Jump to content

Photo
- - - - -

Stripovi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#61 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 26 March 2009 - 01:30

Niko dakle ne čita webcomics... ali to nije dovoljan razlog da prestanem da vas smaram istima. The beatings will continue until morale improves! Prošli put sam nahvalio Girl Genius, and now for something completely different:

Posted Image

Something*Positive je izrazito ružno i ofrlje nacrtan strip, mana koja me obično u startu odbije, ali u ovom slučaju nije jer specifična tematika sve nadoknađuje. Bavi se izvesnim bostonskim mizantropom (Davan), njegovom extended family & friends, i njegovom monstruoznom rozom mačkom (Choo-Choo Bear). Humor je dosta, onako, in your face, i definitivno nije za svakoga. Evo npr. prve epizode:

Posted Image

Pasivno-agresivni luzer sa ciničnim, prezirnim stavom prema svemu i svačemu... kako da ga ne voli čovek?

Potreban je odgovarajući mindset da bi se strip uopšte čitao bez napora, ali kad se jednom navikne, dosta je rewarding cela ta kombinacija patosa i humora. Preporučujem, rekoh, ne svakom, ali definitivno vredi probati.

:D ... odnosno, " :ph34r: " ( :) )

#62 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 13 April 2009 - 01:50

OK, ne ostavljate mi drugi izbor osim da nastavim da vas prisilno edukujem. Webcomics 101, cntd.

Tonite's Feature Presentation: XKCD

Posted Image

Čiča-Gliša minimalizam i science-geekery, uz malo sentimentalnosti mestimično ubačene tastefully na odgovarajućim mestima.

Posted Image

Humor varira od izuzetno jednostavnog do bolno nerazumljivog osim za programere, fizičare, matematičare, ili na koga je već red... ali kad se da razabrati, skoro nikad ne razočara.

Posted Image

Autor je Randall Munroe (25), bivši NASA employee... što se neretko da primetiti.

Posted Image

Kontinuitet praktično ne postoji, skoro svaki strip je celina za sebe. Ove primere sam izabrao klikćući na "random".

Posted Image

Mogao bih celu noć da ih pejstujem, ali nažalost forum je ograničen po broju slika dozvoljenih u jednom postu. Dakle, preporuka na kvadrat.

:ph34r:

#63 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 25 April 2009 - 02:11

Za mrtvu temu, mrežstrip o zombijima: The Zombie Hunters. Bavi se lovcima na... ovaj, da.

Posted Image

Nije primarno komičnog karaktera kao dva prethodno navedena, više je onako, character-driven drama, naravno u survival horror setingu.

Vizuelno je odličan, sa par izuzetaka - neke stranice, uglavnom starije, su dosta ofrlje odrađene, ali većinom su prelepe.

Priča deluje dosta široko, strip traje već 4-5 godina a ipak izgleda kao da još uvek u setting the stage fazi. Post-zombikaliptični svet je (mestimično) vrlo detaljno opisan. Npr. na ovoj strani opisuje različite vrste zombija koje postoje, uključujući klasićnog romerovskog, ali i jednog koji parališe pogledom, jednog koji aktivno i polu-inteligentno lovi žrtve, i jednog koji iste sažaljeva i čeka da iskrvare pre nego što počne da se hrani, braneći ih od ostalih predatora. Bonus poeni za originalnost, pošto se bavi već milion puta obrađenom temom...

Autor je Jenny Romanchuk (24), talentovana, duhovita, i generalno simpatična Kanađanka (don't hold it against her) koju sam imao zadovoljstvo da slušam u raznoraznim podcastovima, što me je i usmerilo na strip. Smisao za humor joj je malo manje nametljiv nego kad je počela, što je za svaku pohvalu.

Posted Image

Dakle preporuka, probajte ako volite poluraspadnute ljudožderske leševe. Nije baš TWD, ali nije ni too far off :ph34r:

#64 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 25 April 2009 - 08:31

Za mrtvu temu...

Nije mrtva, dok je chitamo.

#65 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 25 April 2009 - 09:08

Nije mrtva, dok je chitamo.

Dobro, nemrtva je. Risen. Braaains... BRAAAINS!

