relativno sveže) ili nešto slično, razumeo bih, ali templari i krstaški ratovi...

#8 ghost_dog

ghost_dog
  • Members
  • 486 posts

Posted 20 December 2007 - 20:03

:huh: :)


Nije loše kao argument, ali to ipak nije bilo SAMO ropstvo već isto tako i pomoć. :rolleyes:


?????????????

#9 ghost_dog

ghost_dog
  • Members
  • 486 posts

Posted 20 December 2007 - 20:04

Ma može svako to da doživljava kako god želi, ali čovek je očigledno muvator koji sebi diže cenu. Povredilo mu osećanja? Podseća ga na Templare?? Neprijateljski simboli???
Da su nosili obeležje neke savremene terorističke organizacije, kukasti krst (to je ipak relativno sveže) ili nešto slično, razumeo bih, ali templari i krstaški ratovi...


A papa jos lepo rekao - "Sorry" :rolleyes:

#10 Edib

Edib
  • Members
  • 266 posts

Posted 22 December 2007 - 04:16

?????????????

Turska vojska došla je u Srbiju na poziv tadašnje vlastele jer je prijetilo pokatoličenje i agresija od strane Ugara. Srpska vlastela dobila je ultimatum da se ima vratiti katoličanstvu ili će biti napadnuti i silom pokatoličeni. Diplomatskim kanalima, dio vlastele okupljen oko Vuka Brankovića traži od Turske (tada najveće sile) zaštitu. Pročitati o tome, djelo Tomasa Arnolda "Istorija širenja islama" (1892) kod nas prevedeno kao "Historija islama" (Posebnmo pogledati poglavlja: "Dolazak islama u Srbiju" i "Dolazak islama u Crnu Goru")

Više o Thomasu Arnoldu, njegovim djelima i ovoj knjizi ovdje (klik)- Pozdrav

#11 ghost_dog

ghost_dog
  • Members
  • 486 posts

Posted 22 December 2007 - 16:02

Turska vojska došla je u Srbiju na poziv tadašnje vlastele jer je prijetilo pokatoličenje i agresija od strane Ugara. Srpska vlastela dobila je ultimatum da se ima vratiti katoličanstvu ili će biti napadnuti i silom pokatoličeni. Diplomatskim kanalima, dio vlastele okupljen oko Vuka Brankovića traži od Turske (tada najveće sile) zaštitu. Pročitati o tome, djelo Tomasa Arnolda "Istorija širenja islama" (1892) kod nas prevedeno kao "Historija islama" (Posebnmo pogledati poglavlja: "Dolazak islama u Srbiju" i "Dolazak islama u Crnu Goru")

Više o Thomasu Arnoldu, njegovim djelima i ovoj knjizi ovdje (klik)- Pozdrav


Iskreno cu se nadati da si se salio.

#12 istvan001

istvan001
  • Members
  • 602 posts

Posted 22 December 2007 - 16:24

Turska vojska došla je u Srbiju na poziv tadašnje vlastele jer je prijetilo pokatoličenje i agresija od strane Ugara. Srpska vlastela dobila je ultimatum da se ima vratiti katoličanstvu ili će biti napadnuti i silom pokatoličeni. Diplomatskim kanalima, dio vlastele okupljen oko Vuka Brankovića traži od Turske (tada najveće sile) zaštitu. Pročitati o tome, djelo Tomasa Arnolda "Istorija širenja islama" (1892) kod nas prevedeno kao "Historija islama" (Posebnmo pogledati poglavlja: "Dolazak islama u Srbiju" i "Dolazak islama u Crnu Goru")

Više o Thomasu Arnoldu, njegovim djelima i ovoj knjizi ovdje (klik)- Pozdrav

Sada je Ugarska kriva što su Turci došli u Srbiju.A što su se onoliki Srblji okupili na Kosovu,i uzgred priklali Murata,da nisu bili prevareni,izmanipulisani?

#13 ghost_dog

ghost_dog
  • Members
  • 486 posts

Posted 22 December 2007 - 16:29

Heheheeh.... Mozda turci nisu dovoljno mahali sa pozivnicama :rolleyes:

#14 Edib

Edib
  • Members
  • 266 posts

Posted 24 December 2007 - 11:29

ghost dog,
uopšte se nisam šalio, sasvim sam ozbiljan. Povjest se ne može zasnivati samo na guslama. :rolleyes:
A nije se šalio ni Thomas Arnold (gore je link) koji je jako ozbiljan, pa i dan danas i u svijetu cijenjen.

#15 Edib

Edib
  • Members
  • 266 posts

Posted 24 December 2007 - 11:31

Istvan 001
na Kosovo je izašao manji dio Srba, okupljenih oko Lazara, koji su radje pristajali na pokatoličenje nego na zaštitu Turaka.
Dok je doar dio plemstva bio za tursku vlast jer im je garantovala sigurnost vjere. Na primjer pleme Brankovića, Radetinaca itd