Jump to content

Photo
- - - - -

Posecenost na Forumu B92

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 17 December 2007 - 13:26

Svi znamo da se na pdf politika najvise pise, ali mene zanima koji je pdf najposeceniji. Na kome najvise ljudi ostavlja svoje postove. Mislim da ce ta informacija, ako postoji i ako moze da bude javna, biti jako zanimljiva.
Licno tipujem na pdf sport. A bilo bi zanimljivo znati cinjenicu koliko ima registrovanih , a koliko aktivnih clanova Foruma.
Da li je moguce objaviti takve podatke?

Edited by milosh76, 17 December 2007 - 13:27.

#2 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 17 December 2007 - 14:02

Svi znamo da se na pdf politika najvise pise, ali mene zanima koji je pdf najposeceniji. Na kome najvise ljudi ostavlja svoje postove. Mislim da ce ta informacija, ako postoji i ako moze da bude javna, biti jako zanimljiva.
Licno tipujem na pdf sport. A bilo bi zanimljivo znati cinjenicu koliko ima registrovanih , a koliko aktivnih clanova Foruma.
Da li je moguce objaviti takve podatke?

Sedi jednog dana u XY:00 i popisi (ili kopipejstuj) stanje ovih kolona za svaki pdf:

Posted Image

Sutradan u isto vreme ponovi postupak, pa izvuci razliku. Voila statistike koju trazis za svaki pdf ponaosob (aktuelan broj postova po pdf-u). :rolleyes:
Da bi bio siguran bolje uzmi period od 7 dana za poredjenje namesto jednog dana. Ostatak toga sto te zanima ovde.

#3 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 17 December 2007 - 14:08

Mislim da me nisi razumeo... ne broj postova, nego broj ucesnika u raspravi. Sorry, video sam posle link... hvala

Edited by milosh76, 17 December 2007 - 14:10.

#4 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 17 December 2007 - 20:53

Mislim da me nisi razumeo... ne broj postova, nego broj ucesnika u raspravi. Sorry, video sam posle link... hvala

Imam dojam da broj aktivnih sudionika konstantno raste, iako je suma svakodnevno aktivnih koji su sacinjavali neku kriticnu masu u prosloj forumskoj inkarnaciji jos uvijek ispod prosjeka (ovo je samo moja slobodna procjena) kojeg su tada pumpali korisnici koji to sada cine negdje drugdje, ali pretpostavljam da ce taj prosjek uskoro biti dostignut novima kojih je kako vidim sve vise, kao i nekim starima koji se vracaju ili ce se vratiti. (Priznajem da mi bas nedostaju pojedini nickovi poput Mango, Hefestusa, Leie, itd. da ih sad ne nabrajam) No sudeci prema novoj forumskoj politici, mislim da se ide manje na kvantitetu a vise na kvalitetu. Forum je sad mnogo vise forum u pravom smislu, a mnogo manje chat (sorry Nickie :rolleyes: ) u sto se pretvorio prije rusenja. PDF Sport nikad nisam posebno pratila (osim F1), ali mislim da je prilicno pao u odnosu na prije, sto je i logicno ako se uzme u obzir da je teacher kompletnu sportsku ekipu premjestio na drugu lokaciju ali i to ce se vremenom nadopuniti svjezom krvi. :huh:

Ukratko, forum mi se u svakom pogledu sve vise svidja i sve sam sigurnija da ekipa koja ga vodi vrlo dobro zna sto radi i da ima jasno odredjen cilj, a to je najbitnije.

+ Nije losa ideja da nam admin ili netko od nadleznih iznese brojke koliko je novih korisnika u zadnjih mjesec dana, koliko je u prosjeku dnevno - aktivnih, itd. samo ne znam je li tako nesto moguce, tj. mozda ovisi o forumskoj politici (ne)iznosenja takvih podataka.

Edited by Ziza, 17 December 2007 - 21:00.