#66 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 April 2009 - 09:39

Pasivno-agresivni luzer sa ciničnim, prezirnim stavom prema svemu i svačemu... kako da ga ne voli čovek?

hahha, odlichan fazon. good for him! i ja bih joj poslala aufinger :ph34r:
i ovi minimalisti su odlichni. to "someone is wrong on the internet" savrsheno sumira fenomen internet adikcije :)

#67 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 25 April 2009 - 14:17

Posted Image

F***ing priceless!!!!!

#68 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 25 April 2009 - 14:56

Ah, moji višenedeljni napori se najzad isplaćuju! The Plan draws close to fruition, bwahaha...

Još jedan S*P za Dunu:
Posted Image

I još jedan XKCD za tomkeusa:
Posted Image

#69 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 25 April 2009 - 22:14

Još jedan biser.

Posted Image

#70 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 05 May 2009 - 18:23

Nova preporuka, ovaj put za niche populaciju, Star Wars fanove koji su bar površno upoznati sa RPG subkulturom: Darths & Droids.

Strip prati SW filmove, od E1 na dalje, ali predstavlja ih kao role-playing kampanju. "The essential conceit of this comic is that Star Wars as we know it does not exist. The whole thing is the invented campaign of the Game Master, and the players don't know anything about the story or the setting in which it happens, until it arises in the course of the game."

Posted Image

Akteri su, dakle, potpuno neupućeni u Star Wars univerzum, nikad nisu čuli za Džedaje, Dart Vejdera, Death Star, etc. Ponašaju se kao da igraju Dungeons & Dragons. Žuti baloni su tekst koji govori Game Master, a beli su tekst igrača.

Posted Image

Vizuelno, 99% stripa su screenshots iz filmova. Uglavnom su scene žestoko isparodirane, ali nekad je zaplet bolji nego kod originala... što, admittedly, i nije previše teško.

Posted Image

Cheddar Knight :)

Posted Image

Znam da ne može da apeluje na svakog, ali nadam se da će ponekom biti zabavno bar upola koliko je meni. :ph34r:

#71 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 17 July 2009 - 10:57

Još jedna preporuka: Lackadaisy Cats.

Gangsteraj u vreme prohibicije, St. Louis 1927. Svi likovi su dvonožne mačke, obično sa manga očima. Znam kako zvuči, ali stvarno je dobar strip.

Posted Image

Nestandardnog je formata, većina slika je oko 1000 pixela široka, što izgleda odlično, stiče se utisak da je prava papirna sveska u rukama. Veliki deo tog prostora je ispunjen rečima, nekad prilično dugačkim i opskurnim... ali ima ga dovoljno da se prikaže fenomenalan artwork. Autor(ka) je Tracy Buttler, živa šteta što crta samo cartoonish mačke-gangstere.

Posted Image

Kontinuitet je ovde značajan, zato ako čitate, počnite na početku.

#72 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 18 August 2009 - 13:47

You know the drill, ja preporučim strip, vi ga izignorišete, let's get crackin'!

Copper, by Kazu Kibuishi.

Posted Image

Nema kontinuiteta, svaki je self-contained priča o dečaku (Copper) i njegovom psu (Fred).

Posted Image

Nije mnogo smešno, ali svaka scena je minijaturni skeč koji ipak nosi neku težinu u dream-like settingu.

Posted Image

Upozorenje: Kontinuirano čitanje može izazvati i/ili produbiti melahnoliju. Ne mešati sa čokoladom. Držati van domašaja significant others.

#73 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 18 August 2009 - 14:52

ovaj poslednji je najkul :ph34r:

a cyanide and happiness?

Posted Image

slicnan humor kao xkcd

Posted Image

ahaha
ne mogu da prestanem da chitam sad!

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Edited by who_farted, 18 August 2009 - 15:06.

#74 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 19 August 2009 - 00:54

a cyanide and happiness?

slicnan humor kao xkcd

Heh, pa slični su vizuelno ali humor je malo... to jest drastično različit:
Posted Image

C&H je nekad baš brutalan u svom un-PC stilu.

#75 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 19 September 2009 - 10:00

Kukuburi, by Ramon Perez.

Prelepo. Kind of trippy. Nisam još iščitao do kraja, ali nema veze - preporuka.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Youtube Video ->Original Video

Edited by The Ugliest Weenie, 19 September 2009 - 10:38.