#5 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 17 December 2007 - 21:56

Imam dojam da broj aktivnih sudionika konstantno raste, iako je suma svakodnevno aktivnih koji su sacinjavali neku kriticnu masu u prosloj forumskoj inkarnaciji jos uvijek ispod prosjeka (ovo je samo moja slobodna procjena) kojeg su tada pumpali korisnici koji to sada cine negdje drugdje, ali pretpostavljam da ce taj prosjek uskoro biti dostignut novima kojih je kako vidim sve vise, kao i nekim starima koji se vracaju ili ce se vratiti. (Priznajem da mi bas nedostaju pojedini nickovi poput Mango, Hefestusa, Leie, itd. da ih sad ne nabrajam) No sudeci prema novoj forumskoj politici, mislim da se ide manje na kvantitetu a vise na kvalitetu. Forum je sad mnogo vise forum u pravom smislu, a mnogo manje chat (sorry Nickie :rolleyes: ) u sto se pretvorio prije rusenja. PDF Sport nikad nisam posebno pratila (osim F1), ali mislim da je prilicno pao u odnosu na prije, sto je i logicno ako se uzme u obzir da je teacher kompletnu sportsku ekipu premjestio na drugu lokaciju ali i to ce se vremenom nadopuniti svjezom krvi. :)

Ukratko, forum mi se u svakom pogledu sve vise svidja i sve sam sigurnija da ekipa koja ga vodi vrlo dobro zna sto radi i da ima jasno odredjen cilj, a to je najbitnije.

word.

+ Nije losa ideja da nam admin ili netko od nadleznih iznese brojke koliko je novih korisnika u zadnjih mjesec dana, koliko je u prosjeku dnevno - aktivnih, itd. samo ne znam je li tako nesto moguce, tj. mozda ovisi o forumskoj politici (ne)iznosenja takvih podataka.

To mozes sama da vidis. :huh: (da se ne ponavljam sa topika na deponiji, imas linak u prethodnom postu)
Inace nema mnogo tajni u necemu sto je javno, i sto se moze formulisati u pretrazi.

#6 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 17 December 2007 - 22:12

To mozes sama da vidis. :) (da se ne ponavljam sa topika na deponiji, imas linak u prethodnom postu)
Inace nema mnogo tajni u necemu sto je javno, i sto se moze formulisati u pretrazi.

Znam za tvoje istrazivanje (to sam ja, Ziza, samo sam maskirana :rolleyes: ) ali mi se cini da je u zadnjih nekoliko dana forum generalno zivnuo? Tj. da se vise postuje i da ima vise aktivnih korisnika nego prije tjedan dana. Ili mi se samo cini? :huh:

#7 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 18 December 2007 - 01:20

Ali ich nije tesko...

1. koliko se uclanilo novih Posted Image u poslednjih mesec dana
Posted Image
Posted Image
776

#8 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 18 December 2007 - 01:21

2. koliko je bilo aktivnih Posted Image poslednjih 7 dana
Posted Image
Posted Image
1227

#9 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 18 December 2007 - 01:25

3. koliko je Posted Image pisalo poslednjih 7 dana
Posted Image
Posted Image
518

samo klikcete po uputstvu, u navedenom redosledu i sa odgovarajucim datumom za zeljeni upit.

#10 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 18 December 2007 - 01:29

Ukupno registrovanih Posted Image ima 13453.
(samo ides na memberse i klik na go)

#11 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 18 December 2007 - 01:57

Ukupno registrovanih Posted Image ima 13453.
(samo ides na memberse i klik na go)

A kako ja da odem kuci, maurice??
Delije Sever...

#12 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 18 December 2007 - 02:19

A kako ja da odem kuci, maurice??

U Posted ImagePosted Image :rolleyes:

vidis da objasnjavam kako da prestanu da postavljaju ista pitanja.

Edited by st.maurice, 18 December 2007 - 03:07.

#13 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 19 December 2007 - 09:45

Da li vam je zanimljiv podatak da pdf Tenis ima vise topica i postova od pdf kosarka? I recimo muzika od politike, a fudbalu fali jako malo. Mislim da treba Forumasi da pokazu da Forum B92 nije samo politika i da to sto je ona u zizi ne znaci da je to slika i prilika ovog Foruma.